Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Związki do wieku gimnazjalnego. - Forum Photoblog.pl

Związki do wieku gimnazjalnego.

Permalink Autor: zdegustowany, data postu: Saturday, May 10, 2008 18:49
Witam.

Czy w ogóle takie związki mają sens? Dla kogo to jest i po co? Dla szpanu? Dla wyższej pozycji społecznej?

Zapraszam do dyskusji.
zdegustowany Postów: 0
Konto od: 10.05.2008
Miasto:
Permalink Autor: bajzel, data postu: Saturday, May 10, 2008 19:04
o każdych związkach można by tak powiedzieć i takie pytania zadawać
każdy wiek ma swoje prawa..
bajzel Postów: 205
Konto od: 6.01.2008
Miasto: 3miasto
Permalink Autor: razahell, data postu: Saturday, May 10, 2008 20:34
Myślisz w takim razie, że młodsi nie potrafią kochać? Zakochałem się w drugiej klasie podstawówki, w trzeciej moja miłość wyjechała na drugi koniec Polski... I po tylu latach, kończę teraz pierwszą liceum, myślę, że to było prawdziwe uczucie, nie dla szpanu, tylko dla nas. Zależało nam na sobie, staraliśmy sobie pomagać jeśli tylko umieliśmy. To ma sens
Czujesz się urażona/-y moimi postami? Przyzwyczaj się, za głupotę trzeba płacić...
Linki: Regulamin - FAQ - Moderatorzy/Administratorzy - Kasowanie fotobloga - Szybsze kasowanie zdjęć
Dawniej: Vergil 'Sparda' - 12.04.2008 - 26.06.2009.
razahell Postów: 190
Konto od: 12.04.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: , data postu: Saturday, May 10, 2008 20:57
A ja myślę, że wszystko się jeszcze pozmienia. A co do takiego wyjeżdżania - to przecież wtedy żyje się wyidealizowanym obrazem drugiej osoby. Nie twierdzę, że młodsi nie umieją kochać, bo z moim menem kisimy się we własnym sosie od drugiej gimnazjum... Aaaaaale. Nie wiem, to nie wydaje mi się bardzo dojrzałe. Wtedy to mogą być zauroczenia, a i owszem... A od zauroczenia do miłości jeszcze daleka, daleka droga... I nie mylmy tych pojęć :] Bo kochać kogoś to być z nim na dobre i na złe, wspierać się i jeszcze tysiące innych rzeczy do nazwania. A czy gimnazjalistka, która rzekomo kocha byłaby w stanie zaopiekować się swoim chłopakiem, gdyby coś mu się stało i na resztę życia miał pozostać roślinką? Wątpię. Ot, i cała filozofia.
nikotyno - kofeino - pomarańczo - samczomanka.
Konto od:
Miasto: Wrocław, Legnica
Permalink Autor: zdegustowany, data postu: Sunday, May 11, 2008 05:59
Cytat hrabinadesroutoutou
A czy gimnazjalistka, która rzekomo kocha byłaby w stanie zaopiekować się swoim chłopakiem, gdyby coś mu się stało i na resztę życia miał pozostać roślinką? Wątpię. Ot, i cała filozofia.

No właśnie. Do takich spraw trzeba dojrzeć, a w gimnazjum osób dojrzałych nie znajdziesz wiele.
zdegustowany Postów: 0
Konto od: 10.05.2008
Miasto:
Permalink Autor: irminka, data postu: Monday, May 12, 2008 11:19
Cytat zdegustowany
Czy w ogóle takie związki mają sens?

A dlaczego nie? Jeśli ktoś odczuwa potrzebę bycia z kimś, nawet jeśli to nie ma być długotrwałe, to dlaczego mamy mu tego zabraniać, uznawać to za bezsens?

Cytat zdegustowany
Dla kogo to jest i po co?

Dla siebie samych, by zrealizować swoje uczucia.
Czy Twoim zdaniem człowiek wraz z ukończeniem gimnazjum dopiero nabiera mozliwości odczuwania? :>

Cytat zdegustowany
Dla szpanu?

Być może w przypadkach pewnych osób... Ale to ewenement, nie należy tego uznawać za przykład. To tylko wyjątek potwierdzający teorię.

Cytat zdegustowany
Dla wyższej pozycji społecznej?

Przepraszam, a czy taki związek daje coś, co może sprawiać, że jest się lepszym w oczach innych? Nie wydaje mi się.

Każdy ma prawo do miłości - jakakolwiek by ona nie była. Jestem przekonana, że taka szczenięca miłość, nawet z podstawówki, w pewien sposób nas kształtuje, wpływa na nasze życie. Przecież to pierwsze zauroczenia są tymi najsilniejszymi, tymi, które najbardziej przeżywamy... I nie rozumiem, dlaczego mamy je w jakikolwiek sposób krytykować czy umniejszać ich rolę.

Znam pary, które poznały się w wieku gimnazjalnym, do dziś są ze sobą, mają dzieci, są szczęśliwi.

Post edytowany Monday, May 12, 2008 11:19 przez moderatora irminka
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: , data postu: Monday, May 12, 2008 18:20
wiesz ZDEGUSTOWANY , moim zdaniem są związki, które tworzą się w wieku gimnazjalnym.
Mam co prawda 14 lat, ale jestem zakochana po uszy.
Oczywiście wiem, że dopiero poznaję uczucie miłości.
Ale jestem pewna swoich uczuć co do chłopaka.
Spędzam z nim czas codziennie od ponad 5 miesięcy.
I jestem świadkiem 4letniej miłości, która zaczęła się w gimnazjum.
Pozdrawiam.
Konto od:
Miasto: Rypin
Permalink Autor: , data postu: Saturday, May 24, 2008 18:04
Hmm myślę,że w niektórych przypadkach to ma sens.
Ale nie dla szpanu
nienawidzac_zycia
Konto od:
Miasto: Leszno
Permalink Autor: , data postu: Saturday, May 24, 2008 20:17
Myślę, ze każdy wiek rządzi się własnymi zasadami :)
w podstawówce każdy chce brać przykład ze starszych kolegów i tępo powtarzamy to co robią.
Dlatego jakiś chłopak "prosi o chodzenie" kolezankę z ławki, której tak naprawdę wogóle nie zna :)
Hej Twój Bóg
Dziwny twór o twarzach
Stwór monstrum
Z cybernetycznego nieba
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: natis90, data postu: Saturday, May 24, 2008 20:41
Do wieku gimnazjalnego nie mozna nazwac czegos takiego zwiazkiem. W koncu zwiazek to uczucie ktore laczy dwojke doroslych ludzi a nie 11-12 letnie dzieci...
"Danger Danger High Voltage
When we touch When we kiss
(Danger Danger High Voltage)
(When we cut When we kiss When we touch)
[Danger Danger High Voltage]
[When we touch and When we kiss]
When we touch (When we kiss)
When we touch (When we kiss)"

*_*

natis90 Postów: 119
Konto od: 28.06.2006
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: razahell, data postu: Saturday, May 24, 2008 20:51
Cytat natis90
Do wieku gimnazjalnego nie mozna nazwac czegos takiego zwiazkiem. W koncu zwiazek to uczucie ktore laczy dwojke doroslych ludzi a nie 11-12 letnie dzieci...

Pierwsza sprawa, patrz tutaj na dojrzałość psychiczną a nie fizyczną. Są ludzie głupi jak but, bawią się związkami mając po 20-30 lat. A ja osobiście znam kilka par, które zaczynały właśnie podstawówka, gimnazjum... Zawiało mi tutaj trochę dyskryminacją nieletnich. Dlaczego akurat dorosłych? Z nicku wnioskuję, że masz 18 lat. Znaczy się jak nie byłaś jeszcze dorosła to nie miałaś prawa kochać, a to wszystko to było tylko tak o, dla zabawy? (o ile byłaś w jakimkolwiek związku z takim podejściem) Bo po co przecież zaczynać, skoro to i tak jest tylko "dziecinna zabawa"?
Czujesz się urażona/-y moimi postami? Przyzwyczaj się, za głupotę trzeba płacić...
Linki: Regulamin - FAQ - Moderatorzy/Administratorzy - Kasowanie fotobloga - Szybsze kasowanie zdjęć
Permalink Autor: natis90, data postu: Saturday, May 24, 2008 20:59
Akurat w tym momencie jako "dojrzalosc" myslalam i o tym i o tym ;) Troszke mnie nie zrozumiales - chodzilo mi tutaj o "zwiazki" zawarte PRZED gimnazjum - w tym wypadku podstawowki badz... przedszkola. Wtedy wydaje sie, ze ta osoba jest calym swiatem a chodzenie razem na podworko to szczyt marzen. Sam zobacz - czy Twoje "zwiazki"  z podstawowki (jesli takowe miales) a ten w ktorym jestes obecnie nie maja zadnego porownania. Po prostu wydaje mi sie to "dziecinnym chodzeniem" a nie zwiazkiem. Za to gimnazjum to juz inna sprawa. Sama znam pare osob ktore ze swoimi 2 polowkami zaczynaly byc w gimnazjum. Lub tak jak ja tuz po gimnazjum ;)

Noo prawie 18 - za 1,5 miesiaca.

*_*

Permalink Autor: razahell, data postu: Saturday, May 24, 2008 21:56
Faktycznie troszkę nie zrozumiałem, jednak mimo wszystko warto uszanować, bo czasem taka dziecinna miłość wydaje się być najpiękniejsza... Zauważ, że takie dzieci się nie kłócą, nie mają takich problemów jak my, dla nich na prawdę świat jest o wiele piękniejszy, nawet jeżeli cały związek polega na rozmawianiu i chodzeniu za rączkę po osiedlu czy wiosce...
Permalink Autor: natis90, data postu: Saturday, May 24, 2008 23:12
Jak najbardziej szanuje takie osoby - w koncu kiedys tez bylam malym dzieciakiem i chodzilam ze swoja miloscia po parku grajac w chopisy ;p

*_*

Permalink Autor: razahell, data postu: Saturday, May 24, 2008 23:18
Hehe i to były piękne czasy ;) Aczkolwiek mi osobiście bardziej się podoba co jest teraz ;]
Permalink Autor: natis90, data postu: Saturday, May 24, 2008 23:22
Mi tak samo! :)  za nic bym nie zamielnila swojego mezczyzny :P

*_*