Jaką lustrzankę kupić ?

Permalink Autor: kalaxq, data postu: Tuesday, January 10, 2012 21:42
Hej . Jestem aktualnie w Niemczech i chcę tu kupić lustrzankę . Niestety nie wiem jaką. Nigdy nie miałam lustrzanki ,tylko aparaty cyfrowe .Nie mam żadnych wymagań ,tylko żeby robił wspaniałe zdjęcia. Chcę przeznaczyć na to do 500 euro , to około na polskie  2000 zł ,bo w Niemczech są tańsze aparaty.

+ Jestem amatorem i dopiero zaczynam naukę z fotografią .
kalaxq Postów: 1
Konto od: 26.06.2010
Miasto: Herzebrock-Clarholz
Permalink Autor: lannister, data postu: Wednesday, January 11, 2012 00:38
Latwiej by bylo gdybys podala jakies modele, ktore sa w Twoim zasiegu finansowym. Sama przyznalas, ze ceny sa inne.
lannister Postów: 7
Konto od: 10.01.2012
Miasto: Montreal
Permalink Autor: raffinamento, data postu: Saturday, January 14, 2012 11:54
Cytat kalaxq
Nie mam żadnych wymagań ,tylko żeby robił wspaniałe zdjęcia.

Wspaniałe zdjęcia to chyba musisz robić ty, a nie aparat. Od razu perełek nie zaczniesz produkować, na to trzeba czasu.
A tak po za tym, to ja bardzo polecam nikona d90. Bardzo fajny aparat. Ja od niego zaczynałam - no cóż nadal można określić, że zaczynam, bo mało ''siedzę'' w fotografii, ale jak już mówiłam nikon d90 jest świetny. Tylko nie orientuję się teraz po ile chodzi - musisz sprawdzić. :)
raffinamento Postów: 3
Konto od: 30.07.2011
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: smookiens, data postu: Saturday, January 14, 2012 16:34
Uwielbiam takie stwierdzenia "żeby robił wspaniałe zdjęcia"...
To nie aparat robi zdjęcia tylko Ty. Lepiej zainwestować w obiektywy niż w body. Na bok odrzuć od razu aparaty Sony które są porażką. Nikon albo Canon.
Body Nikona d90 to ok. 2600zł w Polsce. Aktualnie posiadam d90 ale uważam że Canon 550d jest lepszym body. Pooglądaj sobie np to jest tam 46 filmów na temat amatorskich lustrzanek http://www.youtube.com/watch?v=CLverqF2v9s&list=PL847AABFF1433DCC7&feature=plcp&context=C303e4d3FDOEgsToPDskLOSlWZzRJ9IqPu4rQEw0BY
Zawsze można kupić używane body taniej i kupić lepsze słoiki.
smookiens Postów: 83
Konto od: 14.01.2012
Miasto: Tychy
Permalink Autor: autsajderka66, data postu: Saturday, January 14, 2012 22:47
Cytat smookiens
Na bok odrzuć od razu aparaty Sony które są porażką.

a ja jestem ciekawa dlaczego Alfy to porażka?
sama używam, dopiero sie ucze i przyznam, że jestem w 100% zadowolona, dla amatorów są super. wiadomo, że z czasem będę chciała czegoś więcej i nazbieram na coś bardziej wyszukanego i bardziej profesjonalnego.
a to, że przy okazji Sony produkuje telewizory itd w czymś przeszkadza? jest mniej popularny, na rynku o wiele krócej niż właśnie Canony i Nikony. a jak ktoś ma robić dobre zdjęcia (tzn, że ma talent) to i tak je będzie robił i tak.
autsajderka66 Postów: 9
Konto od: 11.05.2008
Miasto: Siemianowice Śląskie
Permalink Autor: cysiu, data postu: Saturday, January 14, 2012 22:53
K-r + jakieś fajne szkieło.
cysiu Postów: 790
Konto od: 14.05.2008
Miasto: Dania / Świnoujście
Permalink Autor: rados85, data postu: Wednesday, March 28, 2012 14:36
Gratuluję! Camera Obscura robi wspaniałe zdjęcia!A w dodatku wystarczy kupić buty, żeby wejść w posiadanie jakiejś! Aż sobie nabiłem guza tak mocno stuknąłem się w czoło. Jeśli jesteś początkująca i chcesz wspaniałe zdjęcia, to może sobie kup jakiś lepszy kompakt z manualem, hm?Ewentualnie jeśli koniecznie chcesz wydać pieniądze, to aparat lustrzanka alfa marki sony ma dobre recenzje. Ale ja najwspanialsze zdjęcia w życiu zrobiłem 30 letnią ruską Smieną...
rados85 Postów: 2
Konto od: 28.03.2012
Miasto: Łódź
Permalink Autor: misspeggy, data postu: Wednesday, September 5, 2012 12:59
misspeggy Postów: 2
Konto od: 5.09.2012
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: cysiu, data postu: Wednesday, September 5, 2012 15:22
Temat sprzed ponad 5 miesięcy. Pozdrawiam.
cysiu Postów: 790
Konto od: 14.05.2008
Miasto: Dania / Świnoujście