Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Czy patriotyzm zanika? - Forum Photoblog.pl

Czy patriotyzm zanika?

Permalink Autor: , data postu: Thursday, May 29, 2008 18:45
Cytat baskas

Zanika zanika.

Nieraz słyszę z ust młodych ludzi, że wstydzą się tego, gdzie zyją, a w momencie zagrożenia ratowaliby własną skórę.

Zapominają tylko o tym, że oni sami tworzą Polskę. To my jesteśmy jej przyszłością.

Przykre, ale prawdziwe...

Ladnie to napisalas... parwda jest taka, ale cholender to tzreba zmienic, wiem to ja i reszta ludzi, wiec dlaczego nikt nie ruszy swoich 4 liter i nie zacznie czegos robic, na politykow liczyc nie mozna... czas chyba pzrejosc paleczke w nasze rece
Konto od:
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: , data postu: Friday, May 30, 2008 17:33
spoko ;) każdy ma swoje zdanie
Konto od:
Miasto: Wałbrzych
Permalink Autor: abotak, data postu: Sunday, June 8, 2008 22:34
heh... a dla mnie jeszcze gorsze i bardziej absurdalne jest to, że "patriotami" stajemy się w momencie, gdy dzieje się coś ważnego i doniosłego- mam tu na myśli np. wydarzenia sportowe. Małysza, Kubicę... Czy chociażby mecz Polska- Niemcy. Nagle samochody zaczęły jeździć z małymi flagami, prawie w każdym oknie wisi symboliczna flaga Polski. Wydaje mi sie, że jest to dużo gorsze od tego, jak nie dajemy żadnych oznak naszego patriotyzmu...
abotak Postów: 117
Konto od: 14.06.2006
Permalink Autor: llll, data postu: Sunday, June 8, 2008 22:55
a ja uwazam, ze należy oddzielic patriotyzm od sportu, bo co to za patriota, który podczas meczu jest chodzącą flagą,a w święto narodowe jakieś falgi nie wywiesi.
llll Postów: 15
Konto od: 11.05.2007
Miasto:
Permalink Autor: vespertine, data postu: Monday, June 9, 2008 01:42
Nie, patriotyzm wcale nie zanika. To złudne wrażenie. Jasne, każdy rozpatruje narodowe święto pod kątem dnia wolnego... ale tak było i tak będzie, to nic nienormalnego.
vespertine Postów: 7
Konto od: 11.05.2007
Miasto: Łódź
Permalink Autor: 12345654321, data postu: Tuesday, June 10, 2008 12:08
ja myślę, że on nie zanika tylko się zmienia. w tym momencie ten patriotyzm u młodych ludzi nie koniecznie objawia się w trakcie świąt narodowych, lecz także poprzez dbanie o dobre imię Polski za granicą, czy chociażby sport. myślę, że tu nie ma co rozdzielać bardzo szczegółowo. nie każdy musi znać nazwiska zawodników reprezentacji, aby móc powiedzieć 'kibicuję polsce, bo jestem polakiem'.
wiadomo, nie można zapominać o ważnych świętach i hisotrii kraju. jednak trudne jest, aby większość młodzieży wnikała dogłębnie w te dokonania Polski na przestrzeni lat.
12345654321 Postów: 41
Konto od: 24.06.2007
Miasto: Głogów
Permalink Autor: chsh, data postu: Monday, June 16, 2008 22:53
Cytat marta16213
ja myślę, że on nie zanika tylko się zmienia

Zgadzam sie z tobą. Jest jeszcze wielu patriotów i to nawet bardzo młodych, z tym że każdy okazuje go na swój sposób.
Np: Ja mam 15 lat jestem patriotom. Jeste zwolennikiem NOP.

A tu dokładam ciekawy artykulik :D
http://miasta.gazeta.pl/w...71,4004639.html
"Twoim HONOREM - 14 Słów!!!"

"Ratujmy naszą kulturę!!!"
chsh Postów: 53
Konto od: 13.06.2008
Miasto:
Permalink Autor: rosetatoo, data postu: Friday, June 27, 2008 20:53
Ja równiez jestem patriotka. Kocham swój kraj i gdy powracam do historii swojej ojczyzny jestem dumna z tego ze jestem Polka. Polacy nie raz byli w sytuacji wydawało by się , że bez wyjścia , ale mieli zawsze na tyle silnej woli i samozaparcia że wygrywali w walce o swój kraj.

Co do świąt narodowych... Zawsze wywieszam polska flagę.
jestem na różnych manifestacjach, choc nie nalezę do żadnej partii politycznej ani nic takiego. Mozna powiedziec że "przyjaźnie się" z NOP'em, ale nie naleze do NOP'u.

co do poglądów młodych ludzi, to na przykład w mojej szkole mało mówi sie o patriotyzmie i święta narodowe nie sa w szczególny sposób czczone niestety.
Na lekcjach mało mówi sie o historii. właściwie to mówią"przeczytajcie sobie sami".
Kiedyś na lekcji polskiego (bo była taka luźna lekcja) poruszyłam ten temat.
Ludzie z mojej klasy bardzo mało wiedzą o przeszłości Polaków, i właściwie to mało ich to interesuje.
to smutne.
Poza tym kiedy powiedziałam otwarcie że jestem patriotka , to oni zaczęli wyzywać mnie od rasistów, faszystów itp. :?

rzucali hasłami o których nie mieli pojęcia, więc łatwo i szybko ich gasiłam, na szczęście, to dali mi spokój, ale przeraziło mnie to jak obojętni sa teraz młodzi ludzie.

Wiem że sytuacja w kraju jest ciężka, ale to nie tylko wina polityków.. to w dużej mierze jest wina także narodu i jego chorej mentalności.
rosetatoo Postów: 15
Konto od: 26.06.2008
Miasto:
Permalink Autor: , data postu: Saturday, June 28, 2008 00:01
Moją pasją jest historia...też jestem patriotką...trzeba odróznić patriotyzm, który "dostrzega" chlubne wydarzenia naszego kraju, rodaków jak i te złe...od nacjonalizmy. Młodzi ludzie nie są patriotami ponieważ w dobie tworzenia ponadnarodowych struktur jaką jest np. UE...odchodzi się od identyfikacji z danym państwem wielu młodych Polaków jest poza granicami kraju i bardziej identyfikują się z tym państwem w którym mieszkają, to fakt jest ciężka sytuacja w kraju a nie można mieć za złe ludziom tego, że w Polsce "klepali" biedę a w Anglii, Francji czy innym kraju żyją na poziomie i właśnie te kraje które dają im pracę i dobre życie bardziej szanują i bardziej się z nimi utożsamiają...Pozdrawiam
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: kamilos22, data postu: Sunday, June 29, 2008 01:32
Cytat mala203
ciężka sytuacja w kraju a nie można mieć za złe ludziom tego, że w Polsce "klepali" biedę a w Anglii, Francji czy innym kraju żyją na poziomie i właśnie te kraje które dają im pracę i dobre życie bardziej szanują i bardziej się z nimi utożsamiają...Pozdrawiam
lecz
owa tęsknota wynika bardziej z poczucia odizolowania od osob bliskich a nie milosci do kraju , nie wierze w prawdziwy patriotyzm raczej pieniądze odgrywają główną role szczegolnie w czasach kapitalizmu ,gdzie ludzie solidaryzują sie od święta na 2 maks 3 dni .. Czego sie nie mowi rowniez o więziach między polakami za granicami naszego 'pięknego 'kraju gdzie polak polakowi wpie...z przyjemnoscia przyslowiowy noz w plecy to są postawy patriopodobne i jest ich wiele ..
o

o
kamilos22 Postów: 1
Konto od: 6.03.2008
Miasto:
Permalink Autor: , data postu: Sunday, June 29, 2008 15:09
słyszałam o tym, że najbardziej obcymi dla siebie zagranicą są właśnie Polacy.:( smutne ale prawdziwe...być może masz racje kamilos22...że patriotyzm nie istnieje...ale to się nosi w sercu...to poczucie przywiązania do kraju...dla mnie patriotyzmem jest to również że ludzie w biało-czerwonych strojach, z flagami na autach kibicowali "naszym" na Euro2008:))
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: juive, data postu: Wednesday, July 9, 2008 11:48
Cytat marta16213

Np: Ja mam 15 lat jestem patriotom.

A mową rodzimą władać nie potrafię, tak? Patriotą.

Cytat abotak

heh... a dla mnie jeszcze gorsze i bardziej absurdalne jest to, że"patriotami" stajemy się w momencie, gdy dzieje się coś ważnego idoniosłego

Ja myślę, że taka jest właśnie specyfika polskiego patriotyzmu.
Poza tym, moim zdaniem trzeba trochę precyzyjniej zdefiniować ten patriotyzm. Co innego miłość do Ojczyzny w czasie wojny, co innego w czasie pokoju. Fakt, że młodzi ludzie dzisiaj nie manifestują swojej polskości w taki sposób jak kiedyś, nie musi jeszcze oznaczać zanik patriotyzmu. Czasy się zmieniają i wydaje mi się, że wraz z nimi sposoby okazywania patriotyzmu i jego definicja w ogóle. A my mamy tendencje do mierzenia go romantyczną miarą.
juive Postów: 6
Konto od: 8.07.2008
Miasto: Zabrze
Permalink Autor: realwodzu, data postu: Saturday, July 12, 2008 15:45
Z patriotyzmem jest ten problem, że można przyjąć jego różne definicje. Szczerze mówiąc, sam się trochę wstydzę tego, jaki jest kraj, w którym żyję. Prezydent jest idiotą, a nie reprezentantem narodu. Rząd zajmuje się pierdółami, jakby mieli za mało poważnych spraw do załatwienia. Przepisy są tak pokręcone, a urzędasy tak mało pomocne, że załatwienie czegokolwiek trwa często miesiącami. Przeciętny Polak na zakup metra mieszkania musiałby pracować co najmniej pół roku - nie wydając ani grosza. Za granicą się z nas śmieją - sam bym się śmiał, gdyby nie dotyczyło mnie to osobiście.
Ale nie zamierzam z tego powodu wyjeżdżać do Irlandii, Wielkiej Brytanii, czy gdziekolwiek indziej. Uważam, że nigdy nie będzie normalnie w kraju, z którego wszyscy wykwalifikowani ludzie uciekają gdzie pieprz rośnie. Chcę po studiach zostać tu i próbować zrobić coś, żeby było chociaż trochę lepiej - i myślę, że to daje mi prawo do nazywania się patriotą.

http://www.last.fm/user/realwodzu/
realwodzu Postów: 90
Konto od: 24.06.2007
Permalink Autor: fryciulka, data postu: Monday, July 14, 2008 22:35
Ja nie jestem patriotką. zdecydowanie.!
nie obchodzi mnie to, co się kiedyś działo w polsce.
to, co dzieje się teraz, też nie bardzo.
a święta... łetam.
Do każdego narkotyku dodaję kroplę krwi, odrobinę.
Minutę życia mam na to, by się uspokoić.

fryciulka Postów: 94
Konto od: 14.05.2007
Miasto:
Permalink Autor: petitdejeuner, data postu: Tuesday, July 29, 2008 17:54
Ktoś się dobrze zapytał : co to jest właściwie patriotyzm?
wywieszenie flagi?...Tylko?
Tak patriotyzm się zmienia, nie znika zmienia się.Kiedyś patriotyzm był obowiązkiem rycerza, jego resztki zostały w zachowaniu szlachcica, potem on się przekształacał. Tak samo jak wszystko: jak moda, jak sposób zachowania i język.

Jak tak patrzę na to forum to z czystym sumieniem mogę powiedziec że nie znika.
petitdejeuner Postów: 13
Konto od: 28.07.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: konar1987, data postu: Wednesday, September 3, 2008 12:26
Ja uważam ze Inteligętni ludzie dalej są wierni tradycją , nie ma tu różnicy młody czy stary,
Na prawdę z dumą patrze kiedy na przykład podczas Święta
1 września cmentarz Wojskowy w moim mieście aż kipiał od ludzi którzy przyszli oddać hołd poległym, Byli Ludzie starsi młodzież jak i dzieci ,
Czy Patriotyzm zanika...hmm wydaje mi się że w obecnym czasie więcej ludzi jest za Polską aniżeli 10 lat temu kiedy nie było pracy ani chleba.
Pozdrawiam
Treść dodana do postu 18-09-2008 o godzinie 11:36
Jestem
konar1987 Postów: 41
Konto od: 15.03.2007
Miasto: Wałcz