Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Czy patriotyzm zanika? - Forum Photoblog.pl

Czy patriotyzm zanika?

Permalink Autor: magiaoka, data postu: Monday, March 8, 2010 01:01
Cytat xpl0173r
Poza tym, logika dwuwartościowa stanowi przypadek szczególny logiki rozmytej

Ehh.. Pomijam aspekt historyczny, logika rozmyta zbudowana jest na prawach klasycznej to raz, a dwa, że tak naprawdę podpięcie logiki klasycznej pod rozmytą nie jest oczywiste, wszak może być tak, że logika rozmyta to szczególna forma klasycznej. Ja bym jednakowoż tego tak nie przyporządkowywał. Wszystko bierze się stąd, czy na prawach logiki rozmytej, możemy wskazać klasyczną, odp: tak, jednocześnie - na prawach logiki klasycznej możemy dojść do rozmytej. W przypadku logiki rozmytej, mamy do czynienia przede wszystkim z określaniem danej rzeczy w stosunku do zbioru. Jest to właśnie ROZMYTA logika klasyczna, poprzez praktyczne zastosowanie w zbiorach.

Dodam, że nawet jeżeli wplątałeś w to logikę rozmytą, to nadal nie jest prawomocne by mówić o wielościach możliwości pomiędzy 0 i 1, w kontekście w jakim mówiłeś. Wszak zwróć uwagę na samą teorię zbiorów rozmytych, gdzie to zbiór jest zdefiniowany a przedmiot w jakimś stopniu posiada cechę która sprawia, że jest on w obrębie zbioru, jednak to, że w nim jest, jest określone (1), natomiast to warunki i prawa zbioru określają, że np inny obiekt posiada BARDZIEJ tą cechę niż poprzedni obiekt, co czyni go bliżej tej właśnie jedynki zbioru, czyli znajdzie się gdzieś na przedziale pomiędzy 1 a 0. Nie mniej jednak przynależność do zbioru będzie 1. Tutaj chodzi przede wszystkim o wartość praktyczną. Było łopatologicznie.

Do czego prowadzi ta dysputa? ;) Za wszelką cenę nie dać za wygraną? Czy rzeczywiście doszukujemy się prawdy? Ego czy Prawda? Swoją drogą, jak wejdziemy w dysputę o tym, to będzie off top do off topa do off topa. :)
magiaoka Postów: 60
Konto od: 5.11.2009
Miasto: Legnica
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Monday, March 8, 2010 17:22
Prowadzi do rozstrzygnięcia, czy indeterminizm jest sprzeczny czy nie jest.
A problem polega na tym, że zakładając(tak jak Ty parę postów wyżej, patrz wypowiedź "Jeżeli warunki byłyby DOKŁADNIE te same, to niemożliwością byłoby, by powstało zdarzenie B"), że wynik losowania jest z góry określony, faktycznie dochodzi do sprzeczności(imo faktycznie z góry coś musi być ustalone, ale jest to prawdopodobieństwo, nie wynik). I teraz kwestia, czy ja Cię przekonam, że wynik NIE MUSI być z góry określony(co wymaga odniesienia się do czasu), czy Ty przekonasz mnie, że się jednak mylę a indeterminizm jest sprzeczny.
Przynajmniej tak mi się wydawało. Bo temat jako taki dotyczy zanikania patriotyzmu(chyba?).

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
xpl0173r Postów: 152
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Lubin
Permalink Autor: katrinnnn, data postu: Tuesday, May 4, 2010 22:09
Nasz kraj jest taki, że jak jest jakieś ważne i tragiczne wydarzenie dla kraju to jesteśmy wielkimi patriotami, a jeśli jest 'cacy' to większość Polaków miłość do ojczyzny ma w d**ie..;/
katrinnnn Postów: 17
Konto od: 21.08.2009
Miasto: Wieluń
Permalink Autor: wyspynonsensu, data postu: Friday, June 11, 2010 03:01
Cytat truskawkowafantazjaa
miłość do ojczyzny ma w d**ie

ja mam taki stosunek niezależnie od okoliczności ;-)
wyspynonsensu Postów: 35
Konto od: 26.07.2005
Miasto: Wyspy Nonsensu
Permalink Autor: redoks, data postu: Friday, July 30, 2010 12:39
Patriotyzm zanika, czasem mi się nawet zdaję, że jak się ktoś przyzna do tego, że jest patriotą to jest jakaś "siara" i jest już do du*y. Dla mnie osobiście patriotyzm jest między innymi pamięć o tym o co nasi przodkowie walczyli, czyli o wolność. Fakt, faktem sami nasi politycy zabijają w Polakach takie cechy jak patriotyzm obrzucając się nawzajem błotem przez co świat z nas śmieje, ponieważ Ci co powinni prezentować jak najlepiej nasz kraj nie umieją ze sobą współpracować, ale bez względu na to powinniśmy pamiętać za co tyle wspaniałych ludzi przelało swoją krew za tą ziemię.
Treść dodana do postu 30-07-2010 o godzinie 12:50
ludzi przelało swoją krew... za tą ziemię*
redoks Postów: 19
Konto od: 24.04.2010
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Saturday, July 31, 2010 19:40
Nie ma to jak kochać swój dług publiczny... dalej wybierajmy centroprawicę i już niedługo nie będzie czego kochać, bo zbankrutujemy.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: ebro, data postu: Tuesday, August 10, 2010 20:58
Według mnie patriotyzm nie zanika, raczej zanika intelekt i poczucie indywidualności. Ludzie są coraz głupsi i coraz bardziej konformistycznie podchodzą do wielu rzeczy. Osobiście uważam, że wpływ środowiska, otoczenia oraz postęp techniczny, środki masowego przekazu- to wszystko powoduje ciemnotę i zacowanie. Wbrew pozorom powinno być odwrotnie. Dzisiaj ludzie nie są patriotami, bo po prostu nic ich nie obchodzi- po co interesować się tym co dzieje się w kraju skoro jest Justin Bieber i internet?
ebro Postów: 22
Konto od: 11.07.2010
Miasto: Kutno
Permalink Autor: mikasan666, data postu: Saturday, October 2, 2010 20:57
U dorosłuch ludzi jeszcze to tak źle nie wygląda, najgorzej jest u młodzieży większość nie lube Polski bo jest ich zdanie "beznadziejna i niczego tu nie ma" i święnta traktują na prawdę jako dni wolne.
Moim zdaniem powinniśmy szanować ojczyzne, przecież za to gineli nasi ludzie, żeby nasz kraj było wolny i żebyśmy mieli to co mamy.
mikasan666 Postów: 3
Konto od: 7.02.2010
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: xpl0173r, data postu: Wednesday, October 20, 2010 18:40
Nie, oni nie ginęli za to, abyśmy "mieli to co mamy", ale abyśmy mogli żyć w wolnym kraju, jako wolni ludzie. Teraz zapewne przewracają się w grobach.

God gave us people to love and things to use, where the hell does babylon get it to use people and love things?
xpl0173r Postów: 152
Konto od: 13.01.2010
Miasto: Lubin
Permalink Autor: kowalsid, data postu: Sunday, January 2, 2011 19:25
Mamy to, co mamy, bo oni zginęli.
A następnych nie widać.
Nie dałem rady przeczytać wszystkiego, ale przejrzałem z grubsza.
Polacy potrafią się jednoczyć, ale brakuje nam rzetelnych przywódców-patriotów, którzy to zjednoczenie potrafiliby utrzmać i dobrze wykorzystać.
NIe chcę tylko narzekać. To każdy potrafi. A pytam - kto ruszy dupę i zrobi coś, żeby było lepiej? Czemu wszyscy czekają aż ktoś przyjdzie i da im raj na ziemi? To nie działa. W tym kraju to, w tym kraju tamto... Ten kraj to też ja, Ty i wszyscy inni. I dopóki każdy będzie marudził, krytykował, dbał tylko o siebie to gówno mieć będziemy.
Nie mamy porządnych mediów, ludzi ceniących Polskę i polskość wyzywa się od faszystów. Moralność, patriotyzm, samodzielne myślenie mało komu jest na rękę. Jest nas te 38 milionów i czy nie da się spośród takiego tłumu wybrać tych kilku tysięcy kompetentnych, ucziwych i oddanych Polsce ludzi i im powierzyć rządy w ręce? Wszystko wokół wskazuje na to, że się nie da... Więc gdzie tkwi błąd?
kowalsid Postów: 40
Konto od: 29.12.2010
Miasto: Bratkowice
Permalink Autor: hardykat1488, data postu: Saturday, January 8, 2011 02:44
Cytat kowalsid

Mamy to, co mamy, bo oni zginęli.
A następnych nie widać.
Nie dałem rady przeczytać wszystkiego, ale przejrzałem z grubsza.
Polacy potrafią się jednoczyć, ale brakuje nam rzetelnych przywódców-patriotów, którzy to zjednoczenie potrafiliby utrzmać i dobrze wykorzystać.
NIe chcę tylko narzekać. To każdy potrafi. A pytam - kto ruszy dupę i zrobi coś, żeby było lepiej? Czemu wszyscy czekają aż ktoś przyjdzie i da im raj na ziemi? To nie działa. W tym kraju to, w tym kraju tamto... Ten kraj to też ja, Ty i wszyscy inni. I dopóki każdy będzie marudził, krytykował, dbał tylko o siebie to gówno mieć będziemy.
Nie mamy porządnych mediów, ludzi ceniących Polskę i polskość wyzywa się od faszystów. Moralność, patriotyzm, samodzielne myślenie mało komu jest na rękę. Jest nas te 38 milionów i czy nie da się spośród takiego tłumu wybrać tych kilku tysięcy kompetentnych, ucziwych i oddanych Polsce ludzi i im powierzyć rządy w ręce? Wszystko wokół wskazuje na to, że się nie da... Więc gdzie tkwi błąd?

Lepiej tego się nie da ująć, dziś większość społeczeństwa to żałosny motłoch materialistów których jedyną wartością jest grubość portfela, narzekać i wyjechać jest najłatwiej, ale coś samemu zrobić by tu było lepiej to już wielka łaska.
hardykat1488 Postów: 11
Konto od: 21.09.2009
Miasto: Tarnowskie Góry
Permalink Autor: beneathyourbeautifulx3, data postu: Saturday, January 8, 2011 11:26
Zanika, ale istnieją jeszcze ludzie, którzy go podtrzymują:)
beneathyourbeautifulx3 Postów: 3
Konto od: 20.09.2010
Miasto: Nowy Sącz
Permalink Autor: kowalsid, data postu: Sunday, January 9, 2011 00:12
Problem w tym, że coraz bardziej się na nich robi różne najazdy... Że nietolerancyjni, że ciemnogród, faszyści etc.
Media manipulują informacjami, szkoły uczą wielu zbędnych rzeczy, a solidnej lekcji patriotyzmu jakoś nie doświadczyłem nigdy. Przyklady można mnożyć i mnożyć.
Niestety.
A co do patriotów - oby ich jak najwięcej było. Trzeba promować miłość Polski, zachęcać innych do działania własnym przykładem.
Permalink Autor: elprincipito, data postu: Monday, January 10, 2011 20:24
myślę, że to wszystko jest zależne od tego jak odbieramy patriotyzm. Bo pod to słowo nie podchodzą tylko jakieś heroiczne wyczyny ale zwyczajne, rzetelne wypełnianie naszych codziennych obowiązków.
wg mnie obecnie patriotyzm ogranicza się do pewnych gestów jak wywieszenie flagi, udział w obchodach świąt itd a de facto większość chciałaby mieć spokój od swojego państwa albo patrzy tylko jak je oszukać czy z niego uciec.
dużą winę ponoszą w tym rządzący, którzy zamiast dawać nam przykłady tego, że działania każdego z nas są ważne dla państwa prezentują zanik podstawowych wartości które oni powinni reprezentować.Więc jeśli społeczeństwo widzi, że elita ma swój kraj gdzieś to ono samo tez popada w marazm i zajmuje się innymi sprawami. Szkoda, że do takich rzeczy dochodzi w kraju, w którym wiele pokoleń walczyło o wolność i niepodległość a gdy już ona nadeszła nie potrafimy jej uszanować.
elprincipito Postów: 76
Konto od: 9.06.2010
Miasto: Bielsko-Biała
Permalink Autor: neisy, data postu: Monday, January 10, 2011 21:24
W dzisiejszych czasach na pewno jest mniej patriotów niż kiedyś, ale to dlatego, że Polska wśród innych narodów ma po prostu wyrobioną niezbyt pozytywną opinię co przejawia się w późniejszym nikłym lub totalnym braku patriotyzmu.
neisy Postów: 27
Konto od: 3.02.2009
Miasto: Białystok
Permalink Autor: kowalsid, data postu: Tuesday, January 11, 2011 18:13
Patriotyzm sam z siebie się nie bierze, jak i wszystkie inne pozytywne wartości. Jeśli nie ma komu ich uczyć, to z nikąd się nie pojawią.
Opinia Polski się też z nikąd nie wzięła.
Ot zasługa ludzi, którym dobro Polski było albo obojętne, lub wręcz nie na rękę.
Patriotyzm wymaga poniekąd instytucji, które chce się dziś zwalczyć, np. naród jako wspólnota swiadomych obywateli i jego interesy, państwo jako wspólne dobro, a nie dziwny, nijaki twór, poszanowanie dla tradycji i hiostorii, zamiast ślepego konsumpcjonizmu, prawda obiektywna, zamiast relatywizmu moralnego etc.
Patriotyzm to poświęcenie życia dla dobra Ojczyzny na miarę czasów w których się życje.
Poświęcanie wszystkiego wokół dla własnych interesów, zwłszcza kosztem dobra kraju - w przypadku rządzących, powinno być wyznacznikiem skrajnego nieprzystosowania społecznego i podlegać sankcjom, tak samo, jak puste obietnice. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie...