programy i obróbka.

Permalink Autor: prowokacja, data postu: Friday, May 2, 2008 12:52
Ostatnimi czasy śledze forum, a w szczególności ten dział i nie daje mi spokoju jedna rzecz.
Otóż chodzi mi i pytania o program i 'jak zrobić taki efekt' ...
Sama dostaje nerwicy, kiedy co 2 wiadomosc prywatana i wiekszosc komentarzy mają tą właśnie treść...

Jeżeli chodzi o program, to nie wiem co za problem wziąć wpisac w gogle 'program do retuszu zdjęc' czy posiedziec troszke na stronach z programami. Jeśli ktoś chce to sam sobie bez problemu poradzi. Jest przecież wiele stron, gdzie można sciagnać darmowe programy, czy chociazby wersje testowe profesjonalnych programów.
Nie trzeba przecież photoshopa, który nie oszukujmy się -jest drogi i trudny w uzyciu...
Mozna go zastąpić gimpem. Program darmowy, łatwy w uzyciu i w dodatku po polsku...

A jeśli o efekty chodzi, to moim zdaniem troche głupie jest ''zgapianie' czyichś pomysłów i robienie zdjęć łudząco podobnych...
Moze by tak wysilic główke i samemu wymyslec cos oryginalnego ? ;D
Mamy wtedy satysfakce i tracimy poczucie winy bycia czyims kserem, bo po co plagiaty?

Pozdrawiam wszystkich ;)
Rewelacja na Bałtyku, lody lody na patyku
;D
prowokacja Postów: 23
Konto od: 22.08.2006
Miasto:
Permalink Autor: bajzel, data postu: Friday, May 2, 2008 13:01
mi tego nie mów:]

ale nie widzę w tym też do końca nić złego jeśli ktoś nie zna się na tym i zapyta jak dany efekt osiągnąć
ludzi się Óczy a nie olewa jak zapytają

i tak każda nastka bierze kontrast w górę, jasność w dół i już;]
bajzel Postów: 205
Konto od: 6.01.2008
Miasto: 3miasto
Permalink Autor: agadir, data postu: Friday, May 2, 2008 13:07
Dokładnie, kto pyta nie błądzi. Wydaje mi się, że miło jest czasami doradzić komuś, co i jak zrobić i nie trzeba zaraz się denerwować.

agadir Postów: 321
Konto od: 19.01.2006
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: irminka, data postu: Friday, May 2, 2008 17:19
Cytat prowokacja
Jeżeli chodzi o program, to nie wiem co za problem wziąć wpisac w gogle 'program do retuszu zdjęc' czy posiedziec troszke na stronach z programami. Jeśli ktoś chce to sam sobie bez problemu poradzi. Jest przecież wiele stron, gdzie można sciagnać darmowe programy

Zgadzam się, ale zawsze przecież mozna zapytać, dowiedzieć się, jakie programy sprawdziły się już u innych użytkowników...

Cytat prowokacja
A jeśli o efekty chodzi, to moim zdaniem troche głupie jest ''zgapianie' czyichś pomysłów i robienie zdjęć łudząco podobnych...

Myślę, że tak dzieje się tylko na początku przygody z programami graficznymi.
Najpierw jest fascynacja efektem u innych, a wiadomo, że nikt od razu nie potrafił zrobić czegoś idealnego, stąd frustracja i szukanie pomocy u innych.
Dopiero potem odkrywa się różne opcje, zaczyna nimi bawić i wtedy przychodzi zadowolenie z własnej pracy.

Myślę, że nie ma nic złego w tym, że ktoś zapyta o program czy efekt.
To tylko potwierdza tezę, że zdjęcie/przeróbka się podoba i jest dobre ;)
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: wieszz, data postu: Saturday, May 3, 2008 07:57
.... w 100% zgadzam się. ! Xd

ale niektórym trzeba poaćwszystko na tacy xp ; d ; *
wieszz Postów: 1
Konto od: 2.05.2008
Miasto: Słupsk
Permalink Autor: czarnydom, data postu: Saturday, May 3, 2008 10:57
Te pytania jaki program itd na forum juz troche mnie osobiscie denerwoja .... Bo czesto zdaza sie ze temat sie powtaza a wystarczy przejrzec forum zanim sie napisze podobny temat:P

Co do efektow mozna zapytac ale nie takich typu zmiana koloru czasem wystarczy pobawic sie tylko poziomami by uzyskac oczekiwany efekt troche trzeba samemu z tym poeksperymentowac... Fajnie jak na forum jest pytanie o uzyskanie jakiegos bardziej skaplikowanego obrazka:) np. kiedys o takim kreskowkowym samochodzie. Wtedy kazdy doklada cos od siebie i mozna sie czegos nauczyc:)
czarnydom Postów: 291
Konto od: 17.02.2007
Miasto: aCocieTO
Permalink Autor: prowokacja, data postu: Saturday, May 3, 2008 11:34
Cytat irminka
Myślę, że nie ma nic złego w tym, że ktoś zapyta o program czy efekt.

zgadzam się, ale niektórzy tworzą plagiaty, a nie powiesz mi, że to miłe oglądać prace łudząco podobne do twoich.
;D
Miasto:
Permalink Autor: agadir, data postu: Saturday, May 3, 2008 11:43
Cytat prowokacja
a nie powiesz mi, że to miłe oglądać prace łudząco podobne do twoich

Pytać o program lub efekt, a tworzyć prace łudząco podobne do moich, to różnica. Wiadomo, że nikt się z tego cieszył nie będzie, jedynie osoba, która taki plagiat tworzy.

Permalink Autor: prowokacja, data postu: Saturday, May 3, 2008 11:49
Cytat bartuss8
Pytać o program lub efekt, a tworzyć prace łudząco podobne do moich, to różnica

No tak, z tym sie zgadzam.
Mi chodzi jedynie o prawdziwe PLAGIATY.
;D
Miasto:
Permalink Autor: agadir, data postu: Saturday, May 3, 2008 12:25
Cytat prowokacja
Mi chodzi jedynie o prawdziwe PLAGIATY.

Hm... "prawdziwe plagiaty" sprecyzuj te słowo? Plagiaty były i będą nadal, wiadomo, że nikt nie zrobi identycznej fotografii, tylko "podobnej" chyba, że przywłaszczy sobie kopię i podpisze jako swoje, a to jest najgorsze. Uwierz, walka tego typu trwa i trwać będzie, tym bardziej, że dużo jest "młodych" użytkowników.

Permalink Autor: prowokacja, data postu: Saturday, May 3, 2008 13:57
Cytat bartuss8
Plagiaty były i będą nadal,

może warto sprobowac z tym walczyć ?

nie zakładam ze sie uda, ale sprobowac zawsze warto.

pozatym zle mnie niektórzy zrozumieli.
nie chodziło mi w poście o to, zeby nikomu nic nie doradzać czy pomagac.
ale niektórzy chcą wiedziec WSZYSTKO.
lenistwo nie daje im ruszyć głową..
;D
Miasto:
Permalink Autor: irminka, data postu: Saturday, May 3, 2008 14:01
Cytat prowokacja

Widocznie ja też, bo odczułam całkowity brak zrozumienia i chęci pomocy z Twojej strony ;P

Cytat prowokacja
nie chodziło mi w poście o to, zeby nikomu nic nie doradzać czy pomagac.ale niektórzy chcą wiedziec WSZYSTKO.lenistwo nie daje im ruszyć głową..

Jeśli tak...
To całkowicie się z Tobą zgadzam ;)

Można zapytać o kolorystykę, dany efekt (hmm, powiedzmy, tak jak na którymś twoim wcześniejszym zdjęciu - że na focie b&w jeden element jest kolorowy), ale nie robić potem identyczne zdjęcie, a potem nadać mu identyczne kolory/przeróbkę.
W takiej sytuacji na pewno bym sie zdenerwowała!
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: prowokacja, data postu: Saturday, May 3, 2008 15:10
Cytat irminka

Cytat prowokacja

Widocznie ja też, bo odczułam całkowity brak zrozumienia i chęci pomocy z Twojej strony ;P

Cytat prowokacja
nie chodziło mi w poście o to, zeby nikomu nic nie doradzać czy pomagac.ale niektórzy chcą wiedziec WSZYSTKO.lenistwo nie daje im ruszyć głową..

Jeśli tak...

To całkowicie się z Tobą zgadzam ;)

Można zapytać o kolorystykę, dany efekt (hmm, powiedzmy, tak jak na którymś twoim wcześniejszym zdjęciu - że na focie b&w jeden element jest kolorowy), ale nie robić potem identyczne zdjęcie, a potem nadać mu identyczne kolory/przeróbkę.

W takiej sytuacji na pewno bym sie zdenerwowała!

no i dziękuję ;)
;D
Miasto:
Permalink Autor: marada, data postu: Tuesday, May 6, 2008 18:34
Cytat prowokacja
Otóż chodzi mi i pytania o program i 'jak zrobić taki efekt' ...
Sama dostaje nerwicy, kiedy co 2 wiadomosc prywatana i wiekszosc komentarzy mają tą właśnie treść...

Spójrz na to z innej strony - mało kto spyta o radę kogo popadnie, zdecydowana większość woli spytać się kogoś, kto ma jakieś pojęcie na dany temat, czyli jesteś uważana za jakiś autorytet w dziedzinie obróbki zdjęć :)

Można by też rzec, że "naśladowanie jest najszczerszą formą pochlebstwa". To, że np. wykonanie zdjęcia z jednym kolorowym elementem stało się w pewnym momencie dość częstym motywem z pewnością wynikało z tego, że ktoś to zapoczątkował :) I takie powtarzalne motywy, czy to w obróbce, czy w samych zdjęciach, pojawiają się dość często (wiosnę mamy; na ilu photoblogach pojawiły się kwitnące drzewa?).

marada Postów: 294
Konto od: 22.01.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: prowokacja, data postu: Wednesday, May 7, 2008 15:51
Cytat czwarta
Można by też rzec, że "naśladowanie jest najszczerszą formą pochlebstwa"

owszem, ale 'naśladowanie' a 'kserowanie' to zasadnicza różnica.

Pozatym mnie nikt nie zapytał nigdy o to jak zrobić dany efekt na zdjęciu.
zawsze jest tylko 'jakim programem przerabiasz zdjęcia?'
3/4 osob uzna mnie za snoba, ze nie odpowiadam na te wiadomosci i komentarze, ale ja juz naprawde mam dosyc.
naprawde pisałam to juz milion razy...
;D
Miasto:
Permalink Autor: bajzel, data postu: Thursday, May 8, 2008 20:47
Cytat prowokacja
Pozatym mnie nikt nie zapytał nigdy o to jak zrobić dany efekt na zdjęciu.
zawsze jest tylko 'jakim programem przerabiasz zdjęcia?'
no bo proste i logiczne że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego że nie chodzi tyle o samochód co o jego kierowcę
bajzel Postów: 205
Konto od: 6.01.2008
Miasto: 3miasto