OWCZAREK NIEMIECKI! Najlepsza rasa! :D

Permalink Autor: nika098, data postu: Tuesday, May 13, 2008 07:44
Cytat fairytalle
Pozwole sobie tylko wtrącić, że hodowla sprzedaje tylko psy z rodowdem, bo inne czyli 'chodowle'/ 'pseudohodowle' nigdy nie są dobre, nawet jeśli rodzice sprzedawanych psów mają rodowód, a z psami jest wszytsko w porządku^^.
  Ups pomyłka chodziło mi że tylko z rodowodem i tylko z dobrej hodowli :)
nika098 Postów: 10
Konto od: 6.04.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: karolinaa23, data postu: Tuesday, September 23, 2008 20:19
Według mnie jest to najlepsza rasa, ale każdy ma inny gust ;)
Owczarki niemieckie są bardzo posłuszne... i co tu dużo mówić - śliczne ;)))
Sama mam psiaka, który ma geny owczarka niemieckiego i jamnika ;]] Niezła mieszanka ;dd Ale i tak go uwielbiam :))
Pozdrawiam ;**
karolinaa23 Postów: 5
Konto od: 5.08.2008
Miasto: Bojanowo
Permalink Autor: hawannah, data postu: Tuesday, September 23, 2008 20:23
Właśnie jakbym miała mieć psa byłby owczarkiem :D
Jestem wielkim czempionem, kiedy biegnę ziemia drży, niebo się otwiera, a śmiertelnicy umykają. Droga do zwycięstwa. Spotkałem swojego właściciela w kręgu zwycięzców, gdzie złożył mi na grzbiet kwietną derkę.....
hawannah Postów: 62
Konto od: 16.09.2008
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: klaudenc, data postu: Wednesday, September 24, 2008 11:51
Ja mam owczarka ale kaukaskiego a moja babcia ma niemieckiego.Ja jednak wole kukaskie bo są fajne do agility i takie napuszone misie extra są
klaudenc Postów: 23
Konto od: 20.09.2008
Miasto: Ostromecko
Permalink Autor: livelyhorse, data postu: Monday, October 13, 2008 17:59
Hej!
My mamy hodowlę Owczarków Niemieckich o nazwie satysfakcja
www.satysfakcja.com.pl
Mam też małego pieska papillona ale to już nie w tym temacie :)
Też uważam że owczarki niemieckie są super!!!
Są bardzo mądre :)
Zapraszam na stronę :):)
I oczywiście kocham konie xD
Pozdrowienia
strzelec
livelyhorse.fbl.pl
livelyhorse Postów: 4
Konto od: 30.08.2008
Miasto: Runów
Permalink Autor: mrocznesny, data postu: Monday, October 20, 2008 23:00
Mam 3 miesięcznego owczarka niemieckiego - Jagę.
mrocznesny Postów: 13
Konto od: 18.06.2007
Miasto: Tychy
Permalink Autor: alcalion, data postu: Friday, October 24, 2008 15:41
owczarki niemieckie to najlbardziej posłuszna rasa,
niestety wynika to z celu w jakim zostały wyhodowane-
zabijac na komendę i bez skrupułów.
to jednak nie są czasy hitlerowskiego terroru i owczarki mają
opinie idealnych towarzyszy. sa wytrzymałe, posłuszne, mają mądre spojrzenia,
no ale jesli chodzi o spacery to potrafią zamęczyc ale za to kocham swojego owczarka
o ładnym ( choc niezbyt oryginalnym) imieniu Max
alcalion Postów: 65
Konto od: 1.10.2008
Miasto: Sobótka
Permalink Autor: psychoterapeutyczny, data postu: Friday, October 24, 2008 18:17
Ja mam owczarka niemieckiego.
Luka, ma 4 lata ;D
Jest wmiare spokojna. ; P
Według mnie to najlepsza rasa ;D
psychoterapeutyczny Postów: 1
Konto od: 11.10.2008
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Permalink Autor: talinka, data postu: Saturday, May 2, 2009 00:08
ja mam 6 letniego owczarka ^^ sa bardzo mądre potrzebuja duzo ruchu bo inaczej popadaj w nadwage i zaczyanaj sie dalsze probleny np ze stawami ;/ NIe nadaja sie dla osub ktore nie maja doswiadczenia w tej rasie :/ sa to psy obronne fjanie sie z nimi wspułpracuje ale trzeba co nieco o nich wiedziec ;]]
talinka Postów: 4
Konto od: 21.04.2008
Miasto: Kalisz
Permalink Autor: arezi, data postu: Thursday, May 14, 2009 10:54
Mam już drugiego owczarka, tym razem długowłosego, jest jeszcze lepszy od poprzedniego, którego musiałem niestety uśpić po 4 latach, ze względu na paraliż tylnich kończyn (to jest właśnie mankament tej rasy). Obecny ma już 1,5 roku, jest bardzo inteligentny, posłuszny, a przy tym bardzo spokojny. Musi taki być, bo jest wychowywany z małym dzieckiem. Wcześniej miałem dalmatyńczyka - myślałem, że zwariuję z nim, roznosiła go energia. Dopiero przy owczarkach zobaczyłem co znaczy mieć prawdziwego psa. Pozdrawiam
arezi Postów: 8
Konto od: 13.05.2009
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: fairytalle, data postu: Sunday, June 7, 2009 21:27
Cytat alcalion

owczarki niemieckie to najlbardziej posłuszna rasa,

niestety wynika to z celu w jakim zostały wyhodowane-

zabijac na komendę i bez skrupułów.

to jednak nie są czasy hitlerowskiego terroru i owczarki mają

opinie idealnych towarzyszy. sa wytrzymałe, posłuszne, mają mądre spojrzenia,

no ale jesli chodzi o spacery to potrafią zamęczyc ale za to kocham swojego owczarka

o ładnym ( choc niezbyt oryginalnym) imieniu Max

Słucham ? Oo
owczarki zostały wyhodowane wcześniej niż podczas II wojny światowej. I nie zostałe wyhodowane do tych celów. To, ze niektóre z nich do tego przez hitlerowskich ludzi zostały wytresowane to prawda, ale owczarki jak sama nazwa wskazuje zostały tworzone do wypasania owiec.

Jeśli się psa nauczy spacery są przyjemnością ^^ znam kilka owczarków które na spacery chodzą bez smyczy, a jedynym problemem jest straż miejska.
Psy są z nami po to, żeby nauczyć człowieka prawdziwej miłości.
RODOWODOWY=RASOWY

'Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa'

'Nie kocha się za coś, tylko mimo wszytko.'
fairytalle Postów: 209
Konto od: 4.05.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: arezi, data postu: Wednesday, June 10, 2009 08:19
Cytat fairytalle
Jeśli się psa nauczy spacery są przyjemnością ^^ znam kilka owczarków które na spacery chodzą bez smyczy, a jedynym problemem jest straż miejska.

Własnie taki jest mój. Ale nie tylko Straż miejska to problem - LUDZIE to jest problem!!!!! i to nie tylko tacy co nie mają lub nie lubią psów
arezi Postów: 8
Konto od: 13.05.2009
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: ganjaxdd, data postu: Wednesday, June 17, 2009 21:08
moja przyjaciółka ma owczarka niemieckiego wabi się Kiara i zakochałam się w nim!, teraz próbuje ubłagać mamę o takiego samego..i mam nadzieję, że mi się uda!.. kocham tę rasę
Treść dodana do postu 23-09-2010 o godzinie 20:34
'
ganjaxdd Postów: 3
Konto od: 10.06.2009
Miasto: Włocławek
Permalink Autor: mala90210, data postu: Monday, June 29, 2009 14:00
To fakt Owczarki Niemieckie potrzebują bardzo dużo ruchu , ale to czy są agresywne czy nie zależy tylko i wyłącznie od wychowania psiaka , i to wcale nie znaczy że kiedy pies jest wychowywany z małym dzieckiem będzie łagodny , mój psiak jest wychowywany z małymi dziećmi i one mogą robić z nim co chcą  , kładą się na nim , ciągną go za wąsy i ogon , Neron nie reaguje jedyny jego odruch to jest lizanie ich ale kiedy zbliży się do niego obce dziecko zaczyna warczeć , psy tej rasy są psami broniącymi i we krwi mają to że bronią swoich domowników .
To samo jest kiedy psa prowadzi się na smyczy , gdy zobaczy innego psa reaguje szczekaniem i wyrywaniem się bo uciskająca go obroża wzbudza w nim wolę walki ale w momencie kiedy spuści się psa ze smyczy łagodnieje , zajmuję się wtedy samym sobą i nie reaguje na inne psy czy innych ludzi przemieszczających się koło niego ;)
mala90210 Postów: 1
Konto od: 29.06.2009
Miasto: Ostrów Wielkopolski
Permalink Autor: dariamochalska, data postu: Tuesday, February 28, 2012 21:56

Takieeego ślicznego owczarka mam :) Ma prawie półtora roku i ma na imie Buggy. Jest śliczny i kochany! Prawda, owczarki niemieckie to bardzo inteligentne psy, chociaż mój "maluch" jeszcze się nie wybrykał i lubi mi czasem płatac psikusy ;) Mimo to jest naajkochańszy na swiecie. Na spacery teeż wlasnie smyczy nie musimy brac, ale u nas ten plus, ze mieszkam na wsi, wezmę go na spacer do lasu, czy na jakąkolwiek ścieżkę i może się porządnie wybiegać :) Pozdrawiam!
ZAPRASZAM WSZYSTKICH :) Facebook
dariamochalska Postów: 217
Konto od: 21.06.2009
Miasto: Inowrocław
Permalink Autor: xflow, data postu: Wednesday, February 29, 2012 20:54
najlepsza? chyba nie, ROTTWEILER
xflow Postów: 1
Konto od: 15.03.2010
Miasto: Stargard Szczeciński