V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Młode Talenty 2012

Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Młode Talenty posiada ponad dwudziestoletnią historię i tradycję. Przez lata konkurs był ulepszany, jednak jedna rzecz została bez zmian - idea ,która mu przyświeca. "Młodzi dla młodych" to hasło motywuje do działania kolejne pokolenia Samorządu Uczniowskiego I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy - organizatorów festiwalu.
Formuła festiwalu wielokrotnie ulegała zmianie. W tym roku czekają Nas kolejne niespodzianki. Tak jak w ubiegłych latach do udziału zapraszamy młodzież w wieku 16-24 lata ( w zależności od kategorii wiekowej) z całej Polski w ośmiu kategoriach:
• taneczna soliści;
• formacje taneczne;
• teatralna (zespoły teatralne oraz monodramy);
• muzyczna soliści (wokaliści);
• muzyczna zespoły;
• literacka (poezja);
• plastyczna (prace plastyczne);
• fotograficzna.
Chcąc umożliwić udział w Festiwalu jak największej liczby uczestników dołożyliśmy jeszcze jeden etap konkursowy (Etap I) , choć nie jest on obowiązkowy i jak we wcześniejszych latach by wziąć udział w Festiwalu można go ominąć :

Etap I – eliminacje regionalne odbywające się w ośrodkach na terenie całej Polski:
Toruń, Jabłonka (województwo małopolskie), Jastarnia i Hel, Lubaczów (województwo podkarpackie) , a o kolejnych poinformujemy niebawem. Eliminacje odbywać się będą od września 2011 roku do końca marca 2012 roku. Udział w eliminacjach jest bezpłatny, a zwycięzca otrzyma możliwość udziału w wielkim bydgoskim finale. W zakładce terminy znajdują się daty odbywania eliminacji, a w zakładkach z nazwą danej miejscowości regulaminy i szczegóły. Dzięki eliminacją regionalnym każdy uczestnik ma kilka szans, aby wygrać nasz Festiwal. O ile oczywiście ma czas i chęci, aby co miesiąc startować w naszym festiwalu.
Laureaci eliminacji regionalnych przyjadą na bydgoski przegląd finałowy, który odbędzie się w kwietniu 2012 roku. Laureat eliminacji w nagrodę otrzyma zwrot kosztów dojazdu, pełne wyżywienie, nocleg, opiekę animatora oraz zapewnione zostaną mu dodatkowe atrakcje. Jednak najważniejszą nagrodą w eliminacjach jest zwolnienie z konieczności przechodzenia eliminacji wstępnych do finałowego przeglądu.

Etap II – bydgoski finał.
Do finału bydgoskiego prócz laureatów eliminacji regionalnych można zgłosić się w tradycyjny sposób wypełniając formularz zgłoszeniowy i nadsyłając demo, scenariusz czy też prace. Drugi etap jest bardzo ważny dla uczestników kategorii plastycznej, fotograficznej oraz literackiej, ponieważ w tych kategoriach nie ma eliminacji regionalnych.
Jury podczas tego etapu wyłoni po trzech zwycięzców, jednak o tym, kto otrzyma I, II, a kto III miejsce dowiemy się podczas ostatniego etapu.

Etap III – Gala Finałowa to jedna wielka przygoda ze sceną, telewizją, światłem, trenerami czyli  wielka zabawa, praca, wywiady, koncerty. Jest to dla wszystkich najmilszy etap, chociaż niewątpliwie stresujący, ponieważ do ostatniej minuty nikt nie wie kto jest zwycięzcą. Dowiemy się tego właśnie w maju podczas dwugodzinnej Gali Finałowej w Operze Nova w Bydgoszczy. Kilka dni przed tym wydarzeniem w Bydgoszczy, razem  z Robertem Janowskim oraz reżyserami Gali przygotujemy wspólnie spektakl, który połączy wszystkie dziedziny sztuki. Soliści oraz zespoły muzyczne zagrają koncert w radiu, fotografowie, plastycy i literaci spotkają się na warsztatach. Tancerze pod okiem znanych choreografów opracują choreografię Gali Finałowej.
Tego dnia o godzinie 19:00 w Operze Nova przy obecności kamer, przedstawicieli partnerów, sponsorów i patronów honorowych laureaci zaprezentują się przed 900 osobową publicznością. Szanowne jury odczyta werdykt i dowiemy się, kto otrzyma statuetkę i wygra V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Młode Talenty 2012.


Zapraszamy do udziału!
Samorząd Uczniowski I LO w Bydgoszczy
Fundacja Roberta Janowskiego Młode Talenty
dioneo Postów: 1
Konto od: 16.01.2010
Miasto: Bydgoszcz