Zdjęcia - makro czy normalne?

Permalink Autor: zakazana, data postu: Tuesday, May 20, 2008 09:27
Cytat optiq
Z tego można wysnuć teorię, że nawet Ci robiący tylko marko czy HDR'y to i tak jest już o niebo lepiej niż rzesza dzieci neo robiąca sobie głównie fotki przed lustrem czy nazwijmy to "na odległość wyciągniętej ręki". No ale dla narcyzów mamy już grono gdzie większość ma po parę galerii samych siebie.

Weź pod uwagę, że photoblog nie jest portalem pokroju Digart czy Deviantart i pełni on funkcję bloga z możliwością dodawania zdjęć, a do tego takich innych. Nie mylcie czasem stron. ;)
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006
Miasto: Kraków
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Tuesday, May 20, 2008 11:34
Cytat zakazana
Weź pod uwagę, że photoblog nie jest portalem pokroju Digart czy Deviantart

digart i tak juz jest oblężony przez oceny rewelacyjne bo (i tu z doopy komentarz). Dlaczego by nie mówic o poprawności pewnych technik fotograficznych czy dziedzin fotografii właśnie tutaj? Może ktoś kto sobie od tak cyka zdjęcia przeczyta nasze wypociny kilka razy, poszuka czegoś w internecie i zacznie się fotografią interesowac zamiast byc modnym.
tolgerias Postów: 368
Konto od: 26.04.2007
Miasto: Kozie Doły
Permalink Autor: agadir, data postu: Tuesday, May 20, 2008 14:39
Cytat fotoedo
Bajzel miał raczej pewnie na myśli fotografię, a nie "pstrykanie w trybie makro".

Jeśli miał na myśli dziedzinę fotografii, to co tutaj robi i co robią inni użytkownicy, jeśli nie jest w modzie? I ogólnie wszystkie podobne serwisy mam na myśli.

agadir Postów: 321
Konto od: 19.01.2006
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Tuesday, May 20, 2008 14:47
Cytat bartuss8
Jeśli miał na myśli dziedzinę fotografii, to co tutaj robi i co robią inni użytkownicy, jeśli nie jest w modzie? I ogólnie wszystkie podobne serwisy mam na myśli.

Może chodziło o to, że "fotografia", a "robienie zdjęć" to nie zawsze są równoważne pojęcia. Sam mechaniczny proces naciśnięcia przycisku migawki nie oznacza, że wciskał ten przycisk fotograf. Moda na fotografię nie oznacza mody na pstrykanie zdjęć. Nie wiem, czy Bajzel to miał na myśli, wypowiedziałem tutaj akurat już moje własne zdanie.

Bardziej zrozumiale - fotografia to nie jest bezmyślne robienie zdjęć bez pomysłu.Możemy takie zdjęcia robić, nic w tym złego, ale nie nazywajmy wtedy tego fotografią.
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: agadir, data postu: Tuesday, May 20, 2008 15:02
Cytat fotoedo
Bardziej zrozumiale - fotografia to nie jest bezmyślne robienie zdjęć bez pomysłu.Możemy takie zdjęcia robić, nic w tym złego, ale nie nazywajmy wtedy tego fotografią.

Wiem czym jest fotografia. Nie chodziło mi, o bezmyślne robienie zdjęć bez pomysłu, jak to napisałeś.

Permalink Autor: fotoedo, data postu: Tuesday, May 20, 2008 20:14
No to już trzeba spytać Bajzla w takim razie, co miał na myśli ;)

Ja to odebrałem w taki sposób, że nie ma mody na fotografię, a właśnie jedynie na "pstrykanie fotek".
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Tuesday, May 20, 2008 21:28
bajzel, nikt Cie nie zrozumiał :D... tłumacz się heh
Treść dodana do postu 20-05-2008 o godzinie 21:29
p.s.: ja tez to tak odebrałem jak fotoedo. jest moda na cykanie fotek, najlepiej "na wyciągniętą ręke" :)
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, May 21, 2008 08:32
Wysokiej jakosci , pomniejszone w dobrym programie, efekt krystalizacji i czystosci obrazu zostanie
Konto od:
Miasto: Nowy Dwór Gdański
Permalink Autor: kompaktowy, data postu: Wednesday, May 21, 2008 23:27
ja wole makro.
więcej frajdy
bo można troche z ostrościa pokombinować
,a nie tak jak przy zwykłych zdjeciach nacisnąć klawisz i zdjęcie gotowe ...
kompaktowy Postów: 9
Konto od: 21.02.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Thursday, May 22, 2008 10:41
HA! z doopy myślenie a od tego się zaczyna!
Cytat szaryyy
,a nie tak jak przy zwykłych zdjeciach nacisnąć klawisz i zdjęcie gotowe ...

że tak powiem... pomyśl najpierw a później powiedz, że zdjęcie gotowe. Twoja frajda wąptliwa
pozdrawiam
Permalink Autor: , data postu: Thursday, May 22, 2008 15:30
powiem ci tyle.
niektóre osoby zajmują się zwykłymi zdjęciami, chcą by one były jak najlepiej zrobione nie tylko 'cyknięte' jak to niektórzy mówią.

makro, to dobra rzecz, ale też trzeba umieć robić zdjęcia.
ja myślę, że na początek najlepiej zwykłe robić.
bo na co ci głupie zdjęcie z makro, jak nawet 'zdjęcia'
normalnego nie bd . umiał/a zrobić ? :)

ja na początku nie umiałam makro.
teraz ? czasem wyjdzie, a czasem nie.
Pozdrowienia.
Konto od:
Miasto: Czechowice-Dziedzice
Permalink Autor: agadir, data postu: Thursday, May 22, 2008 15:47
Cytat stupiid
makro, to dobra rzecz, ale też trzeba umieć robić zdjęcia.
ja myślę, że na początek najlepiej zwykłe robić.
bo na co ci głupie zdjęcie z makro, jak nawet 'zdjęcia'
normalnego nie bd . umiał/a zrobić ? :)

ja na początku nie umiałam makro.
teraz ? czasem wyjdzie, a czasem nie.

Od kiedy zdjęcia są głupie? hm... Jak to się mówi: trening czyni mistrza. Wiadomo, że początki są trudne, trzeba przemyśleć co chce się zrobić, jak np.kadr, ustawienia itp.
Napisałaś, że na początku nie umiałaś fotografować w trybie makro, jednak próbowałaś. Nie rozumiem, dlaczego chcesz zniechęcać do tego innych?!

Permalink Autor: bajzel, data postu: Thursday, May 22, 2008 23:46
Cytat fotoedo
Może chodziło o to, że "fotografia", a "robienie zdjęć" to nie zawsze są równoważne pojęcia. Sam mechaniczny proces naciśnięcia przycisku migawki nie oznacza, że wciskał ten przycisk fotograf. Moda na fotografię nie oznacza mody na pstrykanie zdjęć. Nie wiem, czy Bajzel to miał na myśli, wypowiedziałem tutaj akurat już moje własne zdanie.

haha dzięki za wytłumaczenie pod moją nieobecność xD
ale widzę że chociaż część załapała^^
właśnie o to mi chodziło powiedzmy:)
Cytat tolgerias
bajzel, nikt Cie nie zrozumiał :D... tłumacz się heh
hehe, zrozumieli zrozumieli;)
bajzel Postów: 205
Konto od: 6.01.2008
Miasto: 3miasto
Permalink Autor: kasieku, data postu: Saturday, May 24, 2008 15:34
Jeżeli o mnie chodzi, to o wiele bardziej lubię robić zdjęcia w trybie makro :)
kasieku Postów: 1
Konto od: 16.05.2008
Miasto:
Permalink Autor: natis90, data postu: Saturday, May 24, 2008 16:31
I makro i normalne.

Uwielbiam robic zdjecia makro - moge pobawic sie ostroscia i katem robienia zdjecia , co wprost uwielbiam. Pierwsze makro zrobilam miesiac temu :P ale jestem z moich zdjec mega dumna - chociaz wiem, ze duzo, duzo, du... musze sie jeszcze na ten temat nauczyc. Praktyka zrobi swoje... ^^

Zdjecia "normalnie"... Dziwnie to slowo mi brzmi. Kocham fotografowac ludzi mi bliskich a takze widoki. Jednak zdecydowanie ludzi. Porownujac moje zdjecia z 3 ostatnich lat to tak naprawde od ok. poczatku tego roku robie zdjecia z ktorych moge byc dumna. Wczesniejszych to ja raczej sie wstydze ;)
"Danger Danger High Voltage
When we touch When we kiss
(Danger Danger High Voltage)
(When we cut When we kiss When we touch)
[Danger Danger High Voltage]
[When we touch and When we kiss]
[Danger Danger High Voltage]
When we touch (When we kiss)
When we touch (When we kiss)"

*_*

natis90 Postów: 119
Konto od: 28.06.2006
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: , data postu: Saturday, May 24, 2008 16:48
a czy makro nie są normalnymi zdjęciami?

jezeli wziac pod uwage Twoj podzial to ja wole makro.
taka precyzja, dokladnosc sa wedlog mnie lepsze nic jakies pozmazane bochomazy z ogromnej odleglosci, chociaz takie tez sa czasem dobre ;p
Konto od:
Miasto: