Zdjęcia - makro czy normalne?

Permalink Autor: tolgerias, data postu: Tuesday, May 13, 2008 13:24
Cytat irminka
To zależy. Ale zdjęcia makro mają zupełnie inny, niesamowity charakter ;) I bez względu na to, co jest sfotografowane, wygląda świetnie ;)

nie zgodze się... każde zdjecie można spieprzyć ;)
tolgerias Postów: 368
Konto od: 26.04.2007
Miasto: Kozie Doły
Permalink Autor: agadir, data postu: Wednesday, May 14, 2008 10:27
Cytat zakazana
Bo makro wyciąga świetną głębię na zdjęciu, a taka daje niesamowite efekty. :)

Hm... nie tylko makro daje świetne GO, to wszystko zależy od ustawień.

agadir Postów: 321
Konto od: 19.01.2006
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: klaja93, data postu: Sunday, May 18, 2008 14:40
zależy,ale mi chyba lepiej makro wychodzi dlatego bardziej to lubie.
klaja93 Postów: 96
Konto od: 4.08.2007
Permalink Autor: optiq, data postu: Sunday, May 18, 2008 15:07
Perspektywa robienia zdjęć makro jest niezwykle kusząca, ponieważ o wiele łatwiej (co nie znaczy, że zawsze) jest uzyskać efekt, który przykuje uwagę, jako że my - ludzie nie jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania robali na pół ekranu czy roślin w zupełnie innej perspektywie (tak jak to np. było wfilmie o podobnej nazwie). Można by się nawet pokusić o stwierdzenie, że wymaga to mniej wysiłku, niż zdjęcia z innych kategorii.
optiq Postów: 4
Konto od: 21.04.2008
Permalink Autor: bajzel, data postu: Sunday, May 18, 2008 18:28
Cytat optiq
Można by się nawet pokusić o stwierdzenie, że wymaga to mniej wysiłku, niż zdjęcia z innych kategorii.
nie tyle nawet pokusić, co po prostu stwierdzić co jest oczywiste, ale mało kto się chce przyznać
byle co się zrobi w makro i wszyscy się podniecają
podobnie hdr
to nie jest ŻADEN wysiłek, a i sztuka znikoma
pójście na łatwiznę
bo normalnie robić zdjęcia trudniej:/
makro tak, ale raz na jakiś czas, albo z jakimś zamysłem nietypowym..
bajzel Postów: 205
Konto od: 6.01.2008
Miasto: 3miasto
Permalink Autor: , data postu: Sunday, May 18, 2008 18:50
Cytat bajzel
podobnie hdrto nie jest ŻADEN wysiłek, a i sztuka znikomapójście na łatwiznębo normalnie robić zdjęcia trudniej:/makro tak, ale raz na jakiś czas, albo z jakimś zamysłem nietypowym..

Święte słowa. Nawet gdy ja wrzucam hdr'y to wszystkim wyciskają wszystko ze wszystkich otworów, mimo iż sam nie jestem z nich zadowolony. Jeżeli makro/hdr, to niech coś sobą symbolizuje, coś przekazuje, ma w sobie ukryte znaczenie...
pozdrawiam (;
Konto od:
Miasto: Toruń
Permalink Autor: , data postu: Sunday, May 18, 2008 20:18
Cytat samaelszafran
Jeżeli makro/hdr, to niech coś sobą symbolizuje, coś przekazuje
a to "normalne" już nie????

S
even Days ;]
Before You DIE You Will See THE RING
Konto od:
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: bajzel, data postu: Sunday, May 18, 2008 20:30
Cytat samaelszafran
Jeżeli makro/hdr, to niech coś sobą symbolizuje, coś przekazuje, ma w sobie ukryte znaczenie...
wychodzą z założenia że w dzisiejszych czasach po co to komu;]
Cytat samara890
Cytat samaelszafran
Jeżeli makro/hdr, to niech coś sobą symbolizuje, coś przekazuje
a to "normalne" już nie????
normalne też oczywiście, ale problem w tym że normalne nie zawsze jest wizualnie takie och i ach, a na prawie każde makro i hdr'y ludzie wzdychają bo tak
Permalink Autor: , data postu: Sunday, May 18, 2008 20:59
Cytat bajzel
Cytat samaelszafranJeżeli makro/hdr, to niech coś sobą symbolizuje, coś przekazuje, ma w sobie ukryte znaczenie... wychodzą z założenia że w dzisiejszych czasach po co to komu;]

Niby tak, jednakże brakuje takich zdjęć i byłyby one jaknajmilej widziane. Jeżeli ktoś zrobi coś takiego, naprawde dobrego, wielki szacunek..

Cytat bajzel
normalne też oczywiście, ale problem w tym że normalne nie zawsze jest wizualnie takie och i ach, a na prawie każde makro i hdr'y ludzie wzdychają bo tak

Właśnie. Ostatnio przeglądając polecanych wiele z nich to były właśnie makra (mało tego, makra dmuchawców, ale to chyba wszystkim sie udziela:P)
Konto od:
Miasto: Toruń
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Sunday, May 18, 2008 22:32
bo to taki sezon :D. Na "dmuchawce i mleczyki" i na bajkowe HDRy. Szacun wielki dla kogoś kto wykorzystuje HDRa do tego do czego jest
Pozdrawiam
Permalink Autor: staszkins, data postu: Sunday, May 18, 2008 22:37
Niby nadeszła faza na wcześniej wspomniane ,,dmuchawce i mleczyki” – ale wierz mi, jeśli ktoś rozpoczyna zabawę z fotografią (tak jak ja) to musi na czymś trenować. No i zazwyczaj zaczyna się od pospolitych i oklepanych obiektów.
staszkins Postów: 10
Konto od: 29.04.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: optiq, data postu: Monday, May 19, 2008 00:21
Możemy wyjść z założenia, że bardzo dobrze, że ktoś znalazł sobie takie hobby (chyba że jedynie dlatego, że taka jest ponoć teraz moda).
Zawsze to lepsze niż zaśmiecanie pustymi butelkami każdego parku (po wcześniejszym wykoszeniu wszystkich elementów umieszczonych tam ręką człowieka) czy też dewastacja każdej elewacji, po jakiej da się pomazać.

Z tego można wysnuć teorię, że nawet Ci robiący tylko marko czy HDR'y to i tak jest już o niebo lepiej niż rzesza dzieci neo robiąca sobie głównie fotki przed lustrem czy nazwijmy to "na odległość wyciągniętej ręki". No ale dla narcyzów mamy już grono gdzie większość ma po parę galerii samych siebie.

Zgadzam się, że dmuchawce i inne tego typu rzeczy są ciekawym obiektem do nauki, generalnie warto wpierw nauczyć się robić dobre zdjęcia na cierpliwych przedmiotach, przechodząc następnie na te żwawsze (bo tu już nie będzie czasu na korekty), ale mam wątpliwości (pomijam tu fakt przypuszczeń, że takowe polecane są po znajomości lub jednak nie) czy faktycznie nie ma już tu lepszych zdjęć by tyle ich było w polecanych. Mnie razi/raziło zwłaszcza to zdjęcie tulipana od góry. No ale jestem tu nowy i jeszcze mało wiem ;)
optiq Postów: 4
Konto od: 21.04.2008
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Monday, May 19, 2008 10:31
staszkins nie musisz mnie przekonywac. Ja tez przez to przechodzilem ;), ale ja w dodatku zrobiłem HDRa z dmuchawców hehehe :D
Makro - wszyscy myślą, że jest miliard obiektów do fotografowania... ok, ale mało osób zastanawia się przy cykaniu nad kadrem, kompozycją, kontrastem, GO (chociaż sama na zbliżeniu już ciekawa wychodzi), mało kto pewnie dobiera dobre tło a już zdecydowana mniejszośc próbuje uzyskac ciekawy na nim bokeh.
Jak już wczesniej napisałem. Nie ma złotego środka w dziedzinach fotografi na ciekawą fote. Każde zdjęcie mozna spieprzyc z tym, że przy makro jest tak, że "o kurde, widac muchy oczy... to sie nazywa przyblizenie, jestem git".
Tak mnie się wydaje
Pozdrawiam :)
Permalink Autor: bajzel, data postu: Monday, May 19, 2008 21:49
Cytat tolgerias
przy makro jest tak, że "o kurde, widac muchy oczy... to sie nazywa przyblizenie, jestem git"
jestem git, wrzucam na pb i wszyscy będą kisiel w gaciach.. i tak też się spełnia tym osobom co gorsza:/ bo Fotografia już nie w modzie..
Permalink Autor: agadir, data postu: Monday, May 19, 2008 21:57
Cytat bajzel
Fotografia już nie w modzie..

Masz na myśli makro? Mylisz się, makro jest jak najbardziej w modzie. Tyle, że nie każdy potrafi taką fotografię wykonać.

agadir Postów: 321
Konto od: 19.01.2006
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Tuesday, May 20, 2008 08:23
Bajzel miał raczej pewnie na myśli fotografię, a nie "pstrykanie w trybie makro".
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg