Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Mistrz i Małgorzata - Forum Photoblog.pl

Mistrz i Małgorzata

Permalink Autor: fotoedo, data postu: Tuesday, April 15, 2008 01:37
Jeśli ktoś się jeszcze nie spostrzegł, w poniedziałek 14-go kwietnia TVP1 wyemitowała o 22:10 pierwszy odcinek z dziesięciu rosyjskiego serialu pt. "Mistrz i Małgorzata". Z tego, co czytałem z opinii to dość wierne odtworzenie powieści. Niektórzy nawet twierdzą, że wierne aż do bólu, bo leniwym może posłużyć niemal za bryk w szkole.

Mi się nawet podoba ta realizacja, książkę już miałem za sobą wcześniej. Jakie jest Wasze zdanie?
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: tolgerias, data postu: Tuesday, April 15, 2008 09:12
Cytat fotoedo
Jeśli ktoś się jeszcze nie spostrzegł, w poniedziałek 14-go kwietnia TVP1 wyemitowała o 22:10 pierwszy odcinek z dziesięciu rosyjskiego serialu pt. "Mistrz i Małgorzata". Z tego, co czytałem z opinii to dość wierne odtworzenie powieści. Niektórzy nawet twierdzą, że wierne aż do bólu, bo leniwym może posłużyć niemal za bryk w szkole.

Mi się nawet podoba ta realizacja, książkę już miałem za sobą wcześniej. Jakie jest Wasze zdanie?

Jako lektury tej pozycji w szkole średniej nie mieliśmy i nie chwytałem się za nią jeszcze. Jeszcze bo jeżeli jest to ekranizacja to pewnie książka jest ciekawą. Film swietnie zrobiony a język nadaje mu czegoś co bynajmniej mnie przyciągnęło.
Pozdrawiam
tolgerias Postów: 368
Konto od: 26.04.2007
Miasto: Kozie Doły
Permalink Autor: dejwid, data postu: Tuesday, April 15, 2008 13:09
Czekałam aż wreszcie puszczą to w Polsce (misja tvp jednak tym razem zadziałała, nie wyobrażam sobie, żeby tvn puszczał taki film).
Kiedyś oglądałam jeden odcinek z napisami polskimi, wczorajszy sobie nagrałam, bardzo mi się podoba ^^
Książkę czytałam dwa lata temu, zrobiła na mnie jak na wszystkich zresztą wielkie wrażenie. Pierwszy rozdział lubię najbardziej ^^
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: irminka, data postu: Tuesday, April 15, 2008 18:49
Trzeba było powiedzieć wcześniej, że będzie :D
No cóż ;P

Chętnie bym obejrzała, bo książka mi się podobała ;)

A za 'bryk' posłużyć już nie może, bo "Mistrz i Małgorzata" nie jest lekturą obowiązkową, znajduje się jedynie w kanonie rozszerzonym - dla ludzi, którzy znają wartość książek i to nimi się posługują ;)
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Tuesday, April 15, 2008 19:08
Cytat irminka
A za 'bryk' posłużyć już nie może, bo "Mistrz i Małgorzata" nie jest lekturą obowiązkową

Za moich czasów były lektury uzupełniające, które się przerabiało - teraz już tak nie jest?

Jeśli opuściłaś pierwszy odcinek, to tragedii nie ma - historia zakończyła się na nieszczęsnym przypadku Berlioza. Może zresztą uda Ci się znaleźć ten odcinek w sieci.

Na końcowych napisach nawet fajna muzyka była podstawiona ;)
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Tuesday, April 15, 2008 19:13
uzupełniające się przerabia np.w ogólniakach o profilu humanistycznym.
Ja nie miałam, ale czytałam do matury, albo raczej dla przyjemności ^^
na emule są wszystkie odcinki, napisy polskie też można znaleźć.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Permalink Autor: irminka, data postu: Tuesday, April 15, 2008 19:26
Cytat cukierwnormie
uzupełniające się przerabia np.w ogólniakach o profilu humanistycznym.

Ale i tam prawdopodobnie znajdują się ludzie, którzy wiedzą, po co się tam znaleźli i lubią czytać ;)

Cytat fotoedo
Jeśli opuściłaś pierwszy odcinek, to tragedii nie ma - historia zakończyła się na nieszczęsnym przypadku Berlioza. Może zresztą uda Ci się znaleźć ten odcinek w sieci.

Ale ja lubię od początku :D
To kiedy drugi odcinek? I ile ich będzie? :P
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: cukierwnormie, data postu: Tuesday, April 15, 2008 20:25
odcinków jest 10, następny jak mniemam za tydzień w poniedziałek.
gdybyśmy mieli więcej takich jak ty, to mielibyśmy mniej takich jak ty
- B.F. "Hawkeye" Pierce
;)
cukierwnormie Postów: 279
Konto od: 15.04.2008
Permalink Autor: dreadful, data postu: Saturday, August 16, 2008 13:11
Ojjj...ksiązka swietna.
A jesli mowa o tych odcinkach ,które ostatnio w TV leciały to mhmm bardzo mi się podobały.
Świetna muuuuuzyka
welcome to the land of rational awareness
dreadful Postów: 5
Konto od: 14.08.2008
Miasto: Władysławowo
Permalink Autor: dobuch66, data postu: Wednesday, January 20, 2010 08:27
kocham książkę, dziekuję za informację, już ściągam serial..
dobuch66 Postów: 56
Konto od: 30.11.2009
Miasto: Grudziądz