Nowe zasady dodawania zdjęć do Polecanych

Permalink Autor: ali1600, data postu: Saturday, August 20, 2011 14:27
Cóż, za sztab zawodowych fotografów zajmujących się różnymi dziedzinami fotografii, nie mającymi tu kont ani znajomych trzeba by sporo zapłacić. No ale byliby obiektywni.

I z pewnością gdyby został tylko jeden dział z polecanymi a nie różne to mało kto by się tam znalazł.

Dobrze byłoby zrobić polecane w różnych kategoriach (akt, przyroda, makro, portret, repostaż). Nic dziwnego że ktoś kto robi ciągle makro może za gniot uważać zdjęcie reportażowe, które rządzi się zupełnie innymi prawami i odwrotnie.
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: cleverclick, data postu: Saturday, August 20, 2011 21:21
http://www.photoblog.pl/acessible/101494428

co sądzicie?
cleverclick Postów: 1
Konto od: 11.07.2011
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: franczesko, data postu: Tuesday, September 6, 2011 15:48
Nawet nie wejdę w link. Zakładać nowe konto by zaspamować ludziom linkiem pewnie do słabego zdjęcia...
Treść dodana do postu 06-09-2011 o godzinie 15:55
EDIT:
Dobra, skusiłem się ; >
Nie są złe zdjęcia. Ale jakiejś wielkiej rewelacji nie ma. Przyzwoite, lubię to ; )
franczesko
franczesko Postów: 7
Konto od: 10.06.2009
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Permalink Autor: dzidzius1989, data postu: Saturday, September 17, 2011 17:25
Ludzie co Wy macie takie parcie na polecane na photoblogu?
Nie wiem czy ja już z tego wyrosłam czy moje pokolenie jest jakieś inne ;-)
Gusta są różne to raz a jak już tak bardzo chcecie aby Wasze zdjęcia były częściej oglądane polecam udzielenie się na forum w wątkach:
"Czy podoba ci się zdjecie osoby wyżej.?"
http://forum.photoblog.pl/index/topic/tid/899/page/525
lub
"Oceń zdjęcie osoby wyżej w skali 0 - 10 ;)"
http://forum.photoblog.pl/index/topic/tid/15927/page/111

Nigdy w polecanych nie byłam i jakoś parcia na polecane nie mam wolę stanowczo rozwijać swoją kreatywność niżeli wzorować się na innych.

Pozdrawiam Kwocia.
dzidzius1989 Postów: 66
Konto od: 24.02.2007
Miasto: Mrągowo
Permalink Autor: rafiku, data postu: Saturday, October 8, 2011 13:31
A ja tylko napisze jeśli by ktoś chciał "wejść do mnie" i napisać swoje spostrzeżenia nt. moich zdjęć to zapraszam :)_
rafiku Postów: 4
Konto od: 25.06.2008
Miasto: Ropczyce
Permalink Autor: malcziki, data postu: Thursday, October 27, 2011 10:41
dopiero teraz odkryłam ową dyskusję.
sądzę że każde zdjęcie znajdujące się w polecanych czy rekomendowanych ma w sobie to "coć" co spowodowało że tam się znalazło.
Owszem, mnie również nie wszystkie się podobają, ale są gusta i guściki a jak wiadomo o tym się nie dyskutuje.
Kolesiarstwo? czyli przez to rozumuję że ktoś kogoś zna i dzięki temu ląduje w polecanych? No większej głupoty nie słyszałam :D Serio myślicie że [ tutaj walę przykładem] jeśli ja dodaję do polecanych i moja koleżanka prosi mnie o to [ choć jej zdjęcia są poniżej poziomu- w sensie jest to coś bliżej nie zrozumiałego] to ją dodam?? Kazdy z polecających i rekomendujących ma szacunek do sztuki i za przeproszeniem byle " kupy" nie doda.
Jeśli tak bardzo chcesz wylądować w polecanych - popracuj nad swoimi zdjęciami, udoskonal swoją sztukę a zostaniesz zauważony - to Ci gwarantuję.

P.S
Jak pisałam trochę nieskładnie i niezrozumiale - przepraszam;) jeszcze nie przeprogramowałam się na język polski;)
malcziki Postów: 0
Konto od: 7.02.2011
Miasto: Rzeszów
Permalink Autor: nocturna, data postu: Sunday, October 30, 2011 21:26
polecanych nie ma co oglądać, w kółko to samo, jedni robią, drudzy naśladują.. jaka mania się robi, non stop ten sam klimat, żadnych nowości, flaki z olejem.
nocturna Postów: 1
Konto od: 17.01.2010
Miasto: Katowice
Permalink Autor: halomituszar0o, data postu: Friday, January 6, 2012 15:37
Właściwie to co trzeba zrobić , żeby mieć bardziej rozpoznawalny blog ?
i co zrobić, żeby ktoś docenił moje zdjęcia ? ;)
halomituszar0o Postów: 3
Konto od: 5.07.2010
Miasto: Nieciecza
Permalink Autor: malcziki, data postu: Saturday, January 7, 2012 15:10
Cytat halomituszar0o

Właściwie to co trzeba zrobić , żeby mieć bardziej rozpoznawalny blog ?

i co zrobić, żeby ktoś docenił moje zdjęcia ? ;)

na to nie ma złotego środka;)
jeśli będziesz miał być zauważony to będziesz;)
malcziki Postów: 0
Konto od: 7.02.2011
Miasto: Rzeszów
Permalink Autor: dziwotwor, data postu: Sunday, January 8, 2012 22:15
Sztuka jest dla nielicznych, dla masy jest kicz.

W dużej mierze tak można oceniać powodzenie wielu fotoblogów, zdjęć. Mnóstwo znaczników 'fajne' i rekomendowania nie świadczą jeszcze często o niczym- prócz popularności. Popularność, sprzedaż, sława, blichtr... nie omijają także fotoblogowego światka.
dziwotwor Postów: 0
Konto od: 26.04.2009
Miasto: Paryż
Permalink Autor: raffinamento, data postu: Wednesday, January 11, 2012 22:17
O jej. Wielkie spory, tak na prawdę po nic. Z fotografii- pięknej pasji, zrobił się czynnik wiodący nas do sławy i zwiększenia odwiedzin na photoblogu? Dla mnie zdjęcia to forma wyrazu samego siebie i uważam, że każdy, kto robi zdjęcia powinien tak na to spojrzeć. Bo co nam po internetowej sławie? Będziemy czuć się lepsi, fajniejsi? Nawet jeśli, to będzie to tylko chwilowe, a pasja, nasze fotografie przecież zostaną z nami. Kto co woli, ja osobiście jestem zdziwiona tym co się dzieje i tym jakie ludzie mają priorytety.
raffinamento Postów: 3
Konto od: 30.07.2011
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: cymru, data postu: Wednesday, January 18, 2012 13:04
Cytat raffinamento
O jej. Wielkie spory, tak na prawdę po nic. Z fotografii- pięknej pasji, zrobił się czynnik wiodący nas do sławy i zwiększenia odwiedzin na photoblogu? Dla mnie zdjęcia to forma wyrazu samego siebie i uważam, że każdy, kto robi zdjęcia powinien tak na to spojrzeć. Bo co nam po internetowej sławie? Będziemy czuć się lepsi, fajniejsi? Nawet jeśli, to będzie to tylko chwilowe, a pasja, nasze fotografie przecież zostaną z nami. Kto co woli, ja osobiście jestem zdziwiona tym co się dzieje i tym jakie ludzie mają priorytety.

Pięknie napisane. Właśnie te słowa zgasiły wszystkich tych, co się o nie ubiegają. Brawo. Sława sławą, jest wiele zdjęć ludzi mniej popularnych, którzy robią o wiele lepsze foty od wszystkich tych, którzy są 'śmietanką' fbl.
Sam dla siebie
cymru Postów: 9
Konto od: 25.05.2008
Miasto: Inowrocław
Permalink Autor: weronikahaza, data postu: Tuesday, January 31, 2012 19:27
Tak moim skromnym zdaniem, niektóre z tych blogów, które rekomendują nie dodają wpisu od 2010 roku (niektóre) dlatego myślę, że powinno takich się pozbyc i dodac nowych aktywnych członków.
weronikahaza Postów: 2
Konto od: 27.11.2010
Miasto: Kraków
Permalink Autor: catchdimoment5, data postu: Wednesday, May 23, 2012 21:15
niektóre z osób rekomendujących już od jakiegoś czasu nie prowadzą swoje foto blogi- może warto byłoby ich wymienić na nowe aktywne osoby?

// od moderatora: połączono posty

mogę przygotować listę osób rekomendujących które od kilku miesięcy nawet do roku nie zaglądają na swoje fotoblogi  

Post edytowany Wednesday, May 23, 2012 21:15 przez moderatora fotoedo
catchdimoment5 Postów: 1
Konto od: 16.01.2012
Miasto: Zamość
Permalink Autor: niezalogowany, data postu: Thursday, June 7, 2012 00:11
hmmm... i gdzie jest ta lista osób?:D
niezalogowany Postów: 21
Konto od: 14.11.2007
Miasto: Sydney
Permalink Autor: motoki, data postu: Tuesday, June 26, 2012 18:17
Co prawda, wszyscy rekomendujący byli zalogowani w ciągu ostatnich 6 miesięcy, ale są tacy, co przez ten okres nie dodawali żadnych zdjęć:

raczej
eot5
ogoonwsmakaja
ledziu
edytapietrzyk - nie istnieje konto
trishaaa
kyothedemoneyes
tonacja

motoki Postów: 4
Konto od: 18.02.2010
Miasto: Sopot