Nowe zasady dodawania zdjęć do Polecanych

Permalink Autor: michay, data postu: Thursday, June 30, 2011 10:46
Moim zdaniem ,oczywiście nie każdy musi się z tym zgadzać ,ale  rekomendującymi nie powinni być nawet ludzie z photobloga . Tylko ludzie ,którzy są starsi siedzą długimi latami w fotografii zajmują się na codzień ją . Z pełnym doświadczeniem . Nie podoba mi się ten system jak zrobiono z rekomandowaniem . Bo tak naprawde jest wiele gatunków fotogarfii i nie każdy je lubi . A taka wybrana osoba rekomendowana ,może  tylko wybierać swój gatunek np. portretowe . A ktoś robi świetne makro ,czy krajobrazy robione przez amatora ...nie zostanie przez taką osobe wybraną . Nawet jeśli to będzie amatorszczyna ale będzie genialnie zrobiona. A jeżeli chodzi o polecane . To ja jestem posrodku zdań tutaj .
Część może trafia po znajomości ,a część 2 może faktycznie bo jest geniealne .  Ja na pb jestem kilka lat ,i przez te kilka lat siedzą te same osoby i nic się nie zmienia .Może dochodzą cząstkowe nowe osoby do polecanych .  Bardzo mi się nie podoba ta polityka polecanych,oglądalności itp. I troche przykro jest jak ten portal się pogarsza . Co do słit foci i ludzi ,którzy  je robią niech stworzą osobny portal ...bo tu gracą miejsce dla ludzi którzy mają talent .  
Pozdrawiam .
michay Postów: 1
Konto od: 21.11.2008
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: lukreszja, data postu: Monday, July 4, 2011 06:22
Pokaż mi tych z talentem, a których nie było jeszcze w polecanych, chętnie zarekomenduję : )
lukreszja Postów: 26
Konto od: 13.03.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: lukreszja, data postu: Monday, July 4, 2011 06:26
Cytat ohmustache
Tylko i wyłącznie własne zdjęcia przysyłają w komentarzach rekomendującym, co jest strasznie nie fajne. Bardziej moim zdaniem cieszy polecane jako niespodzianka, niż takie o które waliliśmy drzwiami i oknami. Nie prawda? Nie jestem jakaś mściwa czy coś, ale ludzie dający w komentarzach rekomendujących własne zdjęcia, nie zasługują nigdy w życiu na żadne wyróżnienie. Tyle mojego zdania. Rozumiem, że są to marzenia, ale zachowanie godności też się liczy. Bo to jest podobnie jak zrobić karierę przez talent albo zrobić karierę przez cycki.

Mam takie samo zdanie.
Treść dodana do postu 04-07-2011 o godzinie 06:29
Michay - pokaż mi tych z talentem, a których nie było jeszcze w polecanych, chętnie zarekomenduję : )

Cytat
ohmustache

'Tylko i wyłącznie własne zdjęcia przysyłają w komentarzach rekomendującym, co jest strasznie nie fajne. Bardziej moim zdaniem cieszy polecane jako niespodzianka, niż takie o które waliliśmy drzwiami i oknami. Nie prawda? Nie jestem jakaś mściwa czy coś, ale ludzie dający w komentarzach rekomendujących własne zdjęcia, nie zasługują nigdy w życiu na żadne wyróżnienie. Tyle mojego zdania. Rozumiem, że są to marzenia, ale zachowanie godności też się liczy. Bo to jest podobnie jak zrobić karierę przez talent albo zrobić karierę przez cycki. '
Mam takie samo zdanie.
Treść dodana do postu 04-07-2011 o godzinie 06:30
Proszę moderatora forum o poprawe tego postu i wywalenie poprzedniego ;p Myślałam, ze edycja działa sprawniej i zrobil sie mały bałagan.
lukreszja Postów: 26
Konto od: 13.03.2008
Permalink Autor: usagi1989, data postu: Monday, July 11, 2011 16:37
a ja mysle ze najlepszym rozwiazaniem bylaby funkcja 'glosowanie' tak ze moglibysmy punktowac zdjecia i z tych najlepiej ocenianych wyroznione zostalyby te najlepsze.
..Anioł z połamanym skrzydłem..
usagi1989 Postów: 1
Konto od: 27.08.2008
Miasto: Kingston upon Hull
Permalink Autor: , data postu: Monday, July 11, 2011 17:30
Hahaha, już to widzę. Dopiero by się zaczęło. Ja już sobie akurat dałem spokój z opieprzaniem spamerów bo to i tak nic nie daje, ale wyobrażasz sobie co by się zaczęło dziać gdyby o tym że zdjęcie trafi do polecanych miała świadczyć popularność danego zdjęcia? Jedna wielka masakra.
Swoją drogą, do czego jest funkcja "Fajne" ?

franczesko.fbl.pl
Konto od:
Miasto: Toruń
Permalink Autor: madamzium, data postu: Tuesday, July 12, 2011 15:05
Cytat michay
Moim zdaniem ,oczywiście nie każdy musi się z tym zgadzać ,ale  rekomendującymi nie powinni być nawet ludzie z photobloga . Tylko ludzie ,którzy są starsi siedzą długimi latami w fotografii zajmują się na codzień ją . Z pełnym doświadczeniem . Nie podoba mi się ten system jak zrobiono z rekomandowaniem . Bo tak naprawde jest wiele gatunków fotogarfii i nie każdy je lubi . A taka wybrana osoba rekomendowana ,może  tylko wybierać swój gatunek np. portretowe . A ktoś robi świetne makro ,czy krajobrazy robione przez amatora ...nie zostanie przez taką osobe wybraną . Nawet jeśli to będzie amatorszczyna ale będzie genialnie zrobiona. A jeżeli chodzi o polecane . To ja jestem posrodku zdań tutaj .
Część może trafia po znajomości ,a część 2 może faktycznie bo jest geniealne .  Ja na pb jestem kilka lat ,i przez te kilka lat siedzą te same osoby i nic się nie zmienia .Może dochodzą cząstkowe nowe osoby do polecanych .  Bardzo mi się nie podoba ta polityka polecanych,oglądalności itp. I troche przykro jest jak ten portal się pogarsza . Co do słit foci i ludzi ,którzy  je robią niech stworzą osobny portal ...bo tu gracą miejsce dla ludzi którzy mają talent .  
Pozdrawiam .

Popieram w 100%.
Nic dodać nic ująć... człowiek, który wyłonił się z szarej masy i powiedział jak jest... szacunek i wielki plus!
PS: Może do polityki się wepchasz? Jedna osoba może zmienić cały kraj ;)
madamzium Postów: 2
Konto od: 11.07.2010
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: niejestemzcukru, data postu: Tuesday, July 12, 2011 18:11
O fest, podniestrzanska zniknela stad na jakiś czas, odpoczeła, depresje wyleczyła, została rekomendatorem i znowu się zaczęło :D

a że dobrze wiecie, iż należę do kłótliwych, to wzięłam rano relanium, żeby napisać tu coś spokojnie.

oskarża się nas nie wiadomo o co, że jest kumpelostwo, dziwnym trafem moje zdjęcia (rekomendatora) X miesięcy nie były w polecanych, choć chyba udało mi się zrobić kilka dobrych. nie płaszczyłam się o to, nie błagała, nie spamowałam, gdyby komuś wpadło w oko- na pewno by się tam znalazło. nie było polecanych tyle miechów, a żył sobie jeszcze nie poderżnęłam. ludzie, wrzućcie na luz. fotoblog to nie konkurs o milion, a wymiana poglądów i możliwość zaistnienia, jednak nic na siłę.
cóż to za desperackie pretensje, że rekomendatorami zostały osoby z xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx- cyfrową liczbą odwidzin dziennie. moje zamykają się na dzien dzisiejszy tak:

* Ostatni tydzień: 2816 wyświetleń
    * Oglądalność bloga: średnio 403/dzień
    * Liczba zdjęć na fotoblogu: 1211

i sądze, że ktoś mnie wytypował nie dlatego iż napieprzam zdjęciami 8 razy dziennie, a dlatego, że nie rzucam tu byle czego i byle gniotów.
chcecie oceniać? rzucajcie zdjęcia na naszą klasę, gratuluję pomysłu walki z kumoterstwem- idealny :D

wybaczcie, że tak się uniosłam, ale nie lubię oskarżeń. posiedźcie trochę lat w serwisie, poznajcie jak działaja wszystkie mozliwe miechanizmy, poznajcie trochę ludzi, dodajcie coś lepszego niż zdjęcie w lustrze, złapcie luzu i dystansu do siebie a może też wam się przytrafi rekomendator :))))))

chyba czas na drugie relanium, pozdrawiam, całuję, ściskam i oblizuję :))
niejestemzcukru Postów: 20
Konto od: 4.05.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: paulinaszypula, data postu: Wednesday, July 20, 2011 14:15
Ludzie czuć od was desperację....
paulinaszypula Postów: 0
Konto od: 15.02.2009
Miasto: Poznań
Permalink Autor: toxicillusion, data postu: Friday, July 22, 2011 01:32
was wszystkich bóg opuscił -.-
toxicillusion Postów: 0
Konto od: 13.10.2008
Permalink Autor: madamzium, data postu: Saturday, July 23, 2011 11:55
Cytat wesleystreet

Zajmij się lepiej swoimi kredkami w swoim świecie ;)
(boże jak ja nienawidzę tego tekstu! czy ludziom brak pomysłu aby wymyśleć coś bardziej oryginalnego?)
Permalink Autor: paulinaszypula, data postu: Thursday, August 4, 2011 01:43
Cytat madamzium

Cytat wesleystreet

Zajmij się lepiej swoimi kredkami w swoim świecie ;)
(boże jak ja nienawidzę tego tekstu! czy ludziom brak pomysłu aby wymyśleć coś bardziej oryginalnego?)

nie zesraj się. jakby mnie obchodziło co Ci się podoba a co nie. od Ciebie też czuję desperację, tyle, że oryginalności.
Treść dodana do postu 04-08-2011 o godzinie 01:58
mówiłam, że szanuję inne kolorowanki również, więc nie wtryniaj mi się w "moje kredki" skoro Ci się nie podobają.
Permalink Autor: madamzium, data postu: Saturday, August 6, 2011 22:54
No tak, bo normalnej wymiany zdań nie można prowadzić bez wspomnienia o odchodach ;)
Dziękuję, że mi o tym przypomniałaś :D
Permalink Autor: blocha, data postu: Monday, August 8, 2011 00:11
Ale wy macie problemy ludzie... Najważniejsze jest mieć satysfakcję ze swoich zdjęć, cieszyć się fotografowaniem czerpać z tego radość.. Ja fotografuję dla siebie, nie dla innych... inną sprawą jest to że chcę się podzielić moimi zdjęciami z innymi, ale to nie znaczy, że muszę być na pierwszych stronach gazet, serwisów...

Prawdziwa fotografia to przede wszystkim pasja...
blocha Postów: 6
Konto od: 29.09.2008
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: paulinaszypula, data postu: Thursday, August 11, 2011 12:55
Zgadzam się z "blocha".

Bo fotografia jest wtedy prawdziwa. Tak jak powiedziałaś, najważniejsze jest czerpać radość z fotografii i robić to dla siebie, a nie dlatego, by ktoś nas podziwiał. Owszem , fajnie jest gdy ludzie podziwiają, to sprawia większą satysfakcję, ale czy jest sens robić to tylko dla rozgłosu ?

Każdy niech sobie sam odpowie.
Permalink Autor: madamzium, data postu: Sunday, August 14, 2011 14:12
Ja równiez nie robię zdjęć dla tłumu. Kocham to co robię i nie interesuje mnie to co myślą o moich zdjęciach inni.
Nigdy nie przeglądam polecanych, bo większość zamieszczonych tam zdjęć jest taka sama. Kiedyś coś mnie skusiło aby przeglądnąć polecane i doszłam do wniosku, że co chwile są Ci sami autorzy.

PS: Odstąpię od tematu. Prosze o pomoc... juz od dłuższego czasu nie mogę wrzucac tu zdjęć. Gdy jedno zdjęciu juz się załaduje nagle znika. Czy wie ktoś może od czego to zależy?
Będę wdzięczna za odp.
Permalink Autor: unique23, data postu: Wednesday, August 17, 2011 20:41
A ja powiem tak :Dziwi mnie trochę to iż rekomendujące osoby są ludźmi którzy również nie są żadnymi profesjonalistami !Trochę ,głupie ,że ktoś decyduje o tym czy moje zdjęcie jest fajne czy nie ! Po drugie .Zdarzało się iż do polecanych trafiały gnioty !Po trzecie zaraz ktoś się doczepi ,że sama mam się ruszyć ,wziąć aparat i już .Tyle ,że nie jestem tu znana a nawet gdybym miała zdjęcia cud malina a zgłosiłabym je w komentarzu moderatora to by stwierdził ,że to jest żałosne ! Kiedyś powiem tak ,próbowałam .Odpuściłam .Bo po co ?Robię to co lubię ,pewnie fajnych by się było znaleźć na głównej ale nie jestem i żyję .Co do zdjęć tych samych osób prawda !Przeglądam przeglądam i nic nowego .Nie raz coś świeżego ,kogo nie znam ale rzadkość .
unique23 Postów: 35
Konto od: 23.06.2010
Miasto: Kowal