Nowe zasady dodawania zdjęć do Polecanych

Permalink Autor: cymru, data postu: Sunday, June 5, 2011 20:24
A czego się spodziewałyście, jak 1\3 blogerów to po prostu niedowartościowane lale wstawiające na okrągło zdjęcia swojej twarzy z różnych perspektyw, kolejna część to amatorzy fotografii, którzy myślą, że jak zrobią zdjęcie kwiatka to od razu do polecanych trafią. Ostatnia część to ludzie, którzy zajmują się tym trochę czasu i nie zależy im czy trafią do polecanych, czy nie..
Sam dla siebie
cymru Postów: 9
Konto od: 25.05.2008
Miasto: Inowrocław
Permalink Autor: sdms, data postu: Sunday, June 5, 2011 20:38
Cytat ohmustache
Sdms, wyluzuj portki ziom :). Prawie każdy serwis społecznościowy z możliwością dodawania zdjęć itd, ma coś takiego jak wyróżnione zdjęcia. jeśli Ci to nie pasuje to albo trzeba przestać patrzeć, albo się pogodzić, albo znaleźć stronę gdzie jest idealnie wg Ciebie. sami sobie pod górkę robicie i niepotrzebnie denerwujecie. czy ja chce komuś na siłę dowalić? - nie, więc o co wszystkim chodzi :D? mam płakać i się biczować za to, że dostałam taką możliwość i miałam polecane ;p? zostałam teraz złym człowiekiem? dla mnie całe to zamieszanie jest bardziej śmieszne niż miało by cokolwiek wnieść. nie wszystkim się dogodzi.

Myślę, że nie chodzi o to, by komukolwiek dowalić. Przynajmniej nie mnie. Natomiast myślę, że dobrze jest zgłaszać swoje propozycje, sugestie i uwagi, by serwis i dostępne w nim opcje stawały się lepsze. Skoro polecane wzbudzają tyle kontrowersji ja zaproponowałem swoją ideę i myślę, że warto ją rozpatrzyć ;)
Omnia mea mecum porto.

Uwielbiam dostawać bezpodstawne warny ;) Pozdrawiam kserobloga ;)

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
sdms Postów: 109
Konto od: 5.07.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: matys1993, data postu: Sunday, June 5, 2011 22:01
dlaczego wszystkich próbuje się oskarżyć o kolesiostwo??? wszystkich do jednego wora??? jak ktoś chce żeby jego zdjęcia zostały dostrzeżone to mi np. może wysłąć linka na pm, co też nie oznacza że od razu będzie zarekomendowane. ludzie czy to  jest takie ważne żeby być w polecanych?? zdjęcia robi się dla siebie
matys1993 Postów: 0
Konto od: 7.08.2008
Miasto: Bieruń i Gliwice
Permalink Autor: cymru, data postu: Sunday, June 5, 2011 22:24
No to więc po co rekomendacje ? Z resztą, RÓBTA CO CHCETA i tak nigdy nie oglądam polecanych
Sam dla siebie
Permalink Autor: 1czas, data postu: Sunday, June 5, 2011 22:39
:)
1czas Postów: 0
Konto od: 7.11.2009
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: eslaw, data postu: Monday, June 6, 2011 01:25
ojojo jak się wątek rozwinął. dajcie sobie już luzu z tymi polecanymi... ja również pierwsze swoje polecane dostałem nie po znajomosci ... była to miła niespodzianka, jak wszedłem na fotobloga :-) a nie jestem jakimś maniakiem, żeby nie wiadomo jak o to zabiegać :-) . Następne również było od innej osoby... A wszystkie zarekomendowane moje zdjęcia też były od innych osób. Pouczcie się trochę tej fotografii poćwiczcie, a wasze też wyląduje w polecanych. Oczywiście miło jest tam wylądować i wiadomo większa liczba odwiedzin itd. , ale no trzeba popracować nad swoim warsztatem i ciągle go ulepszać, bo na jednym polecanym się może skończyć jeśli nie będziemy, będziecie zaskakiwać. I nawet nie chodzi tutaj o photobloga... ogólnie zaskoczmy samych siebie efektem swojej pracy i cieszmy się, że mamy swojego konika i że coś nas kręci ciekawego innego niż "lubię muzykę i sport" ;-)

pozdrawiam,
Bartek
Treść dodana do postu 06-06-2011 o godzinie 02:36
a no i wypadałoby nadmienić, że to administratorzy ostatecznie wybierają te tak upragnione polecane... co wcale nie oznacza, że sami jeśli już wpadną na jakieś zdjęcie to nie wyróżnią go ;-)

don't give up, smile and try a little harder ;-)
eslaw Postów: 0
Konto od: 1.12.2008
Permalink Autor: tomcio, data postu: Monday, June 6, 2011 12:12
Wielkie dzięki za rzeczową dyskusję.

Po pierwsze:
Osoby rekomendowane oraz osoby dodające do polecanych specjalnie zostały wybrane w taki sposób aby zróżnicować rzeczy pojawiające się w polecanych.
I już nieraz sam nie zgadzam się z tym co ląduje w polecanych - ale to chyba dobrze. Dzięki temu nie tylko mój gust jest reprezentowany na głównej stronie.
W ten model "dyskusja" na temat zdjęć jest wpisana.
Nie ma 10 zdjęć które by się wszystkim tak samo podobały, a co dopiero 50 :)

Cytat kojlak
Cytat ali1600
A ja niezmiennie uważam, że po części problem rozwiązałoby podzielenie blogów na artystyczne i pamiętnikowe i możliwość sprecyzowania, które chcemy oglądać.

Ostatnio śni mi sie taka opcja... pomysł jest dobry i myśle, że tak powinno byc. Powinien byc podział na blogi gdzie ważniejsza jest notka, blogi amatorskie i blogi profesjonalne. (administracja powinna przydzielac status o jaki użytkownik sie ubiega)

Myślimy bardzo intensywnie o podobnym rozwiązaniu od dłuższego czasu.  Ale o tym zapewne niebawem.
tomcio Postów: 63
Konto od: 24.03.2004
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: matys1993, data postu: Monday, June 6, 2011 17:11
Cytat cymru
Z resztą, RÓBTA CO CHCETA i tak nigdy nie oglądam polecanych

to jest własnie konsekwencja: nie oglądam a w wątku o rekomendowanych i polecanych piszę, dziwne,jak sie czymś nie interesuje to sie raczej na ten wątek nie wchodzi.
Permalink Autor: sdms, data postu: Monday, June 6, 2011 18:01
Cytat matys1993
to jest własnie konsekwencja: nie oglądam a w wątku o rekomendowanych i polecanych piszę, dziwne,jak sie czymś nie interesuje to sie raczej na ten wątek nie wchodzi.

Polecane są elementem strony głównej portalu. To, że kogoś nie interesują polecane nie znaczy, że nie interesuje go np. wygląd strony głównej.
Omnia mea mecum porto.

Uwielbiam dostawać bezpodstawne warny ;) Pozdrawiam kserobloga ;)

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
sdms Postów: 109
Konto od: 5.07.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: matys1993, data postu: Monday, June 6, 2011 21:42
Cytat sdms

Polecane są elementem strony głównej portalu. To, że kogoś nie interesują polecane nie znaczy, że nie interesuje go np. wygląd strony głównej.

to jest temat odnośnie sposobu wybierania polecanych, a nie wyglądu strony głównej, forum ma ścicle określone tematy.
Treść dodana do postu 06-06-2011 o godzinie 21:44
zresztą robimy nie z tego co trzeba problem.
Permalink Autor: ali1600, data postu: Tuesday, June 7, 2011 07:10
Cytat tomcio

Wielkie dzięki za rzeczową dyskusję.

Po pierwsze:
Osoby rekomendowane oraz osoby dodające do polecanych specjalnie zostały wybrane w taki sposób aby zróżnicować rzeczy pojawiające się w polecanych.
I już nieraz sam nie zgadzam się z tym co ląduje w polecanych - ale to chyba dobrze. Dzięki temu nie tylko mój gust jest reprezentowany na głównej stronie.
W ten model "dyskusja" na temat zdjęć jest wpisana.
Nie ma 10 zdjęć które by się wszystkim tak samo podobały, a co dopiero 50 :)

Cytat kojlakCytat ali1600
A ja niezmiennie uważam, że po części problem rozwiązałoby podzielenie blogów na artystyczne i pamiętnikowe i możliwość sprecyzowania, które chcemy oglądać.

Ostatnio śni mi sie taka opcja... pomysł jest dobry i myśle, że tak powinno byc. Powinien byc podział na blogi gdzie ważniejsza jest notka, blogi amatorskie i blogi profesjonalne. (administracja powinna przydzielac status o jaki użytkownik sie ubiega)

Myślimy bardzo intensywnie o podobnym rozwiązaniu od dłuższego czasu.  Ale o tym zapewne niebawem.

Pamiętam jak wprowadziliście opcję "fajne" z obietnicą stworzenia rankingów. Może to jest rozwiązanie?
Załóżmy; co miesiąc ranking 50 zdjęć z największą liczbą kliknięć. (poprzednie nie biorą już udziału)
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: paulinquua, data postu: Tuesday, June 7, 2011 13:32
Cytat wyrwanazkontekstu
Trochę niefajne są te oskarżenia, że rekomendujący dodają zdjęcia do rekomendowanych po znajomości. Ja napisałam u siebie, że można mi podsyłać propozycje, ale w większości nie są to prace nawet w połowie dorównujące poziomem zdjęciom z polecanych... i to jest przykre.

Zgadzam się - sama dostaję "świetne" propozycje. Są to tak słabe zdjęcia, że ręce opadają. A potem masa pretensji, że w polecanych te same osoby.

Aggggggrrrrrr, ranking "fajne"?

"Klikam fajne, wbij do mnie"
Już widzę ten spam :D
paulinquua Postów: 20
Konto od: 3.05.2008
Miasto: Chełmno
Permalink Autor: matys1993, data postu: Tuesday, June 7, 2011 13:52
Cytat paulinquua
Cytat wyrwanazkontekstu
Trochę niefajne są te oskarżenia, że rekomendujący dodają zdjęcia do rekomendowanych po znajomości. Ja napisałam u siebie, że można mi podsyłać propozycje, ale w większości nie są to prace nawet w połowie dorównujące poziomem zdjęciom z polecanych... i to jest przykre.

Zgadzam się - sama dostaję "świetne" propozycje. Są to tak słabe zdjęcia, że ręce opadają. A potem masa pretensji, że w polecanych te same osoby.

zgadzam się
Treść dodana do postu 07-06-2011 o godzinie 13:53
chociaż są wyjątki
Permalink Autor: cymru, data postu: Tuesday, June 7, 2011 16:17
Forum jest po to, aby wyrażać swoje zdanie i własnie stukać w klawiaturę. :)
Cytat eslaw

ojojo jak się wątek rozwinął. dajcie sobie już luzu z tymi polecanymi... ja również pierwsze swoje polecane dostałem nie po znajomosci ... była to miła niespodzianka, jak wszedłem na fotobloga :-) a nie jestem jakimś maniakiem, żeby nie wiadomo jak o to zabiegać :-) . Następne również było od innej osoby... A wszystkie zarekomendowane moje zdjęcia też były od innych osób. Pouczcie się trochę tej fotografii poćwiczcie, a wasze też wyląduje w polecanych. Oczywiście miło jest tam wylądować i wiadomo większa liczba odwiedzin itd. , ale no trzeba popracować nad swoim warsztatem i ciągle go ulepszać, bo na jednym polecanym się może skończyć jeśli nie będziemy, będziecie zaskakiwać. I nawet nie chodzi tutaj o photobloga... ogólnie zaskoczmy samych siebie efektem swojej pracy i cieszmy się, że mamy swojego konika i że coś nas kręci ciekawego innego niż "lubię muzykę i sport" ;-)

pozdrawiam,
BartekTreść dodana do postu 2 dni temua no i wypadałoby nadmienić, że to administratorzy ostatecznie wybierają te tak upragnione polecane... co wcale nie oznacza, że sami jeśli już wpadną na jakieś zdjęcie to nie wyróżnią go ;-)don't give up, smile and try a little harder ;-)

Ale czy tu naprawdę chodzi tylko o odwiedziny i czy się znajdą czy nie? Photoblog to photoblog - pamiętnik ze zdjęciami - lepszymi lub gorszymi. Chcemy, żeby nas doceniono to mamy wiele stron gdzie możemy się pokazać - digart, deviantart, maxmodels, vogue.it itp. itd. To nie jest portal tylko dla ludzi którzy mają smykałkę do robienia zdjęć.
Sam dla siebie
Permalink Autor: eslaw, data postu: Tuesday, June 7, 2011 18:14
jasne zgadzam się... ale sama idea polecanych nie dotyczy zwykłych zdjęc... a tutaj o takich rozmawiamy... bo jasne można sobie bloga prowadzic tak dla siebie i ja tak prowadze.. bo może ktoś przeczyta i fajnie jest nie pisać do słupa ;-) , ale jeśli prowadzimy bloga dla siebie to nie kłócmy się ze zdjecia sa po znajomosci, bo to troche głupie... po prostu. Skoro nam zależy tylko na tym zeby sobie "pstryknąć" zdjęcie to nie oczekujmy że od razu trafimy do polecanych... ;-)
eslaw Postów: 0
Konto od: 1.12.2008
Permalink Autor: ohmustache, data postu: Tuesday, June 7, 2011 18:23
Jeju jak zostaną wprowadzone rankingi kto ma najwięcej "fajnych", to wiecie jaki spam się zacznie o.0?
ohmustache Postów: 9
Konto od: 12.04.2008
Miasto: Gdańsk