Nowe zasady dodawania zdjęć do Polecanych

Permalink Autor: idumea, data postu: Saturday, June 4, 2011 18:14
Są ciągle te same osoby w polecanych, bo po prostu mają talent i ich prace są warte wyróżnienia. O.
idumea Postów: 2
Konto od: 14.06.2009
Miasto: Pszczyna
Permalink Autor: applement, data postu: Saturday, June 4, 2011 18:49
Mam do tego formspringa - na prawdę myślisz, że marzy mi się 100000 komentarzy pod MOIMI zdjęciami, plus zapełniona skrzynka? Proszę Cię!
:-)

Nie szukajmy dziury w całym  : )
Treść dodana do postu 04-06-2011 o godzinie 18:58
Nie szukajmy dziury w całym
applement Postów: 5
Konto od: 6.07.2007
Miasto: Wiedeń
Permalink Autor: applement, data postu: Saturday, June 4, 2011 18:55
Cytat marcin0411

wyłączone komentarze i pm'ki nie dają możliwości photoblogowiczom do proponowania :)

Pozatym, wyłączone komentarze i pmki miałam na dłuuuugo przed zostaniem rekomendatorem, i raczej nic tego nie zmieni. Dla mnie mój photoblog to moja własna oaza spokoju, a nie miejsce do wklejania linków, dlatego zapraszam tutaj, gdybyś chciał coś zaproponować.
Permalink Autor: ohmustache, data postu: Saturday, June 4, 2011 19:43
Nat, niestety taka natura ludzi zawsze im coś nie przypasuje. I dobrze mówisz, ja chodzę po różnych photoblogach, ciężko mi jest znaleźć zdjęcie godne polecenia, ale czasem na takie trafię i nie patrze czy ta osoba jest popoularna czy nie, podoba mi się zdjęcie i uważam, że zasługuje na wyróżnienie.

Powiem tak, mam nadzieję, że mój wpis nie zostanie zignorowany przez ludzi. Na Photoblogu jestem już 3lata, czyli zaczynałam tutaj gdy zaczynałam z fotografią. Dobrze wiem, co czują osoby, które chciały by być w polecanych. Ja swoje pierwsze polecane doczekałam się chyba po ok. roku i cieszyłam się jak dzika, nie dostałam po znajomości ani z popularności, uważam, że po prostu ciężka praca popłaca. Lata praktyki, nauki, cierpliwości i dostaje się wyróżnienie za trudy. Zrozumcie ludzie, tutaj nie ma powodu by dawać polecane znajomym, nie wiem skąd ta żółć w Was. Aparaty do łapki i szlifować swoje talenty :). Bo przede wszystkim zdjęcia robi się dla własnej satysfakcji i chęci robienia dobrej fotografii a nie dla nagród i wyróżnień. One są tylko po to by umilić nam życie i cieszyć się z tego, że ktoś docenił nasz wysiłek :).

Ja chętnie przeglądam propozycje podsyłane mi, ale niestety przysyłacie mi własne zdjęcia. Uważam, że to troszeczkę niefajne. Czy gdy Wasze zdjęcie zostanie polecone, bo sami je zaproponowaliście, waliliście oknami i drzwiami, będzie was cieszyć tak samo niż kiedy odpalicie Photobloga pewnego dnia i będzie na Was czekać miła niespodzianka - wyróżnienie?
ohmustache Postów: 9
Konto od: 12.04.2008
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: sdms, data postu: Saturday, June 4, 2011 20:09
@applement - pani zasada nie pisania dwóch postów pod rząd nie obowiązuje? :P

I naprawdę nie macie o czym pitolić tylko o jakichś durnych polecanych, które nic nikomu nie dają. Nie sądzicie, że to trochę żałosne? Takie upadlanie się - bo ktoś jest a ja nie to muszę tej osobie dołożyć, zjechać, potępić itp. Żenada.

Na cholerę komukolwiek opcja, która nigdy nikogo nie zadowoli? Zawsze ludzie się o to będą wpieniać, kłócić itp. Taka już natura ludzka.

Powtarzam się, ale naprawdę uważam, że o wiele lepiej byłoby zastąpić polecane zdjęciami wygrywającymi w konkursach.
Omnia mea mecum porto.

Uwielbiam dostawać bezpodstawne warny ;) Pozdrawiam kserobloga ;)

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
sdms Postów: 109
Konto od: 5.07.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: paulinquua, data postu: Saturday, June 4, 2011 21:03
hahha, czasami czytając niektóre wypowiedzi mam zamiar się rozpędzić i walnąć głową w ścianę :O

1. "ciągle polecane są te same osoby" - skoro mają dobre zdjęcia, czemu nie? talent trzeba docenić

2. "polecane są popularne blogi" - a w regulaminie jest jakiś zakaz polecania znanego bloga? blog nieznany, gdy znajduje się w dziale polecane często staje się popularny - czyli nie zasługuje już na 2 polecane? :D :OOOOOOOOOO

3. po znajomościach - można wysyłać linki ze swoimi propozycjami, jak jesteście tacy genialni, to śmiało :)

4. zawsze były pretensje i zawsze będą :) dziwne, że zazwyczaj odzywają się osoby, których w polecanych nie ma.

WNIOSEK: zamiast truć na forum, aparaciki w łapki i róbcie coś godnego polecanych - bo gadać każdy może :)

swoją drogą - w komentarzach możecie zostawiać mi propozycje. sprawdzę je po weekendzie, pozdrawiam
paulinquua Postów: 20
Konto od: 3.05.2008
Miasto: Chełmno
Permalink Autor: martiene, data postu: Saturday, June 4, 2011 21:37
Cytat eoshadrian

Ale to jest szukanie rozwiązań na około.

Wystarczyłoby wprowadzić ograniczenie czasowe np. do polecanych użytkownik może trafić raz w miesiącu i temat kumoterstwa by się urwał. Jeden prosty punkt...

Jestem za :]
"Wierzę w równość wszystkich, z wyjątkiem reporterów i fotografów" - Gandi
martiene Postów: 1
Konto od: 9.10.2009
Miasto: Łódź
Permalink Autor: enigme, data postu: Saturday, June 4, 2011 21:41
Cytat eoshadrian
Wystarczyłoby wprowadzić ograniczenie czasowe np. do polecanych użytkownik może trafić raz w miesiącu i temat kumoterstwa by się urwał. Jeden prosty punkt...

również popieram zdanie kolegi. ;)
` czasami wolę być zupełnie sama, niezdarnie tańczyć na granicy zła.. `
enigme Postów: 2
Konto od: 17.11.2007
Miasto: Zagranica
Permalink Autor: franczesko, data postu: Saturday, June 4, 2011 22:23
Ludzie...
Polecane, niepolecane... Jeśli wysyłacie rekomendatorowi link i ów on uznaje że zdjęcie nie jest godne polecenia to chyba nie jest, prawda? Mnie się zdarzyło wysłać linki kilka razy, nie spodobały się więc pracuję dalej żeby było lepiej. A prawdę mówiąc jeśli ktoś ma tu "zaistnieć" to i bez polecanych sobie poradzi. Bo nie liczy się reklama a talent.
franczesko
franczesko Postów: 7
Konto od: 10.06.2009
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Permalink Autor: applement, data postu: Saturday, June 4, 2011 22:38
@sdms  nie wiem, nie znam się, nigdy nie brałam udziału w dyskusji na forum, nie znam zasad, skoro udało napisać mi się 2 posty pod rząd to znaczy, że nie jest to zabronione, I have no idea

: )
Permalink Autor: sdms, data postu: Sunday, June 5, 2011 01:06
@applement - lepiej poczytaj Regulamin, bo tu można dostać warna za oddychanie ;)

A w temacie ja nadal się trzymam swojego - wyciepać polecane w kosmos i walnąć tam zwycięzców konkursów :D
Omnia mea mecum porto.

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
Permalink Autor: ohmustache, data postu: Sunday, June 5, 2011 12:54
Cytat rozowagodzilla

Ludzie...

Polecane, niepolecane... Jeśli wysyłacie rekomendatorowi link i ów on uznaje że zdjęcie nie jest godne polecenia to chyba nie jest, prawda? Mnie się zdarzyło wysłać linki kilka razy, nie spodobały się więc pracuję dalej żeby było lepiej. A prawdę mówiąc jeśli ktoś ma tu "zaistnieć" to i bez polecanych sobie poradzi. Bo nie liczy się reklama a talent.

True. Jak ktoś ma świetne zdjęcia to do zaistnienia polecane nie są potrzebne, jak już mówiłam, jest to miłe wyróżnienie za nasz trud. Jak ktoś kupił lustrzankę trzy dni temu, wali foty jak nienormalny to niech nie liczy na polecane, tutaj lata praktyki są potrzebne. Ciężka praca popłaca halo!

Co do polecanych ogólnie, nie trzeba ich likwidować, likwidować chcą Ci, którzy nigdy tam nie byli i mają z tym jakiś problem. Ja się pytam jakie zdjęcia z konkursów mają być wyróżnione? Chyba sama wygrana w konkursie to wyróżnienie prawda? Zamiast marudzić, cieszmy się z sukcesów innych, bo nie mają ich bez powodu, a sami weźmy się do roboty.
Permalink Autor: sdms, data postu: Sunday, June 5, 2011 13:51
Cytat ohmustache
Co do polecanych ogólnie, nie trzeba ich likwidować, likwidować chcą Ci, którzy nigdy tam nie byli i mają z tym jakiś problem

Och tak rozgryzłaś mnie mam straszny problem z tym, że nigdy nie byłem w polecanych lmao.
Cytat ohmustache
Ja się pytam jakie zdjęcia z konkursów mają być wyróżnione? Chyba sama wygrana w konkursie to wyróżnienie prawda?

Zadaj sobie trud odpowiedzi na pytanie ilu użytkowników fotobloga zagląda na forum, a ilu na stronę główną.

Na stronie głównej są podane jako "nowe" linki do tematów pozamykanych w 2008 roku, więc coś tu jest nie halo. Jeżeli zwycięzcy konkursów są ogłaszani tylko na forum to oddźwięk jest de facto zdecydowanie mniejszy, niż jakby wygrywające zdjęcia znajdowały się na stronie głównej zamiast polecanych. Być może to moje subiektywne odczucie, ale wydaje mi się, że zrobić dobre zdjęcie na konkurs jest zdecydowanie trudniej, dlatego imho takie zdjęcia o wiele bardziej zasługują na wyróżnienie na stronie głównej - bo polecić można byle gówno, a ocena tych, którzy to przeglądają i akceptują zawsze będzie subiektywna i przez to budząca sprzeciw choćby i tych, którzy mają inny gust. A jak wiadomo de gustibus non est disputandum.

Osobiście mam to gdzieś, bo jak będę chciał zobaczyć dobre zdjęcia to raczej nie będę ich szukał na fotoblogach, bo jest to serwis blogowy, do którego zdjęcia są jedynie dodatkiem - nie zaś odwrotnie. (Podkreślam - mowa jest o serwisie, a nie intencjach poszczególnych autorów.) Natomiast bronię tego, co osobiście wydaje mi się lepsze i bardziej słuszne.
Omnia mea mecum porto.

Permalink Autor: cymru, data postu: Sunday, June 5, 2011 16:01
Jeśli już robicie polecane to już nie szukajcie "nieprzeciętnych" zdjęć na siłę. Znajdzie się dobre, to admini wrzucają, a nie jakieś wielkie nagonki na tego czy tego. O wiele lepsze zdjęcia znajdowały się w polecanych, gdy tylko Admini i wybrani Moderatorzy mogli je dodawać i wybierać bez nacisku ze strony użytkowników.
Sam dla siebie
cymru Postów: 9
Konto od: 25.05.2008
Miasto: Inowrocław
Permalink Autor: ohmustache, data postu: Sunday, June 5, 2011 18:14
Cyrmu, nothing has changed, do dzisiaj tak jest, zamiast podsyłania linków przez użytkowników do moderacji wymyślono właśnie rekomendowane.

Sdms, wyluzuj portki ziom :). Prawie każdy serwis społecznościowy z możliwością dodawania zdjęć itd, ma coś takiego jak wyróżnione zdjęcia. jeśli Ci to nie pasuje to albo trzeba przestać patrzeć, albo się pogodzić, albo znaleźć stronę gdzie jest idealnie wg Ciebie. sami sobie pod górkę robicie i niepotrzebnie denerwujecie. czy ja chce komuś na siłę dowalić? - nie, więc o co wszystkim chodzi :D? mam płakać i się biczować za to, że dostałam taką możliwość i miałam polecane ;p? zostałam teraz złym człowiekiem? dla mnie całe to zamieszanie jest bardziej śmieszne niż miało by cokolwiek wnieść. nie wszystkim się dogodzi.
Permalink Autor: , data postu: Sunday, June 5, 2011 19:53
Trochę niefajne są te oskarżenia, że rekomendujący dodają zdjęcia do rekomendowanych po znajomości. Ja napisałam u siebie, że można mi podsyłać propozycje, ale w większości nie są to prace nawet w połowie dorównujące poziomem zdjęciom z polecanych... i to jest przykre.
Konto od:
Miasto: