Nowe zasady dodawania zdjęć do Polecanych

Permalink Autor: duzasmerfetka, data postu: Thursday, June 2, 2011 16:57
http://www.photoblog.pl/duzasmerfetka/94569554

Może komuś się spodoba ! ; )
duzasmerfetka Postów: 1
Konto od: 13.03.2011
Miasto: Żyrardów
Permalink Autor: ali1600, data postu: Thursday, June 2, 2011 19:46
No to teraz rekomendujący będą mieli maaaasę wejść i linków w komentarzach. A ilu będą mieli fanów i przyjaciół, ile pochlebstw :P
Treść dodana do postu 02-06-2011 o godzinie 19:48
Dobrze, że taka masa użytkowników została rekomendującymi, bo jak do tej pory w rekomendowanych często można było zobaczyć lepsze zdjęcia niż w polecanych :P
ali1600 Postów: 198
Konto od: 9.05.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: elektrycznamilosc, data postu: Thursday, June 2, 2011 19:49
Cytat pukam

Szkoda tylko, że zdjęcia polecane obracają się wśród tych samych osób.. :-) i to najczęściej są osoby wymionione powyżej.

no nie? i to jest własnie sprawiedliwość :)
elektrycznamilosc Postów: 1
Konto od: 16.04.2009
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: ali1600, data postu: Thursday, June 2, 2011 19:51
Cytat clauduuucha
oczywiście cały czas te same osoby.

Cóż, bywają osoby, które cały czas robi dobre zdjęcia ;)
Permalink Autor: kroliczowka, data postu: Thursday, June 2, 2011 19:56
Cytat kojlak
Nie życzę sobie tego typu oskarżeń. To zwyczajnie niegrzeczne.

Ale to nie jest koncert życzeń.

Taka jest prawda, że jak się nie zdobyło jakimkolwiek sposobem popularności, to się nie ma co wysilać. A popularność się zdobywa, gdy ma się talent, albo szczęście. Szkoda tylko, że przerażająca większość ma tylko szczęście. Wszystko się kręci wokół tych samych osób, nie ma żadnej świeżości. I jest nudno. Polecanych nie ma co oglądać nawet, bo to głównie gnioty, a coś porządnego ginie w natłoku tychże. Ot, po prostu rubryczka z przypadkowymi Fotobloziami na głównej.
kroliczowka Postów: 60
Konto od: 15.10.2008
Miasto: Lidzbark Warmiński
Permalink Autor: ali1600, data postu: Thursday, June 2, 2011 20:06
Tego co nazywacie "kolesiostwem" ze względów technicznych nie da się uniknąć.
Przeciętny człowiek dostaje możliwość dodawania do rekomendowanych. Ten człowiek obserwuje kilka blogów, ma je w znajomych i w pierwszej kolejności widzi na nich zmiany.

A dlaczego ma te blogi w znajomych? Bo uważa te zdjęcia za dobre i lubi je oglądać. A skoro to pierwsze nowe zdjęcia jakie mu się wyświetlają to oczywistym jest, że często rekomenduje prace znajomych. No zwykła statystyka.

Przecież nie powołają zwykłej bezstronnej grupy ludzi do tego wykwalifikowanej, nie mających na blogu żadnych zdjęć i znajomych tylko po to by przeglądali blogi i je rekomendowali. Kto by robił coś takiego za darmo?
Ja lubię oglądać zdjęcia, ale za darmo bym tego nie zrobił.

Mamy bardzo dużo rekomendujących, więc może coś się w tym temacie zmieni.
Permalink Autor: marada, data postu: Thursday, June 2, 2011 20:20
Cytat lestattgaara
Ale to nie jest koncert życzeń.

Rekomendowane i polecane to też nie koncert życzeń. Wklejaj mniej obrazków z internetu, to może i Ciebie ktoś dostrzeże :)

marada Postów: 294
Konto od: 22.01.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: kroliczowka, data postu: Thursday, June 2, 2011 20:28
Cytat czwarta
Wklejaj mniej obrazków z internetu, to może i Ciebie ktoś dostrzeże :)

Niemożliwe! Odkryłaś moje największe marzenie i plan życiowy :(
Permalink Autor: eslaw, data postu: Thursday, June 2, 2011 20:37
fakt faktem... no zdarza się, że do polecanych trafiają, takie sobie prace, ale znów jak trafi się praca "taka sobie" to wszyscy krzyczą, że za słaba, mimo, że jest powiew świeżosci. Nie można oczekiwać nie wiadomo jakich perełek... ci dobrzy też nie dodają zdjęc co chwile... jest napisane, że wybierają jedno polecane na dzień. Umówmy się tutaj nie siedzą osoby, które robią zdjęcia niczym Avedon, to też nie wiem jakich perełek się spodziewać :-) , co nie twierdze, że takich nie ma, bo sam nie raz nie dwa się zdziwiłem i otworzyłem gębę tak dobre zdjęcia tutaj były.

Są gusta i guściki, nikomu nie da się dogodzić jednym będzie sie podobać jedno zdjęcie drugim inne... stąd pewnie tak duża liczba rekomendujących by zaspokoić gusta wszystkich.

apropos kolesiostwa ... zgadzam się, że trzeba nagradzać tych co robią dobrą robotę, a to że robią ją często to sorry, ale to niczyja wina (jesli w ogole to wina mozna nazwać). I nie dajmy się też zwariować, że nie wiadomo ile tych osob sie powtarza i ze kazde ich zdjecie jest w polecanych bo tak nie jest!

tyle ode mnie :))
eslaw Postów: 0
Konto od: 1.12.2008
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: marada, data postu: Thursday, June 2, 2011 20:38
Cytat lestattgaara
Niemożliwe! Odkryłaś moje największe marzenie i plan życiowy :(

Ach, przepraszam :( Jak już się otrząśniesz, to prześlij do kogoś z listy propozycje do rekomendowanych. Tylko żadnych blogów znajomych, ani osób, które często odwiedzasz - rozumiesz, żadnego kolesiostwa, nie?

Permalink Autor: kroliczowka, data postu: Thursday, June 2, 2011 20:41
Cytat czwarta
Tylko żadnych blogów znajomych, ani osób, które często odwiedzasz - rozumiesz, żadnego kolesiostwa, nie?

Ja nie mam znajomych... I po co to znowu roztrząsasz?! ;(
Permalink Autor: ali1600, data postu: Thursday, June 2, 2011 21:44
A nie dałoby się wstawić linków do blogów osób rekomendujących? Ba tak ciężko w wyszukiwarkę wklejać.
Permalink Autor: thekingxofxkings, data postu: Thursday, June 2, 2011 22:27
Serwis nie słuchający użytkowników zdycha i photoblog nie będzie wyjątkiem.
thekingxofxkings Postów: 957
Konto od: 8.06.2010
Permalink Autor: marada, data postu: Thursday, June 2, 2011 23:46
Tylko odnośnie polecanych pretensje były zawsze. Można było zgłaszać propozycje: to ci, którzy najwięcej bręczeli, nagle potrafili umilknąć, a sporo użytkowników przysyłało linki do niezłego chłamu. Problemem był fakt, że polecają tylko moderatorzy - moderatorom odebrano prawo do polecania na rzecz rekomendacji, co mogą robić jeszcze inni użytkownicy, a administratorzy muszą to jeszcze zaklepać, zanim pojawi się na głównej. Przeglądać można nie tylko polecane, ale i rekomendowane, bo jest osobna galeria. Jak ktoś chce mieć pretensje o znajomości (:D), to może sobie sprawdzić, kto dane zdjęcie zaproponował - względnie można wiedzieć, do kogo kierować pretensje, czemu to jest w polecanych. To funkcjonuje na dobrą sprawę dość krótko, może się jeszcze rozkręci...

Permalink Autor: ali1600, data postu: Friday, June 3, 2011 07:54
Mógłbym spośród chętnych do polecanych wyróżnić dwie grupy osób.

Pierwsza grupa dzięki polecanym chce się rozreklamować i zdobyć większą liczbę odwiedzin. Myślę, że te osoby może zaspokoić funkcja promocji FBL. Co prawda jest płatna, ale liczba odwiedzin wzrasta.

Kolejna grupa uważa, że ich zdjęcia są tak dobrze iż nadają się do polecenia.
Cóż, jeśli "góra" się z ich opinią nie zgodzi, to nie zostaną usatysfakcjonowani.

A ja niezmiennie uważam, że po części problem rozwiązałoby podzielenie blogów na artystyczne i pamiętnikowe i możliwość sprecyzowania, które chcemy oglądać.
Permalink Autor: eslaw, data postu: Friday, June 3, 2011 08:54
A moim  zdaniem by poprawić jakość polecanych bo ktoś o tym mówił... zmniejszyłbym ilość POLEANYCH.. zrobić np. 4 zdjęcia, ktora se polecane np przez tydzien.. duże 4 zdjęcia.. a nie 50 małych. Polecane stały by się bardziej elitarne... tak sądze
eslaw Postów: 0
Konto od: 1.12.2008