Kupię Yorka/Foksteriera/Shih tzu

Permalink Autor: 2pietrawyzej, data postu: Sunday, May 29, 2011 20:52
Chcialabym kupic wyzej wymienione pieski. tzn nie musi to byc piesek moze byc suczka i oczywiscie nie wszystkie na raz tylko jednego z nich najlepiej jakiś szczeniak lub bardzo młody.
Najwięcej dam 200 zł, nie muszą być z rodowodem. Z województwa kujawsko-pomorskiego.

Piszcie na PM albo tutaj.
Pozdrawiaam ; )
2pietrawyzej Postów: 2
Konto od: 2.06.2008
Miasto: Toruń
Permalink Autor: podkowa912, data postu: Monday, May 30, 2011 15:21
Chcez psa za max 200zł? Do SCHRONISKA! Naprawdę wiele psów czeka na dom.
Chcesz psa z ras w/w? Szukaj psa z RODOWODEM! Pies bez rodowodu nie jest rasowy. Nie jesteś w stanie kupić np. yorka bez rodowodu. Czegoś takiego NIE MA! Są ewentualnie psy w typie rasy.
Dlaczego nie kupować psów tzw. "rasowych bez rodowodu" za 200zł? http://www.stoppseudohodowcom.org/index.php/kto-to-jest-pseudohodowca/
podkowa912 Postów: 39
Konto od: 10.04.2009
Miasto: Kotulin
Permalink Autor: 2pietrawyzej, data postu: Monday, May 30, 2011 18:36
Cytat podkowa912

Chcez psa za max 200zł? Do SCHRONISKA! Naprawdę wiele psów czeka na dom.
Chcesz psa z ras w/w? Szukaj psa z RODOWODEM! Pies bez rodowodu nie jest rasowy. Nie jesteś w stanie kupić np. yorka bez rodowodu. Czegoś takiego NIE MA! Są ewentualnie psy w typie rasy.
Dlaczego nie kupować psów tzw. "rasowych bez rodowodu" za 200zł? http://www.stoppseudohodowcom.org/index.php/kto-to-jest-pseudohodowca/

możesz się nie irytować ? wystarczy normalnie powiedzieć. a raczej napisać.
2pietrawyzej Postów: 2
Konto od: 2.06.2008
Miasto: Toruń
Permalink Autor: fairytalle, data postu: Monday, May 30, 2011 23:42
Do 200 zł nie kupisz nigdzie, żadnego rasowego psa. Min. 800 zł za najpopularniejsze rasy lub psy z wadami tzw. PETY, trzeba liczyć.
Nie ma czegoś takiego jak pies rasowy bez rodowodu, albo pies ma metrykę i jest rasowy, albo jej nie ma, i jest kundelkiem, psem w typie rasy.
Co do psów w typie sama mam takiego w domu, kupiłam go za 300zł, nie chciałem wydawac 1000zł na takiego samego z rodowodem. I co mam ? Psa 10kg cięższego niż powinien byc, z ogonem podwiniętym, chociaż powinien luźno leżeć, z zbyt masywną budową. Zamiast charakteru owczarka niemieckiego mam coś między molosem a kotem. Przez to że został za wcześnie odłączony od matki i rodzeństwa Chester nie potrafi się bawić z innymi psami, albo je goni, albo napastuje, albo ignoruje. Ma alergię pokarmową, co za tym idzie musi dosatawac karmę hypoalergiczną czyli droższą. Co chwilę ma biegunki, problemy z układem pokarmowym. Jako maluch miał wiecznie problemy z uszami, teraz musimy je bardzo często czyścic bo są podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i wirusy. Ma niewydolność trzustki. Generalnie odkąd się u nas pojawił rzadko zdarzają się dwa miesiące bez wizyty u weterynarza, czasem pojawiamy się tam dosłownie co tydzień, bo psu co chwilę coś dolega. Ostatnio nie byliśmy trzy miesiące, u nas to dużo, chociaż przeciętny, normalny pies widuje weterynarza nie częściej niż 3-4 razy w roku. Za samego weterynarza w pierwszych miesiącach życia Chestera zwróciło nam się za rodowód, w ciągu jego dotychczasowego życia (ma niecałe 4 lata) kilku, albo i kilkunastokrotnie. W książeczce nie ma już miejsca na wpisywanie porad ambulatoryjnych.
A wiem że Chester jest jednym z lżejszych przypadków po pseudo rasowcach, nie jeden pies musiał zostać uśpiony z powodu dysplazji, nie jeden umarł zaraz po zamieszkaniu w nowym domu na parwowirozę. Nie jeden miał 'zrytą psychikę', nie mówiąc już o odbieganiu wyglądu czy charakteru znacznie od wzorca.
Chcesz kupować psa 'rasowego bez rodowodu' kupuj. Mam nadzieję że przejedziesz się przynajmniej tak jak ja. Ja nigdy nie przestanę miec sobie za złe że nie posłuchałam ludzi którzy mnie ostrzegali o kupowaniu psów z psuedohodowli. Nigdy sobie tego nie wybaczę, bo wiem że przez takich ludzi jak ja psy gniją w schroniskach.
Psy są z nami po to, żeby nauczyć człowieka prawdziwej miłości.
RODOWODOWY=RASOWY

'Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa'

'Nie kocha się za coś, tylko mimo wszytko.'
fairytalle Postów: 209
Konto od: 4.05.2008
Miasto: Kraków