Transport koni do Włoch!

Permalink Autor: zieloneoczka, data postu: Saturday, June 7, 2008 13:33
fakt, film jest dość stary, ale fundacja zamierza nagrać nowy, by udowodnić, ze nic się nie zmieniło.  rząd ma wszystko gdzieś, wolą zjeść zwierzę niż mu pomóc zapewne....
Kilkanaście centymetrów ponad chodnikami.
zieloneoczka Postów: 266
Konto od: 23.01.2008
Miasto: Kamiona
Permalink Autor: , data postu: Saturday, June 7, 2008 17:22
Ja na swoim photoblogu zrobiłam akcję. Oddaj 1% podatku na konie cierpiące w rzeźniach...

Akcja jest przy zdjęciach o numerach: 34 i 35

Zapraszam.

Kocham konie i popłakałam się pierwszy raz jak zobaczyłam co się z nimi tam dzieje...

Udało mi się namówić rodziców na oddanie tego 1% na konie.

widzę ze ten temat nie cieszy sie popularnoscia...
to przykre bo nikt sie tym nie interesuje :(
a to prawdziwa tragedia !

Zabronione jest pisanie posta pod postem przez jednego użytkownika.

Czasem chciałabym odzwyczaić się od wszystkiego, móc wszystko od nowa widzieć, od nowa słyszeć, od nowa czuć. Przyzwyczajenie psuje naszą filozofię...

Post edytowany Saturday, June 7, 2008 17:22 przez moderatora irminka
Konto od:
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: paula92tasta, data postu: Sunday, June 15, 2008 21:26
Jeśli chodzi o konie to ja je bardzo szanuję, jak resztę zwierzątek. Ale to że zjada się zwierzęta to jest normalna sprawa. Problem jest w tym że ludzie nie doceniaja tych zwierząt, ten okropny transort jest straszny! Nie miała bym nic przeciwko, dawac koni na mięso, bo jak i krowy i świnki to też jest zwierze! W nie których krajach nawet zjada się psy, my myślimy że oni są jacyś dziwni albo że źle z nimi, a oni myślą jak my możemy zjadać krowe! (w nie ktorych krajach krowa jest święta) Zwierzaki które idą pod noż powinny miec królewskie przyczepy i transorty... Moja ideologia jest taka "Nie je się zwierząt których się kocha" Wiec nie rozumiem tych ludzi ktorzy sprzedają na konskich targach te biedne koniki na mieso. Jak nie maja kasy to niech ich nie kupują... Dlatego bądzmy wege :D

No rozpisałam sie :D Pozdrawiam
paula92tasta Postów: 6
Konto od: 15.06.2008
Miasto: Poznań
Permalink Autor: , data postu: Monday, June 16, 2008 10:25
Wszystkich ludzi nie przekona się do bycia wege. To indywidualna sprawa każdego człowieka. I tak w porównaniu z kilkoma latami wstecz, dzisiaj w Polsce więcej zjada się drobiu niż wołowiny i wieprzowiny (nie wspominając już o koninie). Jeśli chodzi o przemysł mięsny to tego się nie zatrzyma. Jest popyt jest podaż. Tu chodzi o to, żeby ubój odbywał się na miejscu, bez zbędnego stresu, bólu i cierpienia zwierząt. Bez transportu! Transport żywych zwierząt za granice to paranoja! I o to walczą organizacje - o zakaz transportu żywych zwierząt i skreślenie konia z listy zwierząt rzeźnych...
Konto od:
Miasto: ładne
Permalink Autor: goddess12, data postu: Monday, June 16, 2008 17:56
my jako dzieci nie mozemy duzo zrobic !!!
ale wpadlam na taki pomysl aby link ktory wstawila zieloneoczka powysylac przez gadu-gadu , naszej-klasie i innych portalach aby zobaczylo to jak najwiecej osob moze to cos pomorze warto zrobic to niz nic

co o tym sadzicie ??
goddess12 Postów: 4
Konto od: 8.06.2008
Miasto:
Permalink Autor: , data postu: Monday, June 16, 2008 19:48
W sumie można, tylko sądzę, że większość osób nawet nie zobaczy do końca tego i to nie ze względu na drastyczne treści tylko ich to nie interesuje. Ale można. Proponowałabym jeszcze podać pod tym linki organizacji, które np. wykupują konie z targów, transportów, rzeźni lub od osób prywatnych
(Tara, Przystań Ocalenie, Pegasus, Nasza Szkapa, Zwierzę nie jest rzeczą, Stacyjka Maltusia, Pro Equo, Zwierzęta Eulalii...)
Bo tu przede wszystkim powinno chodzić o to, żeby pokazać ludziom, że można działać i warto pomóc. Czasami niektórzy nawet nie wiedzą o istnieniu takich organizacji. A to powód do dumy, że jest ich coraz więcej, że coraz więcej ludzi zwraca uwagę na los zwierząt i przeciwstawia się okrucieństwu wobec naszych braci mniejszych!
Konto od:
Permalink Autor: goddess12, data postu: Monday, June 16, 2008 20:55
to jes dobry pomysl bo nas dorosli nie sluchaja to moze to chociaz pomoze jesli kilka tysiecy osob to przezczyta moze ruszy ich sumienie
Miasto:
Permalink Autor: paula92tasta, data postu: Tuesday, June 17, 2008 18:33
Myślisz że każdy nagle się zlituje i zaczną ratowac zwierzaki. Ludzie dobrze wiedzą co się dzieje w takich miejscach jak rzeż lub tych całych niby "schroniskach" w krorych robiono smalec z psów. Duzo osób dobrze wie o co chodzi. Ale oni też nic nie zdziałają. Bo nie wiedzą jak. Kasy nie dadzą na jakieś fundacje, bo Polska jest biedna! Proste.
paula92tasta Postów: 6
Konto od: 15.06.2008
Miasto: Poznań
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, June 17, 2008 19:14
16 letnia klacz Balbina uratowana dzięki akcji przeprowadzonej w gimnazjum w Pile, Basia uratowana dzięki dobrowolnym wpłatom ludzi z całej Polski po apelu z prośbą o pomoc dla niej, Carmen ocalała cudem, przez przypadek (przyjechano po jednego konia, uratowano dwa) prosto z rzeźni po telefonach do przyjaciół Przystani Ocalenie i uzbieraniu sumy na wykup w ciągu kilku godzin!
To zaledwie 3 konie spośród wielu, wielu uratowanych...
Dowód na to, że są ludzie, którym los zwierząt nie jest obojętny...
Na świetny pomysł wpadli forumowicze patataj.pl W dziesięć osób stworzyli grupę adopcyjną, każdy co miesiąc wpłaca 20zł na konto fundacji (co razem daje kwotę 200zł) na miesięczne utrzymanie uratowanego konia. Istnieją na razie dwie takie grupy.
Jest na prawdę wiele sposobów by pomóc.

Ostatnio Nasza Szkapa zwracała się z prośbą o pomoc finansową i zaprasza wolontariuszy na okres wakacji.
Info na forum na stronie internetowej Naszej Szkapy.
http://www.forum.nasza-szkapa.idl.pl/viewtopic.php?t=980

"raz jeszcze zwracam sie z prosba o wsparcie szkapy.
konczymy wlasnie sianokosy. pogoda jest piekna i siano w tym roku wyszlo pierwszej klasy. poza tym chcemy jak najszybciej dokonczyc budowe psiarni i ogrodzenia dla koni. niestety dopadla nas szara rzeczywistosci i wszelkie prace na razie musielismy wstrzymac, a dalsze remonty uzaleznione sa stanem na koncie. przykladowe 10zl to 30kg siana  

Fundacja "Nasza Szkapa"
ul. morcinka 1/3
44-330 jastrzębie zdrój

numer konta:
52 1020 2472 0000 6602 0184 8472
Konto od:
Permalink Autor: goddess12, data postu: Tuesday, June 17, 2008 21:28
do paula92tasta

to co mamy siedziec z zalozonymi rekoma i czekac az wszystkie konie a moze i nawet zwierzeta pozabijaja !!

lepiej zrobic to niz nic !!!

jak nie chcesz nie musisz my do niczego nie zmuszamy ale namawiamy do pomocy !!!

zdarzaja sie ludzie ktorzy nie maja jedzenia za duzo ale i tak sie podziela ze  zwierzetami !!!

trzymajmy sie tego ze nie wszyscy ludzie sa egoistami !!
Miasto:
Permalink Autor: anusiaf94, data postu: Tuesday, June 17, 2008 22:31
do paula92tasta

z twoich słow wynika że niewiesz jak te konie są traktowane
chyba ci wcale neizależy na szczęściu zwierząt nawet tych ktorych nie znasz.
zero optymizmu powinnas namawiac do pomocy znajomych lub sama pomóc, chociaz by pozytywnym myśleniem.
a jezeli los zwierzat nie jest dla ciebie wazny to na takich forach gdzie wszyscy chcieli by pomóc nie wypowiadaj się
możesz wiele osób zirytować co już widać
PROSTE . ! !  
anusiaf94 Postów: 212
Konto od: 9.03.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: zieloneoczka, data postu: Friday, June 27, 2008 12:41
o tak. sa ludzie, którzy by coś zrobili, ale uważają, że to nie ma sensu, bo jedna osoba i tak nic nie zdziała, bo to się nie uda. paula92tasta, więcej optymizmu! nie jedna akcja się udała ;)
Kilkanaście centymetrów ponad chodnikami.
zieloneoczka Postów: 266
Konto od: 23.01.2008
Miasto: Kamiona
Permalink Autor: , data postu: Sunday, June 29, 2008 17:25
Zgadzam się sama zbierałam podpisy i choć może to kropla w morzu próbować warto bo w końcu nie jestem jedyna. a konie to tak cudowne zwierzeta ze nie moge zniesc takiego traktowania. rozumiem- jesc ich mieso. ale cos takiego pokazuje, ze niektorzy ludzie maja myslenie ludzi epoki kamienia lupanego...;/
Konto od:
Miasto: Łódź
Permalink Autor: goddess12, data postu: Sunday, July 6, 2008 20:36
do paula92tasta

jestes osoba ktora mysli ze wszystko wie !!!myslisz ze dlaczego powstaly schroniska ?? dlatego ze jacys ludzie nie mysleli tak jak ty ( tylko o sobie ) ale tez o innych !!
i chcieli pomoc tym biednym zwierzetom !!!

Miasto:
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, July 8, 2008 12:23
Ważna sprawa, może nie pasuje do wątku, ale to na prawdę pilne, dlatego zamieszczam poniższego linka.
http://www.forum.nasza-szkapa.idl.pl/viewtopic.php?t=1054
Poszukuje dobrego domu dla Waris.
Jeśli ktokolwiek z Was zna kogoś, kto mógłby przygarnąć psinę, proszę o kontakt tel.
Konto od:
Permalink Autor: lifeisride, data postu: Friday, July 11, 2008 02:47
Witam wszystkich :)  Znam inny,nieco bardziej wymagający sposób pomocy konikom, przynoszący rezultaty - można zorganizować koncert charytatywny na rzecz np. "Przystani Ocalenie" - w swoim mieście (najlepiej w Miejskim Centrum Kulury). Z doświadczenia wiem,że to wymaga wiele pracy i zaangażowania,ale myślę że warto. Sama byłam współorganizatorem dwóch takich koncertów...a nigdy wcześniej nie zajmowałam się czymś podobnym .

"Jedna z okrutniejszych lekcji życia (oraz śmierci): To, co się liczy dla nas, nie musi się liczyć dla innych, nawet jeżeli jesteśmy sobie bliscy. Inni niekoniecznie kochają to, co my, czy nienawidzą tego, co my. Nasza prawda bywa dla nich kłamstwem..."
lifeisride Postów: 40
Konto od: 2.06.2008
Miasto: neverland