Transport koni do Włoch!

Permalink Autor: beiliebe, data postu: Wednesday, May 14, 2008 20:23
Kocham Konie ! Kocham Konie ! Konie to piekne i bardzo mądre zwierzęta. Jestem wegetarionką i nawet nie mysle o zjedzeniu miesa ze świni a co dopiero z konia ! Buuuuuuuu...!

Jesli już ktoś ma je jeśc to niech przynajmniej dbają o ich przewuz i o godna śmierc ! Nie rozumiem Ludzi którzy moga wziąsc piłe i zabic nią żywe zwierze choc by to miał byc szczur czy swinia, a co dopiero konia !!!!!!!!
Treść dodana do postu 14-05-2008 o godzinie 20:45
Jak zobaczyłam ten filmik to łzy same cisneły mi sie do oczu ! Jak tak mozna? Nie rozumiem jak można patrzec na cierpienie, a co dopiero zadawac je zwierzaką. Jak tak wogóle można? Poprostu brak mi słów na to co ci ludzie robili ! W któryms fragmencie było, że wyciągają a raczej wwlekają martwego konia który był w tej przyczepie cała droge. A wiecie co mu się stało? Oderwał mu się kawałek nogi. Rozumiecie nogi ! Pewnie wykrfawił się na smierc ale nikogo z osób jadących ta przyczepą nie obchodziło co bedzie z tymi konmi.

Jeśli chcecie to zobaczyc popatrzcie na film !

beiliebe Postów: 13
Konto od: 25.03.2008
Miasto: Rypin
Permalink Autor: egiptlove, data postu: Wednesday, May 14, 2008 20:51
Nie oderwal mu sie, tylko oni go nie mogli wyciagnac i sami odrąbali.
TO jest okrucienstwo.
wtedy dopiero sie wykrwawił.
ale to ze ludzie jedza misea jest normalne. musimy jesc mieso. no dobra moze nie MUSIMY ale tak jest. byle tylko zwierzeta tak nie cierpialy.
Ale co to obchodzi takiego rzeźnika?
egiptlove Postów: 12
Konto od: 9.05.2008
Miasto: Iława
Permalink Autor: beiliebe, data postu: Wednesday, May 14, 2008 20:55
Cytat egiptlove
Ale co to obchodzi takiego rzeźnika?

No własnie, za przeproszeniem oni moja to w dupie !
beiliebe Postów: 13
Konto od: 25.03.2008
Miasto: Rypin
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, May 14, 2008 20:55
Każdy może pomóc, niezależnie od wieku. W moim przypadku zaczęło się  odzbierania podpisów pod wydrukowanymi petycjami, ale same petycje niepomogą;/ Przypadkiem znalezione informacje o Przystani Ocalenie- to przytulisko dlazwierząt,gdzie trafiają konie mi.in. wykupione z targów końskich,transportów,rzeźni. Uzbierało się trochę pieniędzy(choćby z kieszonkowego), środków czystości, karm itd. potem akcja wszkole, informacje oprzekazaniu 1% na rzecz Przystani...
Trochę szczęścia-  praca i pomoc na miejscu- w przytulisku w ramach wolontariatu...
Dla zainteresowanych podaję adres strony: http://www.przystanocalenie.pl/kpdz_index_pl.html

"Wielkość narodu i jego postęp moralny można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swymi zwierzętami" Mahatma Gandhi

Post edytowany Wednesday, May 14, 2008 20:55 przez moderatora irminka
Konto od:
Miasto: ładne
Permalink Autor: zuzioffzly, data postu: Thursday, May 15, 2008 19:17
noi dokładnie w akcje z petycjami rowniez sie jakis czas temu wlaczylam - to jednak tak jak mowisz nie wystarczy! dzieki za info o przystani :)

czlowiek - najbardziej destrukcyjne ze zwierzat!
I've got electric light
And I've got second sight
I've got amazing powers of observation

zuzioffzly Postów: 87
Konto od: 25.05.2006
Miasto: Leszno
Permalink Autor: marwil, data postu: Thursday, May 15, 2008 21:13
To jest okropne filmik ogłądałm dawno temu ale obejrzałam go jeszce raz i nawet połowy nie obejrzałam .... Bym chciała uratować te koniki ale przeciesz wszystkich nie kupie... nie wiem jak pomóc i co z tym zrobić ... kocham konie i jeżdze na nich przeciesz konie nie mogą tak umierać !

PO dokładnym przeczytaniu forum myśle ze mamy wszyscy troche racji inie warto sie kłócić przeciesz chcemy pomóc...a kłótnia tu nie pomozemoze mówie troche dretwo ale to racja ..... ja moge petycje złożyćdopiero w lipcu bo musze mniec ukończone 13 lat i mam nadzieje ze wczymś pomoze .... Czytałam ze jest teraz nowa ustaw w Unii Europejskiejo mniej drastycznych warunkach przewozu koni mam nadzieje ze bedziewięcej takich ustaw ale  i tak musimy pomóc...

Z mojej stajni w korej jeżdze najprawdopodonmiej Iskra i Gwiazda trafiądo rzeżni 2 zasłużone konie , kochane i nigdy nie zapomniane. Ostatniostałam przy nich i płakałam ,dopiero teraz zdałam sobie sprawe ze ichmoze spotkać taki  los .... najgorsze jest to ze stajnia nie mogła nicz tym zrobić , ponieważ podlega oddziałowi PTTK i to on tak zażądził ...

Zabronione jest pisanie posta pod postem przez jednego użytkownika. Tym bardziej 3!

Post edytowany Thursday, May 15, 2008 21:13 przez moderatora irminka
marwil Postów: 1
Konto od: 8.05.2008
Miasto: Golub-Dobrzyń
Permalink Autor: paulinka0808, data postu: Friday, May 23, 2008 17:41
Szczerze mówiąc ja nigdy nie widziałam takich rzeczy lecz moge tylko sobie to wyobrazić... Ten filmik jest straszny:(
Gdybyśmy tylko mogły/li pomóc tym biednym konikom z chęcią bym się do tego przyczyniła. :(
Narazie z tego co wiem możemy pomóc przez współpracę z Fundacjami tj np. Pegasus.
Pozdrawiam!
Będę tu często zaglądać bo bardzo kocham konie i jestem przeciwna rzeźni...
Dlatego też popieram wegetarianów. :)
paulinka0808 Postów: 3
Konto od: 21.03.2007
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: zieloneoczka, data postu: Saturday, May 24, 2008 07:59
Popierasz wege, a jesteś? ;D
No a co do fundacji... im sie po jakimś czasie to nudzi... jedyną fundacją jaką znam i cały czas sie zajmuje tym jest Viva! a co do ustaw... Kto sie tym przejmuje? nikt ;]
Kilkanaście centymetrów ponad chodnikami.
zieloneoczka Postów: 266
Konto od: 23.01.2008
Miasto: Kamiona
Permalink Autor: paulinka0808, data postu: Saturday, May 24, 2008 16:45
Oczywiście, że jestem wege! xD
paulinka0808 Postów: 3
Konto od: 21.03.2007
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: natis90, data postu: Saturday, May 24, 2008 17:21
Jak dla mnie to powinny byc surowsze kary za dreczenie zwierzat... Dopoki faktycznie polskie ( i nie tylko) prawo odnosnie znecania sie nad zwierzetami nie zostanie zaostrzone, to chocby bylo miliard fundacji typu Viva! nic sie nie zmieni. Nic a nic
"Danger Danger High Voltage
When we touch When we kiss
(Danger Danger High Voltage)
(When we cut When we kiss When we touch)
[Danger Danger High Voltage]
[When we touch and When we kiss]
[Danger Danger High Voltage]
When we touch (When we kiss)
When we touch (When we kiss)"

*_*

natis90 Postów: 119
Konto od: 28.06.2006
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: , data postu: Monday, May 26, 2008 17:12
Tak, kary powinny być zdecydowanie surowsze. Ale niestety nie są, a my tego nie jesteśmy w stanie zmienić. Żyjemy w takich a nie innych realiach.. I tak obecne prawo dot. praw zwierząt nie jest przestrzegane. Winni są nie tylko sami dręczyciele zwierząt ale nazbyt często lekarze weterynarii, sąsiedzi- ci którzy widzą ale nie reagują. Całkowite zobojętnienie społeczeństwa. To przykre ale prawda jest taka, że niewielu  obchodzi los zwierząt...
To dobrze, że są organizacje, które zwracają uwagę na los zwierząt, że próbują wyczulić społeczeństwo na dziejącą się krzywdę. To dobrze, że coraz więcej ludzi włącza się w pomoc tym organizacjom. Ale to codzienność jest sprawdzianem naszego człowieczeństwa, naszej miłości do zwierząt, bo mamy wpływ na to, co dzieje się obok nas... Choćby podnosząc ślimaka z jezdni. (Nie)zwykła rzecz? A  ma sens - dla niego i dla mnie...

"Gdy uratujesz jedno zwierzę, nie zmienisz świata, ale zmienisz świat tego zwierzęcia... i swój."
Konto od:
Miasto: ładne
Permalink Autor: haffy, data postu: Wednesday, June 4, 2008 12:04
Niestety świat nie jest idealny...a zwłaszcza w stosunku do tych zwierząt.
My nic na to nie poradzimy...nawet jeśli chcielibyśmy nie wiem jak.
To jest straszne obejrzeć ten filmik na you tubie który był wspomniany na początku...widzieć to na własne oczy .
Ja nie wiem jak można jeść koninę !!!!
Na szczęście już coraz więcej ludzi sprzeciwia się przewozie koni do Włoch i mam nadzieję że w przyszłości da sie temu w zupełności uledz.
haffy Postów: 13
Konto od: 24.02.2008
Miasto: Chojnice
Permalink Autor: gaalopem, data postu: Friday, June 6, 2008 15:01
Oglądałam ten filmik,ale pod koniec go przerwałam,bo byłam bliska płaczu.
Kocham konie i złoszcze się gdy ktoś traktuje je w ten sposób w jaki przedstawili to w tym fimiku na you tube...
Niektórzy ludzie,a raczej większość z nich jest podła i nie rozumie tego co czuje zwierzę.
Jak można odciąć koniu nogę piłą motorową !!!
to jest naprawdę okropne...

Po niepowstrzymane łzy...

gaalopem Postów: 4
Konto od: 24.03.2008
Miasto: Chojnice
Permalink Autor: mrumru, data postu: Saturday, June 7, 2008 00:05
Dyskusje o tym nie mają sensu, bo prawda jest taka, że nasze żale są jak kamień w wodę... takimi sprawami powinni się zająć ludzie wpływowi, którzy powinni wywierać nacisk, na innych, którzy znęcają się nad zwierzętami. nasi "kochani" politycy gdyby bardziej interesowali się tą sprawą nasz kraj stawałby się lepszy. i tak moim zdaniem coraz lepiej traktuje się zwierzęta, ze względu na konsekwencje napiętnowania i kar. likwiduje się coraz więcej schronisk, gdzie psy żyją w okropnych warunkach. dziennikarze dotrą wszędzie.
Co do jedzenia mięsa każdy ma swoje zdanie, którego nie neguję. Wegetariańskie pożywienie nie zastąpi nam całkowicie niezbędnych składników pokarmowych.
Aktualne wymogi zabijania zwierząt rzeźnych powinny być przestrzegane... jednak widziałam wiele filmików ukazujących, że tak nie jest. Nazywamy się ludźmi, więc powinniśmy postępować humanitarnie.
Cieszmy się, że żyjemy w Polsce, a nie np. w Chinach. Tam to dopiero jest RZEŹNIA !!!
mrumru Postów: 7
Konto od: 6.05.2007
Miasto: Oleśnica
Permalink Autor: zieloneoczka, data postu: Saturday, June 7, 2008 10:33
mrumru , a może to właśnie MY powinniśmy wywrzeć ten nacisk? Myśl logicznie. same fundacje albo kilka osób nie jest w stanie nic zrobić, natomiast jeśli tych osób dość dużo to już jakieś szanse są. Domyślam się, że jesteś osobą, która myśli tak : "nie zrobię nic, bo jedna osoba nic nie zdziała" a jeśli tak powie ze 100 osób?
Kilkanaście centymetrów ponad chodnikami.
zieloneoczka Postów: 266
Konto od: 23.01.2008
Miasto: Kamiona
Permalink Autor: mrumru, data postu: Saturday, June 7, 2008 10:52
Skoro się "domyślasz", to źle się domyślasz (nie wiem w ogóle dlaczego to wywnioskowałaś), bo zawsze podpisuję się pod petycjami i śledzę losy mojej lokalnej fundacji. Chodzi mi o to, że gdyby nasz rząd wywarł większy nacisk na ludzi i ustanowił większe kary, los zwierząt w Polsce by się poprawił.    Tak samo myślę o naszych gwiazdach, które powinny się zaangażować w takie akcje. By walczyć potrzebne są większe fundacje, takie jak Viva, bo jak to mówią "w kupie siła". Głowa mnie boli jak sobie pomyślę, że u nas w cywilizowanym kraju, w 21 wieku jeszcze w ten sposób traktuje się zwierzęta.
Film, który jest w temacie, jest z 1999 roku. Nie wiem, czy coś się zmieniło od tego czasu.
mrumru Postów: 7
Konto od: 6.05.2007
Miasto: Oleśnica