Transport koni do Włoch!

Permalink Autor: zieloneoczka, data postu: Friday, April 25, 2008 16:31
gabisia. nie tylko my - nastolatki walczymy o to. są i dorośli z sercem. trzeba tylko chcieć ;)
Kilkanaście centymetrów ponad chodnikami.
zieloneoczka Postów: 266
Konto od: 23.01.2008
Miasto: Kamiona
Permalink Autor: irminka, data postu: Saturday, April 26, 2008 10:47
Cytat zieloneoczka
Ale niestety bezduszni ludzie nie zrezygnują z mięsa.

Nie nazwałabym tego bezdusznością, kompletnie mylisz pojęcia.

Takie są potrzeby organizmu, człowiek od początku swojego istnienia żywił się mięsem i nie dlatego, by zrobić 'na złość' zwierzętom i nie po to, by sprawić im ból.

Istnieje jedynie kwestia, by zwierzęta podczas transportów / przebywania w klatkach / w momencie śmierci tak nie cierpiały.
Człowiek zalicza się do grupy zwierząt, ma swoje miejsce w łańcuchu pokarmowym. I tego nie zmienisz; i jak najbardziej nie jest to bezduszność.
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: , data postu: Thursday, May 1, 2008 17:16
irminka ma racje ...
choc w kwesti tego zeby jesc konie ktore tak jak ktos wczesniej napisal ze to one przyczynily sie do rozwoju cywilizacji ludzkiej jest OKROPNE !!!
zobaczcie ile czlowiek zawdziecza tym zwierzetom !!! :/ zaden zwierzak na swiecie nie zrobil tyle dla czlowieka co kon ... -,-
oczywiscie nie zamierzam umniejszac innym zwierzetom bo kocham wszystkie ! ale to jest prawda ... i tyle ..

a co do jedzenia miesa z innych zwierzat ... kury kaczki .. wiele razy sie nad tym zastanawialam ... wiem ze bez miesa czlowiek nie bedzie w stanie prawidlowo funkcjonowac :/ kazde dziecko aby prawidlowo sie rozwijac musi jesc mieso !

mozna jednyie skrocic cierpienia kazdego zwierzaka ... kiedy bylo tak ze rolnik kochal kazde swoje zwierze jakie mial na gospodarstiwe i kiedy jakies zabijal to inne  nie widzialy tego co robi ... i to bylo jak najbardziej humanitarne ! a teraz na tych fermach gdzie te wszytskie kaczuszki, kurczaczki, kury, swinki mecza sie :(:(:(
o koniach nawet nie wspomne bo to az zal ... -,-'' takich ludzi to bym zabila ... ... wiem zaraz ktos mi zarzuci ze zwierzeta sa dla mnie wazniejsze i sa na wyzzszej pozycji niz czlowiek ... odpowiem tak ...
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: zieloneoczka, data postu: Friday, May 2, 2008 08:14
Fakt. Znam ludzi, którzy jedzą mięso, a mimo to kochają zwierzęta. Tylko dla mnie jest to fakt nie zrozumiały. Jak można jeść swoich przyjaciół?! Na to pytanie chyba odpowiedzi nie dostanę.
Teraz następna sprawa.
mmegimm, Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetykow w swoim stanowisku z 2003 roku mowi, że "prawidłowo skomponowana dieta wegetariańska jest odpowiednia dla człowieka na każdym etapie rozwoju włączając w to okres niemowlęctwa, dojrzewania i ciąży". Warto odnotować, że jest to niezależna, niewegetariańska, państwowa instytucja. (www.viva.org).
Ci co jedzą mogą stwierdzić, że nie da się żyć bez mięsa, ja też jadłam, dopóty nie zrozumiałam swojego błędu. I jakoś żyje. Co więcej:
Zostając wegetarianinem lub weganinem zwiększasz swoje szanse na długie życie i dobre samopoczucie. Produkty pochodzenia roślinnego zawierają wszystkie potrzebne składniki odżywcze, które dodatkowo chronią twój organizm przed wieloma chorobami. Badania naukowe nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że wegetarianie rzadziej cierpią na miażdżycę, udary, raka, cukrzycę i wiele innych chorób i zwykle żyją dłużej niż zjadacze mięsa.

Na świecie corocznie zabijanych jest 50 miliardów zwierząt. O wiele więcej przeżywa niewyobrażalne katusze w systemie chowu przemysłowego. Rezygnacja z jedzenia mięsa to największy krok, jaki możesz zrobić, żeby nie przyczyniać się do cierpienia tych niewinnych i bezbronnych istot.

Permalink Autor: , data postu: Friday, May 2, 2008 17:18
tak o tym tez slyszalam .. ale jest wielu naukowcow ktorzy udowodnili rowniez to ze lepszym dla czlowieka jest to zeby jadl mieso ... nie mowie tu o obzeraniu sie ... tylko o zaspokojeniu potrzeb organizmu ... niestey wszystkich ludzi na swiecie nie sklonisz do tego zeby przestali jesc mieso ..i nie zmienisz tego ze tyle zwierzat cierpi w ubojniach ... chyba ze za klika/kilkadziesiat/kilkaset lat naukowcy wymysla cos takiego ze w ogole sie nie bedziemy musieli odzywiac -,-''
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: zieloneoczka, data postu: Saturday, May 3, 2008 08:13
no to to raczej realne nie jest ;F.
nie skłonię wszystkich, bo dla jednych to do zjedzenia co jakiś czas, a dla drugich nie ma obiadu bez mięsa. i właśnie takich ludzi nie cierpię :/. Mam sąsiadów, którzy co kwartał zabijają świnię.:| A jest ich tam zaledwie 3.
Za to coraz więcej ludzi decyduje się na wegetarianizm ^^ a to oznacza, ze coraz więcej ludzi rani los zwierząt. myślę, że ta grupa będzie się powiekszać z czasem :)
Permalink Autor: , data postu: Saturday, May 3, 2008 09:57
miejmy nadzieję :D
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: pismak, data postu: Saturday, May 3, 2008 17:18
ja sama całkiem niedawno zrezygnowałam z jedzenia mięsa:> i jestem zdecydowanie za tym, żeby jak najwięcej osób z tego rezygnowało. działają przecież organizacje dążące do tego (jak chociażby viva).
jesli się zjednoczymy, uda nam się uratować te konie i inne zwierzęta - na przykład przeznaczone na futra...
gińcie wszyscy.
pismak Postów: 84
Konto od: 9.10.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: zieloneoczka, data postu: Saturday, May 3, 2008 20:36
o futrach to ja już nawet nie wspominam...
Viva^^ lubie tą fundację, nie tylko ze względu na to, że ratuje konie, ale moja niewidoma klacz ma na imię Viva ;D
Permalink Autor: konikilove5, data postu: Sunday, May 4, 2008 19:04
/to jest okropne
nienawidze takich ludzi co konie na rzez wyworzą chciała bym to zmienić ale co ja mogę (zbierałam tytlko podpisy na petycji z vivy)
xxxxxx
konikilove5 Postów: 3
Konto od: 22.11.2007
Miasto: Gorzów6
Permalink Autor: zieloneoczka, data postu: Monday, May 5, 2008 20:33
no podpisy zawsze coś ;) nie można mówić tylko.
ja robię co w mojej mocy choć to i tak tylko propagowanie tego wszystkiego ;]
Permalink Autor: , data postu: Saturday, May 10, 2008 22:20
noo futra :/ albo testowanie kosmetykow na zwierzetach o.O''
widziałam film na youtube jak te zwierzeta wygladaja kiedy sa testowane ... -,-'' tragedia ..
dlatego nigdy nie kupuje kosmetykow min. z Loreala :/
10000 razy lepsza jest ziaja :D i avon :] oni nie testuja;) i oriflame tez nie ;)
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: egiptlove, data postu: Saturday, May 10, 2008 23:12
wiecie, tak czytam i zastanawiqam sie czy wy naprawde musicie sobie udowadniac kto bardziej martwi sie o te zwierzeta i kto widzial wiecej lez itp.?
lepiej podalibyscie tu jakies instytucje
sprubujmy jaos zachecac ludzi do walki z tym a ni klocic sie ;]
to bardziej pomoze tym zwierzetom ;]
egiptlove Postów: 12
Konto od: 9.05.2008
Miasto: Iława
Permalink Autor: , data postu: Sunday, May 11, 2008 00:22
kto tu sie kłoci egiptlove? -,-''
kazdy ma prawo napisac co czuje po przeczytaniu/obejrzeniu rzeczy ktore go zszokowaly .... wiec w czym problem o.O''
aa o instytucjach było napisane rowniez :p viva pegasus itp ^^
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: egiptlove, data postu: Monday, May 12, 2008 19:05
no przeciez sie nie kloce to one sie klocily o to ktora widziala lzy a ktora nie ;p

nie chodzi mi o Vivę i Pegasusa
moze znacie jakies inne>?
jedno mnie tylko bardzo martwi.
duzo jest osob zerujacych na naszej wrazliwosci
niedawno zamowilam kopystke, tylko po to by wspomoc konie wywozone na rzeź... i co? nic. ani kopystka ni eprzyszla, ani strony juz nie ma. :|
egiptlove Postów: 12
Konto od: 9.05.2008
Miasto: Iława
Permalink Autor: zieloneoczka, data postu: Tuesday, May 13, 2008 14:24
bo im sie znudziło ;] bynajmniej niektórym fundacjom. uratowały z 20 koni i sie cieszą (zawsze lepsze to niz nic).
co do fundacji... myślę, ze kazdy kto kocha zwierzęta byłby w stanie wymienić choć 3 ;).
Viva,Pegazus, Nasza Szkapa, Pro Equo ...