Weryfikacja dla osób sprzedających w Photoblog.pl

Permalink Autor: kotkudlaty, data postu: Monday, March 7, 2011 10:10
Wciąż brak odpowiedzi na moje zgłoszenie...
kotkudlaty Postów: 2
Konto od: 29.04.2010
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: mojehendmejdy, data postu: Monday, March 7, 2011 18:51
Wielkie dzięki za tą możliwość.

MÓWIĘ DO WSZYSTKICH CO TWIERDZĄ, ŻE OD SPRZEDAŻY JEST ALLEGRO:
Owszem, jest to portal gdzie można sprzedać/kupić, ale takiego popytu na niektóre rzeczy jak na fbl tam po prostu NIE MA. Trudno sie tam wybić, jak to ktoś już powiedział. Po prostu graniczy to z cudem, zeby mieć tyle zamóień na all co miałam kiedyś na fbl.
Dodam jeszcze, że nie dostaję kieszonkowego i 'żyłam' z tego mojego konta na fbl. 6 grudnia się wszystko zmieniło.
DZIĘKi.
mojehendmejdy Postów: 1
Konto od: 28.07.2009
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Permalink Autor: dfrej, data postu: Monday, March 7, 2011 21:29
moim zdaniem fotoblog to fotoblog, a nie sklepik internetowy.
dzielę się tu z przyjaciółmi i znajomymi swoim życiem i zdjęciami, oczekuję miłych komentarzy, a nie "wedź teraz i kup, SORRY ZA SPAM".

jeżeli sprzedaże mają być tutaj akceptowalne - proszę bardzo. ale nie życzę sobie, żeby na mój fbl właziły sklepiki i zostawały do moderacji ponad DZIESIĘĆ komentarzy pod zdjęciem (wyliczałam ostatnio rekordową ilość spamu). dośc dużo ludzi zagląda do mnie, bo zajmuję się fotografią koni i takie sklepiczki skrzętnie to wykorzystują.
sorry, ale mnie to denerwuje.
dfrej Postów: 18
Konto od: 19.01.2009
Miasto: Pruszków
Permalink Autor: kilogramweny, data postu: Tuesday, March 8, 2011 18:35
Ty robisz zdjęcia koni, ja robię zdjęcia moim pracom, nie rozumiem, dlaczego mam czuć się gorsza? To część mojego życia, spora część, której poświęcam wiele czasu. Na photoblogu dzielę się tym z innymi, w tym znajomymi. Na początku była to tylko galeria, ale ludziom zaczęło się podobać to co robię, więc czemu miałabym im tego nie udostępniać?

Ja również nie dostaję kieszonkowego, teraz nie mogę też sprzedawać moich prac.

Osobiście rzadko widzę, żeby jakaś osoba zajmująca się handmade'm spamowała, bardziej osoby sprzedające ubrania. To zasadnicza różnica.
kilogramweny Postów: 0
Konto od: 21.08.2009
Miasto: Niepołomice
Permalink Autor: xgregor, data postu: Tuesday, March 8, 2011 19:22
Tak jak wcześniej ktoś napisał , myśle że później sprzedający może miec problemy nawet w sądzie
może się na tym nie znam ale wole miec wszystko czarne na białym a nie żeby później mnie scigali za głupote.
Racja od handlu jest allegro i sklepy internetowe a nie fbl.

ludzie nie myślcie jak tylko wyłudzić kase z innych ...
xgregor Postów: 0
Konto od: 19.02.2008
Miasto: Pawłowice wielkie
Permalink Autor: monnshop, data postu: Wednesday, March 9, 2011 12:40
Cytat xgregor
Tak jak wcześniej ktoś napisał , myśle że później sprzedający może miec problemy nawet w sądzie
może się na tym nie znam ale wole miec wszystko czarne na białym a nie żeby później mnie scigali za głupote.
Racja od handlu jest allegro i sklepy internetowe a nie fbl.

ludzie nie myślcie jak tylko wyłudzić kase z innych ...

Właśnie .. jestem w trakcie weryfikacji swojego konta ... ale przeczytalam ten post i troszkę się waham ..
MOŻE JAKIŚ ADMINISTRATOR TO WYJAŚNIĆ ? ... (dopóki nie zweryfikuje konta nie bede wystawiac swoich rzeczy - a robie kolczyki z modeliny.. zawieszki i inne 'slodkosci' ; )))
Treść dodana do postu 09-03-2011 o godzinie 12:41
+ w miniaturce widac tylko czesc filcowych kolczykow - z ktorymi juz skonczylam, tak dla sprostowania
monnshop Postów: 0
Konto od: 7.03.2011
Miasto: Dzierżoniów
Permalink Autor: katekajj, data postu: Wednesday, March 9, 2011 13:19
i ja jestem w trakcie weryfikacji, nie uważam pomysłu za chybiony, nie sądzę żebym łamała prawo pokazując na fbl to co robię, a jeśli komuś się spodoba na tyle że chciały to mieć, to sorry, ale nie jestem świętym mikołajem, i potrzebuję żeby mi się chociaż za materiały gotówka zwróciła, nie prowadzę handlu zakrojonego na szeroką skalę, ani nie zamierzam nikogo namolnie przekonywać do zakupów akurat u mnie... dlatego cierpliwe czekam na weryfikację i jeśli ktokolwiek zechce coś kupić to z pewnością sprzedam, a i jeszcze do fotografa od koni, to czy ktoś zostawia spam na kontach innych użytkowników zleży wyłącznie od kultury a nie od tego co ma na sprzedaż, zakazem ofert sprzedaży nie pozbędziesz się niestety spamu :(( i ze swoje strony mogę obiecać, że jakkolwiek uwielbiam konie mojego spamu na swoim koncie nie znajdziesz...
katekajj Postów: 3
Konto od: 4.03.2011
Miasto: Jarosław
Permalink Autor: banshee20, data postu: Wednesday, March 9, 2011 16:20
Przecież to nie tylko tak że osoby, które zajmują się hand made spamują! Najwięcej spamu zauważyć można od dziewczynek, które sprzedają delikatnie mówiąc używane szmaty. Ale spam popularny jest także u dziewczynek w wieku 11-15, które piszą komentarze typu "Subcio :D Wbijaj do mnie. + dodaje".
Więc ja nie rozumiem dlaczego obwinia się za to tylko i wyłącznie osoby takie jak ja, czyli zajmujące się hand made.
A jeśli chodzi o sprzedaż na fbl. To szczerze wątpię aby administratorom udało się to "wytępić", bo już jedna próba była i się niestety nie udało. Moim zdaniem weryfikacja kont jest najbardziej cywilizowaną formą załatwienia tego.
banshee20 Postów: 0
Konto od: 31.05.2009
Miasto: Wołomin
Permalink Autor: katekajj, data postu: Wednesday, March 9, 2011 18:38
...to jeszcze tylko dopowiem, że jojczenie na temat spamu samo w sobie jest spamem w temacie i szukaniem dziury w całym, wystarczy użyć dostępnych opcji żeby uwolnić się od spamerów, zamiast wypisywać twórcze i wiele wnoszące posty w rodzaju "no to się zacznie spam", jak ktoś nie potrafi skorzystać z dostępnych opcji, to może powinien się zastanowić czy aby na pewno jakikolwiek blog jest odpowiednim dla niego miejscem, administratorzy niczego nie muszą tępić, jeśli ktoś ma na swoim profilu spam i nie umie sobie z tym poradzić, to na własne życzenie... zresztą właśnie "zweryfikowanych" moim zdaniem najłatwiej będzie wychwycić jako spamerów, wyróżniają się...
Permalink Autor: mojehendmejdy, data postu: Saturday, March 12, 2011 09:34
Pisało, ze do 72 dostanę wiadomość czy cokolwiek innego. Poddałam się weryfikacji w poniedziałek, jak na razie zero odzewu...
Permalink Autor: tubis, data postu: Tuesday, March 15, 2011 11:50
Ja już czekam tydzień i też nic.
Cóż, trzeba dłużej poczekać :)
tubis Postów: 1
Konto od: 23.09.2005
Miasto: Gniezno
Permalink Autor: mojehendmejdy, data postu: Thursday, March 17, 2011 20:12
kurde no, ale mogliby zobowiązywać się, skoro coś powiedzieli... bo nie wiem cyz mam czekać kolejny ttydzien, czy może meisiąc..
Permalink Autor: katekajj, data postu: Saturday, March 19, 2011 08:50
ja czekam już 2 tygodnie i głucha cisza, rozumiem, że kolejka, ale moja cierpliwość ma swoje granice i poza tym, że kolejka to mam wrażenie, że się nas z deka zlewa... co do mnie to mam już w tej chwili w nosie tę całą "weryfikację", otworzyłam sobie sklepik, jak ktoś jest zainteresowany, to zapraszam na mój profil, tam jest link...
Permalink Autor: cclothes, data postu: Saturday, March 19, 2011 18:35
Super, że znowu będzie można wrócić na fbl ze sprzedażą :)) Szkoda mi było tego ; od czasu do czasu zamawiałam coś od osób robiących handmade, naprawdę można tu było znaleźć niepowtarzalną biżuterię :)

Osobiście też prowadziłam 'mały handel' - sprzedawałam i wymieniałam ciuszki. Swoje konto tzw 'spamem' reklamowawłam tylko na  kontach dziewczyn również prowadzących wymianę - myślę, że to nie grzech, jeżeli nie męczyłam swoim handelkiem osób tym nie zainteresowawnych ? :))
cclothes Postów: 0
Konto od: 22.06.2010
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: h4jlajf, data postu: Sunday, March 20, 2011 15:03
A niech
Cytat darkestrella

Cytat enigmeJak dla mnie pomysł chybiony. Od kupna/sprzedaży jest allegro i sklepy internetowe. :)

też tak myślę ehh :/

A niech sobie sprzedają. W czym Wam to przeszkadza? Nie rozumiem.
h4jlajf Postów: 9
Konto od: 25.09.2007
Miasto: Koniec Świata
Permalink Autor: modelsmiles, data postu: Tuesday, March 22, 2011 19:33
hej, wypelnilam formularz, przyszla do mnie wiadomosc na pb, ale sms nie przyszedl ;
modelsmiles Postów: 0
Konto od: 1.01.2010
Miasto: Grudziądz