Weryfikacja dla osób sprzedających w Photoblog.pl

Permalink Autor: lolicard, data postu: Sunday, February 27, 2011 15:03
Cytat sekundkaa

spam się zacznie, ale za to będzie można coś nowego kupić ; )

Spam? Jeżeli do sprzedaży będą dopuszczane takie profile jak np. Glovestar lub madelin to nie widzę problemu, bo nigdy nie spotkałam się ze spamem z ich strony.
Gorzej jeśli dopuści się do tego te wszystkie dziewczęta, które na siłę próbuję sprzedać używane ciuchy.
lolicard Postów: 0
Konto od: 22.06.2009
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: tomcio, data postu: Sunday, February 27, 2011 16:28
Cytat puchacze
Skąd pewność, że osoby, które hobbystycznie zajmują się handmade i nie zarabiają na tym dużych sum, a raczej sprzedają dla satysfakcji, trochę ponad zwrot kosztów materiałów są bezpieczne? Skąd pewność, że nie podacie ich do Urzędu Skarbowego i nie będą mieć kłopotów?

Skąd wogóle taka idea. Nie zbieramy żadnych danych o ewentualnych transakcjach. Więc w jaki sposób i na jakiej podstawie mielibyśmy kogokolwiek zgłaszać. A po drugie i co najważniejsze PO CO mielibyśmy to robić. To jakiś totalny absurd.
Zresztą każdy powinien się zapoznać z przepisami skarbowymi na ten temat we własnym zakresie, niezależnie od tego czy sprzedaje na allegro czy gdziekolwiek indziej w sieci.
Powiem tylko, że wcale przepisy nie zabraniają drobnej sprzedaży przez osoby prywatne. Ale odsyłam do prawodastwa i przepisów skarbowych. Najlepiej zadzwonić do US i zapytać aby mieć 100% pewności co i jak.

Podsumowując - zbieramy dane tylko i wyłącznie jako zabezpieczenie dla ewentualnych kupujących. W przeszłości na pb dochodziło do oszustw. Zablokowanie możliwości sprzedaży nic nie daje - jest to walka z wiatrakami. Ja też uważam, że najlepszym wyjściem dla sprzedających jest allegro lub świstak, jednak skoro tak bardzo chcą to robić na pb - droga wolna. Weryfikacja dostarcza nam danych aby w przypadku nadużyć lub oszustw móc przeciwdziałać.
Jednak aby była jasność - jeśli PB zacznie się zmieniać w MARKET napewno będziemy temu przeciwdziałać.
Cytat karljohansson
A pomysł uważam za zły - i tak ciągle jest pełno spamu, durnych komentarzy proszących o głos w jakichś idiotycznych konkursach. Nie trzeba więcej.

Kwestia Spamu będzie uregulowana wkrótce. Mamy już na to konkretny pomysł.
Do tego - obecnie jeśli osoby sprzedające będą spamować innych reklamami swoich producktów - będą traciły weryfikację.
tomcio Postów: 63
Konto od: 24.03.2004
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: vanadise, data postu: Sunday, February 27, 2011 19:44
Jak już wspomniał ktoś wcześniej - od kupna i sprzedaży jest Allegro a nie serwis ze zdjęciami. Photoblog powstał chyba z myślą o wstawianiu swojej twórczości (zdjęć) a nie w celach handlowych. I tak połowa osób 'ogłaszających' się na Photoblogu ma konta na Allegro, więc nie widzę sensu zezwalania na sprzedaż w tym serwisie.
vanadise Postów: 0
Konto od: 22.02.2009
Miasto: Blachownia
Permalink Autor: wendy018gd, data postu: Sunday, February 27, 2011 22:05
Cytat vanadise
Jak już wspomniał ktoś wcześniej - od kupna i sprzedaży jest Allegro a nie serwis ze zdjęciami. Photoblog powstał chyba z myślą o wstawianiu swojej twórczości (zdjęć) a nie w celach handlowych. I tak połowa osób 'ogłaszających' się na Photoblogu ma konta na Allegro, więc nie widzę sensu zezwalania na sprzedaż w tym serwisie.     vanadise

I tutaj po części się zgadzam z przedmówczynią - photoblog powstał z myślą o wstawianiu swojej twórczości, ale jak dla mnie osoby które rysują, malują czy tworzą rękodzieło również mają do tego prawo. To, że ktoś wstawia zdjęcia kartek świątecznych, biżuterii czy notesów wcale nie oznacza, że od razu chce je komuś wcisnąć i sprzedać. Znam mnóstwo photoblogów, które przyjemnie się ogląda, ponieważ prezentują wyjątkowe prace, powstałe dzięki talentowi ludzkich rąk. Jak dla mnie istnienie takich photoblogów jedynie podnosi wartość serwisu, niekoniecznie jednocześnie zamieniając go w "market", ponieważ nie każda z takich osób chcę daną rzecz sprzedać. Prócz zdjęć zachodów słońca, kotków i piesków, te z rzeczami, będącymi wytworem ludzkich rąk są wyjątkowe - i obrazują twórczość konkretnych ludzi. Jeżeli chodzi natomiast o spam to osobiście uważam, że jest okropnie irytujący, dlatego liczę na rozwiązanie tego problemu przez administratorów. Faktem jest, że ilość spamu dotycząca głupich konkursów itd. jest niemal równa ilości bezsensownych komentarzy od osób, które za wszelką ceną chcą się czegoś pozbyć i z czym na dobrą sprawę trzeba walczyć. Jak dla mnie administratorom nie chodziło wyłącznie o "zezwolenie na sprzedaż" jako taką, ale raczej o to by każdy mógł zamieścić pewne zdjęcia bez łamania regulaminu.
wendy018gd Postów: 0
Konto od: 31.01.2008
Miasto: Tymowa
Permalink Autor: mysterygarden, data postu: Monday, February 28, 2011 10:43
Swego czasu też trochę sprzedawałam i nigdy nie męczyłam ludzi spamem. FBL jest dobry do sprzedaży, bo łatwiej można trafić na fajną rzecz przez przypadek za sprawą obrazków w miniaturkach u znajomych, a na Allegro musisz wiedzieć co chcesz, czego szukać. Tu łatwo możesz śledzić swoje ulubione sklepy.
Zresztą ludzie sprzedają nie tylko na fbl, ale ogłaszają się na wszelkich możliwych portalach.
Ja osobiście cieszę się, że znowu będę mogła się tutaj sprzedawać, bo mam sporo zadowolonych klientów.
mysterygarden Postów: 0
Konto od: 14.06.2008
Miasto: Dobczyce
Permalink Autor: zbosa, data postu: Monday, February 28, 2011 20:51
Niech sobie sprzedają tylko bez zbędnych spamów typu tanie ciuszki wejdź i zobacz.
Niech prowadzą fbl, a kto będzie chciał ten wejdzie, zobaczy i kupi.
zbosa Postów: 2
Konto od: 12.10.2007
Miasto: Koniec Świata
Permalink Autor: polaire, data postu: Monday, February 28, 2011 21:30
Ja tam uważam, że spamu nic nie zmieni. Średnio przynajmniej raz dziennie mam komentarz pod zdjęciem z cyklu "wejdź na stronę tnij.pl/blabla" czy coś takiego. I w bardzo dużej ilości fotoblogów widzę komentarze "tanie markowe ciuszki, tylko u mnie".
Tyle jeśli chodzi o spam.

Jeśli chodzi o sklepy, cóż. Myślę, że najpierw należało by odpowiedzieć paru usuniętym fotoblogom, które prowadziły sklepy w uczciwy sposób (choćby akhandmade - której usunęliście fbl bez słowa i do dziś nikt jej nie odpowiedział dlaczego, a korzystałam z jej usług i wszystko było ok), a później wprowadzać nowości z cyklu legalne sklepy na fbl. Po za tym, handel używaną odzieżą powinien być na fotoblogu zabroniony. Handmade'y to inna sprawa, w końcu to na swój sposób pokazywanie swojej twórczości, jak napisała wendy018gd, ale odzież? Taniej wychodzi iść do second handlu, a i na pewno nie dostaniemy brudnych czy zniszczonych ciuchów.
W skrócie - handemady? Okej, ale precz z ciuchami. Ci którzy tworzą rzeczy na sprzedaż nie spamują na siłę.
polaire Postów: 3
Konto od: 15.08.2007
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: krzysztof, data postu: Tuesday, March 1, 2011 11:41
Będziemy brać pod uwagę każde zgłoszenie dotyczące ewentualnego spamu, sklepy mają ABSOLUTNY ZAKAZ reklamowania swoich produktów w komentarzach i spamowania w PM'kach.
krzysztof Postów: 6
Konto od: 24.08.2008
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: karljohansson, data postu: Wednesday, March 2, 2011 00:25
Jeżeli będzie tak, jak mówią Tomcio i Krzysztof - że na kwestię spamu jest pomysł, będzie to egzekwowane - to dla mnie spoko.

Powodzenia!
Enjoy yourself - it's later than you think!

Piosenka na teraz: http://www.youtube.com/watch?v=YlWxvlQ8Zy4&feature=related
karljohansson Postów: 336
Konto od: 4.10.2004
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: lostsmile27, data postu: Wednesday, March 2, 2011 07:51
TU NIE CHODZI O DOBRO KUPUJĄCYCH TYLKO JAK ZAWSZE O KASE. "WYŚLIJ SMS Z KODEM AKTYWACYJNYM..." W FORMULARZU MOŻNA PODAĆ BŁĘDNE DANE. BEZPIECZEŃSTWO JEST TAKIE SAMO JAK PRZED TĄ AKCJĄ, TYLKO KASY WIĘCEJ. JE* SYSTEM. PZDR.
"... and I try rock'nd roll you
           in my own, special way ..."
lostsmile27 Postów: 278
Konto od: 20.01.2010
Miasto: Tychy
Permalink Autor: mulinowebransoletki, data postu: Wednesday, March 2, 2011 15:03
ja pod koniec tamtego tygodnia robiłam weryfikację(chyba w sobotę) i do tej pory nie dostałam żadnej odpowiedzi.
mulinowebransoletki Postów: 0
Konto od: 24.05.2009
Miasto: Dobre Miasto
Permalink Autor: banshee20, data postu: Wednesday, March 2, 2011 15:11
Cytat trifosforan
Po za tym, handel używaną odzieżą powinien być na fotoblogu zabroniony. Handmade'y to inna sprawa, w końcu to na swój sposób pokazywanie swojej twórczości, jak napisała wendy018gd, ale odzież? Taniej wychodzi iść do second handlu, a i na pewno nie dostaniemy brudnych czy zniszczonych ciuchów.
W skrócie - handemady? Okej, ale precz z ciuchami. Ci którzy tworzą rzeczy na sprzedaż nie spamują na siłę.

Święte słowa. :)
banshee20 Postów: 0
Konto od: 31.05.2009
Miasto: Wołomin
Permalink Autor: mpiercing, data postu: Friday, March 4, 2011 11:11
A jak ktoś nie ma zweryfikowanego konta, a pomimo tego trudni się sprzedażą i do tego reklamuje/zachęca/spamuje po innych photoblogach? Co wtedy?
mpiercing Postów: 0
Konto od: 9.02.2011
Miasto: Nisko
Permalink Autor: banshee20, data postu: Friday, March 4, 2011 20:41
Zapewne jego konto będzie zrównane z ziemią.
banshee20 Postów: 0
Konto od: 31.05.2009
Miasto: Wołomin
Permalink Autor: needfulthings, data postu: Friday, March 4, 2011 21:31
A co z zagranicznymi sprzedawcami? Nie mam polskiego numeru w tej chwili ani polskiego konta bankowego, jestem wykluczona z weryfikacji w takiej sytuacji.
needfulthings Postów: 0
Konto od: 3.10.2010
Miasto: Cheltenham
Permalink Autor: dreamsdiary, data postu: Sunday, March 6, 2011 20:15
o to fajnie :p
nareszcie !
dreamsdiary Postów: 1
Konto od: 25.01.2011
Miasto: Zgorzelec