Weryfikacja dla osób sprzedających w Photoblog.pl

Permalink Autor: tomcio, data postu: Friday, February 25, 2011 15:18
6 grudnia 2010 zmieniliśmy regulamin serwisu, zabraniając wszelkiej sprzedaży w serwisie Photoblog.pl.

Jednak w związku z licznymi prośbami postanowiliśmy umożliwić sprzedaż uczciwym sprzedawcom.

W tym celu powstała opcja "weryfikacji" sprzedawców - każdy kto chce sprzedawać na swoim blogu powinien wypełnić formularz dostępny po zalogowaniu pod adresem:

http://www.photoblog.pl/mojphotoblog/?ShopVerification

Gdy wstępnie zaakceptujemy zgłoszenie na wskazany przez Was numer telefonu zostanie wysłany sms z kodem aktywacyjnym. Po wpisaniu kodu w odpowiednie pole - konto będzie zweryfikowane.

Przykładowe konto po weryfikacji - http://www.photoblog.pl/glovestar

I najważniejsze:

Wszystkie osoby, które mają obecnie zawieszone konta a chciałyby sprzedawać - prosimy zgłaszać chęć zweryfikowania konta na panel kontaktowy - http://www.photoblog.pl/contact.php lub przez wiadomość prywatną bezpośrednio do http://www.photoblog.pl/tomcio

----
UWAGA!

Fotoblogi, które nie zgłoszą się do weryfikacji zostaną bezwarunkowo USUNIĘTE.

Post edytowany Friday, February 25, 2011 15:18 przez moderatora profil
tomcio Postów: 63
Konto od: 24.03.2004
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: darkestrella, data postu: Friday, February 25, 2011 19:07
znowu zacznie się spam :(
darkestrella Postów: 27
Konto od: 16.04.2008
Miasto: Jelenia Góra
Permalink Autor: redtoms, data postu: Friday, February 25, 2011 19:43
spam się zacznie, ale za to będzie można coś nowego kupić ; )
redtoms Postów: 34
Konto od: 26.07.2010
Miasto: Rzeszów
Permalink Autor: tomcio, data postu: Friday, February 25, 2011 22:07
Cytat darkestrella

znowu zacznie się spam :(

Spokojnie. Z tym też mamy zamiar się rozprawić wkrótce.
tomcio Postów: 63
Konto od: 24.03.2004
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: madelin, data postu: Friday, February 25, 2011 22:23
dziękuję w imieniu wszystkich osób, które ze zniecierpliwieniem czekały na tę chwilę :)
madelin Postów: 0
Konto od: 6.01.2010
Miasto: Kraków
Permalink Autor: enigme, data postu: Friday, February 25, 2011 23:29
Jak dla mnie pomysł chybiony. Od kupna/sprzedaży jest allegro i sklepy internetowe. :)
` czasami wolę być zupełnie sama, niezdarnie tańczyć na granicy zła.. `
enigme Postów: 2
Konto od: 17.11.2007
Miasto: Zagranica
Permalink Autor: kyliebizuteria, data postu: Friday, February 25, 2011 23:30
Super :) Bardzo się ciesze z tej wiadomości że można znów sprzedawać nie łamiąc regulaminu :)
kyliebizuteria Postów: 0
Konto od: 5.06.2010
Miasto: Kożuchów
Permalink Autor: puchacze, data postu: Saturday, February 26, 2011 00:35
Co daje taka weryfikacja?

Czy zweryfikować się mogą osoby, które NIE PROWADZĄ działalności i NIE SĄ zarejestrowane w Urzędzie Skarbowym i NIE OPŁACAJĄ podatku?

W końcu w formularzu podają wszystkie dane: adres, PESEL (który mówi o wszystkim), telefon, nr konta bankowego...

Skąd pewność, że osoby, które hobbystycznie zajmują się handmade i nie zarabiają na tym dużych sum, a raczej sprzedają dla satysfakcji, trochę ponad zwrot kosztów materiałów są bezpieczne? Skąd pewność, że nie podacie ich do Urzędu Skarbowego i nie będą mieć kłopotów?
puchacze Postów: 0
Konto od: 9.03.2008
Miasto: Gniezno
Permalink Autor: darkestrella, data postu: Saturday, February 26, 2011 11:13
Cytat enigme
Jak dla mnie pomysł chybiony. Od kupna/sprzedaży jest allegro i sklepy internetowe. :)

też tak myślę ehh :/
darkestrella Postów: 27
Konto od: 16.04.2008
Miasto: Jelenia Góra
Permalink Autor: miidori, data postu: Saturday, February 26, 2011 17:57
Cytat enigme

reklama dźwignią handlu :)
miidori Postów: 0
Konto od: 19.11.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: puchacze, data postu: Saturday, February 26, 2011 19:13
Cytat puchacze

Czy zweryfikować się mogą osoby, które NIE PROWADZĄ działalności i NIE SĄ zarejestrowane w Urzędzie Skarbowym i NIE OPŁACAJĄ podatku?

W końcu w formularzu podają wszystkie dane: adres, PESEL (który mówi o wszystkim), telefon, nr konta bankowego...

Skąd pewność, że osoby, które hobbystycznie zajmują się handmade i nie zarabiają na tym dużych sum, a raczej sprzedają dla satysfakcji, trochę ponad zwrot kosztów materiałów są bezpieczne? Skąd pewność, że nie podacie ich do Urzędu Skarbowego i nie będą mieć kłopotów?

CZY KTOŚ Z ADMINISTRATORÓW ODPOWIE MI NA MOJE PYTANIA?
MYŚLĘ, ŻE INNE OSOBY, TEŻ MOGĄ BYĆ ZAINTERESOWANE ODPOWIEDZIĄ! :)
puchacze Postów: 0
Konto od: 9.03.2008
Miasto: Gniezno
Permalink Autor: miidori, data postu: Saturday, February 26, 2011 20:22
Cytat puchacze

Cytat puchacze

CZY KTOŚ Z ADMINISTRATORÓW ODPOWIE MI NA MOJE PYTANIA?
MYŚLĘ, ŻE INNE OSOBY, TEŻ MOGĄ BYĆ ZAINTERESOWANE ODPOWIEDZIĄ! :)

Twoja wypowiedź mnie (i zapewne wielu innych użytkowników) zaciekawiła. Panie Administratorze: a co Ty o tym myślisz?
miidori Postów: 0
Konto od: 19.11.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: karljohansson, data postu: Sunday, February 27, 2011 05:11
Skoro sprzedają, to muszą liczyć się z faktem iż powinny opłacać podatek dochodowy - takie jest w Polsce prawo, czy nam się to podoba, czy nie.

A pomysł uważam za zły - i tak ciągle jest pełno spamu, durnych komentarzy proszących o głos w jakichś idiotycznych konkursach. Nie trzeba więcej.
Enjoy yourself - it's later than you think!

Piosenka na teraz: http://www.youtube.com/watch?v=YlWxvlQ8Zy4&feature=related
karljohansson Postów: 336
Konto od: 4.10.2004
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: trzeciwymiar, data postu: Sunday, February 27, 2011 06:05
Spadówa na Allegro a jak nie to na Świstaka , tam jest za darmo !
trzeciwymiar Postów: 1
Konto od: 29.03.2010
Miasto: Łask
Permalink Autor: banshee20, data postu: Sunday, February 27, 2011 13:32
Cytat karljohansson
A pomysł uważam za zły - i tak ciągle jest pełno spamu, durnych komentarzy proszących o głos w jakichś idiotycznych konkursach. Nie trzeba więcej.

Ale dlaczego jak spam to tylko osoby, które coś na fbl sprzedają?
banshee20 Postów: 0
Konto od: 31.05.2009
Miasto: Wołomin
Permalink Autor: adrastea, data postu: Sunday, February 27, 2011 14:09
Ja osobiście nie zacznę sprzedawać tutaj. Nie podam nr konta, pesel i innych znaczących danych. Zresztą ludzie z ciuszkami będą na 100% oszukiwać dalej. 1000 razy lepsze byłoby wysyłanie listów (tak jak ana allegro) nawet jeśli miałoby to kosztować nawet 10zł.

Co do ludzi którzy twierdzą że wszystko można załatwić na allegro - przykro mi ale wybić się przez chińskie sklepy graniczy z cudem. Chyba każda z "nas" próbowała.
adrastea Postów: 0
Konto od: 30.03.2007
Miasto: Sieradz