Zdjęcia jedynie w JPG?

Permalink Autor: niktwaznycalyja, data postu: Sunday, January 3, 2010 20:00
Ja takze dodaje juz okolo 3 lat fotki i nigdy mi nie przeszkadzalo to, ze musza byc w foramcie JPG ... NA moje temat bez sensu ;/
niktwaznycalyja Postów: 1
Konto od: 20.11.2006
Miasto: Grudziądz
Permalink Autor: sdms, data postu: Thursday, January 14, 2010 16:23
Cytat promarandza
Ale JPEG jest formatem na strony internetowe.

Dokładnie. Jeśli chodzi o PNG, to w porównaniu z wysokojakościowym JPG ma on średnio 5-10 razy większą objętość przy nieistotnej poprawie jakości.

Osobiście myślę, że JPEG jest jedynym formatem z prostej przyczyny - ma wbudowane (w przeciwieństwie do PNG) dane Exif. Ot i prosta odpowiedź dlaczego PB nie udostępni innych formatów.

Swoją drogą PNG powstał, żeby zastąpić GIF a nie JPG ;)
Omnia mea mecum porto.

Uwielbiam dostawać bezpodstawne warny ;) Pozdrawiam kserobloga ;)

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
sdms Postów: 109
Konto od: 5.07.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Friday, January 15, 2010 08:10
Cytat sdms
Osobiście myślę, że JPEG jest jedynym formatem z prostej przyczyny - ma wbudowane (w przeciwieństwie do PNG) dane Exif. Ot i prosta odpowiedź dlaczego PB nie udostępni innych formatów.

Nie sądzę, żeby to był właśnie ten powód. I tak można kasować EXIF-y ze zdjęć, więc nie istnieje jakiś wymóg odnośnie ich istnienia. Można by więc zamieszczać zdjęcie w dowolnym formacie, nawet nie uwzględniającym EXIF-a w sobie. Głównym powodem jest pewnie rozmiar zdjęć - już teraz wysokorozdzielcze JPG-i są całkiem sporej objętości, zaś zapisane w PNG, BMP czy TIFF byłyby olbrzymie, całkiem na marne zresztą, bo przecież wewnętrznie przez serwis i tak byłyby potem przekonwertowane i dodatkowo skompresowane do JPG, tak, jak to teraz jest robione.
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg