Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Co to jest MIŁOŚĆ - Forum Photoblog.pl

Co to jest MIŁOŚĆ

Permalink Autor: sdms, data postu: Friday, July 1, 2011 15:31
Cytat sublimatio
1. Bez rozwinięcia wszystko byłoby zrozumiałe, jeżeli umie się coś zwięźle zreferować.

Jakże mi przykro, że nie wszyscy są tak inteligentni jak ty.
Cytat sublimatio
2. Doprawdy tylko słaby człowiek jest w stanie stwierdzić czy czegoś doświadczył jedynie na łożu śmierci. Ja umiem teraz, i nie zaprzeczaj, bo nie znasz mnie lepiej niż ja sam siebie.

Masz prawo uważać, że coś wiesz, a ja mam prawo uważać, że się mylisz. Mam też prawo twierdzić, że dopóki żyjesz możesz zaprzeczyć wszystkim poglądom jakie głosiłeś/głosisz do tej pory. Takie jest życie. Tylko głupiec twierdzi, że jest już dostatecznie mądry, i że nigdy przenigdy nie zmieni swoich poglądów.
Cytat sublimatio
4. W moim poglądzie nie ma pesymizmu, uważam że jest racjonalność i intersubiektywizm.

A ja uważam, że to pesymizm, bo wynika z tego, że jako człowiek nie jesteś w stanie osiągnąć pełnego szczęścia, gdyż każda jego namiastka prędzej czy później się skończy w sposób niezwykle bolesny.
Cytat sublimatio
A, dodatkowo - współczucie obcej osobie z internetu jest straszne, to taka próba manipulacji poprzez litość. Daruj sobie.

Nadzieja nie jest równoznaczna ze współczuciem.
Cytat sublimatio
3. Nigdzie nie napisałem że to jest prawda obiektywna, wmawiasz mi jak Hitler.

Dziękuję. W tym momencie uważam dyskusję za zakończoną. Odsyłam do definicji prawa Godwina.
Omnia mea mecum porto.

Uwielbiam dostawać bezpodstawne warny ;) Pozdrawiam kserobloga ;)

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
sdms Postów: 109
Konto od: 5.07.2008
Miasto: Gliwice
Permalink Autor: sublimatio, data postu: Saturday, July 2, 2011 02:28
Mi też jest przykro, że nie każdy jest na tyle inteligentny. Irytuje mnie fakt, że wpajasz mi swoje prawa, które doskonale znam - rozkazałem tylko, abyś nie zaprzeczał, bo znam siebie bardziej niż Ty mnie, tym samym reprezentujesz sobą głupotę twierdząc, że tylko głupiec nigdy przenigdy nie zmieni swoich poglądów. Po co to piszesz? Nikt nie mówi o niczyich poglądach, mówimy o doświadczeniu, a ja mówię że doświadczyłem prawdziwej miłości. Co tu mam cofać? To tak jakby ktoś miał powiedzieć że jest dziewicą, mimo seksu. Poza tym, nie tylko głupcy twierdzą że są wystarczająco mądrzy (patrz jaki jesteś ograniczony), sam jestem mądry i uważam się za wystarczająco mądrego aby nie być głupcem, więc masz jakiś problem z postrzeganiem rzeczywistości. Teraz, nawiążę do Twojego czwartego punktu: znowuż wmawiasz mi jak Hitler, jakobym miłość uważał za szczęście. Miłość nie jest szczęściem, jest iluzją szczęścia. Szczęście prawdziwe uzyskuje się przez zaspokojenie swoich żądz, więc spoko - każda namiastka szczęścia nie musi kończyć się w sposób bolesny (oczywiście napisałem to subiektywnie, przecież MASZ PRAWO twierdzić inaczej). Zbaczasz z tematu i to ciągle. Tym bardziej podsuwając mi pod nos prawo Godwina (które zostało odkryte w celach komicznych), nie przeznaczone do rozmów poważniejszych niż zwykle.
sublimatio Postów: 9
Konto od: 28.12.2010
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: oppcja, data postu: Saturday, July 2, 2011 11:22
miłość to pragnienie
oppcja Postów: 71
Konto od: 8.12.2010
Miasto: szczecin
Permalink Autor: kingakrk, data postu: Tuesday, July 5, 2011 08:26
Nie da się tego opisać to trzeba poczuć by wiedzieć co to miłość. Miłóść to silne i piękne uczucie które daży sie drugiej osobie. to jest nie raz silniejsze od nas może trwać latami a nawet dłużej stan zakochania jest bajczeny
kingakrk Postów: 4
Konto od: 22.05.2011
Miasto: Kraków
Permalink Autor: sdms, data postu: Tuesday, July 5, 2011 12:50
Cytat sublimatio
rozkazałem tylko

I w tym momencie dyskusja nie ma sensu.

Życzę powodzenia w dochodzeniu do prawdy, bo z twoich dotychczasowych wypowiedzi wynika, że oddziela cię od niej ściana większa od Wielkiego Muru.

Naprawdę nie widzę sensu w spieraniu się z człowiekiem, który uważa się za mądrzejszego od innych tylko dlatego, że tak sobie wymyślił, a wszelkie przejawy odmienności uważa za głupotę tylko dlatego, że są odmienne.

Co zaś się tyczy prawa Godwina, które oczywiście ma charakter humorystyczny, to należy pamiętać, że odnosi się ono do bardziej poważnego pozamerytorycznego sposobu dyskutowania, do owego reducio ad Hitlerum. I gdybyś był choć w części tak inteligentny jak twierdzisz, to nie robiłbyś z siebie idioty, bo swoim nieudolnym używaniem argumentów ad hominem tylko się ośmieszasz.

Cytat kingakrk
Nie da się tego opisać to trzeba poczuć by wiedzieć co to miłość. Miłóść to silne i piękne uczucie które daży sie drugiej osobie. to jest nie raz silniejsze od nas może trwać latami a nawet dłużej stan zakochania jest bajczeny

to stan zakochania czy miłość?

I czy miłość jest tylko i wyłącznie uczuciem?
Omnia mea mecum porto.

Nazwanie kupy czekoladą nie czyni z niej czekolady. Jeśli ludzie traktują cię jak idiotę to zapewne dlatego, że jesteś idiotą. Miłego dnia ;)
Permalink Autor: sublimatio, data postu: Tuesday, July 5, 2011 14:37
przede wszystkim ja nie dochodzę do prawdy - znowu wmawiasz mi jak Hitler. Ja swoją prawde już dawno tutaj przedstawiłem, dalsza dyskusja polega na obalaniu Twojej prawdy aby podbudować i umocnić swoją. Ale idźmy dalej: nie uważam się za mądrzejszego od innych tylko dlatego, ponieważ tak sobie wymyśliłem - znowu wmawiasz jak Hitler. Nie uważam za głupotę wszelkich przejawów odmienności, uważam za głupotę to, co jest według mnie niesłuszne, czyli znowu wmawiasz mi jak Hitler. thats the point. ponadto, jak sam zauważyłeś prawo Godwina jest tutaj niestosowne, niepraktyczne oraz jak sam zauważyłeś - w pewnym sensie pozbawione merytoryki.
O, chciałem jeszcze pogratulować, ponieważ zauważyłeś że dyskusja nie ma sensu gdy otrzymuje się rozkaz, właśnie rozkazy na tym polegają, że się z nimi nie dyskutuje. :)
A, żebym był idiotą, musiałbym spełnić pewne wymaganie - IQ 20-34, a zapewniam Cię, że mam 136.
Permalink Autor: sdms, data postu: Tuesday, July 5, 2011 16:16
Cytat sublimatio
a zapewniam Cię, że mam 136.

Biorąc pod uwagę twoją nieumiejętność czytania ze zrozumieniem śmiem w to wątpić. Tyle z mojej strony, bo równie dobrze mógłbym gadać do ściany, chociaż ściana przynajmniej, by nie próbowała narzucać swojego patrzenia na świat i nie dostrzegałaby w moich wypowiedziach czegoś, czego w nich nie ma. Miłego dnia.

A wracając do tematu...

Cytat oppcja
miłość to pragnienie

Czyli, że miłość jest życzeniem, gorącą chęcią, ale niczym więcej?
Omnia mea mecum porto.

Permalink Autor: sublimatio, data postu: Friday, July 8, 2011 19:34
a ja śmiem stwierdzić że nie chcesz już rozmawiać, ponieważ jesteś przegrany i dopiero zdajesz sobie z tego sprawę. ot, pobawię się w Hitlera - jak ty :>>>
Permalink Autor: sdms, data postu: Sunday, July 10, 2011 12:24
Cytat sublimatio
a ja śmiem stwierdzić że nie chcesz już rozmawiać, ponieważ jesteś przegrany i dopiero zdajesz sobie z tego sprawę.

Jak już napisałem gdzie indziej - forum sluży do dyskusji merytorycznej. Dopóki nie zaczniesz dyskutować merytorycznie i będziesz stosować pozamerytoryczne sposoby argumentowania dyskusja z tobą sensu nie ma żadnego.

Chociaż i tak pewnie się będziesz cieszył, że udało ci się wygrać. Cóż jest takie powiedzonko o sprowadzaniu do swojego poziomu i pokonywaniu doświadczeniem...

Miłego dnia życzę.
Omnia mea mecum porto.

Permalink Autor: sublimatio, data postu: Thursday, July 14, 2011 07:32
Przecież to ja cały czas zwracam Ci uwagę, że piszesz nie na temat. Myślę że powiedzonko o sprowadzaniu do swojego poziomu nie znajdzie tutaj zastosowania, ze względu na to że nie pozwolę sobie na taki niż intelektualny jaki sobą reprezentujesz. Hipokryta.
Permalink Autor: beautifulxxdreams, data postu: Thursday, July 28, 2011 13:16
Cytat sublimatio
Miłość to iluzja rzeczywistości która nie istnieje, kończy się raptownym ciosem, bardzo mocnym. Wtedy albo się popełnia samobójstwo, albo się uczy - aby więcej nie kochać, bo nie warto.

Miłość może rzeczywiście jest dla niektórych iluzją lecz nie zawsze kończy się "raptownym ciosem". Istnieją ludzie, którzy osiągają to uczucie w bardzo młodym wieku i pielęgnują ją aż do śmierci. Bo przecież kochający się ludzie, nie zawsze choć często pobierają się z miłości, wyznają przysięgę małżeńską. A przecież po niej rozłączyć może tylko i wyłącznie śmierć. Co do tego faktu istnieją też rozwody ale przysięga to przysięga. Nawet po rozwodach nie można skreślić tej pierwszej miłości.  A jeśli myślisz, że miłość każdego człowieka jest zawodna to się grubo mylisz, bo to w zupełności nie prawda. Mówi się, że wszyscy faceci są tacy sami. Faceci zaś pewnie myślą, że to kobiety wszystkie są takie same. To nie prawda! Może wszyscy są tylko podobni, ale w głębi duszy każdy jest inny na swój własny sposób.
A jeśli chodzi o ten raptowny cios", który zdarza się w miłości to również istnieją. Ale moim zdaniem popełnienie samobójstwa jest wielkim idiotyzmem! W zupełności tego nie popieram. To tchórzostwo! Żyje się przecież dalej. Czas leczy rany, może dla kogoś być to wielką i długą próbą czasu, a dla innego człowieka może to być tylko moment. Lepiej uznać, że to nauczka dla każdego człowieka, który doznał takiego ciosu. Jeśli człowiek czegoś się dowie z takiej sytuacji to więcej nie powinien popełnić tego samego błędu, przynajmniej ze względu na cierpienie. Pozdrawiam :)
beautifulxxdreams Postów: 0
Konto od: 3.08.2010
Miasto: Droszków
Permalink Autor: beautifulxxdreams, data postu: Thursday, July 28, 2011 13:32
Cytat sublimatio
wmawiasz mi jak Hitler.

Dużo się powtarzasz. Nie umiesz zastąpić tego zdania innym zdaniem, bardziej sensownym? Co każde twoje stwierdzenie powtarzasz to samo. A przecież jesteś taki inteligentny. A zresztą sam już nie wiesz co piszesz i to ty zbaczasz z tematu ponieważ ten temat został utworzony do dyskusji na temat: "Co to jest miłość?", a nie do twojej wiecznej paplaniny!
Permalink Autor: beautifulxxdreams, data postu: Thursday, July 28, 2011 13:35
Cytat sublimatio
nie chcesz już rozmawiać, ponieważ jesteś przegrany i dopiero zdajesz sobie z tego sprawę.

Ooo matko! Człowieku piszesz jak dziecko! Ile ty masz lat? Nie umiesz normalnie przyjąć do wiadomości, że każdy ma swoje poglądy i to twoje obalanie ludzkich prawd nic Ci nie da! Nikt nie zmieni swojego zdania, bo Ty tak chcesz!
Permalink Autor: beautifulxxdreams, data postu: Thursday, July 28, 2011 13:44
Cytat sdms
miłość to doskonałość, której nie da się osiągnąć przed śmiercią.

Sublimatio! Czy twoim zdaniem to zdanie oznacza sposób zastosowania miłości? Jednak to Twoje IQ to kłamstwo jeżeli nie umiesz odróżnić zdania zastosowania miłości od zdania, które mówi czym jest miłość. A dalsza część wypowiedzi Twojego kolegi jest po prostu wytłumaczeniem swojego poglądu. Jeżeli Ty swoich nie tłumaczysz to fajnie, ale nie zabraniaj tego robić innym!  
Permalink Autor: beautifulxxdreams, data postu: Thursday, July 28, 2011 13:51
Cytat sublimatio
A, żebym był idiotą, musiałbym spełnić pewne wymaganie - IQ 20-34, a zapewniam Cię, że mam 136.

I ok. Może nie jesteś idiotą, choć i tak nie wierze w to Twoje IQ! Ale sądząc po Twoich notkach pod zdjęciami jesteś skończonym kretynem, który teraz próbuje się wybronić z sytuacji, bo ktoś Cię po prostu słownie zdeptał.
Permalink Autor: sublimatio, data postu: Friday, July 29, 2011 20:22
powinieneś dostać bana za spam :D
oczywiście nikt nie każe Ci wierzyć w mój IQ, ja nie zamierzam się silić aby udowodnić to Tobie, bo widać gołym okiem że ta dyskusja nie ma sensu, tym bardziej że myślisz tak schematycznie jak ocenianie IQ po notkach na photoblogu (te notki to informacje które dobieram i publikuję bardzo selektywnie, często też dla żartu który zrozumieją moi znajomi tylko)
co do cytatu: "nie chcesz już rozmawiać, ponieważ jesteś przegrany i dopiero zdajesz sobie z tego sprawę.", to tak naprawdę na tym polega ta rozmowa w stylu zachodnim, czyli ktoś przegra ktoś wygra, zauważ że robisz to właśnie teraz Ty, jak i ja, więc nic dziwnego że stwierdziłem ostatecznie kto wygrał. oczywiście podważasz możliwość wygranej podpierając to "czyimś poglądem" a temat polega przecież na obiektywnym ustaleniu czym jest miłość. a ja właśnie to ustaliłem, jednakże w swej pierwszem wypowiedzi zbagatelizowałeś to za bardzo i nie przyjrzałeś się temu zagadnieniu bardziej: ILUZJA.