Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Niepodległość dla Kosowa. Tak czy nie. - Forum Photoblog.pl

Niepodległość dla Kosowa. Tak czy nie.

Permalink Autor: , data postu: Friday, March 28, 2008 22:09
Kosowo  ogłosiło niepodległość. Wywołało to kolejny kryzys  na Bałkanach. Polska i wiele innych krajów uznało tę decyzję. Są też kraje przeciwne temu aktowi. Czy Polska  powinna  była uznać niepodległość Kosowa czy nie. W tym momencie  mówię  nie, ale jestem otwarty  na  rzeczowe argumenty. Spróbujcie mnie przekonać, że się  mylę lub utwierdźcie mnie w moim przekonaniu.
Głównym moim argumentem na nie jest to, że stało się to  z pominięciem Serbii i był to akt jednostronny. Wybucha kolejny kryzys  w tym regionie. Może należało poczekać. Serbia uważa tę  prowincję za  swoją  kolebkę tak jak my Wielkopolskę. Należało dążyć do kompromisu i pogodzenia obu stron. Uważam, że był to zbyt pochopny krok.
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: radicalis, data postu: Saturday, March 29, 2008 00:34
Gdybyś poczytał trochę na temat historii i o pochodzeniu języków albańskiego i serbskiego wiedziałbyś ze albańczycy na tych ziemiach byli ładnych parę wieków przed serbami którzy od momentu kiedy przyszli na te ziemie około 9w.n.e. panoszyli sie az do dzisiaj - trudno, przyszła kryska na matyska i dosięgła ich ręka sprawiedliwości - jak najbardziej tak dla wolnego kosowa!
1: odpowiedź szczera - wskazana...
2: ale konstruktywna złamasie!!!
3: prawda boli, głupota również, polecam panadol.
4: nie odpowiadam za to gdy zostanę sprowokowany bez wyraźnego powodu, a sprowokować mnie ciężko
5: 9/10 forumowiczów nie doczytuje do tej linijki, więc mogą nie wiedzieć że mam to serdecznie gdzieś i to czy się ze mną zgadzają ;]
radicalis Postów: 276
Konto od: 8.12.2005
Miasto: Legnica
Permalink Autor: , data postu: Saturday, March 29, 2008 05:50
Nie dla niepodleglosci Kosowa. Moze oglosic niepodleglosc Slaska albo Kraju Baskow ? Zastanowcie sie najpierw. Kosowo jest integralna czescia Serbii i nie ma prawa byc odlaczone od niej.
Narodowy Radykalizm \o !
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: livestrong, data postu: Saturday, March 29, 2008 19:26
a ja się zgodzę z radicalis.

zgubiłam klucze od kredensu, moje życie nie ma sensu

:D
livestrong Postów: 79
Konto od: 20.07.2007
Miasto: krosta na dupie postępu
Permalink Autor: irminka, data postu: Saturday, March 29, 2008 20:02
Cytat livestrong
a ja się zgodzę z radicalis.

Ja także i to jak najbardziej.
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: sarmacki, data postu: Sunday, March 30, 2008 06:45
pfff...Kosovo jest Serbskie ... może Gdańsk niemiecki?
sarmacki Postów: 3
Konto od: 20.03.2008
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: , data postu: Sunday, March 30, 2008 19:31
Prawysierpowy. Dokladnie. Ale i tak zbyt wielu ludzi na fbl tego nie zrozumie..

"Wczoraj ONR - Dzisiaj NOP !!"
Konto od:
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: radicalis, data postu: Sunday, March 30, 2008 23:22
idąc dokładnie tą samą drogą dedukcji: serbskie kosovo = niemiecki dolny śląsk.
1: odpowiedź szczera - wskazana...
2: ale konstruktywna złamasie!!!
3: prawda boli, głupota również, polecam panadol.
4: nie odpowiadam za to gdy zostanę sprowokowany bez wyraźnego powodu, a sprowokować mnie ciężko
5: 9/10 forumowiczów nie doczytuje do tej linijki, więc mogą nie wiedzieć że mam to serdecznie gdzieś i to czy się ze mną zgadzają ;]
radicalis Postów: 276
Konto od: 8.12.2005
Miasto: Legnica
Permalink Autor: krop, data postu: Tuesday, April 1, 2008 23:54
Cytat radicalis
Kosowo jest integralna czescia Serbii

tak a Palestyna pewnie integralna czescia Izraela i zydzi maja prawo dalej budowac getta i pewnie jeszcze obozy zaglady. Kosowo nigdy nie bylo czescia Serbii i od zawsze walczy o niepodleglosc. kraj baskow i Comunidad Valeniciana pewnie tez nie maja zadnych praw twoim zdaniem, mimo ze od wiekow ich tradycje, zwyczaje, rzady i jezyki sie roznia.

no ale tak to jest jak sie liczy tylko czubek wlasnego nosa. Poznan bardzo chialby sie odlaczyc od reszty tego powalonego kraju, ale sztucznie powstalo wojewodztwo lubuskie zeby nam to uniemozliwic. a to ze warszawka przezera 3/4 naszego dochodu regionalnego i rzadzi nia banda idiotow musi byc naszym najwiekszym problemem bo jakis pajac tak zdecydowal
pal gumę

nie duszę!
krop Postów: 62
Konto od: 20.09.2006
Miasto: Poznań
Permalink Autor: , data postu: Friday, April 4, 2008 22:35
Do tej pory naukowcy sie sprzeczaja "kto byl pierwszy" w Kosowie. Ja osobiscie popieram Serbow, bo :

1)Sa Slowianami.

2)Sa Chcrzescijanami.

3)Znam osobiscie wielu Albanczykow i ich nienawidze.
Narodowy Radykalizm \o !
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: brainshooter, data postu: Tuesday, April 8, 2008 22:10
Popieram niepodległość Kosowa. Dlaczego? Dlatego, że każda mniejszość narodowa, która odczuwa potrzebę odłączenia się powinna do tego dążyć. Gadanie, że Śląsk czy Gdańsk jest Niemiecki albo, że powstaną oddzielne państwa to bzdura.

'prawysierpowy', a Polska? Może gdy byliśmy pod zaborami niektórzy twierdzili podobnie? Tylko, że popierali np. Niemców, bo są ludem germańskim, są protestantami (chociaż nie wszyscy, ale uogólniam) i może ktoś znał wielu Polaków i też ich nienawidził.

Jakieś chybione argumenty.
Hard Electronic Music

www.hardstyle.pl will never die!
brainshooter Postów: 109
Konto od: 24.12.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: , data postu: Saturday, April 12, 2008 23:56
Brainshooter jest jednak argument silnie przez Serbów eksponowany: Kosowo to kolebka Serbii. Albańczycy też roszczą sobie prawa do tego terytorium. Powinien powstać kompromis: może wspólne Serbsko-Albańkie państwo pod kontrolą ONZ bez prawa ingerencji Serbii i Albanii w to nowe państwo. Trzeba pogodzić obydwie zwaśnione strony. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że na dzień dzisiejszy to jest niemożliwe. Zbyt wiele dzieli obydwa narody: wyznanie, kultura, język. Typowy bałkański tygiel. I ta nienawisc miedzy tymi narodami.
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: brainshooter, data postu: Sunday, April 13, 2008 00:31
To niech się wyrżną w pień to nie będzie już problemu, a przynajmniej zwolni się miejsca dla innych narodów.
Hard Electronic Music

Permalink Autor: , data postu: Sunday, April 13, 2008 16:43
Ciekawy punkt widzenia.
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: kociokwik, data postu: Sunday, April 13, 2008 23:09
za radicalis
kociokwik Postów: 14
Konto od: 16.08.2006
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: brainshooter, data postu: Monday, April 14, 2008 08:03
No jak się sami nie pozabijają to nigdy tam spokoju nie będzie.
Hard Electronic Music