DREDY!! - macie dredy? co o nich sądzicie?

Permalink Autor: sylwia91lbn, data postu: Wednesday, February 4, 2009 10:23
Heh.. tak ja marzylam o dredach juz dwa lata... wszystko wzielo sie z wyjazdu na SLOT (byl ktos moze? to wie o czym mowie:)) rodzice sie zgodzili na nie ale ja caly czas mam jakies obawy.. eh.. zrobie je ale troche mam problem z tym jak przyjma to inni i jak wogole sobie z nimi poradze... moze znacie kogos kto fajnie je robi, tanio w miare i cinkie? jak cos to piszcie xd pozdrawiam cieplutko :)
sylwia91lbn Postów: 0
Konto od: 21.07.2008
Miasto: Lublin
Permalink Autor: gienus12, data postu: Wednesday, February 4, 2009 21:36
to sie ciesz że akurat rodzice ci pozwolili :)..
u mnie matka przykładowo powiedziała że owszem moge mieć dredy ale jak będe na swoim czyli jak będe zarabiał swoją kasiorke
a to że od czerwca już mam robote załatwioną to co innego :D...
Dredy mi sie podobają i po wakacjach robie lub pod koniec roku :>..
napaliłem sie i chce je poprostu mieć nie dla wyglądu zwykle ja jestem taki że lubie być hmm"inny"
lubie sie wyróżniac z tłumu i może przez fryzure może świat nabierze dla mnie troche więcej koloru niż jest teraz..
..
gienus12 Postów: 2
Konto od: 13.12.2007
Miasto: Grójec
Permalink Autor: darunia511, data postu: Monday, February 9, 2009 11:45
Wolę dreadlocki czasowe syntetyczne, sama zresztą je nosze. Znam wiele osób które robią dredy, dwa salony, gdzie je wykonują.
darunia511 Postów: 5
Konto od: 28.04.2008
Miasto: Poznań
Permalink Autor: gienus12, data postu: Monday, February 9, 2009 12:09
no ja bym sobie zrobił czasowo syntetyczne ale nie jestem przekonany do nich..
może jakoś mnie przekonasz:P ?
Permalink Autor: fryzjernaplazy, data postu: Monday, February 9, 2009 15:06
Cytat darunia511
Wolę dreadlocki czasowe syntetyczne, sama zresztą je nosze. Znam wiele osób które robią dredy, dwa salony, gdzie je wykonują.

syntetyki są ale szpanu, nie dla rastamanów. tak uważam zresztą wielu tak uważa;p
fryzjernaplazy Postów: 0
Konto od: 2.06.2008
Miasto: Z-st, Lbn
Permalink Autor: gienus12, data postu: Monday, February 9, 2009 15:53
fryzjernaplazy  hmm.. nie pomyślałeś że nie sami rastamani robią sobie dredy? to po 1.
2. niektórym sie nie chce czekać żeby włosy urosły na daną długość jaką sie potrzebuje i doczepiają syntetyki..
3. Niektórych nie obchodzi co kto uważa ;]
Permalink Autor: darunia511, data postu: Monday, February 9, 2009 18:37
Gienus12: Wg mnie dready wykonane z włosów syntetycznych mają wiele zalet. Mniej trzeba w nie wkładać czasu, są lżejsze, milsze w dotyku, jest z nimi więcej możliwości, po umyciu szybciej schną.

Fryzjernaplazy: Dziewczę drogie, chyba nie wiesz kim są rastamani, ja bynajmniej się za takowego człowieka nie uważam, nigdzie nie napisałm zresztą niczego takiego. Wiodę całkowicie odmienny tryb życia.
Nie wspomnę ze dready wikszosci ich posiadaczy odbiegają wyglądem dalece od tych, które nosili PRAWDZIWI rasta. Jakie z tego wnioski? Nieważne czy włosy syntetyczne, czy też naturalne (zreszta jestem pewna, ze nie zauważyłabyś różnicy jezeli by komuś na tym zalezało) Twoja niewiedza i tak powala. Farbowanie włosów też jest wg Ciebie dla szpanu?
Permalink Autor: gienus12, data postu: Monday, February 9, 2009 19:06
wiesz darunia tacy jak ona to dążą za modą..
Och dredy modne to sobie zrobie będe cool ale z naturalnych bo przecież mnie wezmą za fałszerke ;]..
Ooch dredy już nie modne to sobie nie zrobie a syntetyki są do du.. spoko..
Fryzjernaplazy dowiedz sie więcej o dredach i odpowiadaj w takich tematach i z sensem.

darunia511 Wiesz o dredach syntetycznych tyle co napisałaś to wiedziałem oprócz tego że są milsze w dotyku,czytałem w tematach to jedni pisali że się rozwalają,drudzy pisali że są nie miłe w dotyku itp..  :)..
Bardziej bym sie chciał dowiedzieć czy dużo więcej w nie włoże pieniędzy żeby sobie takowe zrobić?.
A wytrzymałość syntetyka wiem że zależy od firmy która go zrobiła niektóre można nosić latami i wyglądają bardzo ładnie.
Permalink Autor: darunia511, data postu: Monday, February 9, 2009 19:43
Gienus12: Ja z wlasnych obserwcji wiem, ze są o wiele milsze, że tak się wyrażę nie "drapią" ;)
Hm, wiadomo, jak ktoś nie umie ich robić, to być może się rozwalają, wg mnie szybciej się robi z syntetyków, co za tym idzie mniej roboty z dokręcaniem ich. Ja mam dreadlocki, co 3 miesiace je sobie zdejmuję, myję dokłądnie głowę i zakładam na nowo, zmieniając zazwyczaj kolor. Do dreadlocków zamawiałam 8 paczek włosów (przy czym dodaję, ze moje są cienkie), każda miedzy 15-20 zł (w zalezności od koloru). Jeżeli chodzi o zwyczajne dredy ilość włosów które musisz mieć zależy oczywiście od tego, jakiej długości mają być etc.
Zakładając dreadlocki w salonie fryzur alternatywnych Afrostyl w Krakowie płaci się 400 zł, myślę ze z dredkami jest podobnie.
Permalink Autor: gienus12, data postu: Monday, February 9, 2009 20:22
Wiesz mój miejscowy dreadmaker polecił mi żebym uzbierał włosów normalnych w kolorze moich włosów takie od 15do 30 cm on mi z tego zrobi dready i doczepi myśle że to dobry pomysł :)).. jak ty sądzisz?
Permalink Autor: darunia511, data postu: Monday, February 9, 2009 21:26
Jest to wg mnie kiepski pomysł, jeżeli chcesz mieć idealne dready. Zbierając włosy w taki sposób będziesz je miał od kilku, jak nie od kilkunastu osób - zauważ ze każdy człowiek ma inną stukturę włosa, grubość, stopień zniszczenia, że o kolorze nie wspomnę. Chyba, że chcesz zamówić włosy naturalne (co jest związane z dużymi kosztami).
Farbowania dreadów nie polecam, farbę będziesz wypłukiwał jeszcze przez wiele dni.
Permalink Autor: gienus12, data postu: Monday, February 9, 2009 21:37
tzn nie od wiele osób.. będe czekał aż siostra zetnie czuprynke klientce z długimi włosami o podobnym kolorze..
wiem wiem jedna na milion :(...
ale za syntetyki mi drożej wyjdzie a mnie niestety na takie luksusy nie stać.. bo za nie bym zapłacił w ch.. + robocizna kolegi a on za darmo nie robi bo robi dobrze...
Permalink Autor: darunia511, data postu: Monday, February 9, 2009 22:30
Cytat gienus12
tzn nie od wiele osób.. będe czekał aż siostra zetnie czuprynke klientce z długimi włosami o podobnym kolorze..
wiem wiem jedna na milion :(...
ale za syntetyki mi drożej wyjdzie a mnie niestety na takie luksusy nie stać.. bo za nie bym zapłacił w ch.. + robocizna kolegi a on za darmo nie robi bo robi dobrze...

Podejrzewam, ze długo poczekasz, jak ktoś ścina włosy długie a są ładne, to zazwyczaj je sprzedaje. A jak tak aptrze na włosy które mam w domu ścięte (z całej głowy kitka długości ok. 30 cm) to mam wrazenie ze na dredki do ramion musiałoby być takich z 5. :x Więc zastanów się nad tymi syntetykami.
Permalink Autor: gienus12, data postu: Monday, February 9, 2009 22:57
zastanawiałem sie..
ale chodzi o koooszty za syntetyki wychodzą ogromne koszty;(..
a no ja nie mam takiej kasy.. i za dużo wydatków żeby zbierać ..
no poczekam troche napisałem siostrze jutro do niej zadzwonie niech mi powie co da sie zrobić z tym jak sie nic za bardzo nie będzie dało zrobić to czekam na swoje nie mam wyjścia...
jestem teraz w kropce;]
Permalink Autor: trenchtown, data postu: Thursday, April 23, 2009 10:22
Ja mam 2 dready, ale z moich włosów ;). żadne doczepiane ;)Wbrew pozorom, są łatwe w utrzymaniu ;)
trenchtown Postów: 1
Konto od: 17.12.2008
Miasto: Zagranica
Permalink Autor: elvislives, data postu: Friday, April 24, 2009 12:02
dredy są ok :) ja sama nie preferuję, noszę raczej delikatne, bardziej kobiece fryzurki, ale myślę, że gdyby przyszło co do czego... kto wie :))
elvislives Postów: 25
Konto od: 21.03.2009
Miasto: Krynica Zdrój