DREDY!! - macie dredy? co o nich sądzicie?

Permalink Autor: icecream, data postu: Saturday, June 21, 2008 20:29
Takie forum to...
to muszę się pochwalić ^^
właśnie spełniły się moje marzenia i mam całą głowę!
bałam się że wyjdzie mi ich koło 10-20 bo mam rzadkie włosy
a jest ich ponad 50! :D
nie mogę z tej całej radości! :)
icecream Postów: 0
Konto od: 23.05.2007
Miasto:
Permalink Autor: adaruda, data postu: Sunday, June 22, 2008 10:02
Uwielbiam :)

Szczególnie u kilku facetów z mojego otoczenia! ;P
Dokręcam czasami jak ktoś sobie zasłuży :D
ale nie zdecydowałabym się na takową fryzurę-
po prostu dla mnie za dużo przy nich roboty ( przy moich włosach to tylko tyle żeby do oczu nie wchodziły (: ) a mam taka dziwną chorobę skóry głowy że muszę codziennie włosy myć :/
Nie lubię tylko za grubych albo niezadbanych dread'ów bo wyglądają obrzydliwie...
Wkurzają mnie na tyle, że zapytałam kiedyś faceta w tramwaju czy mogę mu chociaż kilka
przez drogę dokręcić, bo mnie strasznie drażnią :)
po za tym są świetne!
Biseksualizm? Niewątpliwie podwaja twoje szanse na sobotnią randkę :)
adaruda Postów: 81
Konto od: 13.09.2007
Miasto: Kudowa Zdr / Gniezno / Poznań
Permalink Autor: justys6, data postu: Tuesday, June 24, 2008 17:26
moim zdaniem jest to głupota
justys6 Postów: 13
Konto od: 5.07.2007
Miasto: Staw
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Tuesday, June 24, 2008 18:23
Cytat justys6
moim zdaniem jest to głupota

jak coś piszesz to zawsze uzasadnij, abyśmy mieli pełny obraz Twoich poglądów i mogli o tym porozmawiać. no chyba, że nie chcesz, ale chyba od tego jest forum ;-)

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: ghiottone, data postu: Wednesday, June 25, 2008 20:52
dredy są świetne.
zamierzam mieć.
dwa ;D
ghiottone Postów: 23
Konto od: 20.03.2008
Miasto: Konin
Permalink Autor: igusiaxd, data postu: Friday, June 27, 2008 14:26
Nie mam.
Ale chciałabym mieć.
Jak włosy jeszcze mi podrosną to kto wie ;)
igusiaxd Postów: 0
Konto od: 2.07.2007
Miasto: Ciekawe... ;D
Permalink Autor: tattooinka, data postu: Saturday, June 28, 2008 14:29
Zgadzam się z Panią Dredzinką, tudzież i Panem Abhorem999. Ale jak to mówią- apetyt rośnie w miarę jedzenia i posiadając dwa przesympatyczne dredki już marzę o trzech kolejnych ;) To uzależnia. U mojej siostrzyczki od jednego skończyło się na całej główce.
Treść dodana do postu 29-06-2010 o godzinie 23:16
Podziela zdanie dredzinki.
tattooinka Postów: 11
Konto od: 16.05.2008
Miasto: Mleczkowo/ Inowrocław
Permalink Autor: belata, data postu: Saturday, June 28, 2008 15:02
no apetyt rośnie, ale ja mam odwrotnie w sumie.
od kiedy posiadam 3 dredki, jestem coraz dalej od zrobienia całej głowy. za leniwa jestem, poza tym szydełkowanie boooli ;p a ja wrażliwą skórę głowy mam.
aczkolwiek chciałabym.
nie każdy rytm muzyką jest,
nie każdy cukierek słodki jest...!

.miłość! sens! i muzyka!.

belata Postów: 31
Konto od: 3.02.2007
Miasto: Chełm
Permalink Autor: tattooinka, data postu: Sunday, June 29, 2008 19:17
A mnie tylko dokręcanie boli. Generalnie szydłuję haczykiem szydła w dół, bo wtedy dredziu się zbija i nie boli nic a nic. Leń też ze mnie jest ale nie pogardziłabym kilkoma dodatkowymi pięknotami :)). Och, ale apropos leni ostatnio w autokarze widziałam pana z... z... CZYMŚ zamiast dredów na głowie! Nie wiem nawet jak to nazwać, fryzura była tak zaniedbana, rozlatująca się... aż chce się rzec paskudna. Takie dredy (jeśli można je tak nazwać...) straszą  a nie upiększają. Apeluję więc do wszystkich... dbajcie o swoje dredloki, sprawcie im od czasu do czasu mycie, dokręcanie i szydłowanie, bowiem w przeciwnym wypadku zemszczą się na was upiorną klątwą "szpetnej burzy na głowie" :))
Permalink Autor: adrianek208, data postu: Wednesday, July 2, 2008 18:02
Ja tam jestem za dredami...
narazie zapuszczam włosy ale dredow raczej sobie nie zrobie...
bo trenuje a wiem, ze dredy sie chyba srednio co pol roku myje;o prawda to..?? tak mi mowili ci co maja
no a po treningu to MASAKRA nie umyc glowy heh...
adrianek208 Postów: 2
Konto od: 22.05.2007
Miasto: Iława
Permalink Autor: belata, data postu: Thursday, July 3, 2008 12:51
Cytat adrianek208

dredy sie chyba srednio co pol roku myje;o prawda to..?? tak mi mowili ci co maja

taa, raz na rok nawet, albo lepiej wcale, a deszczu unikać jak ognia. :|
że też jeszcze takie durnoty ludzie gadają. a inni w to wierzą...
nie każdy rytm muzyką jest,
nie każdy cukierek słodki jest...!

.miłość! sens! i muzyka!.

belata Postów: 31
Konto od: 3.02.2007
Miasto: Chełm
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Thursday, July 3, 2008 22:43
myje się? myślałam przez cały czas, że wystawia głowę za okno i wietrzy :D

Cytat tattooinka
widziałam pana z... z... CZYMŚ zamiast dredów na głowie! Nie wiem nawet jak to nazwać, fryzura była tak zaniedbana, rozlatująca się... aż chce się rzec paskudna. Takie dredy (jeśli można je tak nazwać...) straszą  a nie upiększają.

w zasadzie dredy wg religii miały straszyć, oznaczać "zły", "straszny" czy coś takiego. pamiętam, że czytałam o tym kiedyś, ale teraz nie mogę znaleźć dosłownego cytatu, ale coś w tym stylu.
ale wiadomo, żyjemy w XXI wieku i ma to być ozdoba i zazwyczaj jest. ale w skrajnych przypadkach - faktycznie - lepiej od razu "przerobić się" na skina.
;-)

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: icecream, data postu: Friday, July 4, 2008 11:24
Cytat dredzinka
w zasadzie dredy wg religii miały straszyć, oznaczać "zły", "straszny" czy coś takiego. pamiętam, że czytałam o tym kiedyś, ale teraz nie mogę znaleźć dosłownego cytatu, ale coś w tym stylu.

'Ogólnie dredy oznaczają groze i niepokój, a działo się tak gdyż pierwsirasta żyli w odosobnieniu, zdala od społeczeństwa, dlatego uważano ichza wyżutków i obawiano się ich inności.Symbolika dredów jest głębokozakorzeniona w kultórze rasta, symbolizuje ona grzywe lwa, któryznajduje się w w herbie Etiopii.Rasta noszą dredy, po to aby wywołaćstrach u ludzi Babilonu, jeżeli rasta ma związane, albo schowane podberetem dreadloki, znaczy to że ma pokojowe zamiary.'

:) - tekst jest cytowany, proszę mnie nie poprawiać :D

cóż, to, ze ktoś zetnie swoje dredy nie znaczy przecież, że jest skinem, bez przesady ale ideologie tych dwóch 'ruchów' o ile mogę to tak nazwać bardzo się różnią, niemal kontrastowo.
cóż. nie raz skini pobili 'brudasa' czyli człowieka z dredami :/

dredów się nie myje co pół roku tylko w pełnie księżyca w letnie wieczory w górskim strumieniu
- tak słyszałam ^^
wietrzyć też nie można bo się rozlecą, przecież dredy to kołtuny o które nie trzeba dbać, co najwyżej uważać żeby się trzymały ;>

nie wiem skąd się bierze ludzka głupota i niewiedza...
icecream Postów: 0
Konto od: 23.05.2007
Miasto:
Permalink Autor: tattooinka, data postu: Friday, July 4, 2008 17:41
Raz na pół roku... O rany, już rozumiem dlaczego w mojej szkole zabroniono noszenia dredów... Widzę, iż wbrew mojemu mniemaniu mit o niechigieniczności dredów nie został jeszcze obalony... Po pół roku chłopaku (Adrianek208) to by ci się te dredy same pokruszyły, nie musiałbyś nawet ich ścinać!

Icecream, niewiedza to się bierze sama z siebie, ale ta głupota... Ja też nie wiem...

"dredów się nie myje co pół roku tylko w pełnie księżyca w letnie wieczory w górskim strumieniu
- tak słyszałam ^^
wietrzyć też nie można bo się rozlecą, przecież dredy to kołtuny o które nie trzeba dbać, co najwyżej uważać żeby się trzymały ;>"

Piękny post koleżanko, jestem pod wrażeniem :)) Finezja i sztuka :)) Heh, ale nie śmiejmy się, bo ta niewiedza naprawdę mnie przeraża. Że też w XXI wieku ludzie nie znają tak fundamentalnych racji... Pozdrawiam Ciebie i wszystkie inne Koleżanki i Kolegów!
Permalink Autor: jeszczenieczas, data postu: Tuesday, July 8, 2008 23:55
niektórzy ludzie wyglądają bosko w dredach. oczywiscie muszą byc one zadbane... zazdroszcze takim, ale sama nie mam odwagi, ze względu na długosc włosów bo obcięciu/częściowym rozpleceniu
Jestem wróżką, wiele zaklęć znam.
jeszczenieczas Postów: 9
Konto od: 5.01.2007
Miasto: Koźszyń
Permalink Autor: xinsaneprincessx, data postu: Friday, August 8, 2008 12:59
kocham dredy. choć sama nie mam.
ale brat przyjaciółki ma. i wygląda naprawdę super. bo do tego jeszcze ma taką karnację rodem z jamajki^^.
a co dwa miesiące dokręca je.
xinsaneprincessx Postów: 3
Konto od: 7.08.2008
Miasto: Tarnów