Photoblogowicze proponują polecanych

Permalink Autor: irminka, data postu: Friday, February 22, 2008 09:00
Cytat zakazana
Na fblogu coraz częściej zdjęcia są skopiowane z internetu po prostu i uwaga... DODANE DO POLECANYCH !

Moderatorom nie sposób dać radę ze wszystkimi photoblogami ksero.
Myślę, że gdy na photoblogu z takimi zdjęciami pojawiał się wielki napis informujący o tym, było to bardziej skuteczne, aniżeli kasowanie zdjęć 'po cichu'. Bo niektórzy użytkownicy, o czym sama się przekonałam, w ogóle nie mają pojęcia o tym, że zdjęć z neta nie wolno dodawać (brawo dla nich, ale cóż, nie wszyscy wiedzą, że regulamin jest po to, by go czytać). A to pokazałoby im ten zakaz w sposób dosadny i nie wiem, czy chcieliby, by taki duży i widoczny napis znajdował się u nich na photoblogu. "Przestępczość photoblogowa" na pewno by zmalała, przynajmniej moim zdaniem ;)

A co do dodania ksero do polecanych - ktoś to zrobił na pewno niecelowo i ten błąd został już zauważony.
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: , data postu: Friday, February 22, 2008 14:03
co obecnie szybciej działa alter czy wiaodmośc prywatna do administratora?
Moderator chyba nie może wstawiac punktów karnych i usuwać photoblogów prawda?
Konto od:
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: marada, data postu: Friday, February 22, 2008 14:19
Wiadomość prywatna do MODERATORA SERWISU. Punkty karne mogą przyznawać moderatorzy, ale tylko MODERATORZY SERWISU. Moderatorzy forum nie mają takich uprawnień. Co do usuwania PB - mogą to zrobić tylko Administratorzy.

marada Postów: 294
Konto od: 22.01.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: heycudzoziemko, data postu: Friday, February 22, 2008 21:56
Cytat zaklamana1624
Tak, najwygodniej krytykować :').
Jeśli masz taki wyrafinowany gust, to bardzo proszę, podsyłaj linki z ciekawymi zdjęciami do Moderatorów PB.

Wcale nie najwygodniej. Zrobiłam to po raz pierwszy. Nie mam wyrafinowanego gustu. Ale jeśli coś jest POLECANE to miło by było, żeby było chociaż DOBRE.

Cytat sylwietta

To co sie dzieje ostatnio w polecanych to normlanie śmiech na sali. Czasem się zastanawiam kim są Ci moderatorzy. Czy maja jakiekolwiek minimalne pojecie o fotografii. Choćby w obecnych polecanych jest zdjęcie dwóch chłopaków w arafatkach, nie dość że fotografia zwykła, to jeszcze zdjęcie nie jest własnością właścicielki photobloga.
Kpina.
Zdjęcia często podobne, nudne.

Jak łatwo można zauważyć moderatorzy nie zawsze są świtnymi znawcami i fotografami. Poza tym nie muszą być. O gustach się coprawda nie dyskutuje, ale.. No właśnie. Jak widać jest coraz większe grono osób dostrzegających, że ŹLE SIĘ DZIEJE.

Pozdrawiam x)

_________

Poprawiłam błędy, które spowodowały nieprawidłowe działanie cytatów.

Post edytowany Friday, February 22, 2008 21:56 przez moderatora irminka
heycudzoziemko Postów: 2
Konto od: 28.06.2007
Miasto: Gostynin
Permalink Autor: irminka, data postu: Tuesday, February 26, 2008 13:49
Cytat sylwietta
To co sie dzieje ostatnio w polecanych to normlanie śmiech na sali. Czasem się zastanawiam kim są Ci moderatorzy.

Zastanawia mnie fakt krytyki dopiero zdjęć dodawanych ostatnio do polecanych.
A przecież kadra moderatorów mogących to robić nie zmieniła się, nadal robią to te same osoby, co wcześniej.
Sugerujecie, że nagle gust im się zepsuł? :>

Myślę, że rozwiązaniem w takich kwestiach byłaby nowa opcja, która została już zasugerowana w dziale "sugestie" - pod zdjęciem dodanym do polecanych powinien być napis, kto sprawił, że dane zdjęcie się tam znalazło.
Permalink Autor: aatka, data postu: Tuesday, February 26, 2008 21:50
Cytat irminka
Myślę, że gdy na photoblogu z takimi zdjęciami pojawiał się wielki napis informujący o tym, było to bardziej skuteczne, aniżeli kasowanie zdjęć 'po cichu'.

A może by tak pomyśleć nad tym, żeby nad panelem- tam gdzie są zamieszczane ogólne informacje tak jak np. teraz: Co się stało z panelem- umieścić kilka ważnych punktów regulaminu lub po prostu link do niego. Co prawda jest już zamieszczony w prawym dolnym rogu, ale mało kto zwraca na niego uwagę.
mój imperializm
aatka Postów: 75
Konto od: 28.06.2005
Miasto: Zielona Góra
Permalink Autor: pmikolajczyk, data postu: Wednesday, February 27, 2008 11:37
moim zdaniem to swietny pomysl :) ja np marze aby ujrzec moje zdjecie w polecanych :)
pmikolajczyk Postów: 8
Konto od: 27.05.2006
Miasto: szczecin
Permalink Autor: zakazana, data postu: Friday, February 29, 2008 09:34
Cytat aatka
Co prawda jest już zamieszczony w prawym dolnym rogu, ale mało kto zwraca na niego uwagę.

Tak, praktycznie nikt. Na większości fblogach są dodawane zdjęcia po prostu skopiowane z internetu. Upominając ostatnio dziewczynę, której zdjęcie z internetu (google.pl) było skopiowane i dodane do polecanych oberwało mi się, bo jak to ona powiedziała : JAK INNI DODAJĄ TO JA TEŻ MOGĘ.

Przypadki są też takie, że ktoś skopiuje Twoje zdjęcie i upiera się jak szalony, że to zdjęcie należy do NIEGO, mimo że jest na Twoim pb. Ah. Dzieci NEO ? ;F

P.S. A gdyby zająć się emblematami ? By nikt nie mógł ich kopiować. Uporczywe to.
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006
Miasto: Kraków
Permalink Autor: squall, data postu: Friday, February 29, 2008 22:53
Cytat heycudzoziemko
Jak łatwo można zauważyć moderatorzy nie zawsze są świtnymi znawcami i fotografami

przepraszam, ale od kiedy pb jest galerią sztuki? dlaczego zdjęcie polecane musi mieć zabarwienie artystyczne? i dlaczego dodając kogoś do polecanych mam patrzeć tylko na to JEDNO zdjęcie, a nie na cały photoblog? ja osobiście uważam, że polecam całego pb, a nie tylko jeden wpis.

Z tego typu "kategorią" zawsze były problemy. czy to zdjęcie dnia, czy tygodnia, czy "cośtamjeszcze" - zawsze się ktoś zbulwersuje. Osobiście uważam, że powinniście odpuścić, bo taka dyskusja("co to się w polecanych wyprawia") nie ma sensu, nigdy nie miała i mieć nie będzie, o.
1. Administrator i Moderator ma zawsze rację !
2. Gdy Administrator lub Moderator nie mają racji, patrz punkt 1.
3. Mod nie nabija postów - mod ma wiele do przekazania
4. Mod nie myli się - mod ma inne zdanie
5. Mod nie obija się - mod czuwa
6. Mod nie obraża innych - mod dobitnie zwraca uwagę.
squall Postów: 24
Konto od: 7.12.2004
Miasto: Żyrardów
Permalink Autor: zakazana, data postu: Saturday, March 1, 2008 12:12
Cytat squall
ja osobiście uważam, że polecam całego pb, a nie tylko jeden wpis.

Więc masz ciekawe podejście do polecanych i podoba mi się ono jak najbardziej. ;)
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006
Miasto: Kraków
Permalink Autor: psychickid, data postu: Monday, March 17, 2008 11:11
Cytat zakazana
P.S. A gdyby zająć się emblematami ? By niktnie mógł ich kopiować. Uporczywe to.

a może by tak zablokować prawy przycisk myszy albo uniemożliwić kopiowanie ..?
coraz częściej ludzie zaczynają go używać i bawić się w ksero .
hm . chociaż może się to niektórym nie podobać ..
więc osobna opcja ` blokuj kopiowanie ` byłaby dobrym pomysłem ..? ;]

Cytat squall
ja osobiście uważam, że polecam całego pb, a nie tylko jedenwpis.

tak , popieram w 100 % .

psychickid Postów: 11
Konto od: 18.07.2007
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: irminka, data postu: Monday, March 17, 2008 13:33
Cytat psychickid

a może by tak zablokować prawy przycisk myszy albo uniemożliwić kopiowanie ..?

To nic nie da.
Nie skopiują przez prawy przycisk myszy - skopiują za pomocą Print Screen ;]
Permalink Autor: squall, data postu: Wednesday, March 26, 2008 21:22
irminka! nie podpowiadaj:p
akurat te małolaty, co kopiują emblematy(joł joł), to mogą mieć problem z tak zaawansowaną technologią, wg mnie przynajmniej, więc zróbmy blokade PPM!
1. Administrator i Moderator ma zawsze rację !
2. Gdy Administrator lub Moderator nie mają racji, patrz punkt 1.
3. Mod nie nabija postów - mod ma wiele do przekazania
4. Mod nie myli się - mod ma inne zdanie
5. Mod nie obija się - mod czuwa
6. Mod nie obraża innych - mod dobitnie zwraca uwagę.
squall Postów: 24
Konto od: 7.12.2004
Miasto: Żyrardów
Permalink Autor: psychickid, data postu: Wednesday, March 26, 2008 22:13
Cytat squall
więc zróbmy blokade PPM

popieram ..!!
psychickid Postów: 11
Konto od: 18.07.2007
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: irminka, data postu: Thursday, March 27, 2008 13:20
Cytat squall
irminka! nie podpowiadaj:p

Opisałam tylko pierwszy krok, więc nie wydaje mi się, aby to zrozumiały :D
Może teraz siedzą i poszukują tego przycisku na klawiaturze i zastanawiają się, co im to może dać xD
Permalink Autor: , data postu: Friday, March 28, 2008 18:22
Cytat squall
przepraszam, ale od kiedy pb jest galerią sztuki? dlaczego zdjęcie polecane musi mieć zabarwienie artystyczne? i dlaczego dodając kogoś do polecanych mam patrzeć tylko na to JEDNO zdjęcie, a nie na cały photoblog? ja osobiście uważam, że polecam całego pb, a nie tylko jeden wpis.

Nasuwa to ciekawą propozycję... A może by tak zrobić dwa typy polecanych? tzn. Polecane zdjęcia, i polecane photoblogi? Co prawda wiąże się to ze sporymi problemami, a i admini mają już ręce zawalone robotą...

Cytat irminka
To nic nie da.Nie skopiują przez prawy przycisk myszy - skopiują za pomocą Print Screen ;]

Zaraz zaraz... jestem dobry z informatyki i mam dobry pomysł, ale nie wiem czy do wykonania. Mianowicie: Sztuczka z print screenem nie działa w przypadku odtwarzaczy filmów... może da się jakoś to zrobić w przypadku emblematów/fotek? Naprawde, sprawia mi problem dojście do tego jak to zrobić, ale wydaję mi się, że jest to możliwe :)

Cytat squall
więc zróbmy blokade PPM!

Popieram, ale jest ale..
Teoretycznie nie da się w ten sposób skopiować zdjęcia w IE... ale w IE, a z kolei niektóre inne przeglądarki już są do tego zdolne... ;]
Konto od:
Miasto: Toruń