Cenzura na fbl.pl

Permalink Autor: karljohansson, data postu: Thursday, September 16, 2010 14:55
Pozdro666 :P

Ja tak z drobną sugestią, aby przeprowadzić dogłębną kontrolę filtra cenzury na fbl. Jakkolwiek zgadzam się z jego istnieniem, bo ogranicza ilość zbędnego syfu, to uważam, że jest "troszku" nadgorliwy.
Przed chwilą chciałem odpowiedzieć na komentarz umieszczony na moim fbl przez jedną z Użytkowniczek, a odpowiedź moja miała brzmieć tak:

"Wszystko fajnie, tylko często dostaję komentarze w stylu "nie widzę w tym nic szczególnego", co mnie denerwuje. Czemu? Bo jestem człowiekiem z natury leniwym i po trzecim razie znudziło mi się pisanie "wiem, że nie widzisz nic szczególnego, bo tego tam NIE MA.". Nie lubię pisać ciągle tego samego, bo wymaga to ode mnie wysiłku tak fizycznego, jak i intelektualnego, co kłóci się z moją życiową filozofią - "nigdy, przenigdy nie rób więcej, niż to absolutnie konieczne".

:)"

No i nasz cudowny filtr stwierdził, że prawdopodobnie chcę użyć wulgaryzmu i w ogóle obrazić i zbesztać ową Użytkowniczkę, w związku z czym nie pozwoli mi dodać komentarza w tej treści.

A cel pisania tego wątku jest dwojaki:
a)zwrócenie uwagi na problem celem umożliwienia rozwiązania go
b)uświadomienie mnie przez Was, drodzy Współużytkownicy tego wspaniałego serwisu, gdzie i jakie obraźliwe słowo znajduje się w tym komentarzu.
Obiecuję, jeśli takie słowo się znajdzie, założyć worek po ziemniakach, paść na kolana i rozpocząć pielgrzymkę pątniczą do Częstochowy, podczas której będę, głośno niczym armia Władka Jagiełły, śpiewał "Bogurodzicę".
Amen
Enjoy yourself - it's later than you think!

Piosenka na teraz: http://www.youtube.com/watch?v=YlWxvlQ8Zy4&feature=related
karljohansson Postów: 336
Konto od: 4.10.2004
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: szymen91, data postu: Sunday, September 19, 2010 14:31
Też miewałem takie problemy. Wiele razy chciałem zamieścić słowa które nie są wulgarne w komentarzach i wiele razy ów filtr nie pozwolił mi dodać. Zmiana treści komentarza nie miałaby jakiegokolwiek sensu. Już nie pamiętam jakie słowo bardzo często mi cenzuruje ale dam głowę, że nie jest ono wulgarne.
Przeczytałem 4 razy od początku do końca i od końca do początku, jednak w Twoim komentarzu nie znalazłem żadnego wulgaryzmu lub innego obraźliwego słowa. Cóż..
szymen91 Postów: 1
Konto od: 19.04.2008
Miasto: Kraków