JKM w Stalowej Woli

Permalink Autor: dawidp, data postu: Friday, May 28, 2010 13:33
31 maja 2010 r. w Stalowej Woli zagości (chyba po raz pierwszy) Janusz Korwin-Mikke.
Informacja zaczerpnięta z serwisu Stalowe Miasto (tam też można znaleźć więcej szczegółów dotyczących spotkania).
Na oficjalnej stronie kandydata na prezydenta nie ma jeszcze żadnej wzmianki o wizycie.

Wszystkich niezdecydowanych zachęcam do wzięcia udziału w spotkaniu, bo warto (zawsze można liczyć na bardzo ciekawy i rzeczowy wykład).
dawidp Postów: 26
Konto od: 20.03.2008
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: kat1usza, data postu: Friday, May 28, 2010 14:56
Zaczynam mieć wątpliwości co do głosowania na Mikkiego po tym, jak dowiedziałam się, że chce odebrać prawa wyborcze kobietom. Czy to nie paradoks, że ma zamiar to zrobić jednocześnie chcąc by na niego głosowały? Co więcej, uważa, że kobiety nie znają się na polityce.
kat1usza Postów: 2
Konto od: 27.05.2010
Miasto: Kraków
Permalink Autor: dawidp, data postu: Friday, May 28, 2010 17:06
Cytat kat1usza

Zaczynam mieć wątpliwości co do głosowania na Mikkiego po tym, jak dowiedziałam się, że chce odebrać prawa wyborcze kobietom. Czy to nie paradoks, że ma zamiar to zrobić jednocześnie chcąc by na niego głosowały? Co więcej, uważa, że kobiety nie znają się na polityce.

Uważa, że kobiety w większości nie interesują się polityką... i myślę, że ma rację (oczywiście nie wolno uogólniać). Prawda jest taka, że niewiele kobiet przygotowuje się do wyborów (tzn. szuka informacji na temat kandydatów, czyta ich programy).
Wielu mężczyzn też, dlatego JKM ma zapędy do ograniczenia czynnego prawa wyborczego w większym zakresie... ale podkreślam, to tylko taka wizja - nie jest jej w stanie zrealizować. Jak już jesteśmy przy tym temacie, podoba mi się pomysł wprowadzenia testu z wiedzy ekonomiczno-politycznej, od wyniku którego miałby zależeć udział w głosowaniu. To też nierealny pomysł, ale można sobie poteoretyzować...
Co więcej, Korwin jest monarchistą - ale czy to oznacza, że wprowadzi monarchię? Nie, bo nie miałby takiej możliwości (niestety).
Jeśli o mnie chodzi, z chęcią oddałbym Korwinowi władzę dyktatorską, bo mam do niego pełne zaufanie.

Prawda jest taka, że media odciągają uwagę od spraw naprawdę ważnych (tych, na które prezydent ma wpływ), takich jak gospodarka, polityka zagraniczna, czy sądownictwo, pytając o sprawy stricte ideologiczne, które pozostaną na zawsze jedynie w jego wyobraźni.

Gospodarka jest tym, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę - tutaj Korwinowi nie można niczego zarzucić.

Trzeba przyznać, że to, iż Korwin-Mikke nie jest populistą, odbija się na jego niskim poparciu. Inni politycy swoje prawdziwe zamiary ujawniają dopiero po wyborach... dlatego zawsze będą wygrywać z kimś, kto mówi wprost.

Katarzyno, skoro masz takie wątpliwości, wybierz się na spotkanie i zapytaj. JKM nie ma w zwyczaju unikania odpowiedzi na jakiekolwiek pytania. Przyda się ktoś, kto wszcznie dyskusję.
Treść dodana do postu 28-05-2010 o godzinie 17:57
A tak przy okazji - film. Polecam oglądnąć cały.
dawidp Postów: 26
Konto od: 20.03.2008
Miasto: Gdańsk