4. konkurs fotograficzny - PORTRET CHARAKTERU

Permalink Autor: thechocolateday, data postu: Tuesday, April 27, 2010 16:29
pierwsze miejsce i wyróżnienie-gratulacje, naprawdę świetne!
Ale drugie miejsce od początku wydawało się mi podejrzane. Wszystkie głosy (lub "prawie" wszystkie, nie patrzyłam dokładnie) na nie oddane był w małych odstępach czasowych, jeden głos prawie że pod drugim.

A od halucynowej się odwalcie, też człowiek :) poza tym ma rację.
thechocolateday Postów: 10
Konto od: 11.01.2008
Miasto: rypin
Permalink Autor: zabilimimuke, data postu: Tuesday, April 27, 2010 19:12
Cytat halucynowa

Cytat igusiaa

fajny Moderator:) widać swiecisz przykladem i obrażasz innuch fotki :) photoblog spada na psy :) i 14 letnia pomoc :D to parodia

broń Cię Panie Boże obrażać i krytykować "fotki" innych. To zabronione i złe. Każde zdjęcie powinno się przecież podobać każdemu, a jakże !

btw. Kto tutaj obraził czyjąś fotkę? Mówię, co widzę. Nie ja jedna. A czternastoletnia dziewczyna ma niekiedy więcej rozumu niż osiemnastolatka. :]

Siur, Halucynowa, podpisuję się.
zabilimimuke Postów: 23
Konto od: 12.04.2009
Miasto: Łódź
Permalink Autor: incredibile, data postu: Tuesday, April 27, 2010 19:46
Ahhhh! nie zawodłam się!  : D
mój faworyt na pierwszym : )
a inne zdjęcia to torche żenada : P
"Każdy człowiek nosi w sobie kontynent nieodkrytych możliwości. Szczęśliwy ten, kto jest Kolumbem własnej duszy."
-- James Stephens
incredibile Postów: 55
Konto od: 23.09.2007
Miasto: Ameryka Płd.
Permalink Autor: donoguralesko, data postu: Tuesday, April 27, 2010 20:09
Tak się wszystcy zachywacją pierwszym zdjęcie i jadą po reszcie. Tak pachnie troche hipokryzją, nieprawdaż? Skoro były lepsze zdjęcie to dlaczego nie wygrały? Jak widać takie są gusta photoblogowiczów i nic się z tym nie zrobi. Wyniki są takie jak widać. Lud wybrał? Lud ma!
Wole być ostatni niż pozostać na przedzie. Przynajmniej nie muszę się wciąż oglądać za siebie
donoguralesko Postów: 77
Konto od: 6.03.2009
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: marada, data postu: Tuesday, April 27, 2010 22:27
Cytat zdziebelko
...chciałam tylko powiedzieć (bo nie wiem gdzie indziej;D), że niestety nie mogę poinformować Czwartej o dodaniu tego zdjęcia, gdyż ma pełną skrzynkę :) dlatego piszę tutaj :)
Mój fbl chwilowo jest nieczynny, ale na forum zaglądam, spokojnie - tym bardziej, że wyniki są dopiero od wczoraj. Zdjęcie właśnie dodałam do Polecanych.

W przypadku pilnych spraw można pisać też na [email protected], ale w skrzynce zaraz zrobię miejsce.

Post edytowany Tuesday, April 27, 2010 22:27 przez moderatora czwarta
marada Postów: 294
Konto od: 22.01.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: lukreszja, data postu: Tuesday, April 27, 2010 23:17
Cytat donoguralesko
Tak pachnie troche hipokryzją, nieprawdaż?

Hm. Nie?
Ktos juz wczesniej wspomnial a ja sie pod tym podpisuje - nie wierze w zbiegi okolicznosci jezeli chodzi o tyle glosow pod rzad na dodatek na marne zdjecie (; 146 bylo dobre i dlatego tyle osob na nie zaglosowalo. Jako ze tylko pierwsze foto trafia do polecanek, jestem generalnie zadowolona, bo wygral moj faworyt ;)
lukreszja Postów: 26
Konto od: 13.03.2008
Permalink Autor: fioletta1994, data postu: Wednesday, April 28, 2010 12:34
Moim zdaniem w przypadku tego konkursu nie trzeba było zmieniać regulaminu, żeby zrobić 'przesiew' zdjęć. Przecież w regulaminie jest mowa o tym, że zdjęcie musi być zgodne z tematem. Tymczasem z ponad tych dwustu zdjęć co najmniej połowa nie wyrażała emocji, więc nie powinno ich tam być. Uczucia innych są ważne, ale nikt nie powinien mieć pretensji o to, że organizatorzy odrzucili zdjęcie. To w końcu konkurs i trzeba się liczyć z krytyką.
fioletta1994 Postów: 1
Konto od: 30.08.2009
Miasto: Tłuchowo
Permalink Autor: ladyo, data postu: Wednesday, April 28, 2010 14:50
Cytat kompaktowa
Zdecydowanie wolałabym, żeby były bardziej profesjonalne. Nie wiem czy mówiłam, ale myślałyśmy o tym by przyjmować tylko zdjęcia które są dobre, wtedy i milej byłoby oglądać prace i głosować na nie.

Każdy inaczej może rozumieć pojęcie 'dobrego zdjęcia' i chyba to jest największym problemem.
   (;
ladyo Postów: 0
Konto od: 12.04.2008
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: bolster, data postu: Wednesday, April 28, 2010 19:44
gratulacje
bolster
bolster Postów: 452
Konto od: 16.09.2009
Miasto: England
Permalink Autor: cirrcuss, data postu: Wednesday, April 28, 2010 21:39
yyy jak dla mnie 2 zdjęcie to jakaś pomyłka ;/
nie ma w nim żadnego przesłania.
już moje było lepsze
no ale cóz bywa
cirrcuss Postów: 1
Konto od: 29.03.2009
Miasto: Kraków
Permalink Autor: dejvs, data postu: Thursday, April 29, 2010 09:33
Dlaczego tylko praca, która zajęła 1 ms zostaje dodana do polecanych? :/
to co to za motywacja?
a wgl to jestem pewien, że ta zmiana w regulaminie nie wpłynie zbytnio na przesiew zdjęć.
Proponowałbym raczej to, że osoby odpowiedzialne za konkursy same wybierałyby prace, które potem trafiłyby do głosowania. Czyli nie tylko ocenienie czy trafia w temat, ale również czy wogóle się nadaję. Proszę o rozpatrzenie tej propozycji.
Treść dodana do postu 29-04-2010 o godzinie 09:39
hmm albo jeszcze jedno..moderatorzy zamiast zmieniać regulamin mogliby np. spośród zdjęć, które zajęły 1,2,3 ms wybrać te, które mogłyby trafić do działu Polecane.

Ps.
przepraszam jeśli niepotrzebnie się udzielam :)
dejvs Postów: 24
Konto od: 10.06.2009
Permalink Autor: roseanna, data postu: Thursday, April 29, 2010 10:40
Cytat krokdoprzodu
Dlaczego tylko praca, która zajęła 1 ms zostaje dodana do polecanych? :/
to co to za motywacja?

Dla mnie była by to większa motywacja, bo zastanawiałabym się chyba kilka dni, które zdjęcie wysłać żeby miało szanse na podium

Cytat krokdoprzodu
a wgl to jestem pewien, że ta zmiana w regulaminie nie wpłynie zbytnio na przesiew zdjęć.

serio ? to dlaczego w tym konkursie przyszło ponad 300 prac / maili ?

Cytat krokdoprzodu
Proponowałbym raczej to, że osoby odpowiedzialne za konkursy same wybierałyby prace, które potem trafiłyby do głosowania. Czyli nie tylko ocenienie czy trafia w temat, ale również czy wogóle się nadaję. Proszę o rozpatrzenie tej propozycji.

Przecież my właśnie o tym pisałyśmy - my organizatorki :D

Cytat krokdoprzodu
Treść dodana do postu 56 min. temuhmm albo jeszcze jedno..moderatorzy zamiast zmieniać regulamin mogliby np. spośród zdjęć, które zajęły 1,2,3 ms wybrać te, które mogłyby trafić do działu Polecane.

zmiana regulaminu nastała stąd, że po prostu tych zdjęć w polecanych byłoby za dużo
3 prace z fotograficznego + 3 prace z graficznego + do 3 wyróżnienia z fotograficznego + do 3 wyróżnienia z graficznego = 12 nowych prac w polecanych
roseanna Postów: 491
Konto od: 16.10.2008
Miasto: Edinburgh
Permalink Autor: marada, data postu: Thursday, April 29, 2010 11:48
Do Polecanych trafia mniej zdjęć, ale z Polecanych po jakimś czasie i tak znikały - a informacje o zwycięzcach są na forum przez cały czas.

Od kolejnych konkursów pojawi się ograniczenie dotyczące ilości przyjmowanych prac, postaram się jak najszybciej podać więcej informacji na ten temat.

marada Postów: 294
Konto od: 22.01.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: dejvs, data postu: Thursday, April 29, 2010 14:08
Cytat kompaktowa

3 prace z fotograficznego + 3 prace z graficznego + do 3 wyróżnienia z fotograficznego + do 3 wyróżnienia z graficznego = 12 nowych prac w polecanych

jest w tym trochę racji, ale wcale te prace nie muszą być w polecanych cały miesiąc. w moim przypadku praca była ponad tydzień a 2 i 1 ms prawie miesiąc, ale nie ważne.
widzę, że jest wiele pomysłów, które mają zapobiec przesiewowi zdjęć, ale skoro 12 prac w polecanych to tak dużo, można również prowadzić limit. Powiedzmy prace wyróżnione-2 dni w polecanych, 3 miejsce- 5 dni, 2 miejsce-7 dni a 1- 14 dni (to przykładowe sumy)..

Ale liczę, że moderatorzy mądrze i skutecznie rozwiążą zaistniały problem ;)

życzę powodzenia i czekam na rezultat ;)
dejvs Postów: 24
Konto od: 10.06.2009
Permalink Autor: donoguralesko, data postu: Thursday, April 29, 2010 14:30
Cytat kompaktowa
zmiana regulaminu nastała stąd, że po prostu tych zdjęć w polecanych byłoby za dużo3 prace z fotograficznego + 3 prace z graficznego + do 3 wyróżnienia z fotograficznego + do 3 wyróżnienia z graficznego = 12 nowych prac w polecanych

Ale po co aż (w sumie) 6 wyróżnionych? Wyróżnia się tylko te szczególne prace i czasem może to być nawet jedna praca, albo żadna nie będzie na to zasługiwała.
Wole być ostatni niż pozostać na przedzie. Przynajmniej nie muszę się wciąż oglądać za siebie
donoguralesko Postów: 77
Konto od: 6.03.2009
Permalink Autor: roseanna, data postu: Thursday, April 29, 2010 14:39
Cytat donoguralesko
Ale po co aż (w sumie) 6 wyróżnionych? Wyróżnia się tylko te szczególne prace i czasem może to być nawet jedna praca, albo żadna nie będzie na to zasługiwała.

napisałam do 3 prac : >
roseanna Postów: 491
Konto od: 16.10.2008
Miasto: Edinburgh