Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Co sądzicie o upolitycznieniu religii? - Forum Photoblog.pl

Co sądzicie o upolitycznieniu religii?

Permalink Autor: wesolyslugapana, data postu: Saturday, March 1, 2008 00:49
Coraz częściej dostrzegam z przykrością że nasze państwo jest rządzone przez kościół, czego dowodem jest religia wliczana do średniej co o  tym sądzicie ? Ja osobiście jestem za rozgraniczeniem kościoła od państwa tak jak w USA

// Ciekawie brzmiący temat (upolitycznienie Religi :D) został poprawiony :) // Czwarta
Jezus siłą mą, Jezus pieśnią mego życia

Post edytowany Saturday, March 1, 2008 00:49 przez moderatora czwarta
wesolyslugapana Postów: 16
Konto od: 2.01.2008
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: az3rrox, data postu: Saturday, March 1, 2008 11:43
Niedługo dojdzie do podobnej sytuacji jak w średniowieczu kiedy kościół dominował nad wszystkimi dziedzinami życia :P
az3rrox Postów: 50
Konto od: 13.10.2007
Miasto: Ostrołęka
Permalink Autor: zakazana, data postu: Saturday, March 1, 2008 12:18
W końcu epoki lubią wracać do poprzednich, ale mimo wszystko ja takich odczuć nie mam, a więc większego zdania na ten temat wyrazić nie umiem. :)
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006
Miasto: Kraków
Permalink Autor: dejwid, data postu: Saturday, March 1, 2008 19:53
Religi? Zbigniewa? On już dawno jest upolityczniony ^^
lol.

drugi lol w kwestii roli religii w USA. Nie zauważyłam, żeby Bush się specjalnie dystansował od swojego wyznania, bliski jest raczej Kaczyńskiemu. już nie wspomnę o ogromnej roli kreacjonistów w życiu publicznym. oraz wszelkiej maści przedstawicieli dziwnych wyznań typu mormoni czy amisze.
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: brainshooter, data postu: Tuesday, April 8, 2008 22:16
Nie mam nic do żadnej religii, ale od polityki i życia codziennego WARA! Jak tak dalej pójdzie to mnie spalą na stosie za to, że nie wierzę. LOL.

APAGE!
Hard Electronic Music

www.hardstyle.pl will never die!
brainshooter Postów: 109
Konto od: 24.12.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: spamerka, data postu: Wednesday, April 9, 2008 15:46
Cytat azerrox

Niedługo dojdzie do podobnej sytuacji jak w średniowieczu kiedy kościół dominował nad wszystkimi dziedzinami życia :P

i kolejny rozłam.? No cóz przydalo by sie posprzatać.
W sum ie zachowanie obecnego duchowieństwa jest jednym z powdów mojego ateizmu.
spamerka Postów: 32
Konto od: 12.11.2007
Permalink Autor: pismak, data postu: Saturday, April 12, 2008 17:06
Jeżeli kościół miesza się w politykę, to dla mnie szaleństwo. Kościół a polityka to zupełnie odmienne rzeczy. Fakt, że nie chodzę do kościoła od bodajże roku to wynik zachowania duchownych aktualnie. Najbardziej zbulwersowało mnie, kiedy ksiądz na ambonie mówił, na jaką partię głosować. Koszmar.
gińcie wszyscy.
pismak Postów: 84
Konto od: 9.10.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: enjoyhappiness, data postu: Tuesday, April 15, 2008 14:13
Kościół nie powinien się mieszać do polityki. Im jestem starsza, tym lepiej wszystko postrzegam i w kościele nie widzę niczego dobrego. W ogóle tyle się nasłuchałam o księżach, że pierwsze skojarzenia, które przychodzą mi na ich temat do głowy to... szkoda gadać.
enjoyhappiness Postów: 12
Konto od: 8.04.2006
Miasto: Koszalin
Permalink Autor: lombard, data postu: Tuesday, April 15, 2008 20:12
nie wiem jak z reszta, ja jestem pewna tylko tego ze religia wliczana do sredniej to zly pomysl.
lombard Postów: 106
Konto od: 30.11.2007
Miasto: jarosław
Permalink Autor: enjoyhappiness, data postu: Wednesday, April 16, 2008 20:35
Mi to bez różnicy, i tak nie chodzę na religię:P Nie widzę sensu. Reszcie klasie podnosi to tylko średnią, bo i tak każdy ma piątkę:P
enjoyhappiness Postów: 12
Konto od: 8.04.2006
Miasto: Koszalin
Permalink Autor: razahell, data postu: Friday, April 18, 2008 00:07
Kościół katolicki nie powinien się mieszać w sprawy wewnętrznę jak i zewnętrzne państwa. Nie mamy cezaropapizmu i nie będziemy mieli. Rzeczpospolita Polska jest krajem wielokulturowym, a przynajmniej panuje tutaj wolność wyznania, tak więc osobiście czułbym się urażony, gdybym był np buddystą i o moich prawach i obowiązkach decydowałby w pewnej części Kościół.
Czujesz się urażona/-y moimi postami? Przyzwyczaj się, za głupotę trzeba płacić...
Linki: Regulamin - FAQ - Moderatorzy/Administratorzy - Kasowanie fotobloga - Szybsze kasowanie zdjęć
Dawniej: Vergil 'Sparda' - 12.04.2008 - 26.06.2009.
razahell Postów: 190
Konto od: 12.04.2008
Permalink Autor: pushycitizen, data postu: Monday, April 21, 2008 00:20
Cytat vergil
tak więc osobiście czułbym się urażony, gdybym był np buddystą i o moich prawach i obowiązkach decydowałby w pewnej części Kościół.

ja też
Treść dodana do postu 21-04-2008 o godzinie 00:21
ja też czułabym sie urażona
pushycitizen Postów: 15
Konto od: 31.07.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: pismak, data postu: Monday, April 21, 2008 10:22
ja już CZUJĘ się urażona tym, że w sprawy państwa wtrąca się zakonnik, 'wyłudzający' pieniądze od najbiedniejszych.
gińcie wszyscy.
pismak Postów: 84
Konto od: 9.10.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: juive, data postu: Wednesday, July 9, 2008 11:53
Sądzimy, że religia zawsze była - jak autor(ka) wątku napisał(a) -  upolityczniona. Zawsze była narzędziem polityki. Od zawsze służyła Miłościwie Panującym do manipulowania ciemnym ludem i zarazem była świetnym czynnikiem jednoczącym naród.
juive Postów: 6
Konto od: 8.07.2008
Miasto: Zabrze
Permalink Autor: fryciulka, data postu: Monday, July 14, 2008 22:39
mnie ani polityka ani religia chrześcijańska mało obchodzi.
nie się dzieje co się ma dziać.
i tak nie możemy temu zapobiec.
Do każdego narkotyku dodaję kroplę krwi, odrobinę.
Minutę życia mam na to, by się uspokoić.

fryciulka Postów: 94
Konto od: 14.05.2007
Miasto:
Permalink Autor: realwodzu, data postu: Monday, July 14, 2008 23:12
Cytat fryciulka
nie[ch?] się dzieje co się ma dziać.i tak nie możemy temu zapobiec.

Kwintesencja sposobu myślenia kwiatu polskiej młodzieży: Po co zastanawiać się nad tym, co jest, czemu jest tak źle i co można z tym zrobić, skoro są tanie linie lotnicze do Irlandii?...

http://www.last.fm/user/realwodzu/
realwodzu Postów: 90
Konto od: 24.06.2007
Miasto: Warszawa