Bezpieczne logowanie oraz zasady ochrony hasła.

Permalink Autor: raul1991, data postu: Tuesday, March 4, 2008 08:03
Z tego co się orientuje i tak są keyloggery które przechwytuja dane z klawiatury a także klawiatury ekranowej ale jak dla młodszego pokolenia to bardzo przydatne :)
raul1991 Postów: 0
Konto od: 4.01.2008
Miasto: Włocławek
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Tuesday, March 4, 2008 09:53
Cytat raul1991

Z tego co się orientuje i tak są keyloggery które przechwytuja dane z klawiatury a także klawiatury ekranowej ale jak dla młodszego pokolenia to bardzo przydatne :)

Cofnij się do mojego postu w tym wątku odnośnie keyloggerów - Key Scrambler jest odpowiedzią na ten problem.
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: tomcio, data postu: Tuesday, March 4, 2008 12:02
Cytat raul1991

Nie istnieją keylogery, które zczytywałyby klawaiture ekranowa.
tomcio Postów: 63
Konto od: 24.03.2004
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Tuesday, March 4, 2008 12:40
Cytat tomcio
Nie istnieją keylogery, które zczytywałyby klawaiture ekranowa.

Dosłownie może i nie, bo i nazwa nie pasuje. Ale nietrudno wyobrazić sobie program przesyłający dane na temat pozycji kursora myszki oraz stanu kliknięć przycisków - to takie same dane, jak informacje o wciśniętych klawiszach. Taki trojan nastawiony na tę konkretną stroną PB jest w stanie bez problemów (po zestawieniu z obrazkiem klawiatury wziętym ze strony) przechwycić nasze hasła. Takiego trojana łatwo nawet byłoby dostosować do różnych serwisów z różnymi układami klawiatury.
Treść dodana do postu 04-03-2008 o godzinie 12:41
I nie musi on wysyłać czy gromadzić wszystkich ruchów myszki, a jedynie pozycje kursora w momencie kliknięcia - to już czyni zdanie wykonalnym i dość dyskretnym, żeby ruch sieciowy nie przyciągał uwagi osoby niezorientowanej.
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: tomcio, data postu: Tuesday, March 4, 2008 14:48
Cytat fotoedo
Dosłownie może i nie, bo i nazwa nie pasuje. Ale nietrudno wyobrazić sobie program przesyłający dane na temat pozycji kursora myszki oraz stanu kliknięć przycisków - to takie same dane, jak informacje o wciśniętych klawiszach. Taki trojan nastawiony na tę konkretną stroną PB jest w stanie bez problemów (po zestawieniu z obrazkiem klawiatury wziętym ze strony) przechwycić nasze hasła. Takiego trojana łatwo nawet byłoby dostosować do różnych serwisów z różnymi układami klawiatury.
Treść dodana do postu 2 godz. temu
I nie musi on wysyłać czy gromadzić wszystkich ruchów myszki, a jedynie pozycje kursora w momencie kliknięcia - to już czyni zdanie wykonalnym i dość dyskretnym, żeby ruch sieciowy nie przyciągał uwagi osoby niezorientowanej.

Szczerze to moznaby to zrobic o wiele prosciej, ale nie robmy tu szkolenia dla potencjalnych przestępców internetowych, bo zamiast ograniczyć liczbę włamań spowodujemy ich wzrost.
tomcio Postów: 63
Konto od: 24.03.2004
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, March 5, 2008 12:17
ale co to da??
i tak jak kolezanka kolego lub ktos tam to ta osoba widzi co my piszemy na tej ekranowej klawiaturze wiec to nie robi roznicy...
Monisiaa
Konto od:
Miasto: ...
Permalink Autor: xklaudynkax, data postu: Wednesday, March 5, 2008 15:05
Ja się barzdzo Cieszę przynajmniej nikt mi się nie włamie tak jak już kilka razy...
xklaudynkax Postów: 3
Konto od: 27.12.2006
Miasto: Łódź
Permalink Autor: kojotto, data postu: Wednesday, March 5, 2008 17:50
BEZ SENSU BO ODRAZU KTOŚ BĘDZIE CHCIAŁ KONTO UKRAŚĆ EHE ALE DÓŁ- BZDURA
kojotto Postów: 1
Konto od: 19.02.2008
Miasto: Łącko City
Permalink Autor: rosia, data postu: Wednesday, March 5, 2008 17:57
Cytat smyczek090

nie rozumiem co w tym takiego wspaniałego ?... trzeba byc glupim zeby na obcym kompie zaznaczyc opcje "pamietaj mnie"

a kiedy zamykamy witryne to automatycznie zostajemy wylogowani... wiec co daje ta opcja ?...

u mnie jak zaznaczylam ta opcje, to nie musze sie logowac, ciagle jestem zalogowana xd
to chyba tez zalezy, jaka masz przeglądarke.. ^^
rosia Postów: 0
Konto od: 1.02.2006
Miasto: Opole
Permalink Autor: boboszek, data postu: Thursday, March 6, 2008 10:45
Mi jeszcze hasła nie zabrali... x  dd.
No ale zdarzało sie moim kolezankom.. x d.

Dobrze robiCie . ^^

Bye Boboszek . ; **.
boboszek Postów: 0
Konto od: 21.10.2007
Miasto: Toruń
Permalink Autor: jagis1899, data postu: Monday, March 10, 2008 21:02
Mi sie jeszcze nie zdazyło wlamanie na konto ,ali tez nie wiem o przypadkach u mowich znajomyc ale "przezorny zawsze bespieczony"
a pomysł jets bardzo dobry!!
pozdrawiam
jagis1899 Postów: 20
Konto od: 21.02.2007
Miasto: Grudziądz
Permalink Autor: , data postu: Friday, March 14, 2008 17:39
dobry pomysł, tylko, że jest  "-" bo jak np. jesteś w kawiarence internetowej to ktoś przechodzący może zobaczyć co wpisujesz ;D no a ja komp mam w domu więc nie musze sie martwić.
Though all society is founded on intolerance all improvement is founde tolerance

Jedyna fanka Pudelka.

Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: szmacianykwiat, data postu: Thursday, May 1, 2008 14:44
Naprawdę dobry pomysł :)
szmacianykwiat Postów: 0
Konto od: 27.04.2008
Miasto: Bad City
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, June 4, 2008 18:21
Cytat tomcio
Nie podawać nigdy nikomu hasła do swojego photobloga.

To jest najczęstszy przypadek. Nie raz spotkałam sie na różnych kontach {serwisach}, że podają komuś hasło, a potem sie dziwią, że mu ukradli.

sprawdź pisownie zanim cos napiszesz.

Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: stamp, data postu: Monday, July 7, 2008 01:16
Jak to mówią:
Najsłabszym ogniwem jest zawsze człowiek ;)

Tak zwana socjotechnika ;P

Ale do czego zmierzam?
Do zachowania rozsądku przez użytkowników - podając KOMUKOLWIEK hasło - co już samo w sobie jest ogromnym ryzykiem - narażamy się na włam.

Pamiętajcie, że administracja nie potrzebuje go znać, bo ma możliwości odgórne;] (o ile się nie mylę ;)), także nie będą pytać o hasło - sam taki fakt już w ogromnej mierze jest oszustwem;)
stamp Postów: 0
Konto od: 5.08.2007
Miasto: A jaki to ma sens...