Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Katyń - podoba się? czy nie? - Forum Photoblog.pl

Katyń - podoba się? czy nie?

Permalink Autor: irminka, data postu: Thursday, April 10, 2008 23:36
Cytat zakazana
Ja na historii o Katyniu i całej tej zbrodni miałam wspomniane raz w 3 zdaniach góra, bo przecież pani nie zdąży z materiałem.

Nie rozumiem pretensji ;)
To nie wina nauczycielki, że materiału jest tyle, ile jest i niewiele czasu, by to wszystko umówić.
To wymagania programowe, maturalne narzucają nauczycielom pewien rytm pracy i oni nie mają możliwości mówić zbyt wiele o czymś, o czym tak naprawdę mówić nie muszą.

Sprawy tak ważne jak Katyń powinny być na lekcji poruszane, omawiane - ale w szerszym zakresie jest to możliwe tylko wtedy, gdy nauczyciel ma możliwość uzyskania z klasą dodatkowych lekcji.
Uczeń sam powinien drążyć tematy poruszane na zajęciach, jeśli wnikliwie chce poznać historię.
Wymagania maturalne sprawiają, że nauczyciel ma wytyczoną pewną drogę, której, dla dobra uczniów, powinien się trzymać.
Jest to niezależne od niego ;)
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: amaranth9, data postu: Saturday, October 18, 2008 12:14
Bądź co bądź "KATYŃ" uświadamia Polaków (i resztę Europy również) co działo się podczas wojny, jaki wpływ miała na nas Rosja.. Do momentu nagłośnienia sprawy katyńskiej wiele Polaków albo nie wiedziało czego dotyczy, albo sądziło że to Niemcy wymordowali masę ludzi. I chyba nie ma większego znaczenia czy film był niezły, kim obsadzony, ale ważne było jego przesłanie.
Jako widz odbieram  "Katyń" za bardzo dobrą produkcję, tym bardziej że dzisiejszy polski film nie jest na najwyższym poziomie.
amaranth9 Postów: 7
Konto od: 10.10.2008
Miasto: Pawłowice
Permalink Autor: , data postu: Friday, March 6, 2009 16:19
Ogólnie nie lubię tego typu filmów, lecz Katyń był ciekawy. Naprawdę mi się podobał.
Konto od:
Miasto: Poznań
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Friday, March 6, 2009 16:23
Jedna z najgorszych produkcji Wajdy. Aktorstwo beznadziejne... fabuła niespójna i wyidealizowana. Specjalnie po to, aby dzieci ze szkół mogły chodzić na ten film. Przy okazji parę milionów twórcom się zwróci. Beznadzieja...
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: entschuldigung, data postu: Saturday, March 7, 2009 19:34
No tak, ale myślę, że dzięki Katyniowi nie jeden Polak dowiedział się dokładniej o co chodzi z tą całą zbrodnią.
entschuldigung Postów: 199
Konto od: 4.02.2008
Miasto: Mszczonów
Permalink Autor: esterson, data postu: Sunday, March 8, 2009 10:15
jest świetny byłam w kinie ... mogła bym go obejrzeć jeszcze raz
esterson Postów: 3
Konto od: 20.04.2008
Miasto: Gorzów Wielkopolski
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Sunday, March 8, 2009 12:03
Cytat entschuldigung

No tak, ale myślę, że dzięki Katyniowi nie jeden Polak dowiedział się dokładniej o co chodzi z tą całą zbrodnią.

Jednakże nie przedkładałbym komercyjnego dzieła, które miało w zamierzeniu ukazanie strony psychologicznej opuszczonych matek i żon oficerów. Historii jest tam jak na lekarstwo. Dużo pięknych obrazków, nic poza tym. Lepiej, żeby Polacy czytali kroniki, dzienniki, książki na temat Katynia, niźli wypowiadali się na podstawie filmu.
Permalink Autor: radicalis, data postu: Wednesday, March 11, 2009 02:10
Cytat rzeczywistoscimasakrator
Lepiej, żeby Polacy czytali kroniki, dzienniki, książki na temat Katynia, niźli wypowiadali się na podstawie filmu.

błagam cie tylko niestawiaj sobie tej wypowiedzi za zyciowy cel, bo od razu mozesz sobie strzelić w łeb?
Do polaków za pomocą kronik?
pogieło cię, za przeproszeniem?
jeśli cos nie jest potrzebne do zabawy/egzystencji/przezycia/zrobienia kasy - to w polsce zostanie prędzej czy póxniej zapomniane przez większość. ieszmy sie że taka produkcja trafiła do kin. dzieki takim filmom nie musimy sie wstydzić przed innymi narodami własnej ignorancji wobec własnej historii, ludzie choćby z ciekawości obejrzą to "komercyjne gówno" i moze coś w ich mózgownicach zostanie.
1: odpowiedź szczera - wskazana...
2: ale konstruktywna złamasie!!!
3: prawda boli, głupota również, polecam panadol.
4: nie odpowiadam za to gdy zostanę sprowokowany bez wyraźnego powodu, a sprowokować mnie ciężko
5: 9/10 forumowiczów nie doczytuje do tej linijki, więc mogą nie wiedzieć że mam to serdecznie gdzieś i to czy się ze mną zgadzają ;]
radicalis Postów: 276
Konto od: 8.12.2005
Miasto: Legnica
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Wednesday, March 11, 2009 17:57
Cytat radicalis
jeśli cos nie jest potrzebne do zabawy/egzystencji/przezycia/zrobienia kasy - to w polsce zostanie prędzej czy póxniej zapomniane przez większość. ieszmy sie że taka produkcja trafiła do kin. dzieki takim filmom nie musimy sie wstydzić przed innymi narodami własnej ignorancji wobec własnej historii, ludzie choćby z ciekawości obejrzą to "komercyjne gówno" i moze coś w ich mózgownicach zostanie.

Kto produkuje film zazwyczaj naciąga go w swoją stronę(chodzi o narodowość). Właśnie takie przekonanie panuje za granicą zarówno wschodnią jak i zachodnią. Subiektywizm produkcyjny. Ludzie mają dystans do dzieł filmowych, bo wiedzą, że są "tylko" oparte na faktach. Nie są dokumentem. Weźmy choćby film "1612-Chroniki smutnogo vremeni", pomimo, że w Rosji jest traktowany jako prawda historyczna, to w Polsce panuje oburzenie ze względu na przekłamania. Analogiczna sytuacja panuje w Rosji co do Katynia. Film został zbojkotowany. Historia, którą nam się wkłada w szkolach, jak i historia wkładana do głów w innych krajach jest nadto aż subiektywna.

Tylko zastanawi mnie, gdzie się podział świetny warsztat, który mogliśmy podziwiać przy filmie "Kanał". Również przedstawiał ważne fakty z naszej Polskiej historii, ale w jakze inny sposób.... mniej spektakularny-bardziej rzeczywisty. Moim skromnym zdaniem Andrzej Wajda dostał dużo pieniędzy za to, aby spodobało się masom. I mierzi mnie gdy słyszę wywiad z owym reżyserem, podczas którego mówi, że to wielki hołd żonom, matkom.... No aż by się wstydził tak hołdować.
Permalink Autor: radicalis, data postu: Thursday, March 12, 2009 07:54
oki. ty wiesz o co kaman, ja tez wiem.
Wajda pare lat temu postanowił zrobic kilka ładnych filmow dzieki którym zarobi na reszte życia, bo poki co to przez cała komune robił ambitnie dla Siebie.
a na baleary trzeba za coś jeździć.
1: odpowiedź szczera - wskazana...
2: ale konstruktywna złamasie!!!
3: prawda boli, głupota również, polecam panadol.
4: nie odpowiadam za to gdy zostanę sprowokowany bez wyraźnego powodu, a sprowokować mnie ciężko
5: 9/10 forumowiczów nie doczytuje do tej linijki, więc mogą nie wiedzieć że mam to serdecznie gdzieś i to czy się ze mną zgadzają ;]
radicalis Postów: 276
Konto od: 8.12.2005
Miasto: Legnica
Permalink Autor: serenisima, data postu: Tuesday, April 14, 2009 17:14
Wg mnie był świetny, może dlatego, że lubię takie klimaty, ale i tak polecam ; ))
Aktorzy jak aktorzy, nie zwróciłam zbytniej uwagi.
serenisima Postów: 32
Konto od: 11.04.2009
Miasto: Sosnowiec
Permalink Autor: dobuch66, data postu: Wednesday, January 20, 2010 08:23
wspaniały film, pomimo swojej tragiczności
dobuch66 Postów: 56
Konto od: 30.11.2009
Miasto: Grudziądz
Permalink Autor: dirae, data postu: Sunday, January 24, 2010 11:11
Film oglądałam już jakiś czas temu, ale pamiętam, że strasznie mi się podobał. Interesuje się historią i to może dlatego. Końcówka filmu porażająca. Aż trudno człowiekowi dojść do siebie. To okropne, że takie rzeczy działy się okropnie.
dirae Postów: 72
Konto od: 3.10.2009
Miasto: Poznań
Permalink Autor: antoninace, data postu: Friday, January 29, 2010 15:18
Ten film jest zupełnie inny od innych filmów wojennych. Pomimo wątku tych którzy cierpieli zamknięci w obozach pokazane są też cierpienia ich rodzin.
Pokazana jest tu druga strona wojny, tych którzy są w domu jednak nie wiedzą co dzieje się z ich rodziną.
Katyń podobał mi się bardzo, aktorzy grają świetnie. I tak, szkoda że nie ma Oscara..
antoninace Postów: 6
Konto od: 2.03.2009
Miasto: Szczytno
Permalink Autor: onlylove, data postu: Saturday, January 30, 2010 16:09
Moim zdaniem Film Katyń jest super naprawdę mi się spodobał,nie żałuje że go obejrzałam.Byłam na nim w kinie efekty super naprawdę warto obejrzeć.
onlylove Postów: 6
Konto od: 24.11.2009
Miasto: Słupsk