Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Katyń - podoba się? czy nie? - Forum Photoblog.pl

Katyń - podoba się? czy nie?

Permalink Autor: irminka, data postu: Sunday, March 30, 2008 19:41
Cytat zakazana
wnioskuję po zachowaniu nie tylko młodzieży do lat 16 w kinie. ;)

W towarzystwie każdy zmienia swoje zachowanie o 180 stopni - zwłaszcza, gdy to towarzystwo jest nieodpowiednie i śmiać się będzie z powagi.
Dlatego ten film każdy powinien obejrzeć sam, zastanawiając się nad tym, co ogląda, a nie nad reakcją kolegów - co zapewne bardziej w kinie zaprzatało głowy większości nastolatków liczących się z bzdurną opinią znajomych.

Cytat alullu
Myślę,że Katyń powinien obejrzeć każdy Polak.

I ja także.
Ale w odpowiednich warunkach, o czym mowa wcześniej.
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: lombard, data postu: Saturday, April 5, 2008 21:17
sadze ze to zbyt wazny film zeby ogladac go ze szkola, niestety ja rowniez obejrzalam go w towarzystwie osob z klasy co nie bylo sluszne. mam dziwny uraz do osb ktore kompletnie nic nie czuja do tego filmu, a przeciez tak wiele znaczy. ten film naprawde wiele pokazuje jednak szkoda, ze tak malo osob zdaje sobie z tego sprawe.  
lombard Postów: 106
Konto od: 30.11.2007
Miasto: jarosław
Permalink Autor: irminka, data postu: Saturday, April 5, 2008 22:14
Cytat lombard
mam dziwny uraz do osb ktore kompletnie nic nie czuja do tego filmu, a przeciez tak wiele znaczy. ten film naprawde wiele pokazuje jednak szkoda, ze tak malo osob zdaje sobie z tego sprawe.  

Może i czują, ale w grupie boją się to okazywać.

Albo po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, czym był Katyń i, że to nie tylko film i jakaś historia, ale coś, co wydarzyło się naprawdę.
Permalink Autor: madzdz, data postu: Saturday, April 5, 2008 22:33
Według mnie sama nazwa tematu jest nietrafiona, bo to nie jest film który ma się podobać. Podobać to się może Step Up, Katyń natomiast ma trafić do odbiorcy.
Przyznam się, że jestem z historii bardzo cienka, a dzięki Katyniowi dotarło do mnie trochę informacji na temat tego zdarzenia. Dobra obsada.
Odpowiednikiem "Katynia" dla polaków jest "Wiatr buszujący w jęczmieniu" obrazujący losy irlandczyków. I tutaj powiem, że Katyń ciekawiej i zwięźlej przedstawił konkretne wydarzenie historyczne.
madzdz Postów: 47
Konto od: 29.10.2007
Miasto: Zabrze
Permalink Autor: lombard, data postu: Sunday, April 6, 2008 12:14
wlasnie ten brak swiadomosci mnie przeraza. skoro zyjemy w tym kraju powinnismy znac przede wszystkim jego hisotrie. w dodatku nigdy nie zrozumiem osob ktore w grupie boja sie cokolwiek okazywac, sprzeciwic sie czemus.
Permalink Autor: irminka, data postu: Sunday, April 6, 2008 12:39
Cytat lombard
wlasnie ten brak swiadomosci mnie przeraza. skoro zyjemy w tym kraju powinnismy znac przede wszystkim jego hisotrie.

To nie jest już wina samych obywateli, ale i systemu edukacji, nauczycieli.

Cytat lombard
w dodatku nigdy nie zrozumiem osob ktore w grupie boja sie cokolwiek okazywac, sprzeciwic sie czemus.

Ja też nie ;)
Ale tak już jest (zwłaszcza w pewnym wieku, kiedy najbardziej zależy nastolatkom najbardziej zależy na akceptacji) i nie da się tego zmienić.
Permalink Autor: lombard, data postu: Sunday, April 6, 2008 12:54
Cytat irminka
To nie jest już wina samych obywateli, ale i systemu edukacji, nauczycieli.

mozna powiedziec ze wina lezy po obu stronak ale i tak sadze, ze podejscie mlodziezy do nauki ( glownie historii) mowi wszystko za siebie. co jak co, ale wiekszosc nie ma pojecia o czym sa lekcje tego przedmiotu
Permalink Autor: zakazana, data postu: Sunday, April 6, 2008 15:27
Cytat lombard
mozna powiedziec ze wina lezy po obu stronak ale i tak sadze, ze podejscie mlodziezy do nauki ( glownie historii) mowi wszystko za siebie. co jak co, ale wiekszosc nie ma pojecia o czym sa lekcje tego przedmiotu

Większość młodzieży z chęcią spaliłaby szkołę i całe państwo Polskie, a więc wiadome jest jakie jest ich podejście do jakichkolwiek lekcji i filmów, które nie są przepełnione przekleństwami, krwią i czymś, z czego można się śmiać. ;)
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006
Miasto: Kraków
Permalink Autor: lombard, data postu: Sunday, April 6, 2008 16:06
Cytat zakazana
Większość młodzieży z chęcią spaliłaby szkołę i całe państwo Polskie, a więc wiadome jest jakie jest ich podejście do jakichkolwiek lekcji i filmów, które nie są przepełnione przekleństwami, krwią i czymś, z czego można się śmiać. ;)

nic dziwnego, w koncu to ''dzisiejsza mlodziez'' :P do tego jeszcze trzeba dodac manie na punkcie idiotycznych filmow typu ''american pie'' ;]
Permalink Autor: dejwid, data postu: Sunday, April 6, 2008 16:19
w pierwszym rzędzie za taki stan rzeczy odpowiadają RODZICE. Spójrzmy: to rodzice dają łapówki, zazdroszczą sąsiadom, nie wiedzą po co chodzą do kościoła, do niedawna obchodzili święta państwowe w supermarketach, leżą na kanapie i gapią się w telewizor, robią przekręty podatkowe, nie chodzą na wybory, awanturują się wszędzie gdzie tylko mogą, obgadują "bliźnich" i przekazują swoją prlowską mentalność.

Nauczyciele, szczególnie młodzi są naprawdę ideowi i mają pomysł na swoją pracę, ale w zetknięciu z mamuśkami tatuśkami i ich bachorami wszystkiego się odechciewa. A bachory nie mogą być inne skoro mają tak beznadziejnych rodziców.
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: zakazana, data postu: Sunday, April 6, 2008 18:43
Dejwid masz tu rację poniekąd. Za wychowanie odpowiada głównie rodzic, ale przecież teraz dla szpanu kreuje się z siebie kogoś, kim się nie jest. :)
She saw him, she saw him
In a second she knew
..
Permalink Autor: joltme, data postu: Sunday, April 6, 2008 22:17
Większości sie chyba nie podobał.
Mnie przypadł do gustu.
Choć niektóre sceny bym jednak usunęła.
joltme Postów: 19
Konto od: 27.08.2007
Miasto: Zielona Góra
Permalink Autor: zakazana, data postu: Tuesday, April 8, 2008 10:15
Cytat joltme
Choć niektóre sceny bym jednak usunęła.

W większości filmów odnoszę takie wrażenie, ale jednak tutaj trzeba to zaakceptować, bo to to tylko i wyłącznie zamysł twórcy. ;)
She saw him, she saw him
In a second she knew
..
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, April 9, 2008 17:09
Cytat madzdz
Według mnie sama nazwa tematu jest nietrafiona, bo to nie jest film który ma się podobać. Podobać to się może Step Up, Katyń natomiast ma trafić do odbiorcy.

otóż to, do mnie trafił, tak, że czułam go jeszcze przez kilka dni. Jeśli zobaczy się TO na własne oczy o wiele lepiej się rozumie wielkość tragedii. Bo właściwie to czego uczymy się w szkole jest w pewnym sensie suche, odcedzone z ludzkich uczuć. Może dlatego niektórzy tak bezdusznie traktują zajścia z Katynia. nie możemy zapominać, że to nie była tylko śmierć wielu oficerów, ale także właśnie ludzi z krwi i kości- ojców i mężów, na których czekały rodziny.
Konto od:
Permalink Autor: zakazana, data postu: Wednesday, April 9, 2008 19:48
Cytat joasiek92
Bo właściwie to czego uczymy się w szkole jest w pewnym sensie suche,

Ja na historii o Katyniu i całej tej zbrodni miałam wspomniane raz w 3 zdaniach góra, bo przecież pani nie zdąży z materiałem.

Cytat fryciulka
no i koniec najlepszy... jak ludzi zabijają

Idiotyczne. Teraz żaden film nie może być dobry, gdy nie ma w nim zabijania ? Masakra.

Zabronione jest dodawanie posta pod postem przez jednego użytkownika.
She saw him, she saw him
In a second she knew
..

Post edytowany Wednesday, April 9, 2008 19:48 przez moderatora irminka
Permalink Autor: reserve, data postu: Thursday, April 10, 2008 19:49
film mi się podobał tylko czasami szło się pogubić
okey, let's go
reserve Postów: 4