Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Katyń - podoba się? czy nie? - Forum Photoblog.pl

Katyń - podoba się? czy nie?

Permalink Autor: dagma, data postu: Wednesday, March 5, 2008 18:31
Cytat livestrong
no to będę pierwszą osobą, której się film nie podobał. pozwolę sobie zacytować pewnego dziennikarza (bodajże z wprost, ale nie jestem pewna), z którym się całkowicie zgadzam - wajda nie kręci już filmów, tylko szuka okazji, do której doczepiłby swoje nazwisko... a historia, która jest w katyniu przedstawiona, nie miałaby szans zdarzyć się naprawdę.

podsumowując - błędem była nominacja, jeszcze większym byłoby przyznanie wajdzie oscara.

teraz możecie mnie zjechać do woli. ;d

Szczerze mówiąc trochę mną to wstrząsnęło - tzn. słowa: "historia, która jest w Katyniu przedstawiona nie miałaby szans zdarzyć się naprawdę".
Przecież właśnie chodzi o to, że to się ZDARZYŁO !!! Niemcy, czy Rosjanie, sama się już w tym gubię, a Katyniu mordowali polskich oficerów! Myślałaś, że to, ot tak, ktoś sobie wymyślił, czy co?... Wajda tylko pomógł tej oliwie wreszcie wypłynąć na wierzch............

Swoją drogą, mówiąc od rzeczy, zastanawiam się, czego Niemcy uczą się w szkole na historii.
dagma Postów: 24
Konto od: 26.08.2007
Miasto: Toruniek
Permalink Autor: mesmerize, data postu: Wednesday, March 5, 2008 22:59
Film b. dobry.
Jednak dla mnie na Oscara zasługiwało ostatnie 15 min.
i tak niektóre sceny.
mesmerize Postów: 6
Konto od: 28.06.2007
Miasto: koniec świata.
Permalink Autor: dejwid, data postu: Thursday, March 6, 2008 19:27
Cytat baskas
kogo byś w takim razie obsadziła w tych rolach?

kogo obsadziłabym w tej ROLI, jednej konkretnej roli Wesołowskiego. Nie miałam w tym momencie na myśli konkretnych nazwisk, po prostu uważam, ze co roku szkoły teatralne kończą młodzi ludzie, którzy by to lepiej zagrali. Pytanie tylko czy telewizja polska takich szuka? Wszak widzów trzeba do filmu czymś przyciągnąć. Wesołowski jest znany więc się nie sprawdza jego rzeczywistych umiejętności.
To tak samo jak te wszystkie Herbusiowe czy ostatnio bodaj któraś z małolat z blog 27, co one robią w kinematografii? przyciągają wątpliwego gustu publikę...

Akurat Wesołowskiemu źle nie życzę (chociaż faktem jest, źe prawdziwe, samorodne talenty, aktorzy-amatorzy nie zdarzają się zbyt często i nawet niezłemu amatorowi się przyda jakaś szkoła), najgorsza jest wg mnie postawa tych którzy go w tej roli obsadzili. Zero ambicji po prostu.
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: , data postu: Friday, March 7, 2008 17:06
Mi się nie podoba :/
Konto od:
Miasto: okolice Krakowa xD
Permalink Autor: raven89, data postu: Saturday, March 8, 2008 13:33
Mi się Katyń podobał...o ile to jest dobre słowo,bo nie wiem czy takie filmy mogą się podobać..ale był dobry.Pod względem obsady jak dla mnie ok,mimo,że aktorzy z telenowel to dobrze zagrali swoje role
raven89 Postów: 8
Konto od: 7.03.2008
Miasto: Poznań
Permalink Autor: entschuldigung, data postu: Saturday, March 8, 2008 23:51
Film cudowny i warty obejrzenia, ale w jak najmniejszym gronie. Bo trzeba pewne sprawy samemu przemyśleć i ułożyć sobie w głowie.
entschuldigung Postów: 199
Konto od: 4.02.2008
Miasto: Mszczonów
Permalink Autor: ayuk, data postu: Sunday, March 9, 2008 17:31
w zasadzie to się zawiodłam
miałam nadzieję na coś innego
Ale oglądnąc powinien każdy!
ayuk Postów: 14
Konto od: 8.12.2007
Miasto: Turostowo
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, March 19, 2008 20:53
Mi "Katyń" bardzo się podobał.
"A dzis sama nie rozumiem , jak przez własną dumę
mogłam Ciebie zranić i przepraszam za to, że
za to że kłamałam, za to że krzywdziłam
i dziś już nie ważne że kochałam, że byłeś dla mnie
wszystkim w co wierzyłam"
Konto od:
Miasto: Braniewo
Permalink Autor: proxima1985, data postu: Saturday, March 22, 2008 20:43
Katyń - podoba się? czy nie?

Moze trzeba tam bylo byc i wtedy zapytac sie "podoba się? czy nie?"
proxima1985 Postów: 4
Konto od: 21.09.2007
Miasto: Ostroda/Bydgoszcz
Permalink Autor: zladziewczyna92, data postu: Sunday, March 23, 2008 18:14
Mi sie średnio podobał
myślałam że to będzie cos lepszego
zladziewczyna92 Postów: 37
Konto od: 20.03.2008
Miasto: Kraków
Permalink Autor: , data postu: Monday, March 24, 2008 22:44
Jeśli pytanie o film... podobał sie.
ale historia była wstrząsająca.
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: amatorka, data postu: Saturday, March 29, 2008 11:24
Wydaję mi się, że pytanie `podoba się/ nie podoba` to złe pytanie jeżeli chodzi o ten film.
Właściwie to nie moze być film, który się po prostu podoba, bo on ma pokazać prawdziwą historię. Nie może stać się ulubionym filmem, bo to nie jego rola.
Film zrobił na mnie ogromne wrażenie, chociaż znani aktorzy grający na codzień w serialach zniszczyli trochę realia historii. Moim zdaniem. Mimo wszystko - wybitny film.
amatorka Postów: 85
Konto od: 23.06.2007
Miasto: Koszalin
Permalink Autor: zakazana, data postu: Saturday, March 29, 2008 19:26
Cytat amatorka
Mimo wszystko - wybitny film.

Właśnie, tu się zgodzę. Nie chciałam cytować całej Twojej wypowiedzi, a więc wzięłam kawałeczek. O aktorach tu już była mowa, ale to tylko zamysł reżysera. Przynajmniej nie byli okropni i nie widzieliśmy w nim jakiejś gwiazdy muzyki, które teraz lgną na wielki ekran.
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006
Permalink Autor: veryoriginal, data postu: Saturday, March 29, 2008 21:03
Cytat dejwid
ale bym nie obsadzała aktorów z telenowel :/

dokładnie. jeszcze tylko brodzik brakuje ;/
leżę tu, leżeć chcę, aż zredukuję się,

do ostatniego z tchnień '
veryoriginal Postów: 166
Konto od: 9.11.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: alullu, data postu: Sunday, March 30, 2008 15:40
Mnie film nie zachwycił,ale zaliczam go do udanych.

Myślę,że Katyń powinien obejrzeć każdy Polak.
Więc spleć palce z moimi palcami i chodź...
alullu Postów: 74
Konto od: 7.12.2007
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: zakazana, data postu: Sunday, March 30, 2008 17:11
Cytat alullu
Myślę,że Katyń powinien obejrzeć każdy Polak.

Mądra wypowiedź, z którą się zgadzam. Mimo wszystko nie każdy Polak jest godzien tego filmu - wnioskuję po zachowaniu nie tylko młodzieży do lat 16 w kinie. ;)
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006