Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Katyń - podoba się? czy nie? - Forum Photoblog.pl

Katyń - podoba się? czy nie?

Permalink Autor: dagma, data postu: Tuesday, February 26, 2008 16:14
Czytałam sobie opinie ludzi na forum o Oscarach.
Doszłam do wniosku, że jedni Katyń kochają, a drudzy nienawidzą.
A wy??

Post edytowany Tuesday, February 26, 2008 16:14 przez moderatora zieloneserce
dagma Postów: 24
Konto od: 26.08.2007
Miasto: Toruniek
Permalink Autor: dejwid, data postu: Tuesday, February 26, 2008 19:16
niezły.
ale bym nie obsadzała aktorów z telenowel :/
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: zakazana, data postu: Tuesday, February 26, 2008 22:13
Tak.
Wszyscy oglądając film patrząc na aktorów - mi to w zupełności nie przeszkadza i film jak najbardziej podobał mi się.
Zarówno wątek, aktorzy, a co najlepsze wykonanie, które było  f e n o m e n a l n e.

Szkoda, że Oscara nie ma film. Zapewne wszystko temu, że ta afera z gazeta była, która oskarżyła Niemców o zbrodnię katyńską.
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006
Miasto: Kraków
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Tuesday, February 26, 2008 22:14
dla mnie wybitne kino.
niektórzy mogą "nienawidzić" tego filmu z powodu, iż stał się jako taką "lekturą" - wiele szkół było na nim w kinie.
telenowele telenowelami - faktycznie, gdy aktor zasiedzi się w serialu i widzimy go później w jakiejś ambitnej produkcji od razu przychodzi nam na myśl, np. oo Rysiek z Klanu! i przysłania nam to nieco właściwe odbieranie filmu.
ale aż takich skrajności w Katyniu nie ma. a aktorzy grają, jak na taką produkcję przystało.

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: zakazana, data postu: Tuesday, February 26, 2008 22:23
dredzinko, ja byłam z klasą, czego żałuję potwornie. Połowa właśnie śmiała się z aktorów - teksty, docinki, śmiechy. Zachowywali się jak dzikuski. Na dodatek na seansie były dzieci z podstawówki, które pytały kiedy była wojna. Polska ginie sama w sobie.
She saw him, she saw him
In a second she knew
..
Permalink Autor: dejwid, data postu: Wednesday, February 27, 2008 10:05
aktor sam siebie niszczy grając w serialu. Nie chodzi o skojarzenie z bohaterem telenoweli, chociaż może trochę też, ale o wypalenie zawodowe.
Zresztą Żmijewski nigdy nie był dla mnie zbyt przekonywujący, jest raczej najsłabszą częscią obsady "Katynia".
Oglądałam chyba wszystkie największe filmy Wajdy i ten najmniej mnie poruszył (na tle innych oczywiście). Nic na to nie poradzę, po prostu Wajda zrobił filmy większe, ale na nie młodzież nie pójdzie do kina. A fenomenalna gra aktorska to np. Ziemia Obiecana albo Człowiek z marmuru z debiutującą Jandą.
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
Permalink Autor: zakazana, data postu: Wednesday, February 27, 2008 10:38
Tak. Człowiek z marmuru i Ziemia Obiecana - filmy wspaniałe pod każdym względem. Mimo wszystko myślę, że filmu nie zniszczyli do końca aktorzy, ale obsada była znajoma i nikt nie miał problemów z tym, kto gra kogo. :P
She saw him, she saw him
In a second she knew
..
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Wednesday, February 27, 2008 17:44
Cytat zakazana
ja byłam z klasą, czego żałuję potwornie. Połowa właśnie śmiała się z aktorów - teksty, docinki, śmiechy. Zachowywali się jak dzikuski. Na dodatek na seansie były dzieci z podstawówki, które pytały kiedy była wojna.

ja też byłam z klasą i wszystko było jak należy - wydaje mi się, że w tym wieku ma się już świadomość jak należy zachowywać się w kinie, szczególnie gdy nie jest to komedia.
(swoją drogą nie kojarzę momentów z których można byłoby się zaśmiewać?)
podstawówka... no cóż. mimo wszystko ten film był skierowany chyba do nieco starszej widowni.

Cytat dejwid
aktor sam siebie niszczy grając w serialu.

dokładnie.

Cytat dejwid
Zresztą Żmijewski nigdy nie był dla mnie zbyt przekonywujący, jest raczej najsłabszą częscią obsady "Katynia".

myślałam raczej o Małaszyńskim, ale Żmijewski no tak. nawet oglądając ostatnio "Lawę" i widząc go w roli Gustawa/Konrada też na pierwszy rzut oka przywołałam skojarzenie z "doktorem Burskim" - no ale każdy sam wybiera swoją drogę kariery...

Post edytowany Wednesday, February 27, 2008 17:44 przez moderatora dredzinka
Permalink Autor: zakazana, data postu: Wednesday, February 27, 2008 18:41
Cytat dredzinka
wydaje mi się, że w tym wieku ma się już świadomość jak należy zachowywać się w kinie, szczególnie gdy nie jest to komedia.

Więc trzecia gimnazjum dla niektórych to za wcześnie na wizytę w kinie.
She saw him, she saw him
In a second she knew
..
Permalink Autor: dejwid, data postu: Wednesday, February 27, 2008 19:34
Co do Małaszyńskiego to myślę, że akurat jest niedoceniany hehe:) w "Katyniu" ten jego monolog był na moje oko dość dobrze zagrany.
Może po prostu nie trawię Żmiejewskiego, a do Małaszyńskiego czuję sympatię bo jest poetą, wokalistą i chodzi w glanach :D
Permalink Autor: zakazana, data postu: Thursday, February 28, 2008 10:15
Małaszyński na dodatek przystojny dość jest i ładnie się prezentuje. Dobrze, ze Zakościelnego nie wzięli. -.-
She saw him, she saw him
In a second she knew
..
Permalink Autor: dejwid, data postu: Thursday, February 28, 2008 12:09
no ale brakowało mi np. Mateusza Damięckiego albo Antoniego Pawlickiego, chociaż nie wiem kogo mogliby zagrać :p nie było chyba postaci na tak młodych aktorów aczkolwiek moim zdaniem dużo mogliby wnieść do filmu.
Permalink Autor: whiteinnocent, data postu: Thursday, February 28, 2008 16:01
Cytat dredzinka
(swoją drogą nie kojarzę momentów z których można byłoby się zaśmiewać?)

Moja klasa za wybitnie śmieszne momenty w filmie uznała końcowe sceny... :/
Jak dla mnie to juz naprawde przekroczyło wszystkie granice... Nie sądziłam, jeszcze wtedy, że mam ludzi z tak beznajdziejnym "poczuciem humoru" i nie potrafiących się zupełnie zachować...
whiteinnocent Postów: 158
Konto od: 9.03.2006
Permalink Autor: , data postu: Thursday, February 28, 2008 16:33
co do filmu... Podobał mi się, ale brakowało mi tego "czegoś". Mimo wszystko cieszę się z nominacji do Oskara.
obasada?
Świetna. Że Małaszyński w jednej z głónych ról? Dobrze!
Dziewczyny, oglądające Magdę M. oraz czytające "pudelka" mogą kojarzyć go tylko z seialu. Polecam wam "Białą sukienkę" może zmienicie podejście
Pozatym jak dobrze pamiętam Maja Ostaszewska także grała w serialu. Zagrała świetnie.
Lubię filmy o tematyce wojennej.
Hej Twój Bóg
Dziwny twór o twarzach
Stwór monstrum
Z cybernetycznego nieba
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Thursday, February 28, 2008 19:19
Ostaszewska wybitnie.
Cieleckiej nie lubiłam za bardzo, ale między innymi po tym filmie zaczęłam inaczej na nią patrzeć.

Cytat dejwid
no ale brakowało mi np. (...) Antoniego Pawlickiego, chociaż nie wiem kogo mogliby zagrać :p

no jak brakowało, jak przecież grał! :D

Cytat baskas
Polecam wam "Białą sukienkę" może zmienicie podejście

znamy, znamy "Białą Sukienkę".
ja go lubię, tylko myślałam, że lubujący się w ambitniejszym kinie, pod wpływem serialu, będą mieli o nim nieco inne zdanie. przeliczyłam się, jak widać. i dobrze :)
Cytat baskas
Pozatym jak dobrze pamiętam Maja Ostaszewska także grała w serialu.

ajj serial serialowi nierówny. a Ostaszewska z tego co kojarzę gra(ła?) jakiś czas w "Na dobre i na złe" czy gdzieś jeszcze?
jeśli swoje życie poświęci się grze w Klanie to później nawet próby wydostania się z niego lub "tylko" realizowanie innych przedsięwzieć kulturalnych będzie traktowane niezbyt serio i to serialową postać wciąż będziemy mieć w pamięci ("Ławeczka" - sztuka, w której gra Piotr Cyrwus (aż dziwne, że jeszcze funkcjonuje (no.. oficjalnie) pod tym nazwiskiem i jest rozpoznawany, była wystawiana u mnie kilka miesięcy temu i prócz śmiesznych komentarzy na temat jakie to to będzie nic więcej nie przychodziło na myśl. na spektaklu nie byłam, ale jakby pan Piotr wybitnie nie zagrał, nie zaśpiewał, nie zatańczył - słyszałabym tylko: "dzieci, umyjcie rączki!"...)
a epizody w serialach mogą być jako taką odskocznią od poważnych ról w teatrze (w jakimś wywiadzie czytałam właśnie takie słowa, nie pamiętam już którego, aktora).
film - teatr - serial  to trzy zupełnie inne dziedziny kultury (żeby nie mówić sztuki - co do ostatniego, szczególnie w skrajnych postaciach) i łączenie ich to bardzo ryzykowna sprawa, bez niepożądanych skutków udaje się tylko nielicznym, naprawdę dobrym aktorom.

Permalink Autor: fryciulka, data postu: Thursday, February 28, 2008 19:34
failm dosyc fajny, w niektorych momentach nudzi [wg mnie] no i koniec najlepszy... jak ludzi zabijają
Do każdego narkotyku dodaję kroplę krwi, odrobinę.
Minutę życia mam na to, by się uspokoić.

fryciulka Postów: 94
Konto od: 14.05.2007
Miasto: