Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek 100 dni rządów PO. - Forum Photoblog.pl

100 dni rządów PO.

Permalink Autor: irminka, data postu: Monday, February 25, 2008 14:06
Jak oceniacie działalność Platformy od momentu, w którym objęła ona rządy?

A przede wszystkim - jak oceniacie stosunek opozycji do tych rządów i jej 'wystąpienie' z okazji 100 dni rządów PO?
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: dejwid, data postu: Monday, February 25, 2008 14:48
wystąpieniem jestem zbulwersowana jak kabaret pod wyrwigroszem ^^ skandal po prostu :D

a rządy... hm... nie miałam tyle czasu się nimi zajmować co rządami PiSu... a i nie było aż takiej potrzeby...

jest taki błogi spokój... jak się kadencja obecna rozpoczynała to mój tato stwierdził "jaka cisza jest bez tych dwóch jazgotów [w domyśle Giertycha i Leppera]" i rzeczywiście. wtedy byli w koalicji a teraz ich nie ma w ogóle. i to jest świetne.
Kaczyński za to nie zamierza się zmienic, więc nie ma się czym martwić. Gorzej gdyby zmienił taktykę... póki co nie jest żadnym zagrożeniem dla PO.
Prezydent coraz śmieszniejszy i coraz mniej kompetentny (ostatnio odznaczał Beenhakkera i nie wiem czemu mówił na niego "Benhauer" lol :|).

Co tu jeszcze można powiedzieć... nie ma paranoików, na ministralnych stołkach nareszcie są ludzie kompetentni (Sikorski, Rostowski). Nie mogę się tylko przyzwyczaić, że były prezydent mojego miasta czyli Bogdan Zdrojewski jest minister Kultury. Cały czas mi się wydaje, że Obrony :D Myślę, że nadawałby się lepiej na to stanowisko.
No i Schetyna w MSWiA jakoś mi się nie widzi.
Ale to wszystko da się przeżyć póki jest spokój :)

Aha no co do tych zarzutów o małej ilości ustaw. No cóż od lat się powtarza, że przerost biurokracji, tworzenie przepisów i ciągłe ich poprawianie jest o wiele bardziej szkodliwe niż nic nie robienie. Jeżeli tylko PO dopracowuje porządne ustawy i dlatego tak ich jest mało to ok, gorzej jeśli jest tak jak w ministerstwie Ewy Kopacz gdzie podobno wszystko leży.
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: irminka, data postu: Monday, February 25, 2008 15:24
Cytat dejwid
wystąpieniem jestem zbulwersowana jak kabaret pod wyrwigroszem ^^ skandal po prostu :D

Zgadzam się. Najśmieszniejsze jest to, że osoby, które rządziły przez 2 lata (i nie zrobiły nic, poza tworzeniem i zrywaniem koalicji, nie mówiąc już o innych 'ciekawych' sytuacjach IV RP xD) wytykają "nicnierobienie" PO po dniach 100. Może chodzi im o niewożenie się jednego polityka kilkoma samochodami rządowymi, o wyprowadzanie psów posła przez pracowników służb specjalnych, a może o to, że brak jest seksafer. Bo jeśli o to chodzi - to się z panem Kaczyńskim zgodzę.

Mam jedynie nadzieję, że Donald Tusk nie da się sprowokować.
Bo rządy gadania i bezsensownej paplaniny to my już mieliśmy.
Teraz czas na działanie i wydaje mi się, że obecny rząd jest ku temu odpowiedni.
Permalink Autor: dejwid, data postu: Monday, February 25, 2008 22:40
zachowanie PiSu ani trochę mnie nie dziwi, każda partia przechodząc do opozycji nabywa pewnych cech.
Oczywiście licząc na to, że ludzie zapomnieli co wyrabiali jak byli przy władzy ^^
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
Permalink Autor: tootalnie, data postu: Wednesday, March 5, 2008 16:53
Kaczyńskich też tak wyśmiewano w piosenkach i kabaterach. A jego już nie wolno bo świety ?! ;-/

I co? nIc nie robili. No i bardzo dobrze. Należy mu się. Wybaczcie, ja jestm w Cracow, ale oburza mnie sytułacja Polskiej Wsi!
Została ukarana za  to że PO miało tam najmniejsze poparcie! No niedorzeczne! Tak nie można...;/

PiS- opozycja! Tak jak opozycja, jest od tego żeby krytykować, ale nie tylko. PiS poprał parę rzeczy Platformianych . ciesze się z tego.

PiS  Koch koch:*
tootalnie Postów: 2
Konto od: 7.12.2007
Miasto: Kraków
Permalink Autor: irminka, data postu: Wednesday, March 5, 2008 17:11
Cytat tootalnie
Kaczyńskich też tak wyśmiewano w piosenkach i kabaterach.

Bo było ku temu wieeeeele powodów.
Tak wiele, że aż śmiać się chce, nazywając PiS i całą jego koalicję, partiami ;)

PiS w sposób niedorzeczny 'czepia się' działalności PO, która przez tak krótki okres czasu nie zdążyła się rozwinąć.
Oni mieli swoją szansę - i co? Wozili się państwowymi limuzynami, wykorzystywali państwowych funkcjonariuszy do prywatnych celów, zajmowali się jedynie tworzeniem i rozwiązywaniem koalicji. Tylko z tego są tak naprawdę znani - powiedz mi, proszę, co przez 2 lata zrobili dla państwa polskiego? (oprócz wprowadzenia nieporęcznych i nieprzemyślanych mundurków i wyrzucenia z listy lektur Gombrowicza).
I jak tu się nie śmiać w takiej sytuacji.

Pokaż mi takie chore sytuacje w obecnym rządzie.
A dlatego, że ich nie ma - PiS próbując wytykać błędy (ekhm, tego nie skomentuję, bo słów brak), sam się ośmiesza.
Pozostaje się cieszyć, że nie wygrali kolejnych wyborów xD
Permalink Autor: spawany, data postu: Wednesday, March 5, 2008 17:48
Cytat irminka
PiS w sposób niedorzeczny 'czepia się' działalności PO, która przez tak krótki okres czasu nie zdążyła się rozwinąć.
Oni mieli swoją szansę - i co?

A PO co robiło ? Ludzie, co się dzieje z waszą pamięcią ? Przypomnieć też należy, że PO miało ( i nadal ma ) wielkiego sojusznika, jakim jest telewizja. Tak PiS miał swoją szansę, ale wszystkie zamiary tej partii zostały wykreowane na te złe. A 100 dni to mało ? Wystarczy spojrzeć na hsitorię i zobaczyć co w ciągu stu dni zrobił Napoleon... I trzeba mieć na uwadze, że wtedy nie było środków szybkiego przekazu ani innych udogodnień.

Zbyt nerowowy chyba jestem, aby gadać o polityce... Należy mieć nadzieję, że ludzią analizować i wyciągać wnioski, i po przyszłych wyborach będzie inna partia rządząca. Tak, chodzi mi o PiS.
Ignorantia iuris nocet

Bez jaj...
spawany Postów: 286
Konto od: 19.09.2006
Miasto: Leszno
Permalink Autor: dejwid, data postu: Thursday, March 6, 2008 10:01
to nie gadaj. tak będzie lepiej. bo nie wiesz o czym.
:|
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Thursday, March 6, 2008 11:08
Cytat spawany
A 100 dni to mało ? Wystarczy spojrzeć na hsitorię i zobaczyć co w ciągu stu dni zrobił Napoleon...

Z takim porównywaniem uważałbym, bo możemy od teraz każde rządy rozliczać po 100 dniach i żaden nie będzie w stanie odkręcać rzeczy poprzedników i wprowadzać swoich na czas. Nie od dzisiaj wiadomo, że na poważne zmiany i jedna kadencja potrafi nie wystarczyć, tak samo jak na szczeblu gminnym.
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: bezstresu, data postu: Tuesday, March 11, 2008 09:48
Każdy ma prawo do swojej opinii... Jedni są na TAK inni sa na NIE.. co sie tyczy tej calej sytuacji, i ogólnie rzecz biorąc sytuacji politycznej w Polsce, to powiem krótko: nie będzie lepiej, bedzie śmieszniej xD a bedzie tak dopóki u władzy bedą ludzi "skażeni" komunizmem ;) możecie sie nie zgadzać i macie do tego prawo absolutne, ale każdy w głebi duszy wie, że taka jest prawda xD
krótko i na temat - nostress
bezstresu Postów: 17
Konto od: 10.02.2008
Miasto: Legnica
Permalink Autor: dejwid, data postu: Tuesday, March 11, 2008 10:00
Cytat bezstresu
dopóki u władzy bedą ludzi "skażeni" komunizmem

chyba dopóki skażeni komunizmem będą wybierać władzę. Bo wszystkie te partie od prawa do lewa byłyby tak naprawdę skłonne wprowadzić radykalne, liberalne reformy (najbliżej tego jest oczywiście PO), tylko ten durny naród woli stać miejscu z tą swoją prlowską mentalnością (stąd np. społeczna aprobata obchodzenia podatków, utrzymywania bezpłatnej nauki, służby zdrowia itd.). Stąd również w polskiej konstytucji jest zapis o społecznej gospodarce rynkowej. Polak nie mógłby zaakceptować, że nagle musi płacić za coś co w PRLu miał "za darmo" i oczywiście powiększyłoby się grono myślicieli opowiadających o dobrobycie za Gierka.

Akurat władza dobrze zna wagę i potrzebę radykalnych reform, ale nie popełni politycznego samobójstwa podejmując niepopularne decyzje. I ja to rozumiem. To Polacy się muszą najbardziej zmienić.
Permalink Autor: bezstresu, data postu: Tuesday, March 11, 2008 13:26
moze i masz jakąś tam racje ale dalej obracamy sie w kręgu ludzi epoki komunizmu, czy to polityków czy szarych zjadaczy chleba, i nic na to nie poradzisz.. prawdziwą Polske zaczną dopiero budowac pokolenia przyszłe, jakiekolwiek zmiany nastąpią dopiero w momenic gdy zacznie sie zmieniac mentalnośc Polakow, zaróno obywateli jak i polityków.. a co do tych liberalnych, radykalnych reform... Jednym słwoem nie wierze już w bajeczki serwowane przez świnie przy korycie ;)A jeśli Ci sie nie podoba "nasz durny naród" to droga wolna na zachód.. do Irlandii na zmywak, albo do Niemiec na ogórki ;) Polska jeszcze bedzie kiedyś wielka ;) bez opinii jednostek, które dużo mówia ale i tak nic nie zmienią :P Każdy ma swój rozum i widzi co sie dookoła niego dzieje :) Kto chce ten sobie nie da mydlić oczu.. :) System w Polsce jest chory, ułomny, a Twoi politycy i tak tego nie zmienią ;)
Permalink Autor: dejwid, data postu: Tuesday, March 11, 2008 14:03
hyhyhyhyhhy a kto ci powiedział, że dużo mówię a nic nie robię? haaaa nie muszę nigdzie wyjeżdżać, tutaj robię zawód, jak na złość zawód politologa(politolożki^^)
więc, teoretycznie to właśnie JA jestem przyszłym pokoleniem  przygotowywanym do zmieniania polskiej polityki. ach ach ach.

tak na marginesie. nowe pokolenie wcale nie jest lepsze od pamiętającego komunę. wystarczy spojrzeć. roszczenia mają identyczne.
Permalink Autor: bezstresu, data postu: Tuesday, March 11, 2008 16:02
Cytat dejwid

hyhyhyhyhhy a kto ci powiedział, że dużo mówię a nic nie robię? haaaa nie muszę nigdzie wyjeżdżać, tutaj robię zawód, jak na złość zawód politologa(politolożki^^)
więc, teoretycznie to właśnie JA jestem przyszłym pokoleniem przygotowywanym do zmieniania polskiej polityki. ach ach ach.

tak na marginesie. nowe pokolenie wcale nie jest lepsze od pamiętającego komunę. wystarczy spojrzeć. roszczenia mają identyczne.

Kilka kwestii:

1. Nie odbieraj mojej wypowiedzi tak jak gdyby była tylko do Ciebie kierowana... Często używam przenosni i aluzji, a to wlasnie była aluzja :P

2. Moze i jestes przyszlym pokoleniem, tak samo jak ja i wiele innych użytkowników photoblogu.. i moze cos uda Ci sie zmienic w swoim otoczeniu, w swoim świecie, może osiągniesz sukces.. i jeśli tego dokonasz to chwała Ci za to. Ale nie oszukujmy sie, nasze pokolenie róniez niewiele zmieni, nie zmieni Polski od razu na lepszą... na to trzeba pokoleń, lat.. Tak jak powiedzialem, dopiero nasze dzieci, wnukowie itpepes itedes beda w stanie odmienić zupełnie Polskę, bo nie będą mialy na sobie jarzma komunizmu i wojny ( nie daj boże)... Póki co my jesteśmy w stanie krok po kroku ulepszać system, zmieniac oblicze naszje ojczyzny na arenie miedzynarodowej, ale nie zrobimy cudu... Możemy też walczyć z systemem który nas zniewala i czyni uległymi, ale to już sprawa osobistego wyboru, decyzji...

3. Masz racje, nasze obecne pokolenie nie jest świete, ale nie mówmy tu już o młodzieży, badz co badz naszej przyszłosci, o nas samych, w takich kategoriach... Jakie roszczenia?! O co chodzi wogóle?! Młodzi ludzie maja wlasne cele, ambicje, chca cos osiagnac w zyciu, chca cos zmienic na lepsze... W tym momencie wchodzimy na bardzo rozległe terytorium pojęć teorii prawa cywilnego, jeśli już mowisz o roszczeniach to kto w takim razie jest wierzycielem a kto dłużnikiem?? :)
Permalink Autor: dejwid, data postu: Tuesday, March 11, 2008 17:08
1. to co nazywasz aluzją, a zostało zastosowane wobec mojej wypowiedzi było nietrafione i tylko to wytknęłam.
2.
Cytat bezstresu
Jakie roszczenia?! O co chodzi wogóle?!

czyżbyś nie był w klimacie a) amnestii maturalnej b) becikowego c) płatnych studiów itp.?
bo we wszystkich tych kwestiach przeważająca część naszego cudownego "przyszłego pokolenia" popiera znaczną interwencję państwa. co jest głupotą do kwadratu i cofa nas wobec krajów NAPRAWDĘ rozwiniętych.
3.
Cytat bezstresu
Młodzi ludzie maja wlasne cele, ambicje, chca cos osiagnac w zyciu, chca cos zmienic na lepsze...

taaaa, tacy są ambitni, że wyjeżdżają do tyry na zachód. na pewno robią to dla dobra Polska. haha.
4. o tym prawie cywilnym to już  w ogóle jakiś kosmos. ja tu mówie na Boga o mentalność po-prlowskiej ale to trzeba znać pojęcie tegoż. tylko myślałam, że dość jasno się wyraziłam wcześniej... państwowa służba zdrowia, szkolnictwo itp. to socjalizm a nie liberalizm. a tylko w liberalizmie gospodarka może się naprawdę dobrze rozwijać. w naszej sytuacji wszelkie blokady wprowadzania liberalnych ulepszeń systemowych są siłą wsteczną dla prawdziwych przemian.
Jeżeli ludzie, np. górnicy czy celnicy będą się kazali sponsorować przez państwo to nigdy się nie wygrzebiemy z prlu i tyle. Rzecz w tym, że naród tego nie rozumie, nie interesuje się ekonomią kraju w skali makro tylko w skali mikro.
Permalink Autor: bezstresu, data postu: Tuesday, March 11, 2008 18:46
hehe a myślisz ze dzięki czyim zabiegom CZĘŚĆ młodych ludzi opuszcza Polske aby troche dorobic na zachodzie i wrócic?? De facto i tak predzej czy pozniej wiekszosc wraca...

BTW

Cytat dejwid
taaaa, tacy są ambitni, że wyjeżdżają do tyry na zachód. na pewno robią to dla dobra Polska. haha.

nie odmawiaj nikomu ambicji, dlatego, że młodzi starają sie cos zrobic ze swoim życiem, w taki czy inny sposób... I masz racje nie robia tego dla dobra Polski, robią to dla WŁASNEGO dobra, i ja sie nie dziwie ani w żaden sposób tego nie krytykuje, bo skoro mój kraj nie oferuje mi niczego konkretnego to wybieram to co dla mnie najlepsze ;) A poza tym sa ci ktorzy wyjezdzaja, sa i Ci ktorzy zostaja i probuja cos w Polsce zmienic, i wszystkim chwała za to, ze robia cokolwiek ;) A takie uwagi jak Twoja nie są na miejscu i z takim podejsciem niewiele zmienisz w Polsce... Jeśli chcesz byc politykiem w przyszłości to zainteresuj sie problemami zwykłych ludzi, jak zrobić, zeby nie było takich własnie sytuacji jak masowe wyjazdy na zachód... Bo takie patrzenie przez pryzmat dobra Polski na niewiele sie zda ;)

Cytat dejwid
państwowa służba zdrowia, szkolnictwo itp. to socjalizm a nie liberalizm. a tylko w liberalizmie gospodarka może się naprawdę dobrze rozwijać. w naszej sytuacji wszelkie blokady wprowadzania liberalnych ulepszeń systemowych są siłą wsteczną dla prawdziwych przemian.
Jeżeli ludzie, np. górnicy czy celnicy będą się kazali sponsorować przez państwo to nigdy się nie wygrzebiemy z prlu i tyle. Rzecz w tym, że naród tego nie rozumie, nie interesuje się ekonomią kraju w skali makro tylko w skali mikro.

O widze tutaj liberalne poglądy ;) a i owszem mozesz takie mieć ;) Tylko mi jeszcze przypomnij jak skonczyl szanowny pan J.K.Mikke ze swymi LIBERALNYMI poglądami...Otóż ten liberalizm go przytłoczył, przerósł, kreował sie na rzecznika polskiego liberalizmu, a stał sie jego ofiarą, showmenem ( troche zboczyłem z tematu) ;) Otóż z przykroscia powiem Ci ze liberalizmu w Polsce nie będzie nigdy.. Mimo iż sama idea liberalizmu jest ciekawa, to przyznam... jednak liberalizmu w Polsce nie bedzie ( powtarzam sie ) a dlaczego? a dlatego że Polska w kierunku państwa opiekuńczego, a co ma do zaoferowania liberalizm?? wolny rynek bla bla ble ble ble... znamy te bajeczki ;) che być apolityczny i niech tak pozostanie ;) polityke zostawiam tym, którzy potrafią sie gryżć nawzajem, a w miedzyczasie snuć bajeczki... przykładów PEŁNO xD

aha i jesli chodzi o te "roszczenia" to na drugi raz pisz konkretnie o co chodzi, bo jak sama widzisz są niejasności

Moge nawijac o polityce godzinami chociaz niewiele mnie ona interesuje i sie na niej nie znam w sumie, ale i tak moja opinia niczego nie zmieni