Konkurs z okazji nowego wyglądu fotoblogów!

Permalink Autor: czekamnatelefon, data postu: Thursday, January 14, 2010 19:10
Co Ciebie osobiście przyciąga do Photoblog.pl?

Mnie najbardziej przyciągają osoby pasjonujące się fotografią, ich staranność w wykonywaniu zdjęć, precyzja. I wiele ciekawych wpisów pod zdjęciami, z życia codziennego.
czekamnatelefon Postów: 4
Konto od: 18.05.2009
Miasto: Wódka
Permalink Autor: pepiszon, data postu: Thursday, January 14, 2010 19:14
Co jest dla Ciebie najważniejsze w Photoblog.pl?Dlaczego?
Najważniejsze jest dla mnie to że na fotoblogach można spotkać każdego od profesjonalnego fotografa, pokazującego najlepsze zdjęcia z swojej sesji po zwykłego człowieka, który przez zdjęcia chce pokazać chwile z swojego życia.
pepiszon Postów: 0
Konto od: 22.07.2009
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: jogobela2, data postu: Thursday, January 14, 2010 19:19

Zastanawiam się, co mnie w ogóle przyciąga? Nie, nie! Nie pociąga, a przyciąga. Przemieszcza, wlecze, pozyskuje, zwabia, ujmuje, podbija, nęci, mami, kusi...
    Co mnie przyciąga? Rzecz jasna, ukochana planeta Ziemia i całe jej powszechne ciążenie, zwane grawitacją. Szczegółowe zgłębianie się w problematykę pojęcia jest nie na miejscu. Chodzi głównie o to, że każdy skok ma swój finał na ziemi.
    Co jeszcze? Istnieje ponoć  przyciąganie międzyludzkie - wzajemne na siebie odziaływanie. Coś w rodzaju metafizyki. Czasem mam wrażenie, że niektórzy bardziej mnie odpychają, ale dobrze, przyjmijmy, że międzyludzkie przyciąganie jednak isnieje. Jestem więc, jako przedstawicielka zaszczytnego gatunku homo sapiens, niejako jednym z ogniw tego międzyludzkiego łańcucha.
    Czasem przyciągają mnie czyjeś myśli. Częściej zdarza mi się być przyciągniętą przez kogoś wzrokiem. W szkolnym żargonie nazywamy to miarą. Czasem są to smaczne zapachy z kuchni, czasem Sandra Bullock. Często coś przyciągnie moją uwagę, na chwilę albo na dłużej. Gdybym była z metalu, przyciągałby mnie magnes.
    A co takiego przyciąga mnie do Photoblog.pl? Co sprawia, że ustawiłam tą stronę jako pierwszą na mojej liście ulubionych? Odpowiem prozaicznie: przyzwyczajenie. Klik! Klik! Przeglądarka włączona. Szybki ruch myszą, bez wahania. Klik! Photoblog.pl na ekranie. I już. Zwykła, codzienna, komputerowa czynność. Ale jednak, nie umniejszając, czynność przyjemna i sprawiająca dużo radości niemalże dziecięcej. Dzieci wypełniają kolorowanki, ja bawię się kolorami fotobloga. Dzieci uczą się literek, układają budowle z klocków, ja z literek układam domki, kamienice i wieżowce.
    Przyzwyczajenie. Zwykłe, najzwyklejsze przyzwyczajenie przyciąga mnie do Photoblog.pl.

www.photoblog.pl/jogobela2
perpetuum mobile!
jogobela2 Postów: 41
Konto od: 28.02.2008
Miasto: Jagodowo
Permalink Autor: aguch, data postu: Thursday, January 14, 2010 19:23
Do Photoblog przyciąga mnie to że moge poznać ciekawych fotografów. Mogę się podzielić swoimi pomysłami fotograficznymi, mogę się czegoś dowiedzieć na temat pod jakim kątem robic zdjęcie i mogę od niektórych liczyć na  pomoc. Przyciąga mnie także to że osoby które komentują moje zdjęcia mogą powiedzieć jakie poprawki mogę zrobić a czego niedostrzegam. Także przyciąga mnie to że jest to fotoblog i mogę czytać ciekawe opowieści i przezycia różnych osób, a nawet dzielić się zainteresowaniami.
aguch Postów: 31
Konto od: 16.06.2007
Miasto: Torun
Permalink Autor: ilikecoke, data postu: Thursday, January 14, 2010 19:26
Photoblog.pl to tak naprawdę jedyny portal z którego korzystanie ma sens...Poznałam tu wiele utalentowanych ludzi, którzy są dla mnie inspiracją a ich zdjęcia pomagają mi zrozumieć tajemnice fotografii...
Ja sama kiedy zaczęłam korzystać z Photoblogu.pl odkryłam sens w tym co robię tak naprawdę dla zabawy...zaczęłam przywiązywać uwagę do każdego momentu w moim życiu do każdego szczegółu szukając w nim idealnego materiału na zdjęcie...:)
Myślę, że wszystko w Photoblogu.pl jest tak naprawdę ważne...
"Gdyby tak można było sfotografować nasze sny !"
ilikecoke Postów: 0
Konto od: 4.08.2009
Miasto: Nowy Sącz
Permalink Autor: zapachherbaty, data postu: Thursday, January 14, 2010 19:37
Co jest dla Ciebie najważniejsze w Photoblog.pl? Dlaczego?

Na serwis photoblog.pl trafiłam przypadkiem, poszukując jakichś ciekawych stron, gdzie mogłabym założyć konto i spróbować swoich sił w internecie, wśród szerszej publiczności. Na początku było kiepsko, nie wiedziałam jak wygląda społeczność photobloga, chciałam wdrażać się powoli w ten świat. Zaglądałam na coraz więcej profili, przyglądałam się zdjęciom (według mnie) naprawdę dobrych fotografów, uczyłam się, pytałam, zdobywałam wiedzę dotyczącą tajników fotografii. Mogłam się w końcu rozwijać. Długo nie zaglądałam na forum, nigdy nie lubiłam czytać wypowiedzi na forach, nie wiem czemu, chyba po prostu, ot tak. Jednak któregoś dnia zajrzałam. Byłam zdumiona ile znalazłam tam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Mimo iż jest to portal (jakby na to nie patrzeć) blogowy, gdzie zawsze blogi kojarzyły mi się ze smętnymi opowieściami o dołującym życiu i wylewaniu uczuć, które wszyscy czytają - tak w tym przypadku, photoblog.pl jest dla mnie skarbnicą wiedzy dotyczącej fotografii, znajduje się wśród ludzi o podobnych zainteresowaniach a przede wszystkim wśród takich, dla których zdjęcia to nie kawałek błyszczącego (bądź matowego :)) papieru, lecz coś więcej.
zapachherbaty Postów: 0
Konto od: 20.08.2008
Miasto: Konin
Permalink Autor: iroony, data postu: Thursday, January 14, 2010 19:45
najważniejsze dla mnie jest to, że istnieją tu jeszcze wartościowe osoby z wspaniałymi pomysłami, a także to, że photoblog robi dla nas tak wiele, choć nie wszystkim się to podoba. mogę napisać o swoim życiu i niektórzy to ocenią.
photoblog w przyszłości będzie estetyczną stroną, rożniącą się od innych - nie tak jak NK czy Fotka.pl. będzie można ukrywać wszystko przed nieznajomymi oraz organizować własne konkursy.
przyciąga mnie oryginalność tzw. internetowego pamiętnika.
Treść dodana do postu 14-01-2010 o godzinie 19:48
cenią* a nie ocenią.
iroony Postów: 7
Konto od: 10.07.2009
Miasto: Bydgoszcz
Permalink Autor: ilizzie, data postu: Thursday, January 14, 2010 19:48

Do photoblog.pl przyciągają mnie zmiany jakie we mnie zaszły. Kiedy weszłam tu po raz pierwszy 2 lata temu robienie zdjęć traktowałam po prostu jako zwykłe przyciśnięcie migawki, bez serca, bez namysłu. Z czasem, głównie dzięki poznaniu wielu niesamowitych ludzi i zobaczeniem wielu fascynujących fotografii przychodziło mi do głowy coraz więcej pomysłów, a do serca coraz więcej chęci. Dzisiaj fotografia jest dla mnie sposobem postrzegania świata oraz idealną okazją do wyrażania uczuć i emocji.
Ponadto jest tu wiele interesujących opcji, dzieki którym można nawiązać nowe znajomości oraz bardziej efektownie prezentować swoje prace.
Mam nadzieję, że ten serwis będzie istniał jak najdłużej w takim stanie, w jakim jest teraz, albo nawet lepszym z mnóstwem wspaniałych ludzi i prac. :)
ilizzie Postów: 1
Konto od: 23.07.2009
Miasto: Opole
Permalink Autor: rebel94, data postu: Thursday, January 14, 2010 19:53
Najważniejsze w Photoblogu jest dla mnie to że mogę się podzielić z światem częścią swojego życia. Przez zdjęcia daje się poznać ludziom i światu. Mogę wyzwolić swoje emocje poprzez notki i dzielić się chwilami szczęścia ale i smutku. Gdy otrzymuje miłe komentarze pod zdjęciami to podnosi mnie to na duchu i daję siłę do życia. Moja kreatywność modelingowa jak i fotograficzna może być doceniona a to wszystko dzięki photoblogowi.
rebel94 Postów: 0
Konto od: 14.12.2008
Miasto: Lubanie
Permalink Autor: libeerta, data postu: Thursday, January 14, 2010 19:54
`Co jest dla Ciebie najważniejsze w Photoblog.pl? Dlaczego?`
Photoblog jest dla mnie czymś wyjątkowym i nie ma czegoś podobnego do niego i przede wszystkim mogę się tu dzielić tym co jest dla mnie najważniejsze -  wspomnieniami i zdjęciami. Moge napisać tu wszystko co myślę, a także mogę poznać opinię innych ludzi o moich zdjęciach co jest dla mnie ważne ponieważ myślę o fotografii w przyszłości.

libeerta Postów: 8
Konto od: 23.04.2009
Miasto: Toruń
Permalink Autor: abisia, data postu: Thursday, January 14, 2010 20:06
Słowa naszą tarczą.
abisia Postów: 30
Konto od: 11.09.2008
Miasto: Wrocław
Słowa naszą tarczą.
Otóż, przed chwilą, kiedy postanowiłam odpowiedzieć, złapałam za myszkę (nie wiedząc jeszcze co napiszę) i poczułam coś dziwnego.
Miałam oszałamiającą wizję.
Zobaczyłam stronę główną PhotoBlog.pl Zmieniła się nie do poznania. W lewym górnym rogu jak zawsze widniało logo, jednak było inne niż dotychczas. Było niesamowicie nowatorskie, zachwyciło mnie. Na tej właśnie głównej stronie było wszystko niezwykle przejrzyste. Z niej można było dotrzeć do każdego zakamarka photobloga. Przy pierwszym zalogowaniu w ciągu dnia, pokazywała się jedna z 200-stu historyjek złożona z najleprzych zdjęć w portalu. Dlatego też, nie było "Polecanych" na stronie głównej, a historyjki były wybierane losowo. Strona główna "Mojego fotobloga" miała formę starej zdobionej księgi z napisem "A Ty? Jak dziś wpiszesz sie do naszej historii?". Po otwarciu księgi można było zarządzać swoim kontem. Wszystko było niezwlykle łatwe w obsłudze. Ku uciesze całej społeczności photoblog'owej zdjęcia mogły mieć dowolną rozdzielczość. To eszcze nie był koniec niespodzianek. Jak się okazało na ostatniej stronie księgi była rubryka "Życzenia". Życzenia te miały być związane z photoblogiem. Niestety każdy miał tyklo trzy życzenia! Na pocieszenie powiem, że jeśli było możliwe do zrealizowania, tak się właśnie działo.
Cóż za przeżycie! ;)
Treść dodana do postu 14-01-2010 o godzinie 20:09
ps.:przeprszam za te dwa puste posty, nie wiem co się stało ;p
Słowa naszą tarczą.
Permalink Autor: 17minut, data postu: Thursday, January 14, 2010 20:25
Najwazniejsze dla mnie chyba jest przekazanie czastki mnie- fotografii. Poprzez Photobloga wiele nauczylam sie, poznalam wielu ludzi, (; Generalnie photoblog zmotywowal mnie do dalszej realizacji fotografowania.
17minut Postów: 1
Konto od: 22.05.2008
Miasto: kraków
Permalink Autor: bloddroppe, data postu: Thursday, January 14, 2010 20:29

Portal Photoblog.pl pozwala poznać człowieka. Nie przez wygląd, czy sposób mówienie, a przez to, co sam postrzega na co dzień. Patrząc na kwiecistą łąkę, czy zachmurzone niebo każdy dostrzeże inny fragment krajobrazu i inaczej go zinterpretuje. Dzięki takiemu postrzeganiu świata sami stajemy się bogatsi, nasze horyzonty poszerzają się. Photoblog.pl pozwala właśnie rozwijać swe wewnętrzne „oczko”, umożliwia dostrzeganie czegoś, czego jeszcze wczoraj nie było widać choćby przez lupę.
bloddroppe Postów: 0
Konto od: 5.09.2008
Miasto: Bielawa
Permalink Autor: maleo, data postu: Thursday, January 14, 2010 20:35
Najważniejsze jest to, że ludzie lubią czytać moje notki i sprawia mi to satysfakcje, bo lubię publikę.
Jak się zmieni Photoblog.pl w przyszłości? Twoja wizja.
w przyszłości fotoblog będzie równie normalnym portalem, nie zepsuje się i będzie jeszcze więcej użytkowników.
codziennie przeglądam wiele fotoblogow roznych ludzi. lubie ogladac ich zdjecia i bardzo mnie to wciąga.

pozdrawiam
maleo Postów: 0
Konto od: 19.09.2007
Miasto: Szczerców