Konweter szerokokątny?

Permalink Autor: nagros, data postu: Tuesday, January 5, 2010 17:16
Czy według Was warto wydać pieniądze na konwerter szerokokątny? Nie mam na razie wystarczająco kasy na obiektyw Fisheye, a chciałbym uzyskiwać takie efekty na zdjęciach (nie z pomocą programów). Jeśli tak to jaki współczynnik powinien mieć, aby po założeniu na obiektyw 18-70 na krótkim końcu uzyskiwał efekt Fisheye? 0,5 x?

Z góry dzięki
N.
nagros Postów: 4
Konto od: 7.04.2009
Miasto: Łomża
Permalink Autor: blaniu, data postu: Wednesday, January 6, 2010 16:10
wg mnie nie warto.. sam miałem taki dylemat konwertery fisheye do 300zł załozone na obiektyw od lustrzanki dają taką jakość jak słoik załozony na obiektyw. Moim zdaniem lepiej sobie poczekać i dozbierac na fisheye np samyang czy Falcon 8mm/3,5 za 899 zł albo Zenitara 16mm/2,8 (jak sie uda to za 400) co prawda w zenitarze jest 16mm co po cropie daje ok 27 chyba no ale lekką beczke widac. Tak wiec nie wydawaj kasy w błoto i zbieraj na tego fisheya za 899 zobacz na optyczne.pl jaka jest wyjebana jakość pozdro
blaniu Postów: 3
Konto od: 17.01.2009
Miasto: Końskie
Permalink Autor: olo1, data postu: Wednesday, January 6, 2010 18:16
Nie warto inwestować w żadne konwertery, przystawki, soczewki itp. (jedyny wyjątek zrobiłbym dla DCR-250 ale to jest makro)

Jedyny słuszny obiektyw to:
http://www.foto-tip.pl/sklep/samyang_8_mm_f_3_5_aspherical_if_mc_fish_eye_do_aparatow_canon-p-1357.html

Mają najtaniej, sklep sprawdzony, sam u nich często kupuję.

Sam obiektyw co prawda manualny, jednak nie przeszkadza to absolutnie.
WWW.FOTO-OLSZEWSKI.PL
olo1 Postów: 75
Konto od: 1.03.2007
Miasto: Kraków
Permalink Autor: radicalis, data postu: Wednesday, January 6, 2010 19:13
no dobra mistrzowie a jaki automatyczny sposób polecicie hę? może komuś zależy na af, a nie ma kasy. prosze też o odpowiedź ludzi mających taki konwerter - opłaca się?, jakie efekty?
1: odpowiedź szczera - wskazana...
2: ale konstruktywna złamasie!!!
3: prawda boli, głupota również, polecam panadol.
4: nie odpowiadam za to gdy zostanę sprowokowany bez wyraźnego powodu, a sprowokować mnie ciężko
5: 9/10 forumowiczów nie doczytuje do tej linijki, więc mogą nie wiedzieć że mam to serdecznie gdzieś i to czy się ze mną zgadzają ;]
radicalis Postów: 276
Konto od: 8.12.2005
Miasto: Legnica
Permalink Autor: pewexsiezezloscil, data postu: Wednesday, January 6, 2010 20:08
Hehe kolega cięty język widze mało biegły w fotografii. Te obiektywy ostrzą od kilkudziesięciu cm, a fiszajem nigdy nie robisz z dystansu, przewaznie z dosc bliskeiej odleglosci, ale wiekszej niz te 40cm. Odkrecasz pierscien ostrzenia na nieskonczonosc lekko przymykasz przysłone i włala. Sam na mojej sigmie tak robie, a mam AF.

Te konwerterz mozna sobie darowac, strata pieniedzy. Juz kolega wspomnial, ze jakoscia podaja sobie reke ze sloikami.
pewexsiezezloscil Postów: 32
Konto od: 21.12.2009
Miasto: tychy
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Thursday, January 7, 2010 15:53
Zawsze można próbę strzelić z M42. I tak się wiele nie poostrzy.
To nie moja wina, że ja tak myślę...
rzeczywistoscimasakrator Postów: 933
Konto od: 1.03.2009
Miasto: Płock
Permalink Autor: nagros, data postu: Friday, January 8, 2010 18:55
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, zbieram na obiektyw. Ale mam jeszcze pytanie: moglibyście polecić jakiegoś taniego Fish-eye'a ale z AF?
nagros Postów: 4
Konto od: 7.04.2009
Miasto: Łomża
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Saturday, January 9, 2010 13:46
Sigma AF 15/2.8 EX DG Fisheye DG

Najtańszy fisz dla Sony z AF chyba.
Permalink Autor: siekul, data postu: Saturday, January 9, 2010 14:01
Mam pytanie... jest jakiś dobry fish eye do aparatów Nikona?
Cena to do ok. 1000 złotych.
Co mnie obchodzi to, że czasem coś źle powiem?
Staram się pomóc, a wiem, że inni poprawią. ^^
siekul Postów: 109
Konto od: 1.01.2010
Miasto: Ruda Śląska
Permalink Autor: rzeczywistoscimasakrator, data postu: Saturday, January 9, 2010 15:47
Samyang 8mm f/3.5 Asph IF MC

900zł kosztuje.