Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Krótsze wakacje, więcej ferii. - Forum Photoblog.pl

Krótsze wakacje, więcej ferii.

Permalink Autor: diosa, data postu: Friday, May 2, 2008 07:54
Cytat ambiwalencjaxuczuc
to jasne, że dzieciaki będą wiały z lekcji i wagarowały.
nikomu się nie będzie chciało siedzieć w klasie po 6-7 godzin.

Dokładnie.
Poza tym mundurki-należy coś pod nie założyć,
A wiadomo,to będzie lato-gorąco,więc ugrzejemy się. (w liczbie mnogiej,bo mnie to też by obowiązywało)
Osobiście nie chciałabym mieć wolne w jesień,no chyba,że pod tym pozorem,że
Mogłabym sobie wyjść na dwór i porobić zdjęcie JEŻELI pogoda by dopisała,co w tej porze roku,
Jest naprawde nawet trudne. Ale tak naprawde weekendy przecież są,więc i tak miałabym na to czas.

diosa Postów: 64
Konto od: 23.02.2008
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: , data postu: Friday, May 2, 2008 20:38
mnie też się nie podoba! nie mają już pomysłów co by tu zmienić, to wakacji się czepneli.
Kiedy palec wskazuje niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
Konto od:
Miasto: Olsztyn.
Permalink Autor: izzzuniaaa, data postu: Friday, May 2, 2008 23:52
Toż to istna tragedia...
Wakacje są jedynym czasem, w którym mogę sobie wypocząć, do szkoły wracam pełna pozytywnej energii i chęci do działania, a po feriach... zdycham, bo nie wyrabiam, im więcej takiego wolnego w ciągu roku, tym trudniej wrócić mi do szkoły, myślę, że większość też tak ma.

Nie zauważyliście, że im większe reformy w oświacie, tym gorzej? Matury z matmy, egzaminy gimnazjalne z języków, mundurki, obowiązkowa religia, krótsze wakacje... I co jeszcze? ;/
izzzuniaaa Postów: 19
Konto od: 3.11.2007
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: diosa, data postu: Saturday, May 3, 2008 10:02
Cytat izzzuniaaa
Nie zauważyliście, że im większe reformy w oświacie, tym gorzej? Matury z matmy, egzaminy gimnazjalne z języków, mundurki, obowiązkowa religia, krótsze wakacje... I co jeszcze? ;/

Nie wymieniłaś kamer w szkołach. ^^'
Hym,to prawda.
Ale nawet tok nauczania się zmienił.
To,co ja teraz mam w szkole,to moja mama mówi,że miała to,
4 lata później.
No więc chyba coś nie tak jest..?
diosa Postów: 64
Konto od: 23.02.2008
Permalink Autor: irminka, data postu: Saturday, May 3, 2008 10:59
Cytat izzzuniaaa

Nie mogę się zgodzić w pełni z Twoją wypowiedzią.
Matura obowiązkowa z matematyki podniesie poziom nauczania tego przedmiotu w szkołach - to chyba nie jest źle? Patrz na to przez pryzmat edukacji, a nie Twojej chęci lub niechęci do przedmiotu.
Podobnie sprawa się ma z angielskim na testach gimnazjalnych - do tej pory angielski przez niektóre szkoły traktowany był ulgowo, nie nauczano tak, jak się powinno. A teraz to musi się zmienić, w końcu z gimnazjum będzie się wychodzić z wiedzą w jakimś stopniu ugruntowaną, a nie "My name is..." i nic więcej.
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, May 7, 2008 08:50
on  jest glupi ja wole miec dluge wakacje a jak on chce to ja mu zaproponuje caly rok bez urlopu zobacczymy jak mu mina zzednie i co o tym myslicie
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: , data postu: Thursday, May 8, 2008 15:39
Ja byłbym nawet za tym żeby jeszcze trochę przedłużyć wakacje (w czerwcu i tak mało kto chodzi do szkoły) kosztem feri lub innych przerw świątecznych
Konto od:
Miasto: Grudziądz
Permalink Autor: karoska, data postu: Thursday, May 8, 2008 19:24
Cytat irminka

Podobnie sprawa się ma z angielskim na testach gimnazjalnych - do tej pory angielski przez niektóre szkoły traktowany był ulgowo, nie nauczano tak, jak się powinno. A teraz to musi się zmienić, w końcu z gimnazjum będzie się wychodzić z wiedzą w jakimś stopniu ugruntowaną, a nie "My name is..." i nic więcej.

Irminko, tylko wyobraź sobie, że właśnie przez to, że niektóre szkoły język angielski traktowały ulgowo jest problem. Bo jeżeli taki 2go gimnazjalista dowie sie, że za rok pisze jeszcze test z angielskiego OBOWIĄZKOWO, a akurat w jego szkole na angielski przymykano oko, to jak ci sie wydaje, ile punktów może dostać z takiego testu?

karoska Postów: 57
Konto od: 10.02.2006
Miasto: Toruń
Permalink Autor: , data postu: Friday, May 9, 2008 07:34
bez przesady ten test nie jest taki trudny;
one wymagają od ucznia nie tyle wiedzy co logicznego myślenia
Konto od:
Miasto: Grudziądz
Permalink Autor: irminka, data postu: Friday, May 9, 2008 22:41
Cytat karoska
Bo jeżeli taki 2go gimnazjalista dowie sie, że za rok pisze jeszcze test z angielskiego OBOWIĄZKOWO, a akurat w jego szkole na angielski przymykano oko, to jak ci sie wydaje, ile punktów może dostać z takiego testu?

Ale dowie się o tym nie tylko gimnazjalista, ale i jego nauczyciel, który będzie musiał coś z tym zrobić ;)
Poza tym zmian nie wprowadza się z dnia na dzień.
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: xxsweetdangerxx, data postu: Monday, May 12, 2008 23:27
ajj tam rozpaczacieco do tych mundurkow. U mnie w kraju wszyscy nosza mundurki i nikt nie narzeka. Jest to duzo wygodniejsze a ile oszczedza czasu rano...
ale co do wakacji to sie z Wami zgadzam . Ja mam 3 miesiace od 1 czerwca do 28 sierpnia i chyba bym sie zabila jakbym w polowie sierpnia musiala isc.
polski rzad jest smieszny, nie wiedza co wymyslac naprawde...
xxsweetdangerxx Postów: 4
Konto od: 29.11.2007
Miasto: Poznan - Cork
Permalink Autor: misiaczek83, data postu: Wednesday, May 14, 2008 20:19
ZOBACZYMY CO NASZE UCZONE MINISTERSTWO WYMYŚLI
misiaczek83 Postów: 1
Konto od: 4.04.2008
Permalink Autor: , data postu: Friday, May 23, 2008 12:51
Mnie nie podoba się ten pomysł.
Niekoniecznie dlatego, że w sierpniu trzeba iść do szkoły.

Minister oświaty stwierdziła, że przeciez nie ma  wolnego czasu od września do świąt Bożego Narodzenia, że trzeba nam dać w międzyczasie dwa tygodnie ferii. Moim zdaniem to nie będzie dobrze. po wakacjach feriach uczniowe stają się bardziej leniwi aniżeli zmotywowani do nauki. Więc co to da? Nic.
Hej Twój Bóg
Dziwny twór o twarzach
Stwór monstrum
Z cybernetycznego nieba
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: , data postu: Saturday, June 21, 2008 10:27
Ja nówię NIE! przeciez sierpień to jest najlepsza pora na rózne wyjazdy! ja mam nadzieje ze to nie wejdzie w użycie. Myślę że rodzice i dzieckiaki będą się buntowac! przeciez tak jak było dotychczas było dobrze, tylko to pieprdzielone ministerstwo edukacji wciaz chce cos zmieniac! dlaczego oni chca tak na siłe odgapiać od innych krajów?
Konto od:
Miasto: Kamesznica
Permalink Autor: chemilka, data postu: Friday, June 27, 2008 14:14
Mi sie wcale to nie podobuje. Ale mysle ze to nie wypali bo nikomu nie bedzie sie chcialo siedziec w szkole tyle czasu gdy na dworze taka piekna pogoda :D... a zreszta przez 10lat juz przywyklam do 2miesiecznych wakacji i jakos trudno bedzie sie przestawic:P. i co my zima przez tak dlugie ferie bedziemy robic??!! Ja i tak przez te 2 tygodnie zmulam w domu bo zima nie ma co robic a latem mnie prawie w domu nie ma:P
chemilka Postów: 55
Konto od: 24.05.2008
Miasto: Polkowice/Zielona Góra
Permalink Autor: marada, data postu: Friday, June 27, 2008 17:30
Osobiście jestem przeciw tego typu zmianom. Co się dzieje po wszystkich feriach, wakacjach, świętach i długich weekendach? Przyzwyczajamy się do chodzenia do szkoły, lekcji, jakiegoś harmonogramu. Nie wyobrażam sobie takiego systemu również z tego względu, że w wielu szkołach na hasło "ferie" nauczyciele reagują zadając mnóstwo prac domowych, bo będzie czas - tylko nie odbierajcie tego w ten sposób, że jestem przeciwko jakimkolwiek zadaniom domowym, czy nawet zadaniom domowym na ferie - trudno, czasem trzeba; po prostu dochodzę do wniosku, że miesiąc wakacji zamienilibyśmy na dodatkowy miesiąc roku szkolnego.

Cytat izzzuniaaa
Matury z matmy

A ten pomysł jak najbardziej popieram. Wręcz jestem zdziwiona, że matematyka tak długo utrzymała się wśród przedmiotów nieobowiązkowych. Powszechnie zwykło się narzekać na nieoczytaną młodzież, niepotrafiącą poprawnie zdania ułożyć (chociaż z drugiej strony zapisuje się dzieci już od przedszkola na angielski, gdy jeszcze polskiego dobrze nie znają), a niewiele osób zwraca uwagę na to, ile osób ma problemy z tabliczką mnożenia i logicznym myśleniem.

Mundurki to też pomysł niegłupi; szkoda tylko, że na jego wprowadzenie w życie było stosunkowo niewiele czasu - wiele szkół niezbyt dobrze sobie z tym poradziło. A na przykładzie kilku placówek z mojej okolicy stwierdzam, że tę kwestię można było rozwiązać dokonując wyboru praktycznych mundurków i to w porównywalnej cenie z jakimiś tam np. bezrękawnikami.

Cytat irminka
Podobnie sprawa się ma z angielskim na testach gimnazjalnych

Niekoniecznie z angielskim, zależy od szkoły.

marada Postów: 294
Konto od: 22.01.2008
Miasto: Szczecin