Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Krótsze wakacje, więcej ferii. - Forum Photoblog.pl

Krótsze wakacje, więcej ferii.

Permalink Autor: mrsdeal, data postu: Thursday, February 21, 2008 21:22
Oglądałam dziś jakiś program informacyjny. Wiadomości, fakty...nieważne! I tam mówili na jaki następny genialny pomysł, zaraz po zmienie listy lektur i mundurkach, wpadło nasze ukochane Ministerstwo Edukacji. A więc. Chcą nam zrobić rozpoczęcie roku nie 1 września, a jakoś 15 sierpnia, a więc dwa tygodnie szybciej! W zamian mamy dostać dodatkowe ferie, które miałyby zacząć się już pod koniec września.

Co ja na to?

Mnie to się nie podoba!!! Co z tego, że będę miała wolne w dni już chłodniejsze, jesienne, skoro nie będę mogła sobie w sierpniu pojechać nad jezioro, tylko prażyć się w dusznej klasie. Jeszcze z moim niskim ciśnieniem... O nie, nie, nie!

A Wy, drodzy photoblogowicze, co o tym sądzicie?

Bardzo zależy mi na Waszej opini!

-------------------------------------------------
przeniosłam temat z offtopicu do wiadomości i polityki, bo to istotne raczej.

Post edytowany Thursday, February 21, 2008 21:22 przez moderatora dredzinka
mrsdeal Postów: 14
Konto od: 6.08.2007
Miasto: Poznań
Permalink Autor: felixdraco, data postu: Thursday, February 21, 2008 22:40
NIE! Za nic w świecie! Właśnie ferie powinny być krótsze a wakacje dłuższe...
felixdraco Postów: 9
Konto od: 1.09.2007
Miasto: Olsztyn
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Thursday, February 21, 2008 23:00
poroniony pomysł. na wzór niemiecki. "kartoffelferien" tak zwane.
tylko ciekawe, która szkoła teraz organizuje uczniom pracę przy wykopkach. . .
jeśli już ewentualnie miałyby być jakieś ferie to nie tak szybko, a w listopadzie czy coś. ale najważniejsze pytanie - p o  c o ??

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: dejwid, data postu: Thursday, February 21, 2008 23:41
hm. ale mam nadzieję, że zauważyłaś taką pewną zupełnie drobną zmianę... zmianę ministra... lista lektur i mundurki to nie ta ekypa... a już druga rzecz, ze tamte pomysły zostały zrealizowane a te to o ile mi wiadomo mgliste pomysły (które raczej nie dojdą do skutku).

a zresztą ja mam wakacje prawie od końca lipca do października i nie płaczę, więc do każdej zmiany można się przyzwyczaić ^^
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: sebekegon, data postu: Friday, February 22, 2008 12:44
W Danii np. tak jest, ze maja tam jedynie miesiac wakacji , ale za to maja duzo wolnego w roku ... przez to nie mecza sie w szkole az tak bardzo .. u nas jest 10 miesiecy harowy , z 2 tygodniami ferii i paroma dni na swieta ... a potem dlugo dlugo wolne , przez te dwa miesiace wakacji ... Nie wyrazam tutaj zdania , ale jakby wakacje byly krotsze, ferie dluzsze to bym przywykl mysle .. i wcale bym sie nie obrazil ... W ciagu roku bardziej chce mi sie odpoczywac od szkoly i to zostawic niz byc w niej byc byc i miec dopiero dlugo wolne ...

sebekegon Postów: 144
Konto od: 5.04.2007
Miasto: prawie jak Golub-Dobrzyń
Permalink Autor: veryoriginal, data postu: Friday, February 22, 2008 21:58
no cóż. chyba byśmy przywykli, ale wydaje mi się, że jest dobrze tak jak jest.
leżę tu, leżeć chcę, aż zredukuję się,

do ostatniego z tchnień '
veryoriginal Postów: 166
Konto od: 9.11.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: mrsdeal, data postu: Saturday, February 23, 2008 19:53
dziękuję Dredzinko, bo miałam dylemat gdzie to wsadzić, do jakiego tematu.
ja zazwyczaj w ferie mam urwanie głowy. zawsze wszystkie sprawdziany są przeniesione na 'po feriach', zastanawiam się czy mi przyjmą to czy tamto... czy to jakąś pracę, czy usprawiedliwienie...
w wakacje nie mam czegoś takiego!
mrsdeal Postów: 14
Konto od: 6.08.2007
Permalink Autor: , data postu: Monday, February 25, 2008 18:54
Robimy akcję protestacyjną !! Jeżeli okaże się że nasze cudonowne ministerstwo edukacji skróci wakacje do 15 sierpnia OLEWAMY ICH i przychodzimy do szkoły 1 WRZEŚNIA.
Konto od:
Miasto: Leszno
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Tuesday, February 26, 2008 11:13
Sierpień już i tak chłodniejszy, niech przesuną te dwa miesiące na czerwiec i lipiej ;)
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: irminka, data postu: Tuesday, February 26, 2008 13:32
Cytat fotoedo
niech przesuną te dwa miesiące na czerwiec i lipiej

Też jestem za tym.
Ciepło jest tuż przez zakończeniem roku szkolnego, kiedy trzeba jeszcze dużo wkuwać - a gdy przychodzi wolne, bum, pogody nie ma.

Co do przeniesienia fragmentu wakacji - jestem za, to byłoby odciążenie w trakcie roku szkolnego.
Tylko mnie to już, niestety, dotyczyć nie będzie ;)
irminka Postów: 906
Konto od: 3.02.2005
Miasto: Sopot
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Wednesday, February 27, 2008 00:06
swoją drogą paranoja też dla przyszłorocznych maturzystów - matura miesiąc wcześniej = niezrealizowany materiał (+po drodze te śmieszne ferie...) i w ogóle cała reszta, np. ustna matura z polskiego - przecież chcą zrezygnować z prezentacji na rzecz starej matury.
paranoja no, a ja mam w tym wszystkim brać czynny udział...

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: zakazana, data postu: Wednesday, February 27, 2008 09:42
Lepiej nie mówić nic, nie wywoływać afer i tym podobnych, bo jeszcze się tak stanie. W końcu będziemy chodzić do szkoły całe 12 miesięcy bez przerw i nikt nie będzie miał nic do gadania. Taaa, tylko, że ja nie mam poza szkołą życia, do której chodzę na popołudnie.

Byłby to kolejny kłopot. Jak zauważyła Dredzinka dla maturzystów największy...
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006
Miasto: Kraków
Permalink Autor: miluhha, data postu: Wednesday, February 27, 2008 10:10
a w zyciu! wakacjenie moga byc krotsze!
because I said so ;p
miluhha Postów: 25
Konto od: 1.05.2007
Miasto: toronto
Permalink Autor: abotak, data postu: Wednesday, February 27, 2008 15:02
myślę, że wywołało by to sporo zamieszania.
zwłaszcza jak ktoś powyżej zauważył dla maturzystów.
sama jestem tegoroczną maturzystką i ja teraz nie mogę się wyrobić z materiałem- a co dopiero, jakby zaczęli wprowadzać zmiany...
abotak Postów: 117
Konto od: 14.06.2006
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: krop, data postu: Thursday, February 28, 2008 00:53
a mi nie skroca^^ haha:p
pal gumę

nie duszę!
krop Postów: 62
Konto od: 20.09.2006
Permalink Autor: zakazana, data postu: Thursday, February 28, 2008 22:08
Cytat krop