ZŁODZIEJE FOTOGRAFII NA PHOTOBLOGU np użytkowniczka FULMOON

Permalink Autor: monterro7, data postu: Monday, December 28, 2009 16:07
Czy zdażyło się wam, że ktoś skopiował sobie wasze zdjęcia i wrzuciła do swojej galerii jako swoje? Użytkowniczka FULMOON właśnie tak zrobiła. Przypadkiem znalazłam jej galerię z moimi zdjęciami. Potrzebuje kontaktu do moderatora tego portalu czy ktoś posiada?

Osoba ta robi GŁUPKÓW z innych użytkowników, którzy piszą jej komentarze pod zdjęciami nie wiedząc, że nie jest ona autorem tych zdjęć. Po co ludzie robią takie rzeczy? Po co?
monterro7 Postów: 2
Konto od: 27.12.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: samachciala, data postu: Monday, December 28, 2009 16:17
Na początku sama w to nie mogłam uwierzyć ale to prawda. Wszystkie zdj. są autorstwa monterro7.Wiec uważajcie na swoje zdjecia.
samachciala Postów: 1
Konto od: 23.02.2009
Miasto: Wołomin
Permalink Autor: ettc, data postu: Monday, December 28, 2009 17:06
dlatego najlepiej podpisywac zdjecia . ;)  w ragu itp . ;)
ale ksero bylo ijest i bedzie.
zdazylo mi sie cos takiego, nie fajnie. ;D
ettc Postów: 7
Konto od: 26.12.2009
Miasto: Chojna
Permalink Autor: promarandza, data postu: Monday, December 28, 2009 17:09
Miałam pełno takich sytuacji. Raz jakaś panienka się podszywała pod moje imię i nazwisko, ukradła moje zdjęcia, wymazała tagi i umawiała się z chłopakami w Częstochowej (Oczywiście ich wystawiała bo ona nie istniała) Gdy dostała z 5 stron komentarzy od moich znajomych na profilu, pokasowała je i zablokowała komentowanie. Zgłosiłam to na Nk i wysłali jej maila że jeśli nie odpiszę w ciągu 30 dni to jej profil skasują. Odpisała i mówiła że jest prawdziwa. Proces się ciągnął i ciągnął bo NK wysyłała mi automatyczne maile i kazali mi się w każdym mailu przedstawiać. Trwało to długo ale profil został w końcu skasowany. Na photoblogu to szybko widać jak ktoś kradnie zdjęcia - NK to gówno robi bo mają gdzieś prawa autorskie.

Nie wiem dlaczego ludzie tak robią. Pewnie wyglądają jak by ktoś ich zjadł, strawił i wysrał ... Zazwyczaj to są 12-16 letnie dziewuchy ...
promarandza Postów: 527
Konto od: 16.04.2008
Miasto: Londyn
Permalink Autor: promarandza, data postu: Monday, December 28, 2009 17:12
Cytat ettc
dlatego najlepiej podpisywac zdjecia . ;)  w ragu itp . ;)

Nie pomaga. Te kopiary są na tyle sprytne, że albo skropują zdjęcia aż podpisu nie będzie, albo użyją rożnych sposobów żeby usunąć napisy w Ps'ie. Albo po prostu użyją twojego imienia i nazwiska jakie są na zdjęciu i mają problem z głowy.
promarandza Postów: 527
Konto od: 16.04.2008
Permalink Autor: nattsi, data postu: Monday, December 28, 2009 17:32
Wszystkie zdjęcia w arch. fulmoon [http://www.photoblog.pl/fulmoon/profil] są artorstwa monterro7 . a co do moderatora, to pod kazdym zdjeciem obok ,,wyslij znajomemu'' jest tez alert, i tam zgłaszasz ;)
nattsi Postów: 1
Konto od: 16.06.2009
Miasto: Świdnik
Permalink Autor: ettc, data postu: Monday, December 28, 2009 18:04
przesada. z tymi kopiarami . .
ettc Postów: 7
Konto od: 26.12.2009
Miasto: Chojna
Permalink Autor: monterro7, data postu: Monday, December 28, 2009 18:14
dziękuję pomogłyście mi tą informacją że jest coś takiego jak ALERT, nie zauważyłam tego.
monterro7 Postów: 2
Konto od: 27.12.2009
Miasto: Lublin
Permalink Autor: kamilawalentyna, data postu: Monday, December 28, 2009 19:40
Dokładnie, to kłamca, nie lubie fejków.
kamilawalentyna Postów: 14
Konto od: 15.07.2008
Permalink Autor: lipstick, data postu: Monday, December 28, 2009 19:44
chyba nikt fejków nie lubi ;) no tak, pamiętam jeszcze, że kiedyś ludzie kopiowali zdj z internetu, google czy coś, teraz wolą prosto ze swoich ulubionych fotoblogów.
lipstick Postów: 27
Konto od: 15.02.2007
Miasto: kraśnik
Permalink Autor: kamilawalentyna, data postu: Monday, December 28, 2009 21:01
Dokładnie, ale przecież to czysta kradzież, nie rozumiem takich ludzi to takie chamstwo, niech sami ruszą swoje tyłki i coś zrobią..
kamilawalentyna Postów: 14
Konto od: 15.07.2008
Permalink Autor: pewexdobrychlopiec, data postu: Monday, December 28, 2009 21:14
Patrząc na tą galerie, kto wie, czy bym się nie cieszył z takiej kradzieży - ktoś docenił ;d
Wiem, że Cię wku...iam, podziękuj demokracji...
pewexdobrychlopiec Postów: 472
Konto od: 1.08.2009
Miasto: Tychy