Beta testy nowego wyglądu fotoblogów.

Permalink Autor: tomcio, data postu: Tuesday, December 22, 2009 17:27
Witajcie,

Tak jak wczesniej informowalismy, oddajemy w ręce beta testerów wstępną wersję nowego wyglądu fotoblogów.
Dostęp do wersji testowej odbywa się przez stronę: http://www.nfbl.pl - na razie zabezpieczona jest hasłem, które otrzymali beta testerzy w e-mailu od nas.

Najważniejsze zmiany:

- usunięcie punktów karnych (na zawsze!)
- lista kategorii Photoblog.PRO zwiększona do 30
- nowy profil  + intuicyjny edytor wyglądu
- dowolne tapety ładowane z dysku
- nowa lupka i animowany pokaz slajdów dostępny w archiwum
- możliwość podpinania na profil z serwisów Youtube i Vimeo
- możliwość osadzania w notce muzyki z Wrzuta.pl (wystarczy, że w notce wkleisz adres z muzyką z Wrzuta.pl)
- nowe, intuicyjne menu na fotoblogach (Fotoblog, archiwum, fotorelacje, profil, znajomi)
- odświeżona nawigacja po fotorelacjach
- informacja o urodzinach użytkownika

Kilka wskazówek dla testujących:

1. Korzystaj z nowego przycisku po prawej stronie fotobloga "Twoja sugestia",aby zgłosić błąd albo uwagę. Zanim napiszesz, sprawdź czy ktoś nie zgłosił błędu przed Tobą. Nie powielaj treści. To nie jest konkurs,więc nie pisz na ilość i używaj wykrzykników. Liczymy na Twoją odpowiedzialność w tej kwestii.

2. Idąc z nurtem nowoczesnego Internetu, wszyscy użytkownicy Internet Explorer 6 będą musieli pogodzić się z utratą wielu funkcjonalności.

3. Wyłączyliśmy na czas rozpoczęcia testów część rzeczy, ale będziemy je dokładać w ciągu najbliższych dni.

4. Część opcji, takich jak dodawanie tapet, będzie możliwe tylko dla kont PRO. Photoblog.PRO dostępny jest tutaj

5. Stworzyliśmy nowy przycisk dla kont z tapetą - jeśli kogoś blog wyda Ci się nieczytelny, w lewym dolnym rogu znajdziesz przycisk resetujący styl specjalnie dla Ciebie.

6.Moderatorzy będą mieli większą kontrolę nad fotoblogami - jeśli ktoś doda treści niezgodne z regulaminem na tapecie, awatarze, zdjęciu lub wfilmie na profilu, może spodziewać się czasowego zablokowania lub w skrajnych przypadkach usunięcia fotobloga.

7. Przypominamy, że to dopiero BETA TESTY, więc jeszcze wiele rzeczy może ulec zmianie, zgodnie z Waszymi sugestiami.

Wszystkie odkryte przez Was błędy i bugi proszę zgłaszajcie w tym wątku.
Będziemy aktualizować ten post, informując o stanie zgłoszonych przez Was błędów.

Czekamy również na Wasze konstruktywne opinie.

Macie problemy z wyglądem? Spróbujcie sztuczki i wciśnijcie klawisz CTRL i trzymając go wciśnijcie literę R.

Post edytowany Tuesday, December 22, 2009 17:27 przez moderatora krzysztof
tomcio Postów: 63
Konto od: 24.03.2004
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: seeya, data postu: Tuesday, December 22, 2009 23:17
Mam pytanie. Jeżeli dostałam email o tym, że zostałam betatesterem to chyba powinnam otrzymać też ten email z hasłem a takowego nie otrzymałam. Sprawdzałam SPAM, kosz, odbiorczą - wszędzie - nie ma. Więc nie wiem, co mam myśleć. Nagle przestałam być betatesterką?
Na zawsze zakochana we Wrocławiu. I w takim jednym panu z Wielkopolski. 
seeya Postów: 46
Konto od: 4.12.2007
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: krzysztof, data postu: Wednesday, December 23, 2009 17:04
Cytat seeya

Mam pytanie. Jeżeli dostałam email o tym, że zostałam beta testerem to chyba powinnam otrzymać też ten email z hasłem a takowego nie otrzymałam. Sprawdzałam SPAM, kosz, odbiorczą - wszędzie - nie ma. Więc nie wiem, co mam myśleć. Nagle przestałam być betatesterką?

Mail dopiero dzisiaj wyjdzie, wątek na forum był lekko "przyspieszony" ;) wszystko powinno już być ok.
krzysztof Postów: 6
Konto od: 24.08.2008
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: seeya, data postu: Wednesday, December 23, 2009 19:47
To będę czekać. ;)
Na zawsze zakochana we Wrocławiu. I w takim jednym panu z Wielkopolski. 
seeya Postów: 46
Konto od: 4.12.2007
Permalink Autor: karinakaka, data postu: Thursday, December 24, 2009 12:57
Ła. Nareszcie :) Fajnie, że BetaTesty się zaczęły. To teraz można będzie trochę poszaleć : ) Życzę wszystkim miłej zabawy w ulepszaniu Photobloga i oczywiście Wesołych Świąt ;)
love me
karinakaka Postów: 50
Konto od: 16.02.2007
Miasto: Inowrocław
Permalink Autor: avexsamara, data postu: Thursday, December 24, 2009 14:41
kurczę troszkę się w tym gubie jeszcze xD
avexsamara Postów: 173
Konto od: 13.12.2007
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: avexsamara, data postu: Thursday, December 24, 2009 14:42
ale również mam pytanko. O co chodzi z tapetami ładowanymi z dysku? To na bloga czy profil?
I to samo tyczy się do muzyki z wrzuty.
avexsamara Postów: 173
Konto od: 13.12.2007
Permalink Autor: karinakaka, data postu: Thursday, December 24, 2009 15:55
Myślę, że i tu i tu. A muzyka z wrzuty chyba będzie trochę później, na bloga, do notek. A co do gubienia się - spokojnie, przecież dopiero zaczynamy ;)
love me
Permalink Autor: malinowapanna90, data postu: Thursday, December 24, 2009 21:16
Jejkuuu Tez się jeszcze gubię, ale jutro nadrobię i się poprawię, obiecuję ;)
malinowapanna90 Postów: 5
Konto od: 3.05.2008
Miasto: Rybnik
Permalink Autor: korwus, data postu: Friday, December 25, 2009 01:06
Wstyd się przyznać, ale nie ogarniam tego: "ps2. Jeśli jesteście u kogoś na fotoblogu i się nudzicie, wciśnijcie: strzałka w lewo GRAVITY strzałka w prawo".
korwus Postów: 6
Konto od: 3.03.2007
Permalink Autor: karinakaka, data postu: Friday, December 25, 2009 11:49
Hm. Ja zbytnio też nie. Na początku myślałam, że chodzi o \ / , ale chyba jednak nie.
love me
Permalink Autor: kupafromdupa, data postu: Friday, December 25, 2009 16:51
Powiadomienia wgrywają się i wgrywają . "Rozwiń" w ogóle nie pasuje na górze przyćmiewa główne zdjęcie."Statystyka wpisu" dlaczego jest przez całe zdjęcie?.Wątki z forum się nie wyświetlają.Opcja dania tapety jest cudowna!lecz "Aktywacja stylu nie powiodła się.",zero komunikatu jaka rozdzielczość itd .
Treść dodana do postu 27-12-2009 o godzinie 19:01
Już wiem jak działa ta opcja z tapetą :) , ją będzie mógł każdy używać ? Czy jak?Czy to tylko będą ustawienia dla mnie ?

+
They said we have a communist in the family I had to wear a mask
kupafromdupa Postów: 9
Konto od: 27.08.2006
Miasto: Mirsk
Permalink Autor: mylovingheart, data postu: Friday, December 25, 2009 22:46
Dopiero dziś odczytałam tego e-maila o Beta testach . i również zabieram się do roboty.;D jednak nie wszystko rozumiem . Postaram się :)
mylovingheart Postów: 0
Konto od: 19.04.2008
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, December 29, 2009 11:37
Cytat kupafromdupa
"Rozwiń" w ogóle nie pasuje na górze przyćmiewa główne zdjęcie."

- moim skromnym zdaniem przyćmiewa dopiero po rozwinięciu - więc jest dobrze

- jedyne co powinno tam ulec zmianie, to przezroczystość - nie powinno być tego szarego paska na którym są "fotoblog, archiwum itd..." no i tego szarego pod zdjęciem gdzie jest napis "skomentuj ten wpis" - to tutaj psuje wygląd pb.
Podoba mi się, że nie trzeba zjeżdżać na sam dół komentarzy jak się chce dodać nowy pod zdjęciem - a to było uciążliwe

Lupka mi nie działa, ale pewnie jeszcze nie została ta opcja dołożona.

Kreator wyglądu wydaje mi się trochę zabałaganiony, ale jak się zacznie po nim kręcić, to okazuje się że jest wporządku - podoba mi się to, że możemy sobie zmieniać przykładowy wygląd nie zmieniają go na PB jak to się działo na starym kreatorze (tu trzeba kliknąć Zapisz żeby mieć ustawione to co zmieniliśmy)

Co do kategorii (nie da się ich usunąć - tych nowozałożonych - to chwilowe?)

Jak narazie przeglądnęłam "mój fbl" i raczej jest wszystko okej :)
Pozdrawiam i lecę dalej grzebać... jak cuś, to dopiszę

************12:40 01.01.2010**************
Podczas zapisywania tła wystąpił błąd.
Sprawdź czy załadowany plik jest poprawnym plikiem graficznym oraz czy mieści się w rozmiarze między 50kB i 2MB.
- nie mogę dodać tapety z kompa - czy to narazie tak? Skoro mam sprawdzić wszystko, to miło by było żebym to też mogła.
urzekło mnie dobro w twoich oczach
to niewiarygodne jak wielką siłą może dusza obdarować ciało

Post edytowany Tuesday, December 29, 2009 11:37 przez moderatora zieloneserce
Konto od:
Miasto: Pustków
Permalink Autor: quasia, data postu: Tuesday, December 29, 2009 16:38
Cytat korwus
Wstyd się przyznać, ale nie ogarniam tego: "ps2. Jeśli jesteście u kogoś na fotoblogu i się nudzicie, wciśnijcie: strzałka w lewo GRAVITY strzałka w prawo".

Ja też jakoś niespecjalnie wiem o co chodzi. Mógłby ktoś wytłumaczyć tym zagubionym betatesterom? :D
quasia Postów: 1
Konto od: 3.03.2006
Miasto: Legnica
Permalink Autor: aureole, data postu: Friday, January 1, 2010 13:21
no tak pisałam już o tym u któregoś z moderatorów na blogu ;P
ten wygląd jest lepszy i ładniejszy.
Ale mam problem z logowaniem. Cały czas kiedy chce sie zalogować wyskakuje komunikat że nieprawidłowe hasło czy coś ;P
a ja jestem pewna że wpisuje hasło prawidłowo ;)
aureole Postów: 15
Konto od: 31.10.2008
Miasto: Ostrów Wielkopolski