Wróżbiarski Konkurs Andrzejkowy

1 2 3 4 ... 27 28
Permalink Autor: , data postu: Friday, November 27, 2009 16:37
Zabawa polega na wywróżeniu przyszłości Panu Blogaskowi z jednej z trzech wróżb.
Przypominamy, że Pan Blogasek to nasz stary znajomy z naszego poprzedniego logo.  

Żeby wziąć udział wybierasz tylko jedną wróżbę i na jej podstawie opisujesz "Co spotka Pana Blogaska?".
Oto 3 wróżby do wyboru:

12


3


Nagrody pytacie?
W kategorii każdej wróżby przyznajemy 3 nagrody.
Pierwsze miejsce to kubek lub pendrive do wyboru.
Drugie i trzecie konta PRO na 4 miesiące.

Łącznie jest więc 9 nagród (po 3 w każdej kategorii).
  • Podając waszą odpowiedź w wątku, na początku napiszcie numer wróżby o której piszecie!
  • Piszecie Waszą opowieść tylko raz i na temat jednej wróżby!
  • Na odpowiedzi czekamy do 30.11.2009 do godz. 23.59

Wybierzemy według nas najbardziej kreatywne odpowiedzi.WYNIKI KONKURSU ANDRZEJKOWEGO!


Po raz kolejny zaskoczyliście nas tak dużą ilością (kreatywnych) historii z Panem Blogaskiem w roli głównej! Choć zajęło nam dużo czasu przeczytanie i ocenienie ich wszystkich, to jednak udało się nam wyłonić szczęśliwych zwycięzców, oto oni:


Wróżba 1

Pakiety PRO: http://www.photoblog.pl/atana/ oraz http://www.photoblog.pl/izuniamilunia/

Nagroda główna: http://www.photoblog.pl/greyandblue/ i zwycięska przepowiednia:

A któż to przybywa, aby poznać przyszłość?
Powróżyć z ręki, zajrzeć do kryształowej kuli dla panicza?
Nie? To o co chodzi?

Ach, Andrzejki niedługo, o taką wróżbę chodzi? Nie pomyliło się coś Panu Blogaskowi (nie patrz tak, któż nie zna tego imienia)?
Przecie to święto dla panien, młodych, roztrzepanych... Trza było przyjść w Katarzynki, wtedy spełnienie murowane...
Jednak tłumaczyć?
Dobra, pokaż, co trzymasz w łapie. Wosk? No nie, w ręku wosk?Pomyślałeś, co robisz chociaż? Interesująco musiał wyglądać wcześniej.No nic, zobaczymy, ale czy się spełni, nie gwarantuję.

Włączmy lampę, tak, specjalną, magiczną... Nie, nie będę się tarzać po podłodze i toczyć śliny z ust, to nie te czasy.

Ciekawe.
Nawet bardzo.
Naprawdę ciekawe.
Cud, że się nie połamało (przy takim traktowaniu).

Widać wyraźnie zarys hiszpańskiego chłopa, siedzącego pod knajpą zkapeluszem zasuniętym na oczy... Mówię, co widzę, nie będę tłumaczyć pokolei... Ale dobra, to to po prawej. Nawet kowbojki ma na nogach.Ciekawe, skąd one u chłopa. No, no. Pewnie spotka cię jakaśniespodzianka... No tak, bo to szpieg. Klasyka, zaraz zacznie strzelać.A ty będziesz miał okazję do... wyzionięcia ducha? nie, to nie ty.Pewnie ten szpieg śledzi kogoś innego, a ty będziesz miał okazję dozrobienia zdjęć. Ciekawe.
A to po lewej? Tu już zaczyna się problem, jakiś bardzo niewyraźnykształt, myślałam, że to duch, ale raczej nie. Czy to możliwe, żekobieta rozmawia z tym, który chowa się pod rondem kapelusza, sama niepokazując twarzy? No tak, ma kaptur. I płaszcz?
Stara jestem, wszędzie widzę śmierć. Czyżbyś zamierzał iść na wojnę,zostałeś korespondentem Wiadomości po wywaleniu cię z loga Photobloga?Ups. Ale to nie twoja śmierć...

Wybuchnie wojna, będzie dużo tych kul takich, co toczą się z wiatrem,pełno strzelania i dobry szeryf. Przeniesiesz się w przeszłość... DzikiZachód czeka!

Już wyłączam lampę.
Teraz, gwoli ścisłości - nic nie jest pewne, bo żeby się spełniło,musiałbyś być niezamężną kobietą, poza tym wosk się mógł przemodelowaćod ciepła ręki, a odlew oznaczać coś innego.
Powodzenia.Wróżba 2

Pakiety PRO: http://www.photoblog.pl/czesctato oraz http://www.photoblog.pl/oldziunia763

Nagroda główna: http://www.photoblog.pl/likeme i zwycięska przepowiednia:

Z kształtu przypomina mi ona robota z Gwiezdnych Wojen R2-D2(czytaj: artuditu).

Na uzasadnienie swojej opinii zamieszczam zdjęcie (wystarczy odwrócić w odpowiednią stronę):

[zdjęcie dostępne na forum]

Awięc na tej podstawie wróżę, że Nasz Pan Blogasek wyruszy w podróżkosmiczną. Wszystkich zachwyci swą odwagą oraz znajomością zagadnieńkosmicznych i strony mechanicznej pojazdów.
Wosk bardziej uwydatnił prawą kończynę R2D2 dlatego też cała historiazacznie się od niepokojącego sygnału z kosmosu nadanym w nieznanymjęzyku.
Następnie(jako że obok tej kończyny widać prostokącik) do prezydenta dotrądziwne zdjęcia. I tu zacznie się rola Pana Blogaska - zna się nazdjęciach, fotografowaniu itd. wobec tego po uzgodnieniu tego i owego zPrezydentem poleci z misją zwiadowczą (oczywiście nie sam, tylko zekipą) na Gwiazdę Śmierci (dopiero co odkrytą planetę).
Wiele przygód go spotka (wskazuje na to każde uwypuklenie w formie wosku, które widać na zamieszczonym zdjęciu konkursowym nr 2)

przykładowo:

   * zaokrąglona kopuła zapowiada walkę podczas zaćmienia słońca iniemożność rozpoznania kto jest dobry a kto zły – wszystko będziejednolite
    * dwie kończyny – oznaczają, że podczas tej podróży nasz PanBlogasek spotka pokrewną duszę (ciężko powiedzieć czy przyjaciela czykobietę swego życia)
   * uwypuklenia na prawej kończynie oznaczają kłopoty ze sprawnościąstatku - a jak już wspomniałam Pan Blogasek pokaże wszystkim że zna sięna mechanice kosmicznej i dzięki niemu łatwiej będzie dotrzeć do celu.

Będzie wiele potyczek dobra ze złem, ale w końcu aparat PanaBlogaska załagodzi spór - nakryje on i sfotografuje córkę króla dobrawraz z synem króla zła podczas romantycznego spaceru we dwoje. Tozdjęcie pogodzi dwie zwasnione strony.
Będzie wielka impreza na kraterze na cześć Pana Blogaska (na odlewie zwosku wygląda jakby leżał więc wróże że po imprezie będzie miał kaca)

Ziemia zyska pewność że istnieje życie i do tego przyjazne we wszechświecie i rozwinie się turystyka w kosmos.

Oczywiście z całej podróży Pan Blogasek przywiezie mnóstwoniepowtarzalnych zdjęć - którymi od czasu do czasu będzie uraczałphotoblogowiczów :) Oraz dla adminów, w podziękowaniu za stworzeniejego osoby przywiezie kawałek skały księzycowej (na co wskazuje kształtmiędzy jego kończynami).

No i to by było na tyle, z tego co widać :)


Uzasadnienie: autor rozgryzł naszego grafika i nawet znalazł obrazek źródłowy z którego korzystał;)


Wróżba 3

Pakiety PRO: http://www.photoblog.pl/kabaretqa/ oraz http://www.photoblog.pl/pstroowglowie/

Nagroda główna: http://www.photoblog.pl/naxserio/ i zwycięska przepowiednia:

z tej wróżby możemy wywioskować że w najbliższym czasie wydarzeniaprzedstawią się tak (trafność: 97%, korekta: wróżka Kasandra) :

poszukiwany, o spamowanie na forach dla Anonimowych ZdegradowanychLogo'ów, Pan B. postanawia uciec z kraju. wie, że w Polsce czeka gosurowa kara i potęga sprawiedliwości Sz.P. Adminów. swoją heroicznąpodróż chce odbyć na wielbłądzie rasy Mam-Garba-Że-Omg. nieświadomywyboru kradnie go z prywatnej hodowli zwierząt smalcodajnych StaregoCzłowieka Który Nie Może. zapominając, że nie posiada nóg tylko tułów iręce z nieszczęście przyklejonym w niekomfortowej pozycji aparatem, niedosiada go. oczywisćie mowa o Wielbłądzie rasy Mam-Garba-Że-Omg, nie oStarym-Człowieku-Który-Nie-
Może. Pan B. bezradny w tej sytuacji,adekwatnej do kary za dokonany czyn, bierze wielbłąda na ramiona(patrz: zdjęcie numer 3, z korektą: obrót o 90st. zgodnie z ruchemwskazówek zegara). zdekoncentrowany podnoszeniem równiezdekoncentrowanego Wielbłąda daje się nakryć na sprawdzaniu mu wszy oddołu przez Paparazzich od Lady Gagi. na szczęście poszukiwanego Pana B.zjawia sie tam Frienhelm Hillebrand (wtrącenie Kasandry: nie widoczny wwosku gdyż wosk symbolizuje nieskończonośc liter - ale widziałam go wmojej wizji, możecie mi ufać i niech moc Saturna będzie z wami.) iogranicza wypowiedz pseudofotografów do 160 znaków (nie licząć ą ę ś ćń ó ł ż ź) i Pan B. będzie mógł szczęsliwie wybrać co zrobi: ucieknieżyjąc w wiecznym strachu czy wyjedzie do Domu Spokojnej Starości PoWielkiej Świetności dla Zdegradowanych Logo'ów.


Wszystkim dziękujemy za udział! 4 miesięczne Pakiety PRO zostaną w najbliższym czasie rozdane automatycznie, a autorów: greyandblue, likeme i naxserio prosimy o wysłanie PM tutaj: http://www.photoblog.pl/mojphotoblog/?Pm&action=sendpm&rcpt=krzysztof z wyborem nagrody (kubek albo pendrive) oraz adresem korespondencyjnym.

Post edytowany Friday, November 27, 2009 16:37 przez moderatora krzysztof
Postów: 4
Konto od:
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: wachlarzmarzen, data postu: Friday, November 27, 2009 16:48
wróżba 2 .
Jak się spojrzy bokiem , ale z dobrej strony , to ja jestem przekonana , że to jest pan blogasek na rowerze ! on zostanie zwycięzcą Tour de France ! jestem tego pewna , przecież rower to kolarstwo . a skoro kolarstwo to Tour de France . No a Pan Blogasek jest najlepszy i musi wygrać ; ))
wachlarzmarzen Postów: 0
Konto od: 24.09.2009
Miasto: Łódź
Permalink Autor: gargolowa, data postu: Friday, November 27, 2009 16:50
1  - Bracia Kaczynscy ;D
2 - Statek Kosmiczny ;D
3 - Zwirek i Muchomorek ;D
Treść dodana do postu 27-11-2009 o godzinie 16:53
Wybieram 1 ;
Moim zdaniem to przestawia Braci Kaczysńkich . ;)
gargolowa Postów: 1
Konto od: 24.12.2008
Miasto: Paparzyn
Permalink Autor: zlodziejdusz, data postu: Friday, November 27, 2009 16:51
wróżba 1.
Pana Blogaska czeka duże powodzenie w sprawach sercowych. Z wosku wyszły dwie postacie. To napewno Pan Blogasek i jego bliska osoba. Czeka go dużo szczęścia.
zlodziejdusz Postów: 33
Konto od: 4.11.2008
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: joyandsorrow, data postu: Friday, November 27, 2009 16:51
pana z logo spotka wielka miłość przedstawiona na wróżbie nr. 1 :)
joyandsorrow Postów: 0
Konto od: 17.06.2009
Miasto: Rzeszów
Permalink Autor: blackmanequin, data postu: Friday, November 27, 2009 16:51
Wróżba 1.
Sądzę że Pan Blogasek beztrosko wędrując po zaśnieżonych szczytach gór podczas ferii zimowych, wpadnie w wielką lodową szczelinę! Z kształtu szczeliny wynika, że na ratunek Panu Blogaskowi przyjdzie ciemnoskóra niewiasta o bardzo ładnym profilu twarzy.
Tak! Pana Blogaska po tym jakże tragicznym wypadku, czeka długa i szczęśliwa miłość z ciemnoskórą niewiastą o bardzo ładnym profilu twarzy. :)
blackmanequin Postów: 1
Konto od: 23.05.2008
Miasto: Chojnów
Permalink Autor: adverbum, data postu: Friday, November 27, 2009 16:52
wróżba numer 1.

jeeest ! Pan Blogasek nareszcie spotka swoją wymarzoną i tak długo oczekiwaną Panią Blogaskową ! To będzie zupełny przypadek, poznają się w Media Markcie przy wybieraniu aparatu. umówią się na wspólne robienie zdjęć, od razu się w sobie zakochają i będą ze sobą bardzo szczęśliwi ( :
adverbum Postów: 0
Konto od: 26.07.2009
Miasto: Ostróda
Permalink Autor: , data postu: Friday, November 27, 2009 16:54
wróżba nr 3.
kształtem przypomina zająca, jedno z jego uszu 'przeradza sie' jakby w serce, myślę, ze Pan blogasek spotka bardzo miła osóbkę i może będzie to coś więcej niż tylko przyjaźń :).
Postów: 1
Konto od:
Miasto: Myślenice
Permalink Autor: sooooogood, data postu: Friday, November 27, 2009 16:55
wróżba 2
moim zdaniem to pierwsza osoba to pan blogasek z profilu, który zagra z `Zaćmieniu` i wcieli się w rolę jakiegoś wampira z Volturi, co przedstawia jego cien obok :)
sooooogood Postów: 18
Konto od: 16.03.2009
Miasto: Mogilno
Permalink Autor: haipeies, data postu: Friday, November 27, 2009 16:55
wszyscy się mylicie!

kleksy oznaczają kształty kupy po jedzeniu (:

1 należy do adminów
2 należy do osób, są w polecanych.
3 należą do blogowiczów z pakietem zdjęć.
haipeies Postów: 2
Konto od: 5.05.2009
Miasto: Wodzisław Śląski
Permalink Autor: , data postu: Friday, November 27, 2009 16:55
wróżba nr3.

Gdy spojrzy się od lewego boku to widać nogi.Jestem pewien że Pan Blogasek zostanie mistrzem świata w biegach :dd
Postów: 0
Konto od:
Miasto: Włocławek
Permalink Autor: halucynowa, data postu: Friday, November 27, 2009 16:56
Cytat umalowana

1  - Bracia Kaczynscy ;D

2 - Statek Kosmiczny ;D

3 - Zwirek i Muchomorek ;D


"żeby wziąść udział wybierasz tylko jedną wróżbę" : )


halucynowa Postów: 17
Konto od: 22.01.2009
Miasto: Pszczyna
Permalink Autor: unserezeit, data postu: Friday, November 27, 2009 16:57
2.
Pana Blogaska czeka rządzenie światem.
Będzie on zasiadał najwyżej,będzie widoczny i szanowany.
Nie jedno z nas marzy o takiej funkcji, a to spotka właśnie jego.
Tego jedynego i wyjątkowego.
Posiadanie takiego króla to niesamowita rzecz.
Zwłaszcza, że nadal będziemy go jako stare logo Photobloga mieć.
unserezeit Postów: 0
Konto od: 1.08.2008
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: kamilaphotography, data postu: Friday, November 27, 2009 16:57
Wróżba nr. 3 .
Pan Blogasek bedzie wędrował dłuuugo przez pustynie ze swoim aparatem, spragniony wody i łóżka, aż w końcu ujrzy wielbłąda. Zacznie go gonić i gdy dobiegnie zrobi zdjecie jego garba ;D
A wielbłąd go podrzuci spowrotem na fbl ;]
kamilaphotography Postów: 9
Konto od: 1.09.2009
Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
Permalink Autor: sooooogood, data postu: Friday, November 27, 2009 16:56
ojej pomyliłam sie :) chodziło mi o wróżbę 1 ~!!!
sooooogood Postów: 18
Konto od: 16.03.2009
Miasto: Mogilno
Permalink Autor: agacia1998, data postu: Friday, November 27, 2009 16:57
1.Papa smerf i Smerfetka
2.Zepsuta gitara
3.Rozbrykany kangur
agacia1998 Postów: 0
Konto od: 19.03.2008
Miasto: nisko
1 2 3 4 ... 27 28