Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Szkoły fotograficzne we Wrocławiu - Forum Photoblog.pl

Szkoły fotograficzne we Wrocławiu

Permalink Autor: kicia6264, data postu: Thursday, November 26, 2009 21:38
Cześć. Niedługo będę musiała wybrać szkołę ponadgimnazjalną. Problem w tym, że narazie wiem tylko o jednej fotograficznej we Wrocławiu i jest to zawodówka. Znacie jakieś szkoły, w których są ewentualnie klasy fotograficzne lub z fototechnikiem związane? :) Najlepiej liceum.
kicia6264 Postów: 22
Konto od: 28.09.2009
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: mofotografuje, data postu: Thursday, November 26, 2009 23:25
Autorskie Licea Artystyczne, w skrócie ALA. Jest tam profil fotograficzny.

A zawodówka to też szkoła, jeśli uczą tam tego, co Cię interesuje i w czym jesteś dobra, to po co męczyć się i marnować przez 3 lata w LO?
mofotografuje Postów: 7
Konto od: 10.04.2009
Permalink Autor: kicia6264, data postu: Friday, November 27, 2009 15:55
Bo bez ogólnego wykształcenia nic nie będę mogła robić. Muszę pójść do liceum lub ewentualnie technikum. Zwłaszcza, że potem chcę pójść na dobre studia. I chciałabym zrobić dwa kierunki. Fotgrafia i psychologia lub dziennikarstwo.
Permalink Autor: mofotografuje, data postu: Sunday, November 29, 2009 14:04
Chodzi mi o to, że nie zawsze kończąc dobre liceum jesteś lepiej przygotowana do przyszłego zawodu niż kończąc zwykłą zawodówkę. Po takiej szkole możesz pójść na rok lub dwa do uzupełniającego liceum, a w międzyczasie pracować i zdobywać doświadczenie (co jest również cenione przez pracodawców), przygotować się do matury, zdać ją i iść na studia, posiadając już zawód, umiejętności, a jednocześnie papierek, że skończyłaś elo. Warto rozważyć różne sposoby edukacji. Ja żałuję, że poszłam do dobrego liceum ogólnokształcącego, bo zmarnowałam tylko czas nie ucząc się zupełnie nic, co kiedykolwiek do czegokolwiek mogło by mi się przydać. Gdybym mogła jeszcze raz rozpocząć naukę w szkole średniej, na pewno poszła bym do technikum lub szkoły zawodowej uczyć się w klasie o profilu zbliżonym do moich zainteresowań.

Aha i to mit, że bez ogólnego wykształcenia nic nie będziesz mogła robić. Wiele ludzi z wykształceniem gimnazjalnym lub niepełnym średnim często lepiej wychodzi niż ci po wyższych studiach. Nie namawiam oczywiście do rzucania szkoły, chodzi po prostu o to, żeby realnie spojrzeć na swoje oczekiwania wobec pracy w przyszłości, żeby nabyć odpowiednie umiejętności, które pomogą potem. Bo ogólna wiedza przydaje się tylko do podwyższenia ocen na świadectwie, a to jest tak na prawdę najmniej istotne. przynajmniej takie jest moje zdanie.
Permalink Autor: kicia6264, data postu: Sunday, November 29, 2009 15:26
No tak. Masz rację. Tylko chodzi mi o to, że ja jeszcze nie wiem w 100% co chcę robić. Ja mam kilka planów na przyszłość, ale nie wiem jaki zrealizuję. Wszystkich nie uda mi się na pewno. Dlatego muszę poszukać czegoś co pozwoli mi się ogólnie edukować, a jednocześnie związanego z fotografią żebym mogła sprawdzić się w tej dziedzinie. Jeżeli nie będę miała skończonej dobrej szkoły to nie mam co liczyć na psychologię czy prawo.
Permalink Autor: mofotografuje, data postu: Monday, November 30, 2009 11:41
Jak to nie masz co liczyć? To zależy od Twojej własnej pracy, której efektami będą oceny na świadectwie i wyniki z matury. Obojętnie czy jesteś w słabszej czy bardziej prestiżowej szkole, sama i tak musisz się dużo uczyć jeśli chcesz iść na te kierunki, a podczas rekrutacji na studia nikt nie patrzy na to, którą szkołę skończyłaś, tylko jak ją skończyłaś.
Permalink Autor: kicia6264, data postu: Monday, November 30, 2009 15:48
Ale są szkoły, w których nie można się rozwijać. Jest tam bardzo niski poziom i później będę miała braki. Więc zależy mi na wyższym poziomie, dobrej szkole (pod wieloma względami), Eh... Sama już nie wiem. Ciężko wybrać ^^
Permalink Autor: mopczynska, data postu: Monday, November 30, 2009 22:39
po co Ci liceum fotograficzne jak pewnie i tak zanim je skonczysz to zmienisz swoje upodobania. tym bardziej ze chcesz jeszcze robic psychologie...
mopczynska Postów: 5
Konto od: 19.01.2007
Permalink Autor: kupafromdupa, data postu: Tuesday, December 1, 2009 10:44
Wszyscy,wszystko lepiej wiedzą...
They said we have a communist in the family I had to wear a mask
kupafromdupa Postów: 9
Konto od: 27.08.2006
Miasto: Mirsk
Permalink Autor: kicia6264, data postu: Wednesday, December 2, 2009 22:25
Fotografii nie rzucę ^^ Bo to moja druga miłość i to odkąd tylko aparat pierwszy raz do ręki wzięłam. A co do psychologii to nie wiem, bo ciężko jest się dostać. A liceum fotograficzne chcę, bo wiem że to mnie kręci xD
Permalink Autor: xneveryour, data postu: Tuesday, December 8, 2009 20:25
każdy robi to co lubi :)
xneveryour Postów: 3
Konto od: 23.05.2009
Miasto: Kłodzko
Permalink Autor: xneveryour, data postu: Tuesday, December 8, 2009 20:26
każdy robi to co lubi :)
xneveryour Postów: 3
Konto od: 23.05.2009
Miasto: Kłodzko
Permalink Autor: pukam, data postu: Wednesday, December 9, 2009 18:41
ja chodzę do technikum fotograficznego nr 15 :) na skwierzyńskiej:))
pukam Postów: 2
Konto od: 6.09.2009
Permalink Autor: kadro, data postu: Wednesday, December 16, 2009 14:57
zajrzyj na strone www.afa.com.pl www.pho-bos.com.pl
kadro Postów: 2
Konto od: 5.06.2009
Permalink Autor: kadro, data postu: Wednesday, December 16, 2009 14:58
zajrzyj na strone www.afa.com.pl www.pho-bos.com.pl
kadro Postów: 2
Konto od: 5.06.2009
Permalink Autor: bakteryjaa, data postu: Saturday, December 19, 2009 01:08
Na psychologię trudno jest się dostać, o ile chcesz iść na uniwerek. Też kiedyś nad tym myślałam, aż w końcu zdecydowałam się na SWPS, który ma zdecydowanie lepszą psychologię, niż uniwersytet, i nie żałuję, mimo że sporo trzeba w to zainwestować. A co do szkoły ponadgimnazjalnej, to wybrałabym jakiś ogólny profil, rozwijać możesz się we własnym zakresie, a jeśli w trakcie okaże się, że kierunek, który wybrałaś mija się z tym, co chcesz robić w życiu, to może być Ci ciężko ;p Ale to i tak Twoja decyzja ;)
bakteryjaa Postów: 1
Konto od: 21.12.2006