Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek Niekontrolowane lądowanie satelity możliwe w Polsce. - Forum Photoblog.pl

Niekontrolowane lądowanie satelity możliwe w Polsce.

Permalink Autor: , data postu: Friday, February 15, 2008 23:18
"Niekontrolowane lądowanie" satelity możliwe w Polsce

"W godzinach południowych otrzymaliśmy od amerykańskich partnerów informacje otym, że jeden z amerykańskich satelitów zbacza z kursu i w związku z tym istnieje niebezpieczeństwo, że w sposób niekontrolowany wyląduje na ziemi - powiedział Klich na specjalnej konferencji prasowej w Warszawie.

Jak dodał, Amerykanie poinformowali także, że chcą zestrzelić satelitę w ciągu najbliższych - prawdopodobnie trzech, czterech - dni.

Obszar, na który mógłby spaść satelita, jest bardzo szeroki. Obejmuje pas od 58 stopnia szerokości geograficznej na północy do 58 stopnia szerokości geograficznej napołudniu. W związku z tym prawdopodobieństwo, że na terytorium Polski spadnie albo element tego satelity albo rozdrobnione fragmenty, w przypadku jego zestrzelenia, jest znikome - powiedział Klich. Zaznaczam, nie jest "niewielkie", jest "znikome". Czuwamy. Trzymamy rękę na pulsie – podkreślił.

Na ważącymok. 2 ton satelicie znajduje się około 500 kilogramów hydrazyny, silnie trującego i łatwopalnego związku azotu i wodoru, wykorzystywanego jako paliwo kosmiczne. Niekontrolowany powrót statku na Ziemięgrozi silną eksplozją.

USA zobowiązały się wypłacić odszkodowania za straty, jakie mogą wyrządzić spadające na Ziemię szczątki ich uszkodzonego szpiegowskiego satelity.

Planuje się wykorzystanie rakiety taktycznej, która ma trafić w satelitę zanim ten wejdziew atmosferę ziemską. Nie wiadomo jeszcze, kiedy operacja się rozpocznie. Czas podjęcia próby zestrzelenia satelity ma zostać wybrany tak, aby zminimalizować niebezpieczeństwo spadnięcia szczątków na obszary zamieszkane. Przewiduje się,że zepsuty aparat zacznie wchodzić w atmosferę w pierwszym tygodniu marca."

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,wid,9664190,wiadomosc.html

Zastanawia mnie jedno, dlaczego chcą zestrzelić satelitę nad Europą, a nie nad Ameryką?
Przecież to (US193) należydo nich, nie do Nas.  

„Wiadomo, że Amerykanie sprecyzowali, iż zagrożenie dotyczy terenów poniżej 52 równoleżnika, a zatem linii przebiegającej mniej więcej przez środek Polski i łączącej Terespol, Warszawę i Leszno” - podaje naswojej stronie RMF FM.

No to super! Jak ma spaść w okolicach Leszna, to ja ewakuuję się w góry : o.

Czy doszły już Was słuchy o tym zagrożeniu? Obawiacie się czy macie to w głębokim poważaniu?
Może dowiedzieliście się jeszcze czegoś ciekawegona ten temat - podzielcie się cennymi informacjami.
...

Post edytowany Friday, February 15, 2008 23:18 przez moderatora zaklamana1624
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: dejwid, data postu: Saturday, February 16, 2008 15:22
yyy specjaliści wyśmiali to "zagrożenie", a ja im wierzę heh.
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: neith, data postu: Saturday, February 16, 2008 19:51
'w sposób niekontrolowany wyląduje na ziemi' ładnie to nazwali ;)
najprawdopodobniej ją zestrzelą a jej fragmenty się spalą. a gdyby pojawiło się zagrożenie, że jednak spadnie w całości to na pewno ewakuują kogo trzeba.
na początku, gdy o tym usłyszałam to się wystraszyłam. ale logicznie rzecz biorąc nikt raczej nie pozwoli, żeby nam 2t (słyszałam, że mniej więcej tyle waży) na głowy spadły. no i aktualnie już się tym nie interesuję.
neith Postów: 86
Konto od: 20.07.2006
Miasto: Włocławek
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Saturday, February 16, 2008 20:09
nie pierwszy, nie ostatni taki "niekontrolowany przypadek".
normalne, że zestrzelą tego satelitę, ale... Amerykanie zestrzelą go całego, ale odłamki to już (jeśli będą nam zagrażały) polskie wojsko. a Amerykanie chcą go zniszczyć, bo nie chcą, by informacje i inne ciekawe rzeczy zostały odczytane, a są zapisane w satelicie. tłumaczą się hydrazyną, a ta i tak zostałaby spalona, gdy satelita przedzierałby się przez atmosferę...

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: secret90, data postu: Sunday, February 17, 2008 02:12
heh... nasi znajomi masowo ubezpieczają domy na wypadek gdyby satelita jednak uderzyła.
Moim zdaniem nic się nie stanie :)
secret90 Postów: 20
Konto od: 18.03.2007
Miasto: Poznań
Permalink Autor: fotoedo, data postu: Tuesday, February 19, 2008 09:18
Cytat agnieszka90poz
nasi znajomi masowo ubezpieczają domy na wypadek gdyby satelita jednak uderzyła.

Nie żartujesz? Czy też ubezpieczalnie rzeczywiście zyskały okazję do złapania klientów?
Pozdrowienia,
Edo

Co to jest "żal"?

"Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło."
fotoedo Postów: 572
Konto od: 28.07.2006
Miasto: Elbląg
Permalink Autor: spawany, data postu: Tuesday, February 19, 2008 09:24
Zagrożenie jest minimalne, więc jakoś żyję spokojnie :)
Ignorantia iuris nocet

Bez jaj...
spawany Postów: 286
Konto od: 19.09.2006
Miasto: Leszno
Permalink Autor: dredzinka, data postu: Tuesday, February 19, 2008 18:31
Cytat spawany
Zagrożenie jest minimalne, więc jakoś żyję spokojnie :)

ale będzie heca jak walnie w Twój dom :DDD

dredzinka Postów: 204
Konto od: 29.12.2005
Miasto: wrocław
Permalink Autor: spawany, data postu: Tuesday, February 19, 2008 18:51
Cytat dredzinka
ale będzie heca jak walnie w Twój dom :DDD

No to dopiero wtedy zacznę się martwić ;)
Jednak kwestia odszkodowania umila tą wizję :)
Ignorantia iuris nocet

Bez jaj...
spawany Postów: 286
Konto od: 19.09.2006
Miasto: Leszno
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, February 19, 2008 23:10
Bohatersko USA zestrzelą satelitę aby nic się nie stało, dla przyjaciół - polaków.

Rosjanie się śmieją z Amerykanów, którzy chcą pochwalić się nowym rodzajem broni, zapewne poza orbitalnym  -rotfl-
Rosjanie dysponują podobną bronią juz ladnych parę lat i jakoś nie musieli nigdy się chwalić ani nic.
Śmieszy mnie ten nieoficjany wyścig zbrojeń, ta cała tarcza antyrakietowa i ... tylko czekać aż wybuchnie wojna.

Do zobaczenia wszyscy Ci, którzy pójdą w tym czasie do Legii Cudzoziemskiej ^^
Konto od:
Miasto: Brasil
Permalink Autor: k0k0dzambo, data postu: Thursday, February 21, 2008 14:59
z tego co wiem, gdzieś nad ranem naszego czasu, ten satelita został zestrzelony, ale są co do tego jakieś tam wontpliwości...
ale to co wyczytałam, to tak bardzo ogólnie ^^'
xD
ale zachowajmy zimną krew, bez paniki! ;)

k0k0dzambo Postów: 54
Konto od: 8.06.2007
Miasto: Zaklików
Permalink Autor: dejwid, data postu: Thursday, February 21, 2008 16:01
nie ma wątpliwości, tylko potwierdzenia... od początku zapowiadali, że ostateczne potwierdzenie powodzenia misji uzyskają dopiero po jakichś 24 godzinach.
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: veryoriginal, data postu: Friday, February 22, 2008 22:02
a ja tam od początku wiedziałam, że nic się nie stanie.
ee tam, media ze wszystkiego robią sensację.
leżę tu, leżeć chcę, aż zredukuję się,

do ostatniego z tchnień '
veryoriginal Postów: 166
Konto od: 9.11.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: krop, data postu: Friday, February 22, 2008 23:05
i juz po zabawie, zadnych fajerwerkow nie bylo=/
pal gumę

nie duszę!
krop Postów: 62
Konto od: 20.09.2006
Miasto: Poznań
Permalink Autor: zakazana, data postu: Sunday, February 24, 2008 22:51
A Ci, którzy czekali na złom z nieba nie doczekali się. ;)
She saw him, she saw him
In a second she knew
She wanted him, oh she wanted him.
..
zakazana Postów: 350
Konto od: 30.07.2006
Miasto: Kraków