Szymbark, Wieżyca.

Permalink Autor: kaasiunniaa, data postu: Saturday, August 22, 2009 02:22
Co myślicie o miejscowosci Szymbark i okolichach czyli gora Wieżyca.?

Napewno slyszeliscie o CEiPR [Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku] znajduje sie tam dom ktory stoi na dachu, prawie najdłuzsza deska swiata, replika bunkra Gryfa Pomorskiego, pociag do nikąd. Znajduje sie tam b. duzzo histori KAszub i Polski pokazana w b. prosty sposób.x] jest tam bardzo ciekawie. wychodzily by tam swietne zdjecia minusem jest b.duuza liczba turystow ktorzy tam przyjezdzaja.;//
Gora WIeżyca to przedewszystkim Wieża Widokowa, pieekne widoki na Kaszuby, ogromne drzewa i lasy.;]

Czekam na wasze opinie i relacje.
Pozdrawiam.;*
kaasiunniaa Postów: 9
Konto od: 18.04.2008
Miasto: Szymbark
Permalink Autor: czarodziejowa, data postu: Sunday, August 23, 2009 18:12
Szymbark i Wieżyca to przepiękne miejsca. Domek szczerze mówiąc robi lepsze wrażenie z zewnątrz niż w środku :) zdjęcie widoku z Wieżycy mam na swoim photoblogu. ;]
czarodziejowa Postów: 15
Konto od: 20.08.2009
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: kar00linq, data postu: Monday, August 24, 2009 15:39
owszem, mnóstwo turystów tam jeździ. ale udało mi się zrobić kilka zdjęć, na których nikt mi nie 'przeszkadza'. ;P
wystarczy trochę cierpliwości. ;>
na pbl mam zdjęcie tego odwróconego domu np. ;>>
kar00linq Postów: 4
Konto od: 14.08.2009
Miasto: Szczecin
Permalink Autor: sylvvusia, data postu: Monday, August 24, 2009 22:00
Byłam tam kilka razy, i jest tam bardzo fajnie ;) do 'domu do góry nogami" który jest symbolem obalenia komunizmu zawsze jest długa kolejka, i wycieczki maja pierszeństwo ;/ system ten troche mi nie odpowiada, ale cóż. A z Wierzycy jest bardzo spory widok na otaczajęce wioski ijezior;) Bardzo polecam do zwiedzania jeśli ktoś nie był ;)
sylvvusia Postów: 6
Konto od: 23.07.2009
Miasto: Bytów
Permalink Autor: overactive, data postu: Tuesday, August 25, 2009 15:37
zimą jest tam naprawdę pięknie. mam świetne zdjęcia na zamarżniętym jeziorze. szczerze polecam spędizc zimę w tych terenach(:
overactive Postów: 1
Konto od: 20.01.2009
Miasto: pacanowo
Permalink Autor: carolinaina, data postu: Wednesday, August 26, 2009 15:28
w szymbarku byłam dosłownie tydzień temu.. przyznam się, iż w kolejce do domku do góry nogami stałam ponad 3h. męczarnia nie lada, ale opłaciło się! niepowtarzalne jest to, co Twój mózg robi z Tobą wchodząc do tego domku..
jest tak wiele różnych innych atrakcji - jeszcze więcej niż wymienone zostały u góry. polecam chociażby park linowy ;)
a co do wieżycy, to też warto tam się wybrać.. wieża widokowa odsłania wszystkie pozytywne cechy okolic!
carolinaina Postów: 24
Konto od: 19.02.2007
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: uduawsie, data postu: Thursday, August 27, 2009 11:51
Szymbark to niesamowite miejsce a sam dom to jeden wielki mindfuck,niesamowite wrażenie kiedy jest się w środku jakgdyby trafiło sie w całkiem inny wymiar i nagle uczysz się chodzić od nowa ;D we Wieżcy nie byłam ale jeśli chodzi o wyjątkowe miejsca to polecam jeszcze Frombork i planetarium,również bardzo atrakcyjne
uduawsie Postów: 6
Konto od: 23.07.2006
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: youroldenemy, data postu: Thursday, August 27, 2009 18:38

W ceprze jest zarąbiście! Mieszkam niedaleko Szymbraku i mam to na co dzień. Byłam tam dużo razy, więc znam te widoki na pamięć ;) Ale jeżeli ktoś przyjeżdża z daleka to jest to dla niego niezła atrakcja ;)) zapraszam! ;)
youroldenemy Postów: 1
Konto od: 31.01.2009
Miasto: Ezoteryczny Poznań
Permalink Autor: , data postu: Saturday, August 29, 2009 12:33
Ha wkoncu to wojewodztwo pomorskie do szymbarku mam 40 km i uwazam ze jest tam bardzo fajnie zawsze jest ogrom kolejek zeby tam wejsc do tego kopnietego domu ale mimo kolejek jest zawsze duzo  turystow
Oczywiscie zapraszam do szybbarku :D
I do Chojnic bo to tez swietne miejsce ;)
Konto od:
Miasto: Chojnice
Permalink Autor: , data postu: Sunday, August 30, 2009 09:16
patriotyzm regionalny ;) całkiem przyjemne tereny ;P
Konto od:
Miasto: Somonino
Permalink Autor: carolinaina, data postu: Sunday, August 30, 2009 19:42
gdynia rulez f;
carolinaina Postów: 24
Konto od: 19.02.2007
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: roxa, data postu: Sunday, August 30, 2009 21:51
Byłam tam kilka razy. Podoba mi się to miejsce ze względu na elementy przypominające nam o II Wojnie Światowej. Bardzo poruszające miejsce. Szczególnie baraki przedstawiające miejsca noclegowe dla więźniów.
Co do domu, to ostry hardkor, a deska nie jest prawie najdłuższą deską świata, tylko najdłuższą. Dowodem na to jest wpis w Księdze Rekordó Guinnessa.
roxa Postów: 5
Konto od: 16.05.2008
Miasto: Gdańsk
Permalink Autor: kaasiunniaa, data postu: Sunday, August 30, 2009 23:11
Cytat roxa
a deska nie jest prawie najdłuższą deską świata, tylko najdłuższą. Dowodem na to jest wpis w Księdze Rekordó Guinnessa.

Na mazurach pobili nasz Szymbarski rekord i nie jest juz najdłuższa moze byla w ksiedeze rekordow ale co tego skoro tamta jest dłuższa.;]
Od 6 lat podajze najdluzsza deska byla tylko w Szymbarku i do dzis tak zostaje, malo ludzi wie ze jest inna dłuższa.;]
kaasiunniaa Postów: 9
Konto od: 18.04.2008
Miasto: Szymbark
Permalink Autor: mcfearless, data postu: Sunday, August 30, 2009 23:29
Byłam tam tyle razy, że aż mi się przejadło :) - cały czas zwiedzać to samo. Choć także wiążą mi się z nim miłe wspomnienia ;). Mam niedaleko -13 km.
I tak największą frajdą dla dzieciarni takiej jak ja (hahaha ;p) jest dom do góry nogami.
Za każdym razem czuje to samo, mózg i ciało świruje ;P.
Ogólnie polecam Szymbark i Wieżycę, bo naprawdę warto.
mcfearless Postów: 1
Konto od: 18.08.2008
Miasto: Kościerzyna
Permalink Autor: aassiikk, data postu: Tuesday, September 1, 2009 14:54
mam do Szymbarku jakieś 15 km więc wiadomo ze jestem tam conajmniej - czesto ;D naprawdę polecam.!.

Wiezyca? nie wiem, bo mam lęk wysokości ;DDD
aassiikk Postów: 1
Konto od: 1.08.2008
Miasto: Stężyca
Permalink Autor: unforessen, data postu: Thursday, September 10, 2009 17:45
Mm. jesli o Wieze chodzi to w Sylwestra tylko tam. ;)
unforessen Postów: 1
Konto od: 8.04.2008
Miasto: Brodnica / Wieżyca x33