Deprecated: Non-static method ViewCallbacks::parsePosts() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/httpd/forum.photoblog.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 347

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/httpd/forum.photoblog.pl/library/Smarty/Smarty_Compiler.class.php on line 270
Wątek izraelska okupacja Palestyny - Forum Photoblog.pl

izraelska okupacja Palestyny

Permalink Autor: krop, data postu: Wednesday, February 6, 2008 11:37
jak ją postrzegacie i czy widzicie jakąś szansę na rozwiązanie tego konfliktu? te dwa aspekty interesują mnie szczególnie.

Jak ktoś ma ochote to chętnie opowiem jak tam jest.
polecam też: http://viva-palestyna.pl/
Treść dodana do postu 06-02-2008 o godzinie 11:39
jakby ktoś chciał troche zdjęć zobaczyć to też służę;)
pal gumę

nie duszę!
krop Postów: 62
Konto od: 20.09.2006
Miasto: Poznań
Permalink Autor: dejwid, data postu: Wednesday, February 6, 2008 12:39
nigdy nie byłam mocna z zagadnień relacji na Bliskim Wschodzie;p ("jeszcze tego nie przerabialiśmy" hehe).
więc się wolę nie wypowiadać:)
N a j m ą d r z e j s z y  w e d ł u g  m n i e  j e s t  t e n,  k t o  c h o ć  r a z  n a  m i e s i ą c  s a m  s i e b i e  n a z w i e  d u r n i e m.
dejwid Postów: 125
Konto od: 23.06.2005
Miasto: Wrocław
Permalink Autor: veryoriginal, data postu: Thursday, February 7, 2008 21:25
zgadzam się z dejwid ;]
leżę tu, leżeć chcę, aż zredukuję się,

do ostatniego z tchnień '
veryoriginal Postów: 166
Konto od: 9.11.2007
Miasto: Lublin
Permalink Autor: , data postu: Monday, June 16, 2008 15:26
moim zdaniem kiedyś i może nastąpi pokój,ale jak dotąd wszystkie pokojowe negocjacje sami wiemy czym się kończyły,całym sercem popieram WOLNĄ PALESTYNĘ!,moim zdaniem ta cała okupacja jest straszna,codziennie giną tam ludzie,Palestyńczycy wyrzucani są z domów, ze swoich ziem.A to co mnie najbardziej przeraża że wyrządza to naród który w swojej historii wycierpiał dużo zła....,ostatnio słyszałam że żydzi Palestyńczykom urządzają holocaust (mszczą się),jak teraz patrzę to jednak to prawda...

A jakie jest twoje zdanie w tej sprawie?,założyłeś tutaj chyba najciekawszy wątek na tym całym forum :)
pzdr.:)

WOLNA PALESTYNA!!! - oto czym moje serce żyje :)

---
Zabronione jest pisanie postu pod postem przez jednego użytkownika forum.

Post edytowany Monday, June 16, 2008 15:26 przez moderatora agadir
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: krop, data postu: Monday, June 16, 2008 22:26
żyd który zbudował getto.

tak to postrzegam. taką Palestyną widziałem. ślady na domach po izraelskich pociskach, fundowanych przez amerykanów. głodujące dzieci żebrzące o 1dolara.

naród żydowski dopuścił się zbrodni ludobójstwa, przy cichym poparciu USA. tak to wygląda.
pal gumę

nie duszę!
krop Postów: 62
Konto od: 20.09.2006
Miasto: Poznań
Permalink Autor: realwodzu, data postu: Monday, June 16, 2008 23:23
Myślę, że czarno-białe postrzeganie tej kwestii jest nieuprawnione i opiera się na zbyt daleko idących uproszczeniach. Pamiętajmy, że Palestyńczycy też swoje za uszami mają i koegzystować z Izraelczykami wcale nie chcą. Więcej - przywódcy palestyńscy w ogóle nie uznają prawa Izraela do istnienia. Jak wiadomo - przemoc rodzi przemoc, nie mam zamiaru bronić jednej czy drugiej strony konfliktu, obie mają wiele krwi na swoich rękach. Wydaje mi się, że perspektywa pokoju na Bliskim Wschodzie jest bardzo odległa ze względu na wielką nienawiść i wzajemne uprzedzenia.

http://www.last.fm/user/realwodzu/
realwodzu Postów: 90
Konto od: 24.06.2007
Miasto: Warszawa
Permalink Autor: daekhil, data postu: Tuesday, June 17, 2008 16:54
Dla mnie idea stworzenia państwa Izrael akurat w tym miejscu była nieco chybiona. W porządku, Żydzi zajmowali niegdyś te tereny, ale to było prawie 2000 lat temu. Przez setki lat mieszkali tam Palestyńczycy i nagle pakują im tam parę milionów ocalałych po holokauście Żydów... Nie ma sprawy, niech mają własne państwo, ale czy nie można było tego stworzyć w innym miejscu, nie zabierając tym samym państwowości innemu narodowi? Ja to odbieram w taki sam sposób, jakby nagle ktoś przyszedł do mojego domu i powiedział mi, że od jutra nie jest to już mój dom, tylko zamieszka w nim np. rodzina cyganów.

Podsumowując, zgadzam się z teorią, że Żydzi okupują Palestynę, jednak winą za taki stan rzeczy obłożyłbym nie tylko "wyznawców Jahwe", ale również mocarstwa, które w '45 roku zdecydowały o umiejscowieniu owego państwa w takim a nie innym miejscu.
daekhil Postów: 56
Konto od: 22.05.2008
Miasto: Bielsko-Biała
Permalink Autor: , data postu: Wednesday, July 23, 2008 20:37
krop domyślam się że byłeś w Palestynie (wnoszę to po twojej wypowiedzi),czy mógłbyś coś więcej opowiedzieć na ten temat?
pzdr :)
Treść dodana do postu 25-08-2008 o godzinie 11:35
słowa Ariel’a Szaron’a w wywiadzie z General Ouze Merham z 1956r.

"Nie znam tego, co nazywa się międzynarodowymi zasadami. Przysięgam, żespalę każde palestyńskie dziecko, które urodzi się na tym obszarze.Palestyńska kobieta i dziecko stanowią większe niebezpieczeństwo niżpalestyński mężczyzna. Jest tak dlatego, że życie palestyńskiegodziecka zapewnia o tym, że narodzą się następne pokolenia. Życiepalestyńskiego mężczyzny natomiast stwarza małe zagrożenie. Przysięgam,że gdybym był tylko izraelskim cywliem i spotkałbym Palestyńczyka,spaliłbym go i sprawiłbym, żeby cierpiał (zanim straci życie). Jednymstrzałem zabiłem siedmiuset pięćdziesięciu Palestyńczyków (w Rafach w1956 roku). Zachęcam moich żołnierzy do tego, by gwałcili arabskiekobiety i dziewczynki dlatego, że są one niewolnicami dla żydów. Myrobimy z nimi to, co chcemy i nikt nie będzie nam mówić co mamy robić.To my będziemy mówić innym, co mają robić".

...
Konto od:
Miasto:
Permalink Autor: , data postu: Tuesday, August 26, 2008 00:49
Cytat krop
taką Palestyną widziałem. ślady na domach po izraelskich pociskach, fundowanych przez amerykanów. głodujące dzieci żebrzące o 1dolara.

To z tego co widzę, to ja Izrael widziałam zupełnie inny.. Żadnych śladów po pociskach, a i głodujących dzieci nie spotkałam.. Chyba najbardziej zgadzam się w tej kwestii z realwodzu.
deakhil, myślę, że chodzi również o to, że tam znajduje się ich najświętsze miejsce, o które chcą walczyć, więc niełatwo byłoby ich osadzić w innym miejscu..
Ciężko będzie dojść im do porozumienia, o ile kiedykolwiek to nastąpi..Jedno jest pewne, nigdy nie rozumiałam i nie zrozumiem wojny..

Konto od:
Miasto: Gdynia
Permalink Autor: devotedforjezus, data postu: Sunday, October 26, 2008 22:17
Zapewne byłeś w Palestynie więc ciekaw jestem jak to odebrałeś wielu z moich znajomych tam było ale z innych powodów
Generalnie jeżeli chodzi o utworzenie państwa Izrael to jestem jak najbardziej za z przyczyn zarówno ideowym i religijnych
Sam spór trwa już od lat nie nie widzę osobiście szans na szybkie zakończenie go i biblia też naucza nas że szybko on nie przeminie
Ale jako pacyfista jestem za tym by podjęte zostały próby negocjacji  pokoju przez państwa postronne
Jezus siłą mą, Jezus pieśnią mego życia
devotedforjezus Postów: 61
Konto od: 30.04.2008
Miasto: Olsztyn