Drukarka termosublimacyjna

Permalink Autor: balsam1, data postu: Saturday, May 30, 2009 22:06
Witam wszystkich
Chciałbym dowiedzieć się, co sądzicie o drukarkach termosublimacyjnych.Szukałem informacji na różnych forach, lecz nie znalazłem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi.Chodzi  mianowicie o opinię  czy warto kupować do użytku amatorskiego tę drukarkę, czy lepiej tradycyjnie oddać się w ręce fotolabów. Wiem natomiast, że materiały do drukarek są dość drogie co za tym idzie i fotki są droższe niż u zawodowego fotografa. Pozatym, straszono mnie że fotografie z tych drukarek nie są trwałe i po niedługim czasie ulegają samozniszczeniu a jeśli będą wystawione na promieniowanie słoneczne to żywotność ich jest krótka.Poradzcie mi, bo mam ochotę na zakup takiej drukarki i być niezależnym w dużej mierze  od zawodowców.
Dziękuję i pozdrawiam
balsam1 Postów: 2
Konto od: 30.05.2009
Miasto: Zawiercie
Permalink Autor: godbrother, data postu: Saturday, May 30, 2009 23:17
Cytat balsam1
czy warto kupować do użytku amatorskiego tę drukarkę, czy lepiej tradycyjnie oddać się w ręce fotolabów. Wiem natomiast, że materiały do drukarek są dość drogie co za tym idzie i fotki są droższe niż u zawodowego fotografa.

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :D Jeśli będziesz drukował parę fotek raz na jakiś czas by mieć je "na już", to możesz sobie pozwolić za zakup takiej drukarki o ile jej zakup nie jest dla Ciebie wielkim wydatkiem. Ale jeśli chcesz drukować masowo zdjęcia, to lepiej faktycznie zanieś do labu - taniej to wyjdzie i trwałość zdjęć naświetlonych w tradycyjny sposób na pewno jest większa niż wydruków. Tym bardziej, że cena odbitek z cyfrowych labów jest względnie niska.
We take photography really seriously!
A ja tu tylko sprzątam :)
godbrother Postów: 1538
Konto od: 30.05.2008
Miasto: Leszno
Permalink Autor: rootkit, data postu: Saturday, May 30, 2009 23:22
Kiedyś sama się nad taką drukarką zastanawiałam, ale wyczytałam właśnie coś innego, mianowicie że zdjęcia są b. trwałe, a jakość niewiele się różni od tych z zakładów foto. Co do użytkowania, tusze i papier to faktycznie duży wydatek. Ale może się zwróci, jeżeli będziesz te zdjęcia sprzedawał :P możesz poczytać opinie np. na skapiec.pl bywają tam przydatne komentarze. Jak już wspomniałam, myślałam o zakupie takiego sprzętu i zrezygnowałam na rzecz fotolabów. A wybór nalezy do Ciebie : )

root
rootkit Postów: 15
Konto od: 3.06.2006
Miasto: Legnica
Permalink Autor: elprincipito, data postu: Friday, October 8, 2010 09:41
zgadzam się do poprzedników, to wybór zależy od tego co chcesz drukować, bo jeśli zamierzasz drukować fotografie masowo to wygodniej i taniej jest zanieść je do fotolabu. Chyba że będziesz chciał drukować niewielkie ilośc to wtedy wg mnie zakup takiej drukarki ma sens
elprincipito Postów: 76
Konto od: 9.06.2010
Miasto: Bielsko-Biała
Permalink Autor: youstynkaa, data postu: Friday, May 18, 2012 02:11
Nie warto. Pracuję na takich - nie dość, że drogi sprzęt, to i papiery też nie tanie. A jakość zdjęć - tragedia...
youstynkaa Postów: 4
Konto od: 7.05.2009
Miasto: Częstochowa
Permalink Autor: sztokholmskiaparat, data postu: Thursday, August 8, 2013 13:18
Hej hej.
Ja osobiscie posiadam taka drukarke, Canona.  Dostalam razem z aparatem. I osobiscie uwazam ze jest swietna. Drukuje wrecz cudownie. Zdjecia jak od fotografa. Cena tuszy i papieru szczerze zbija z nog ale jesli zdjecia bedziesz sprzedawal to ci sie to zwroci.
Jesli chodzi o roznice miedzy normalna drukarka a canona, nie ma porownania.
Polecam!
sztokholmskiaparat Postów: 1
Konto od: 8.08.2013
Miasto: Stockholm
Permalink Autor: markonoszek, data postu: Thursday, June 11, 2015 14:14
Szukam toner do scx 3400 samsunga. Chodzi mi o zamiennik.
markonoszek Postów: 1
Konto od: 11.06.2015
Miasto: Ozorzyce